علت سر و صدای زیاد از داخل یخچال ال جی

علت سر و صدای زیاد از داخل یخچال ال جی

سر و صدای زیاد از داخل یخچال ال جی حل را چگونه برطرف کنیم؟

لوازم برقی از جمله مهم ترین وسایلی هستند که در خانه استفاده می شوند. یخچال یکی از این لوازم برقی است که بیشترین کاربرد را در خانه دارد. برند ال جی یکی از تولیدکنندگان بزرگ یخچال در دنیا است که محصولات آن ممکن است گاهی دچار مشکلاتی بشوند. یکی از رایج ترین این مشکلات، ایجاد سر و صدای زیاد از داخل یخچال است. خوشبختانه چنین مشکلی را می توان با انجام برخی اقدامات برطرف کرد؛ اما برای این کار ابتدا باید دلایل بروز این مشکل را پیدا کنید. بنابراین با ما همراه باشید تا به بررسی دلایل و روش های رفع مشکل سر و صدای زیاد از داخل یخچال ال جی بپردازیم.

تولید سر و صدای زیاد از داخل یخچال ال جی چه دلیلی دارد؟

تمام لوازم برقی خانگی پس از استفاده به مدت طولانی دچار مشکلاتی می شوند. در یخچال های ال جی هم مشکلاتی بروز پیدا می کنند که یکی از رایج ترین آن ها، سر و صدای داخل یخچال است. برای اینکه بتوانید چنین مشکلی را برطرف کنید ابتدا باید به شناسایی دلیل این سر و صدا بپردازید. لازم است بدانید که ممکن است صداهای متفاوتی از یخچال شنیده شود که هر یک دلیل خاص خود را دارد. باید اشاره کرد که صداهایی که از یخچال ممکن است بشنویم به دو دسته عادی و غیر عادی تقسیم می شوند.

صداهای عادی تولید شده از داخل یخچال ال جی

تمام یخچال های ال جی صداهایی تولید می کنند که عادی بوده و نگران کننده نیستند. یکی از این صداهای عادی، صدای پنکه است. این صدا به دلیل کارکرد مداوم یخچال و فرایند گردش هوای سرد و کاهش دمای یخچال ایجاد می شود. با توجه به اینکه چنین صدایی به طور عادی از یخچال شنیده می شود، اصلا نگران نشوید.

از جمله دیگر صداهای عادی یخچال ال جی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • صدای کلیک: این صدا به دلیل کنترل سیستم یخبندان یخچال ال جی ایجاد می شود. صدای کلیک نشان می دهد که فرایند برفک زدایی اتوماتیک یخچال به درستی در حال انجام است
  • شرشر آب: صدا شرشر در واقع از منبع تغذیه آب یخچال ایجاد می شود و کاملا عادی است
  • صدای فرو ریختن: زمانی چنین صدایی را می شنوید که یخ در محفظه یخساز فرو می ریزد
  • صدای باد: هنگامی که موتور فن اواپراتور هوا را در داخل یخچال به حرکت در می آورد، فن دستگاه جریان هوا را تحت فشار قرار می دهد. در نتیجه صدایی مانند باد از یخچال خواهید شنید
  • صدای جلزوولز: معمولا زمانی که سیستم خنک کننده دستگاه گاز مبرد را به جریان می اندازد، چنین صدایی به گوش می رسد
  • تیک تیک مکرر: این صدا در نتیجه انقباض و انبساط دیواره های یخچال به گوش می رسد. باید بدانید که تغییر دما باعث این فرایند می شود
  • صدای قطره: در فرایند یخ زدایی و ذوب شدن یخ ها، آب از آن ها چکه کرده و بر روی سینی یخچال می ریزد. به همین دلیل شما صدای قطرات آب را از یخچال خواهید شنید

انواع سر و صدای زیاد غیر عادی داخل یخچال ال جی

انواع سر و صدای زیاد غیر عادی داخل یخچال ال جی

سر و صدای غیر عادی از داخل یخچال ال جی، مشکلی است که حتما باید به آن توجه شود. برای شناسایی دلیل چنین مشکلی باید انواع صداهای غیر عادی تولید شده از یخچال را بشناسید. یکی از این صداهای غیر عادی، صدای ارتعاش است که به دلیل بیش از حد چسبیدن یخچال به دیوار یا کابینت ایجاد می شود. برای رفع چنین سر و صدایی باید بررسی کنید که یخچال چه مقدار با دیوار یا کابینت فاصله دارد. سپس فاصله آن را تنظیم کنید تا در بدنه دستگاه لرزش ایجاد نشود.

از جمله دیگر سر و صداهای غیر عادی از داخل یخچال ال جی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • صدای زوزه بلند
  • صدای ضربه زدن یا پرتاب شدن
  • صدای لرزاننده و تند

تولید صدای زوزه بلند از داخل یخچال ال جی

صدای زوزه بلند داخل یخچال معمولا در قسمت کمپرسور ایجاد می شود که به تنهایی نگران کننده نیست. اما اگر تولید این صدا بیشتر از یک ساعت طول کشیده و بیش از حد بلند باشد، حتما باید از یک تعمیرکار حرفه ای یخچال ال جی کمک بگیرید. برای اینکه بتوانید ایراد کمپرسور را تشخیص دهید باید با انواع آن آشنا باشید. لازم است بدانید که داخل یخچال دو نوع کمپرسور خطی و استاندارد وجود دارد. کمپرسورهای خطی بیشتر در یخچال های مدل جدید دیده می شود. در این نوع کمپرسورها، سرعت طبق نیاز یخچال تغییر می کند تا یخچال کاملا خنک شود.

کمپرسور برای تغییر سرعت، بیشتر از حد معمول کار می کند؛ از همین رو سر و صدای زیاد از داخل یخچال ال جی شنیده می شود. اگر سرعت کارکرد کمپرسور بیشتر از حالت عادی باشد، صدایی شبیه به زوزه خواهید شنید. در صورتی که این صدا بیشتر از یک ساعت طول بکشد باید با نمایندگی ال جی تماس بگیرید تا یک تعمیرکار مجرب در اختیار شما قرار دهد. کمپرسورهای استاندارد بیشتر در یخچال ها قدیمی دیده می شوند. هنگامی که این نوع کمپرسورها کار می کنند، به صورت عادی از آن ها صدای وزوز تولید می شود. در صورتی که این صدا بیش از حد بلند باشد، لازم است به کمک یک تعمیرکار حرفه ای کمپرسور یخچال را بررسی و تعمیر کنید.

شنیده شدن صدای ضربه زدن یا پرتاب شدن از یخچال

معمولا صدای ضربه زدن یا پرتاب شدن، حدود 30 تا 90 ثانیه پس از روشن شدن کمپرسور و شروع کارکرد آن ایجاد می شود. لازم به ذکر است که این سر و صدا از داخل یخچال ال جی بیشتر در دستگاه های دارای کمپرسور خطی به وجود می آید. این امکان هم وجود دارد که در هنگام جا به جایی دستگاه در هنگام کار کردن، سر و صدای زیاد از پشت یخچال ال جی به گوش برسد. این صدا در حالت عادی زیاد نیست، اما اگر میزان صدا بیش از حد زیاد باشد و بیشتر از یک ساعت طول بکشد، یک تعمیرکار حرفه ای باید یخچال را بررسی کرده و به تعمیر آن بپردازد.

بروز صدای لرزاننده و تند از داخل یخچال

صدای لرزاننده و تند که از داخل یخچال شنیده می شود معمولا به دلیل چسبیدن یخچال به کابینت ها یا دیوار است. این احتمال هم وجود دارد که محل قرارگیری یخچال ال جی مسطح و هموار نبوده در نتیجه یخچال در حالت تراز قرار نگرفته باشد. در نتیجه اگر سر و صدای زیاد از داخل یخچال ال جی به صورت لرزاننده و تند است باید بررسی کنید که محل قرارگیری یخچال تراز بوده و با فاصله از دیوار و کابینت ها قرار بگیرد.

دیگر نگران شنیده شدن سر و صدای زیاد از داخل یخچال ال جی نباشید

دیگر نگران شنیده شدن سر و صدای زیاد از داخل یخچال ال جی نباشید

گاهی سر و صدای زیاد از داخل یخچال ال جی به دلیل وجود مواد غذایی و باکس های داخل آن است؛ به این صورت که مواد غذایی و باکس ها به دیواره های یخچال چسبیده و باعث ایجاد سر و صدای زیاد از داخل یخچال ساید بای ساید ال جی می شوند. به طور کلی صدای زیاد و طولانی از داخل یخچال مشکلی اساسی است که حتما باید آن را جدی بگیرید. اگر دلیل صدای زیاد از پشت یخچال ال جی به دلیل تراز نبودن دستگاه نباشد، حتما باید با نمایندگی تعمیرات  ال جی ال جی پشتیبان تماس بگیرید تا یک تعمیرکار مجرب در زمینه تعمیر یخچال ال جی به شما معرفی کند.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 1]

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید

021-47278

ثبت سفارش 24 ساعته

فرم ثبت سفارش