راههای افزایش طول عمر یخچال ال جی

راه های افزایش طول عمر یخچال ال جی

افزایش طول عمر انواع یخچال ال جی با راهکارهایی موثر

قیمت لوازم خانگی این روزها به شدت افزایش یافته است، به همین علت است که باید از این لوازم به درستی نگهداری کنیم. افزایش طول عمر یخچال ال جی یکی از نکات مهم در اصول خانه‌داری به شمار می‌آید. بسیاری از افراد آشنایی چندان درستی با چگونگی نگهداری از ساید بای ساید و دیگر مدل‌های یخچال ال جی ندارند و با بی‌دقتی و یا سهل‌انگاری باعث کاهش طول عمر این یخچال فریزرها می‌شوند. از طرفی اگر جزو افرادی هستید که به تازگی یخچال فریزر ال جی تهیه کرده‌اید و طول عمر و سلامت آن برای شما حائز اهمیت است، به طور قطع به دنبال راهکارهایی برای افزایش طول عمر این دستگاه و قطعات آن هستید. در این مطلب از نمایندگی تعمیرات ال جی ال جی پشتیبان به بررسی راهکارهای افزایش طول عمر یخچال ال جی میپردازیم.

چرا باید به فکر افزایش طول عمر یخچال ال جی خود باشیم

عمر مفید یخچال‌ها به طور متوسط بین 10 الی 18 سال است. اما می‌توان اینطور گفت که این مدت زمان به عوامل مختلفی نظیر کیفیت برند و همچنین چگونگی نگهداری و استفاده از دستگاه بستگی خواهد داشت. یخچال های ال جی از جمله لوازم خانگی هستند که به صورت مداوم روشن بوده و در حال فعالیت هستند. به همین دلیل هم آگاهی از نکات نگهداری از یخچال ال جی از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

شما تنها با رعایت بعضی از نکات و پیاده‌سازی آن‌ها به شکل منظم می‌توانید عملکرد دستگاه خود را به مراتب بهینه‌تر کرده و از طرفی هزینه مصرف برق را نیز به طرز قابل توجهی کاهش دهید. در ضمن، رعایت نکاتی در راستای افزایش طول عمر یخچال ال جی می‌تواند احتمال فرسودگی قطعاتی از جمله موتور را به حداقل برساند. با نگهداری اصولی از یخچال ساید بای ساید ال جی می‌توان هم کیفیت و هم کارایی دستگاه را افزایش داد و در طولانی مدت به راحتی از آن استفاده کرد.

چند راهکار موثر برای افزایش طول عمر یخچال ال جی

چند راهکار موثر برای افزایش طول عمر یخچال ال جی

همانطور که پیش‌تر نیز اشاره کردیم، قیمت بالای لوازم خانگی و هزینه بالای تعمیر قطعات آن باعث شده تا بسیاری از مردم نگران خرابی یخچال ال جی خود باشند. اما متاسفانه در بیشتر موارد استفاده نادرست از یخچال باعث کاهش طول عمر یخچال و سوختن موتور و سایر اجزای آن می‌شود. بنابراین دارندگان این یخچال‌ها باید با آداب استفاده از آن‌ها آشنا شوند. حتی ساده‌ترین کارها که شاید در نگاه اول بسیار کم اهمیت به نظر برسند ممکن است باعث کاهش طول عمر یخچال شما بشوند. در ادامه به بررسی راهکارهای افزایش طول عمر یخچال ال جی می‌پردازیم.

درب یخچال فریزر ال جی را مدام باز و بسته نکنید

یکی از شایع‌ترین عوامل کاهش طول عمر یخچال فریزرهای ال جی، باز و بسته کردن مداوم درب آن است. در بیشتر موارد باز و بسته کردن مداوم سبب ایجاد اختلال در عملکرد یخچال و قطعات مختلف آن می‌شود. این موضوع علاوه بر آسیب و خراب شدن سریع نواری که در اطراف درب قرار دارد، باعث می‌شود فضای درون یخچال گرم بشود. همین مساله نیز موجب می‌شود تا درجه ترموستات برای نگهداری از مواد دیگر مناسب نباشد و در نهایت هم شاهد خراب شدن مواد غذایی درون یخچال باشیم. بنابراین به منظور افزایش طول عمر یخچال ال جی خود، تا جای ممکن از باز و بسته کردن بیهوده درب خودداری کنید.

نوارهای دور درب یخچال ال جی را بعد از مدتی تعویض کنید

از دیگر عوامل تاثیرگذار در کاهش طول عمر یخچال ال جی، خرابی نوارهای اطراف درب یخچال و تعویض نکردن آن است. در اطراف درب تمامی یخچال‌ها نواری وجود دارد که سبب چفت شدن بیشتر درب و بدنه یخچال می‌شود و از نفوذ هوا به درون دستگاه جلوگیری می‌کند. در شرایطی که نوار اطراف درب به درستی کار نکند و چسبندگی آن نیز بالا نباشد، بعد از مدتی شاهد خرابی یخچال ال جی خود خواهید بود. زیرا دیگر نمی‌تواند از ورودی هوای بیرون به داخل یخچال جلوگیری کند. در همین راستا به منظور افزایش طول عمر یخچال ال جی، در بازه‌های زمانی مشخصی اقدام به تعویض نوار درب یخچال کنید.

حفظ فاصله استاندارد بین یخچال فریزر و دیوار پشتی

جفت کردن یخچال با دیواری که در پشت آن قرار دارد می‌تواند تاثیر زیادی در کاهش طول عمر یخچال ال جی داشته باشد. با جفت کردن یخچال به پشت دیوار، موتور یخچال دیگر فضایی برای خنک شدن نخواهد داشت. در واقع همانطور که می‌دانید موتور و اجزای یخچال حین کار کردن گرم می‌شوند. دقیقا به همین دلیل هم اگر یخچال با دیوار جفت باشد، فضایی برای جریان هوا وجود نخواهد داشت و گرمای حبس شده در پشت یخچال ال جی سبب سوختگی و خرابی دستگاه می‌شود.

یخچال ال جی را در محیط‌های بیش از حد گرم و یا سرد قرار ندهید

عامل دیگری که در بیشتر موارد خرابی یخچال و کاهش طول عمر دستگاه را به دنبال دارد، قرار دادن آن در محیط‌های خیلی گرم و سرد است. قرار دادن یخچال فریزر ال جی در محیط‌های سرد و گرم سبب شبنم زدن دستگاه می‌شود. اگر یخچال در مکانی بیش از حد سرد قرار بگیرد، ممکن است مواد درون یخچال کمی یخ بزنند. همچنین در صورتی که یخچال در محیط گرم قرار بگیرد، دچار رطوبت می‌شود. در نتیجه برای افزایش عمر یخچال ال جی خود، آن را در محیطی متعادل و مناسب قرار بدهید.

مواد غذایی داغ را درون یخچال قرار ندهید

قرار دادن مواد غذایی گرم داخل یخچال فریزر ال جی باعث می‌شود فشار زیادی به موتور وارد شود. زیرا موتور باید گرمایی که از این مواد خارج می‌شود را از بین ببرد. بنابراین پیشنهاد ما به شما برای افزایش طول عمر یخچال ال جی این است که مواد غذایی را با دمای معمولی درون یخچال قرار بدهید و از قرار دادن مواد غذایی به شدت سرد درون یخچال، اکیدا خودداری کنید.

اشتباهات رایج در زمان استفاده از یخچال ال جی را بشناسید

برای افزایش طول عمر مفید یخچال فریزر ال جی و جلوگیری از آسیب رسیدن به آن، بهتر است با اشتباهات متداولی که افراد در زمان استفاده از این دستگاه انجام می‌دهند، به خوبی آشنا شوید. شما با شناخت این موارد و تکرار نکردن آن‌ها می‌توانید برای مدت طولانی‌تری از یخچال ال جی خود استفاده کنید.

از اشتباهات رایج در حین استفاده از یخچال فریزرهای ال جی نیز می‌توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

  • پر کردن بیش از حد ظرفیت یخچال ال جی
  • کامل بسته نشدن درب دستگاه
  • پایین بودن دمای یخچال و تنظیم نادرست دمای آن
  • تمیز نبودن قفسه‌ها و کشوی یخچال
  • قرار دادن مواد غذایی با دمای بالا درون یخچال

افزایش عمر و راندمان یخچال ال جی با این ترفندهای طلایی

افزایش عمر و راندمان یخچال ال جی با این ترفندهای طلایی

راهکارهایی که در این مطلب ذکر شد، می‌توانند تا حد بسیار زیادی سبب افزایش طول عمر یخچال ال جی شوند. اما توجه داشته باشید در صورتی که از همان ابتدا اقدام به خرید یک یخچال نامرغوب و بی‌کیفیت برای منزل خود کنید، احتمال اینکه با گذشت زمان دستگاه با خرابی مواجه شود، افزایش پیدا می‌کند.

توجه به نکات نگهداری از یخچال فریزرهای ال جی نه تنها سبب افزایش طول عمر این دستگاه می‌شود، بلکه تاثیر به‌سزایی نیز در میزان ماندگاری مواد غذایی دارد. همچنین با در نظر گرفتن پیچیدگی قطعات یخچال‌های ال جی، در صورت مشاهده هرگونه خرابی در آن‌ها، حتما از یک تکنسین مجرب در زمینه تعمیر یخچال ال جی کمک بخواهید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید

021-47278

ثبت سفارش 24 ساعته

فرم ثبت سفارش