علت ارور h در یخچال فریزر ال جی

علت ارور h در یخچال فریزر ال جی

کد خطای h در یخچال فریزر ال جی

مدل های یخچال فریزر ال جی دارای ویژگی یخ زدایی خودکار هستند که حداقل یک بار در روز مانند همه یخچال های مدرن اجرا می شود. اگر این چرخه طبق برنامه پیش نرود، یخچال کد خطای H را نشان می دهد. زمانی که چرخه یخ زدایی بیش از 80 دقیقه طول بکشد، کد خطای h در یخچال های ال جی ظاهر می شود. معمولا مشکل در این زمان، خرابی فیوز دمای یخ زدایی، خرابی بخاری یخ زدایی و یا گیره تخلیه است. در این مطلب از نمایندگی تعمیرات ال جی ال جی پشتیبان به بررسی ارور h در یخچال فریزر ال جی و راهکارهای بر طرف کردن آن می پردازیم.

ارور h  در یخچال فریزر ال جی چه معنایی دارد؟

وقتی کد خطای H را در یخچال ال جی خود مشاهده می کنید، به این معنی است که دستگاه با خطای یخ زدایی مواجه شده است. به عبارت ساده تر، چرخه یخ زدایی منظم یخچال برای کامل شدن خیلی طول می کشد و این یعنی در سیستم یخ زدایی مشکلی وجود دارد. به طور خاص، کد خطای H پس از گذشت 80 دقیقه روی صفحه نمایش یخچال شما ظاهر می شود و چرخه یخ زدایی هنوز کامل نشده است. همچنین این ارور زمانی فعال می شود که دمای یخ زدایی بسیار پایین باشد و همانطور که قرار است از 46.4 درجه فارنهایت (8 درجه سانتیگراد) فراتر نرود.

چرا یخ زدایی در یخچال فریزر مهم است؟

یخ زدایی برای همه یخچال ها، از جمله مدل های ال جی که در بازار موجود هستند، یک فرایند حیاتی و مهم است. تجمع تدریجی یخ در اطراف اواپراتور، جایی که هوای خنک به محفظه‌های یخچال وارد می‌شود مشکلی است که با فرایند یخ زدایی حل می شود. یک بخاری در نزدیکی اواپراتور، یخ ها را ذوب می کند و از تشکیل رسوب و سایر املاح دیگر جلوگیری می کند. هنگامی که چرخه یخ زدایی کامل شد، یخچال طبق معمول به خنک کردن محفظه های خود ادامه می دهد.

علت پدیدار شدن کد خطای h در یخچال فریزر ال جی

 

علت پدیدار شدن کد خطای h در یخچال فریزر ال جی

کد خطای H به احتمال زیاد به دلیل مشکل در فیوز دمای یخ زدایی، بخاری یخ زدایی یا در تخلیه یخچال ایجاد می شود. بررسی هر یک از این بخش های مختلف یخچال و چک کردن عملکرد مناسب آن ها برای عیب یابی در این زمینه می تواند بسیار مفید باشد.

برخی از اقدامات لازم جهت پیشگیری از بروز این خطا عبارتند از:

  • بررسی مشکل فیوز دمای یخ زدایی در یخچال فریزر
  • بررسی عیوب بخاری یخ زدایی در یخچال فریزر
  • بررسی سینی زیر یخچال فریزر

خرابی فیوز دمای یخچال؛ یکی از دلایل بروز ارور h در یخچال فریز ال جی

کاربرد سیستم فیوز دما در لوازم خانگی یخچال فریزر چیست؟ این قسمت بخشی از سیستم یخ زدایی یخچال شما است. این فیوز حرارتی یک وسیله ایمن می باشد که هر زمان که چرخه یخ زدایی اجرا می شود از گرم شدن بیش از حد سیستم جلوگیری می کند. هنگامی که المنت حرارتی در دمای مناسب کار کند یعنی فیوز دمای یخچال عملکرد مناسبی دارد.

با این حال، اگر آن قطعه بیش از حد گرم شود، فیوز مدار را می شکند و بخاری را خاموش می کند. با انجام این کار، فیوز از گرم شدن بیش از حد المنت گرمایش و آسیب رساندن به یخچال شما از داخل جلوگیری می کند. اما همچنان عملکرد کلی یخچال با اختلال مواجه است.

چگونگی از کار افتادن فیوز دمای یخچال و راهکار بر طرف کردن این مشکل

چگونگی از کار افتادن فیوز دمای یخچال و برورز ارور h در یخچال فریزر ال جی بستگی به عوامل مختلفی دارد. کد خطای h می تواند توسط دو ارور در فیوز دما فعال شود. اولا، این احتمال وجود دارد که فیوز از سیستم جدا شده باشد که پس از بررسی این قسمت می توان این مشکل را بر طرف کرد. علاوه بر این، فیوز می ‌تواند به عنوان یک اقدام محافظتی بسوزد تا از گرم شدن بیش از حد عنصر گرمایش و آسیب رساندن به یخچال جلوگیری کند.

در صورت بروز هر گونه مشکل برای فیوز باید از راهکارهای لازم برای حل آن استفاده کنید. فرض می کنیم فیوز دمای یخ زدایی هنوز سالم باشد اما قطع شده است. در این صورت، تنها کاری که باید انجام دهید این است که فیوز را محکم وصل کنید تا از شل شدن مجدد کانکتور جلوگیری کنید. با این حال، شما باید یک فیوز سوخته را با یک فیوز جدید جایگزین کنید. فیوز در پشت پانل پشتی محفظه یخچال قرار دارد و به عنصر گرمایش یخ زدایی متصل است.

نحوه تعویض فیوز دما برای جلوگیری از ارور h در یخچال فریزر ال جی

برای تعویض فیوز دما ابتدا پیچ های نگهدارنده فیوز را که به المنت گرمایشی متصل است، باز کنید. سپس، سیم فیوز را باید جدا کرد. در مرحله بعد، فیوز جدید را به همان روشی که باز کردید به المنت گرمایشی متصل کنید. مطمئن شوید که سیم را دوباره محکم وصل کرده باشید تا از اتصال قوی مطمئن شوید. اگر تمامی اقدامات را با دقت انجام داده باشید، عملکرد فیوز دما مناسب خواهد بود. در غیر این صورت باید دوباره بررسی شود. لازم به ذکر است که اگر توانایی لازم برای رفع مشکل را ندارید از یک تعمیرکار حرفه ای کمک بگیرید تا مشکل بر طرف شود.

نقش بخاری یخ زدایی معیوب در بروز ارور h

نقش بخاری یخ زدایی معیوب در بروز ارور h

بخاری یخ زدایی پشت دیواره پشتی داخل محفظه یخچال پنهان شده است. چندین بار در روز، چرخه یخ زدایی خودکار اجرا می شود. هنگامی که این اتفاق می افتد، بخاری یخ زدایی تا دمای مناسبی گرم می شود و پس از پایان چرخه خاموش خواهد شد. در حالت کلی، دو راه وجود دارد که بخاری یخ زدایی می تواند کد خطای h را فعال کند. اولا، کانکتور برق بخاری ممکن است شل شده یا باز شده باشد. در این صورت بخاری یخ زدایی قطع شده و ارور h نمایش داده می شود.

در حالت دوم به احتمال زیاد عنصر گرمایش از نظر فیزیکی دچار ایراد شده است. المنت حرارتی با استفاده مکرر، روزی چندین بار منبسط و منقبض می شود. در طی چندین سال، این عمل می تواند باعث سایش کافی برای شکستن کامل عنصر گرمایش شود. وقتی بخاری خراب می شود، نمی تواند الکتریسیته را هدایت کند و گرما تولید نمی شود. این بدان معنا است که چرخه یخ زدایی نمی تواند یخ ها را ذوب کند و باعث ایجاد ارور h می شود.

نحوه رفع ایرادات بخاری یخ زدایی در یخچال فریزر ال جی

بخاری یخ زدایی پشت دیواره پشتی محفظه یخچال پنهان شده است؛ بنابراین، برای بررسی بخاری باید یخچال را خالی کنید و آن پنل را بردارید. اگر متوجه شدید که قطعه گرمایش قطع شده است، در این صورت، سیم کشی را دوباره محکم وصل کنید تا مشکل برطرف شود. با این حال، اگر که المنت گرمایش خراب است، باید بخاری را به طور کامل تعویض کنید.

برای تعویض بخاری ابتدا تمام پیچ هایی که بخاری را در جای خود نگه می دارند باز کرده و تمام اتصالات برقی را جدا کنید. سپس المنت حرارتی را با دقت بیرون بیاورید. در مرحله بعد، المنت گرمایشی جدید را به همین ترتیب متصل و دوباره آن را محکم به قسمت اصلی بچسبانید. به یاد داشته باشید که فیوز دمای یخ زدایی مستقیماً به المنت گرمایش متصل می شود. پس مطمئن شوید که بخاری خود را از بخاری یخ زدایی قدیمی به بخاری جدید منتقل می کنید.

بررسی سینی زیر یخچال فریزر برای رفع ارور h

ممکن است یکی از دلایل بروز ارور h در یخچال فریزر ال جی ایراد در سینی زیر یخچال باشد. یخچال ال جی دارای یک سوراخ تخلیه در داخل محفظه های خود است. این سوراخ اجازه می دهد تا تمام آب به آرامی در سینی زیر یخچال جاری شده تا به طور طبیعی تبخیر شود. برای جاری شدن تمام آب، زهکشی نقش مهمی ایفا می کند و از جمع شدن آب در یخچال و تبدیل آن به یخ جلوگیری می کند.

جاری شدن کند آب، می تواند باعث یخ زدن آب در داخل زهکش و گیر کردن آن شود. این عمل باعث می شود که آب به داخل محفظه برگردد و منجر به تجمع بیش از حد یخ در یخچال شود. بنابراین سیستم یخ زدایی نمی تواند درست عمل کند و در نتیجه ارور h فعال می شود. برای تعمیر آن باید وقتی خط تخلیه یخ زده است، تمام یخ ها را آب کنید تا دوباره جریان پیدا کند. ساده ترین راه حل این است که آب گرم را به طور مکرر در خط تخلیه بریزید تا یخ ذوب شود.

بهترین روش برای رفع کد خطای h در یخچال فریزر ال جی

بهترین روش برای رفع کد خطای h در یخچال فریزر ال جی

یخچال فریز ال جی از قطعات با کیفیت و استانداردی ساخته می شود. گاهی اوقات ممکن است قطعات این دستگاه‌ها دچار نقص فنی شوند که می تواند دلایل متفاوتی داشته باشد. برای مثال همانطور که در این مطلب مشاهده کردید، بسیاری از دلایل بروز خطای h راهکارهایی فنی دارند. بنابراین در صورتی که با اقدامات اولیه نتوانستید این کد را رفع کنید بهتر است از تجربه تکنسین های ماهر در زمینه تعمیر یخچال ال جی استفاده کنید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 3 میانگین: 3.3]

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید

021-47278

ثبت سفارش 24 ساعته

فرم ثبت سفارش