علت خاموش شدن صفحه نمایش یخچال ال جی

علت خاموش شدن صفحه نمایش یخچال ال جی

امروزه یخچال یکی از مهمترین بخش های جدا ناپذیر زندگی ما شده به طوری که بدون یخچال نمیشود زندگی کرد.انسان ها از قرن ها پیش به اهمیت و کاربرد یخچال پی برده اند. به طوری که انسان های نخستین در ابتدا از غارهابرای نگهداری از گوشت کمک میگرفتند. با پیشرفت علم و فناوری انسان توانست یخچال را اختراع کند. هر چه انسان به مراتب بالاتری از علم دست میابد. فناوری و تکنولوژی های به روز تری اختراع میکند. یخچال امروزی نسبت به یخچال چند ده قبل بسیار متفاوت و با ویژگی های جدید تری است. یکی از آبشن های جدید یخچال استفاده از صفحه نمایشگر در اجزای تشکیل دهنده آن میباشد. که اطلاعات زیادی را نشان می‌دهد. در ادامه به توضیح بیشتر در مورد صفحه نمایش یخچال ال جی می‌پردازیم. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد خاموش شدن صفحه نمایش یخچال ال جی تا پایان این مقاله که توسط مرکز خدمات تعمیر لوازم خانگی ال جی ال جی پشتیبان تهیه شده است با ما همراه باشید.

صفحه نمایشگر یخچال ال جی

این صفحه نمایشگر اطلاعاتی نظیر دما یخچال، فریزر، تعویض فیلتر، باز بودن درب، قفل کودک و ….. را در اختیار ما می گذارد. همچنین در صورت بروز مشکل فنی در قسمت داخلی یخچال به صورت خودکار هشدار می‌دهد. تنظیمات صفحه نمایشگر به صورت دستی بوده و هر شخص میتواند آن را تنظیم و قفل نموده تا تغیر نکند. صفحه نمایشگر یکی از آبشن های جدید بوده که در یخچال های قدیمی موجود نیست. با این اطلاعات میتوان به نقش مهم صفحه نمایشگر پی برد. صفحه نمایشگر تقریبا با تمام قسمت های مهم یک یخچال از جمله برد الکترونیک، سیم کشی، اتصالات و بخشهای دیگری از قطعات یخچال در ارتباط است. اگر در قسمتی از این بخش‌ها مشکل یا نوساناتی پیش بیاید قطعا برروی صفحه نمایشگر تاثیر گذاشته و امکان خاموش شدن و یا به درستی عمل نکند آن وجود دارد. به صفحه نمایشگر دیسپلی نیز گفته میشود.

علت روشن نشدن صفحه نمایشگر یخچال ال جی

علت روشن نشدن صفحه نمایشگر یخچال ال جی

عملکرد صفحه نمایشگر برای صرفه جویی در مصرف برق همواره روشن نبوده و گاهی صفحه نمایشگر خاموش شده تا مصرف انرژی کاهش یابد. البته صفحه نمایشگر در صورت باز بودن درب یخچال و یا فشار دادن دکمه بر روی صفحه روشن می‌شود. در صورت که درب یخچال را باز کرده یا بر روی صفحه نمایش لمس نموده و صفحه نمایش روشن نشود، امکان وجود اشکال و عیب در آن میباشد. خاموش شدن صفحه نمایش یخچال ال جی به صورت مستقیم بر روی دمای یخچال اثر نمیگذارد، به همین دلیل بسیاری  از افراد با خاموش شدن صفحه نمایش یخچال ال جی حساسیت نشان نداده و اقدام به درست کردن آن نمیکنند. در صورتی که با خاموش شدن صفحه اطلاعاتی از جمله دمای یخچال نمایش داده نمیشود و دمای یخچال و فریز را نمیدانیم. دما مناسب بر عملکرد درست یخچال و فریزر بسیار اثر گذار است. در واقع دما مناسب طول عمر مفید یخچال را افزایش میدهد. در ادامه میخواهیم به توضیح بیشتر در مورد علت خاموش شدن صفحه نمایش یخچال ال جی بپردازیم. این اطلاعات برای شما مفید بوده و کمک کننده است.

حل مشکل روشن نشدن صفحه نمایش ال جی

برای اطمینان از خرابی یخچال بهتر است ابتدا یک بار آن را ریست نمایید. اگر با ریست کردن مشکل حل نشد میتوانید از کسی که در این زمینه اطلاعات کافی دارد برای بر طرف کردن عیب خاموش شدن صفحه نمایشگر کمک گرفت. در صورتی که اطلاعات کافی ندارید و بخواهید اقدام به دست کردن یخچال کنید تنها هزینه بیشتر را خرج کرده. در خصوص دکمه ریست لازم به توضیح است که دکمه ریست در اکثر یخچال ال جی به صورت یکسان نبود و تنها یک دکمه برای ریست تعبیه نشده در واقع عملکرد این دکمه در یخچال های مختلف ال جی متفاوت بوده و با توجه به مدل یخچال برای ریست باید اقدام کرد. البته میتوان از دفتر چه راهنما استفاده کرد. در صورت عدم دسترسی به دفترچه میتوان از روش های زیر استفاده کنید.

– خاموش کردن یخچال و روشن کردن آن پس از مدت ۵ دقیقه
-نگهداشتن همزمان دو دکمه ی Refrigerator+Plus lce پس از چند دقیقه
-نگهداشتن دکمه Reset و یا دکمه Filter برای چند دقیقه
-نگهداشتن همزمان دو دکمه ی Refrigerator+Lock برای چند ثانیه

اگر بعد از تعویض فیلتر همچنان چراغ فیلتر روشن شود باید یک بار صفحه نمایش را ریست کنید تا چراغ فیلترخاموش شود.

علل خاموش شدن صفحه نمایش یخچال ال جی

علل خاموش شدن صفحه نمایش یخچال ال جی

-در صورتی که برق یخچال یکنواخت نبوده و دارای نوساناتی باشد
-در صورتی که جریان برق یخچال به هر دلیلی قطع شود
-بروز مشکل در سیم کشی یخچال
-در صورت بروز مشکل در برد الکترونیک اصلی یخچال
-بروز مشکل و خرابی دیسپلی
-بروز اشکال در سویچ درب یخچال ال جی

در ادامه به توضیح مختصری درباره هریک از موارد بالا میپردازیم، با ما همراه باشید.

نوسانات یخچال:

در صورت قطع جریان برق و خاموش شدن صفحه نمایش یخچال ال جی پس از جریان یافتن برق و روشن شدن صفحه نمایش خودکار شروع به تنظیم شدن میکند در صورتی که پس از گذشت مدت زمانی صفحه نمایش به صورت خودکار روشن نشود شما تنظیمات صفحه نمایش را به صورت دستی تنظیم کرده و ریست را انجام بدهید. اگر با
تنظیم دستی صفحه نمایش یخچال روشن نشود بهتر است این کار را به متخصص واگذار کنید.

قطع جریان برق:

اگر متوجه قطع جریان برق شده اید باید علت آن را پیدا کنید برای این کار بهتر است ابتدا به بررسی سالم بودن پریز برق بپردازید. برای تست آن میتوانید از فاز متر و یا دوشاخ شارژر استفاده کنید. اگر پریز شما سالم بود دوشاخ خود یخچال را بر روی پریز دیگر تست کرده و از سالم بودن آن اطمینان حاصل کنید.

ایراد در سیم کشی:

همان طور که قبلا گفته شد خاموش شدن صفحه نمایش یخچال ال جی با سیم کشی یخچال ارتباط مستقیم دارد. بروز اشکال یا قطع شدن جریان برق در هر یک از قسمت های برد دیسپلی و برد اصلی باید مورد بررسی قرار گیرد در صورت قطع شدن جریان برق باید توسط متخصص آن اقدام به رفع اشکال گردد.

اشکال در برد الکترونیک:

برد کنترل یخچال در واقع مغز دستگاه بوده. عملکرد آن شبیه به مغز انسان است که به تمام اجزای بدن فرمان میدهد. در صورت بروز اشکال در این قسمت یخچال به درستی عمل نخواهد کرد. این قسمت از یخچال بسیار حساس بوده و تنها متخصص مجرب قادر به تشخیص و  درست کردن آن خواهد بود. پس بهتر است کسانی که اطلاعات کافی از این قسمت یخچال ندارند اقدام به درست کردن آن نکنند. برای اطمینان از خرابی برد میتوانید یخچال را خاموش کرده و پس از یک دقیقه دوباره روشن کنید در صورتی که صفحه نمایش روشن نشود احتمال زیاد برد آن مشکل پیدا کرده است.

خرابی دیسپلی:

گاه ممکن است دیسپلی در اثر ضربه خوردن، آب یا تمام شدن عمر مفید صفحه نمایش خاموش شود و هیچ گونه ارتباطی با اجزای دیگر یخچال نداشته باشد. در این صورت بهتر است به متخصص مرجوع داده شود تا با تعویض یا تعمیر یخچال به رفع عیب آن اقدام کند.

خرابی در سوئیچ درب یخچال:

همان طور که در ابتدا گفته شد با باز و بسته شدن درب یخچال صفحه نمایش روشن و خاموش میشود. گاه بر اثر خرابی سوئیچ درب یخچال صفحه نمایش به درستی عمل نمیکند در صورت بروز مشکل در سیمکشی و سنسور، سوئیچ درب به درستی عمل نمی‌کند و نمیتواند بر روی صفحه نمایش تاتیر بگذارد. البته گاه بر اثر باز بودن طولانی درب یخچال صفحه نمایش خاموش شده که با باز و بسته کردن درب یخچال دوباره روشن میشود.

متعادل نبودن دمای یخچال:

یکی از نکات مثبت که در طراحی یخچال در نظر گرفته شده است خاموش شدن صفحه نمایش در صورت عدم تعادل در دمای داخلی یخچال است. برای مثال اگر دمای داخلی فریزر افزایش پیدا کند و گرم شود صفحه نمایش یخچال به صورت خودکار خاموش شده که این کار باعث هشدار دادن به شما میشود. این عملکرد یخچال باعث جلوگیری از خراب شدن مواد غذایی شده و اگر به هر دلیلی دمای داخلی یخچال شما گرم شود یخچال شما را نسبت به عملکرد نادرست خود آگاه میکند.

علت چشمک زدن صفحه نمایش یخچال ال جی:

صفحه نمایش با روشن و خاموش شدن در واقع به ما اخطار عیب و خرابی در یخچال را نشان میدهد. این روشن و خاموش شدن به صورت چشمک زدن است. علت این چشم زدن میتواند بروز مشکل در هر یک از قسمت های زیر باشد:
-عیب در سنسور فریزر
-وجود عیب در سنسور یخچال
-وجود عیب در سیستم دیفراست
-اشکال در فن یخچال
-وجود مشکل در برد الکترونیک

برطرف کردن مشکل خاموش شدن صفحه نمایش یخچال ال جی

سخن پایانی

به عنوان سخن پایانی باید گفت در این مقاله به توضیح در مورد علت خاموش شدن صفحه نمایش یخچال ال جی پرداختیم. هر چند با خواندن مطالب فوق اطلاعاتی در زمینه خاموش شدن صفحه نمایش یخچال ال جی کسب میکنید، اما عملا قادر به حل مشکل خاموش شدن صفحه نمایش نخواهید بود. زیرا حل این چنین مشکلاتی کار کاملا تخصصی محسوب می‌شود. این احتمال وجود دارد که شما به قصد تعمیر یخچال ال جی اقدامی را انجام دهید و آن اقدام سبب بروز خرابی بیشتر شود. با این حال بهتر است از متخصص که چه از نظر تجربه و چه فنی قادر به تعمیر یخچال ال جی هستند کمک بگیرید تا در کوتاه مدت اقدام به رفع عیب یخچال شما کند.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 2 میانگین: 3]

1 thought on “علت خاموش شدن صفحه نمایش یخچال ال جی”

  1. ابراهيم زارع

    سلام . صفحه نمایشگر یخچال ما خاموش می شود تعمیرکار ال جی آمده برد الکترونیک یخچال رو تعمیر کرده بازهم خاموش میشود، ولی می‌گویند یخچال عیبی ندارد.
    لطفا راهنمایی بفرمایید
    ساید ال جی s_931TF

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید

021-47278

ثبت سفارش 24 ساعته

فرم ثبت سفارش