تعمیرات یخچال فریزر و ساید بای ساید ال جی در تهران

مرکز تعمیر یخچال ال جی در تهران

تعمیرات یخچال ال جی بصورت کاملا تخصصی توسط مرکز دیبا پشتیبان ایرانیان. یخچال از ضروری ترین وسایل برقی خانگی می باشد و بعد از یخچال، ماشین ظرفشویی و اجاق گاز از مهم ترین لوازم خانه محسوب می شوند. خرابی یخچال بسیار ناخوشایند می باشد و علاوه بر این موضوع می تواند خسارت زیادی را به مواد غذایی موجود در یخچال وارد کند و در واقع باعث نابودی سرمایه شما شود. بنابراین در صورت بروز کوچکترین مشکل باید به فکر پیدا کردن ایراد و رفع آن ایراد باشید تا مشکل به یک معضل بزرگتر تبدیل نشود و از نظر مالی نیز متضرر نشوید. ما در این مقاله قصد داریم تا به شما مرکز تعمیر یخچال ال جی دیبا پشتیبان را معرفی کنیم. بنابراین اگر یخچال فریزر ال جی یا یخچال ساید بای ساید ال جی شما خراب شده یا روی صفحه نمایش دستگاه شما ارور ظاهر شده است و شما به دنبال یافتن ایراد و یا یافتن یک تعمیرگاه معتبر هستید، ما خواندن این مقاله را به شما پیشنهاد می دهیم.

فهرست مطالب این صفحه

مرکز تعمیر یخچال فریزر ال جی شبانه روزی

اگر شب یا روز های تعطیل یا ساعاتی غیر از ساعت کاری، مریض شوید، می توانید به مراکز و درمانگاه های شبانه روزی مراجعه کنید، ولی اگر یخچال شما به طور ناگهانی و در زمان های غیر ساعت کاری خراب شود به عنوان مثال دستگاه دچار نشت آب شود و یا مواد غذایی شروع به ذوب شدن کنند و… ، آنوقت چه باید کرد ! خبر خوب اینجاست که مراکزی هستند که به صورت شبانه روزی تعمیرات لوازم خانگی ال جی شما، از قبیل یخچال فریزر را انجام می دهند. ضمنا ما دارای شعب یا مرکز تعمیر ال جی LG در سراسر تهران می باشیم.

مرکز دیبا پشتیبان ایرانیان نیز یک مرکز تعمیر یخچال فریزر ال جی شبانه روزی می باشد که به شهروندان تهرانی عزیز به صورت 24 ساعته و بدون تعطیلی خدمات دهی می کند. شماره تلفن مرکز  دیبا پشتیبان ایرانیان 47278 021 می باشد و این مرکز به صورت رایگان خدمات مشاوره در جهت تعمیر یخچال ال جی را به شما عزیزان ارائه می دهد.

تعمیرات یخچال فریزر و ساید بای ساید ال جی در تهران

ایراد ها و ارور های رایج در تعمیرات یخچال ال جی

صفحه نمایش یخچال می تواند با نشان دادن یک سری علامت هایی، به شما بگوید که در قسمتی از یخچال خرابی وجود دارد و لازم است تا هرچه سریع تر این قسمت ها بررسی شوند تا یخچال بتواند عملکرد صحیحی داشته باشد. یخچال فریزر ال جی، مشکل خود را به صورت ارور یا کد خطا نشان می دهد. هر ارور، به معنای وجود یک مشکل یا یک پیغام می باشد. کد های خطا به شما در یافتن ایراد کمک می کنند، در نتیجه شما یا تعمیرکار دستگاه، به راحتی و با سرعت بیشتری می توانید مشکل یخچال فریزر ال جی تان را بر طرف کنید. در ادامه به بررسی رایج ترین ایرادات و ارور ها در یخچال فریزر ال جی اشاره می کنیم. لازم به ذکر است که اگر از تخصص کافی برخوردار نیستید با یک تکنسین متخصص از مراکز معتبر و حرفه ای تعمیرات لوازم خانگی یا مرکز تعمیرات یخچال ال جی تماس بگیرید.

ایراد های متداول یخچال فریزر  و ساید بای ساید ال جی

خنک نکردن یخچال فریزر ال جی

اگر یخچال شما دچار افت سرما شده باید چندین مورد بررسی شود. باید مواردی از قبیل کمپرسور، فن ها، لاستیک دور درب، ترموستات و میزان شارژ گاز دستگاه بررسی شوند. در صورت خرابی قطعاتی مثل کمپرسور، فن، لاستیک دور درب و ترموستات، باید تعمیرات لازم انجام شود و در صورت نشت گاز و یا اتمام گاز باید شارژ گاز انجام شود و اگر نشت گاز وجود دارد باید اقدامات لازم جهت نشت یابی توسط یک تعمیرکار حرفه ای از تعمیرگاه ها و مراکز معتبر تعمیراتی صورت بگیرد.

خاموش و روشن شدن زود به زود کمپرسور یخچال فریزر ال جی

کمپرسور یخچال برای سرد کردن و رسیدن به دمای مد نظر در یخچال، مدام کار می کند و زمانی که یخچال به دمای تعیین شده رسید، کارکرد کمپرسور متوقف می شود و در واقع کمپرسور استراحت می کند. فاصله ی بین فعال بودن و غیر فعال بودن کمپرسور تقریبا چند ساعت می باشد. اگر کمپرسور در فاصله ی زمانی خیلی کوتاهی روشن و خاموش شود، یعنی کمپرسور دچار مشکل شده است. این مشکل می تواند بخاطر نوسانات برق، خرابی خود کمپرسور، خرابی ترموستات، یا خرابی برد دستگاه اتفاق افتاده باشد. بنابراین لازم است تا تمام این موارد توسط یک تکنسین حرفه ای از مراکز معتبر تعمیراتی بررسی شوند.

منجمد نشدن مواد غذایی در فریزر ال جی

مواد غذایی برای جلوگیری از فاسد شدن در قسمت فریزر باید منجمد شوند. اگر انجماد انجام نشود، احتمالا مشکلاتی از قبیل چیدمان نا مناسب مواد غذایی، تنظیمات دمایی اشتباه، خرابی موتور فن اواپراتور، خرابی کمپرسور، نشت گاز یا کمبود گاز مبرد، خرابی لاستیک دور درب، باز ماندن درب یخچال برای طولانی مدت، خرابی برد و… وجود دارد.

خاموش نشدن کمپرسور یخچال فریزر ال جی یا دیفراست نکردن دستگاه

کمپرسور یا موتور یخچال برای خنک کردن مواد غذایی درون یخچال باید کار کند، اگر موتور نتواند سرمای کافی را تولید کند، بدون وقفه کار می کند، اما این کار کردن نباید به صورت یکسره باشد. در صورت خاموش نشدن کمپرسور و کار کردن یکسره کمپرسور، احتمال سوختن کمپرسور وجود دارد. در صورت خاموش نشدن موتور، لازم است تا مواردی از قبیل خرابی یا پارگی لاستیک دور درب، باز ماندن درب یخچال، کثیف بودن سیم پیچ های کندانسور، تنظیمات نا مناسب دمای یخچال، کم بودن گاز مبرد، قرار گیری ظروف مواد غذایی روی ورودی جریان هوای سرد به درون فریزر، مشکلات مربوط به فرآیند دیفراست، وجود مواد غذایی بیش از حد درون یخچال ( بار گذاری بیش از حد )، قرار دادن مواد غذایی داغ، قرار گرفتن یخچال در فضای گرم و مرطوب، خرابی تایمر، خرابی درجه کنترل سرما، خرابی المنت گرمایی ( در قسمت دیفراست ) و… بررسی شوند. وجود هر یک از این موارد باعث می شود تا کمپرسور بیش از حد و بدون وقفه کار کند.

وجود یخ و برفک در یخچال نوفراست

گاهی ممکن است که یخچال های نوفراست ( بدون برفک )، در قسمت فریزر دچار یخ زدگی و برفک شوند. یا این که متوجه شوید مواد غذایی بیش از حد سرد شده اند. در این صورت باید مواردی از قبیل ترموستات، ترمیستور ( سنسور اندازه گیری دمای یخچال )، کثیفی لوله های کندانسور، قرار گرفتن مواد غذایی مقابل فن خروجی هوا، خرابی برد الکترونیکی دستگاه و… توسط یک تکنسین متخصص از مراکز معتبر و حرفه ای تعمیرات لوازم خانگی یا مرکز تعمیر یخچال ال جی مورد بررسی قرار بگیرند.

نشت آب از یخچال فریزر ال جی

یکی از مشکلات رایج در یخچال فریزر نشت آب می باشد. نشت آب می تواند بنا به دلایل مختلفی اتفاق بیوفتد، این موارد می توانند فرسودگی یا آسیب دیدگی سینی تخلیه آب، گرفتگی لوله تخلیه آب، وجود مشکلاتی در فرآیند دیفراست ( مثلا ذوب نشدن یخ ها و برفک ها بخاطر انسداد لوله یا خرابی المنت )، جابه جا شدن لوله تخلیه، خرابی لوله های آبسرد کن و یخ ساز، خرابی اتصالات و خرابی شیر ورودی آب به دستگاه و… اتفاق بیوفتند.

داغ شدن بیش از حد کمپرسور یخچال فریزر ال جی

کمپرسور هنگام کارکرد، از خود گرما تولید می کند، بنابراین گرم بودن کمپرسور یک امر طبیعی می باشد، اما اگر این گرما خیلی زیاد باشد، ممکن است که بدنه دستگاه نیز داغ شود. گرم شدن زیاد کمپرسور و دستگاه اصلا اتفاق خوبی نیست، زیرا باعث سوختن کمپرسور یا مشکلات دیگری می شود و باید سریعا نسبت به بر طرف کردن آن اقدام کنید. از مهم ترین علل داغ شدن بیش از حد کمپرسور یخچال می توان به خرابی ترموستات، کم بودن مبرد، کثیفی سیم پیچ های کندانسور، خرابی کمپرسور و… اشاره کرد.

روشن نشدن صفجه نمایش یخچال فریزر ال جی

صفحه نمایش یخچال فریزر ال جی، اطلاعات بسیار مفیدی را به ما نشان میدهد. به عنوان مثال مواردی از قبیل تنظیمات یخچال، درجه حرارت یخچال، ارور ها و کد های خطا و… . روشن نشدن صفحه نمایش یخچال، می تواند بخاطر مشکلات اتصالات درب و برد الکترونیکی دستگاه ( مثل شل بودن سیم کشی )، خرابی صفحه نمایش در اثر ضربه، آب خوردگی، فرسایش بر اثر گذشت زمان، نوسانات برق، خرابی سوئیچ درب، خرابی برد و… اتفاق افتاده باشد.

کار نکردن فن یخچال فریزر ال جی

فن باعث گردش هوا در داخل یخچال می شود و خرابی فن می تواند مشکلات زیادی را برای دستگاه شما به وجود بیاورد. شایع ترین مشکل نیز گرم شدن فضای داخل یخچال می باشد. این مشکل می تواند در اثر نوسانات برق، کثیفی بیش از حد پره های فن، وارد شدن جسمی به داخل فن، فرسایش موتور فن و پره ها به واسطه ی گذشت زمان و… اتفاق می افتد.

سر و صدای زیاد یخچال فریزر ال جی

یخچال در حالت عادی بخاطر روشن و خاموش و شدن کمپرسور ممکن است کمی صدا ایجاد کند، اما سر و صدای زیاد یخچال اصلا طبیعی نمی باشد و باید حتما بررسی شود. صدای غیر عادی یخچال می تواند بخاطر تراز نبودن یخچال، شل شدن لوله های کندانسور، شل شدن لوله های کمپرسور، شل شدن پیچ های پنل پشتی یخچال، شکستگی پره های فن، برخورد پروانه ها به برفک، خرابی موتور فن و… ایجاد شده باشد.

وجود بوی بد درون یخچال فریزر ال جی

بد بو بودن فضای داخل یخچال می تواند بخاطر باقی ماندن مواد غذایی در گوشه و کناره های یخچال مثل کشو و طبقات، عدم نظافت صحیح و منظم یخچال، قرار دادن مواد غذایی در ظروف بدون درب، فساد مواد غذایی و… اتفاق افتاده باشد. برای جلوگیری از بد بو شدن فضای داخل یخچال، باید هر ماه یک بار با استفاده از اسپری کردن محلول سرکه – آب، و سپس پاک کردن دیواره، طبقات و کشو ها، یخچال را تمیز و ضد عفونی کنید.

ارور ها و هزینه تعمیرات یخچال فریزر و ساید بای ساید ال جی

ارور های یخچال فریزر و ساید بای ساید ال جی

ارور Er FS در یخچال فریزر ال جی

این ارور به معنای وجود مشکل در سنسور قسمت فریزر می باشد. در این صورت لازم است تا سنسور دما یا ترمیستور، فیوز، سیم کشی دستگاه، برد الکترونیکی اصلی و… توسط سرویس کار متخصص از مراکز معتبر و حرفه ای تعمیرات لوازم خانگی یا مرکز تعمیر یخچال فریزر و ساید بای ساید ال جی بررسی شوند.

ارور Er rS در یخچال فریزر ال جی

این ارور به معنای خرابی سنسور در قسمت یخچال می باشد. در نتیجه لازم است تا سنسور دما یا ترمیستور، برد کنترل اصلی و سیم کشی های مربوطه بررسی شوند.

ارور F dS در یخچال فریزر ال جی

این ارور به معنای وجود مشکل در سنسور دیفراست فریزر می باشد و ممکن است که سنسور دیفراست فریزر دچار اتصال کوتاه یا مشکلات سیم کشی شده باشد. در نتیجه لازم است تا سنسور دما یا ترمیستور، مجموعه ی کنترلر، فیوز سیستم دیفراست و مجموعه ی دیفراست یخچال بررسی شوند.

ارور r dS در یخچال فریزر ال جی

این ارور به معنای وجود مشکل در سنسور دیفراست یخچال می باشد و ممکن است که سنسور دیفراست یخچال دچار اتصال کوتاه یا مشکلات سیم کشی شده باشد، در نتیجه لازم است تا مجموعه ی کنترلر، فیوز سیستم دیفراست و مجموعه ی دیفراست یخچال توسط تعمیرکار متخصص مراکز و تعمیرگاه های مجاز و معتبر بررسی شوند.

ارور Er HS در یخچال فریزر ال جی

این ارور به معنای خرابی سنسور رطوبت می باشد. ممکن است که سنسور رطوبت دچار اتصال کوتاه شده باشد. در نتیجه لازم است تا سنسور رطوبت، سیم کشی های متصل به این سنسور بررسی شوند.

ارور Er IS در یخچال فریزر ال جی

این ارور به معنای خرابی سنسور یخ ساز می باشد. ممکن است که سنسور یخ ساز دچار اتصال کوتاه شده باشد. در این صورت لازم است تا سنسور یخ ساز، سیم کشی ها و مجموعه یخ ساز بررسی شوند.

ارور Er SS در یخچال فریزر ال جی

این ارور به معنای خرابی سنسور بخش کشویی یخچال می باشد. احتمال اتصال کوتاه این سنسور و یا مشکلات سیم کشی وجود دارد. لازم است تا سنسور دمای کشوی یخچال و سیم کشی ها بررسی شوند.

ارور Er rt در یخچال فریزر ال جی

این ارور به معنای خرابی سنسور دمای اتاق می باشد. احتمال اتصال کوتاه این سنسور و یا مشکلات سیم کشی وجود دارد. لازم است تا سنسور دمای اتاق و سیم کشی ها توسط مراکز معتبر تعمیرات یخچال فریزر و ساید بای ساید ال جی مانند دیبا پشتیبان ایرانیان بررسی شوند.

ارور Er It در یخچال فریزر ال جی

این ارور به معنای وجود مشکلی در سیستم یخ ساز می باشد و لازم است تا مجموعه ی یخ ساز به دقت بررسی شود. و تست های لازم انجام شود.

ارور Er gF در یخچال فریزر ال جی

این ارور به معنای خرابی فلومتر می باشد. در این صورت باید مواردی از قبیل فلومتر، فشار آب و جریان آب بررسی شوند.

ارور F dH در یخچال فریزر ال جی

این ارور به معنای خرابی هیتر می باشد و سنسور در دیفراست بیش تر از 4 درجه سانتی گراد نمی رود. در این صورت لازم است تا هیتر دیفراست، فیوز، مجموعه کنترلر، رله برد کنترل، برد الکترونیکی دستگاه و… بررسی شوند.

ارور r dH در یخچال فریزر ال جی

این ارور به معنای خرابی هیتر می باشد و سنسور بیش تر از 4 درجه سانتی گراد نمی رود. در این صورت لازم است تا هیتر دیفراست، فیوز، مجموعه کنترلر، رله برد کنترل، برد الکترونیکی دستگاه و… بررسی شوند.

ارور Er IF در یخچال فریزر ال جی

این ارور به معنای وجود مشکل در قسمت یخ ساز می باشد. ممکن است که فن یخ ساز گیر کرده باشد، همچنین ممکن است که موتور فن یخچال آسیب دیده باشد. در این صورت باید فن یخ ساز، موتور فن یخ ساز، سیم کشی های مربوطه، برد کنترل الکترونیک دستگاه و… بررسی شوند.

ارور Er FF در یخچال فریزر ال جی

این ارور به معنای وجود مشکل در فن اواپراتور می باشد. در این صورت لازم است تا موتور فن یخچال، سیم کشی دستگاه، برد الکترونیکی دستگاه و… بررسی شوند.

ارور Er CF در یخچال فریزر ال جی

این ارور به معنای خرابی فن کندانسور می باشد. در این صورت باید موتور فن کندانسور، سیم کشی ها و برد دستگاه بررسی شوند.

ارور Er CO در یخچال فریزر ال جی

این ارور به معنای وجود مشکل ارتباطی بین صفحه نمایش و برد الکترونیک دستگاه ( برد اصلی ) می باشد. در این صورت باید برد الکترونیک، برد صفحه نمایش ( برد دیسپلی ) و سیم کشی های بین این دو برد بررسی شوند.

ارور Er FR در یخچال فریزر ال جی

این ارور به معنای وجود مشکلی در موتور فن می باشد. در نتیجه لازم است تا موتور فن بررسی شود و در صورت نیاز تعویض گردد.

ارور Er rF در یخچال فریزر ال جی

این ارور به معنای خرابی موتور فن می باشد. در نتیجه لازم است تا موتور فن و برد دستگاه بررسی شوند و در صورت خرابی موتور فن احتمالا باید یان قطعه تعویض شود.

ارور Er IF یا  Er 1F در یخچال فریزر ال جی

این ارور به معنای خرابی فن در قسمت یخ ساز دستگاه می باشد. در این صورت لازم است تا موتور فن، سیم کشی، موتور و برد دستگاه توسط تکنسین حرفه ای از تعمیرگاه ها و مراکز معتبر تعمیرات یخچال ال جی بررسی شوند.

ارور Er dH در یخچال فریزر ال جی

این ارور به معنای وجود مشکل در المنت یا فیوز می باشد. بنابراین لازم است تا المنت یا هیتر و برد الکترونیکی دستگاه بررسی شوند.

معرفی مرکز تعمیر یخچال ال جی دیبا پشتیبان ایرانیان

مرکز دیبا پشتیبان ایرانیان از سال 1389 در تهران شروع به فعالیت کرده و این مجموعه به خاطر مشتری مداری و خدمات با کیفیت خود، توانست به سرعت شعب متعددی در تمام نقاط تهران داشته باشد و خدمات تعمیرات لوازم خانگی ال جی را با ارائه ی گارانتی معتبر به همشهریان عزیز ارائه کند. این تعمیرگاه خدمات تعمیر یخچال فریزر ال جی را به صورت تخصصی انجام می دهد و پشتیبانی، مشاوره و ثبت سفارش در این مرکز به صورت 24 ساعته و بدون تعطیلی می باشد. همچنین فروش تمامی قطعات یخچال فریزر ال جی در دیبا پشتیبان ایرانیان صورت می گیرد. این مرکز دارای قوی ترین و حرفه ای ترین تکنسین ها می باشد و پیچیده ترین ایرادات دستگاه شما به دست تعمیرکاران حرفه ای این مجموعه بر طرف می شود.

مناطق تحت پوشش مرکز  تعمیرات یخچال ال جی ما در تهران

تعمیرگاه دیبا پشتیبان ایرانیان دارای شعب یا مرکز تعمیر لوازم خانگی LG در غرب، شرق، شمال و سراسر تهران می باشد:

  • مناطق تحت پوشش مجموعه دیبا پشتیبان ایرانیان در شمال تهران شامل محله های اوین، ولنجک، نیاوران، کاشانک، دربند، تجریش، سعادت آباد، زعفرانیه، الهیه، ونک، درکه، جماران، دیباجی، اختیاریه، جردن، پاسداران، چیذر، سوهانک، ظفر، میر داماد، سید خندان، سهروردی، داوودیه، فرمانیه، دزاشیب و… می باشد و شماره تماس شعبه ی شمال تهران ما 22717796 – 22718535 می باشد.
  • مناطق تحت پوشش مجموعه دیبا پشتیبان ایرانیان در غرب تهران جهت ارائه خدمات تعمیر یخچال ال جی شامل محله های پونک، فردوس، چیتگر، جنت آباد، دهکده المپیک، صادقیه، ستارخان، زیبا دشت، شهرک غرب، مرزداران، طرشت، ارم، باغ فیض، آزادی، کن، شهرک آپادانا، گیشا، شهر آرا، استاد معین، گلستان، کوهک، آزادی، تهرانسر، بیمه، شهرک اکباتان، شهرک دانشگاه، همایون شهر، ورد آورد، شهر زیبا، شهران و… می باشد و شماره تماس شعبه غرب ما 44291259 – 44291224 می باشد.
  • مناطق تحت پوشش مجموعه دیبا پشتیبان ایرانیان در شرق تهران شامل محله های هروی، حکیمیه، علم و صنعت، دماوند، شقایق، تهران نو، دردشت، شهرک والفجر، ساقدوش، بزرگراه قاسم سلیمانی، مدائن، تهرانپارس، سراج، اصفهانک، پدر ثانی، پیروزی، دلاوران، زینبیه، شورا، استخر، آشتیانی، کاظم آباد، شمیران نو، امامت، مجیدیه، مهران، پرستار، حشمتیه، ارامنه، نارمک، امام حسین، کرمان، نظام آباد، شمس آباد، هفت حوض، آهنگ غربی، آهنگ شرقی، شهید اسدی، صفا، تسلیحات، سرخه حصار، قنات کوثر و… می باشد. شماره تماس شعبه شرق ما 33514460 – 33505385 می باشد.
  • مناطق تحت پوشش مجموعه دیبا پشتیبان ایرانیان در مرکز تهران جهت ارائه خدمات تعمیرات یخچال فریزر و ساید بای ساید ال جی شامل محله های لاله زار، امیریه، عباس آباد، امیر آباد، شیخ هادی، جهاد، یوسف آباد، سنایی، کوی نصر، وصال شیرازی، آزادی، دامپزشکی، والفجر، هاشمی، فاطمی، بلوار کشاورز، ولیعصر، خوش، میدان فردوسی، دانشگاه تهران، بازار، میدان وحدت اسلامی، مولوی، بهارستان، حسن آباد، انقلاب، حافظ و… می باشد. شماره تماس شعبه مرکز ما 33514460 – 33505385 می باشد.
  • مناطق تحت پوشش مجموعه دیبا پشتیبان ایرانیان در جنوب تهران شامل محله های شوش، خزانه، سلیمانی، زمزم، جی، مالک اشتر، دروازه غار، سلسبیل، نیارکی، یافت آباد، مرتضوی، جوادیه،   نازی آباد، عبدل آباد، کوی سیزده آباد، افسریه، شمشیری، کمیل، شوش، باقر شهر، تختی، آگاهی، طیب، ابوذر، یاخچی آباد، جوانمرد قصاب، مسعودیه، شاد آباد، فتح، چهاردانگه، علی آباد قاجار، به دشت، فلاح و… می باشد. شماره تماس شعبه جنوب ما 33514460 – 33505385 می باشد.
5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید

021-47278