تعمیرات مایکروفر و مایکروویو ال جی در تهران

مرکز تعمیر ماکروفر و ماکروویو ال جی در تهران

تعمیرات ماکروفر ال جی بصورت کاملا تخصصی توسط مرکز تعمیرات ال جی دیبا پشتیبان ایرانیان. ماکروفر یا ماکروویو، جز وسایل مدرن و امروزی محسوب می شوند، اما بخاطر مزایای بسیار و پخت سریع غذا، محبوبیت و جایگاه ویژه ای در آشپزخانه ها پیدا کرده اند. ماکروفر ال جی، جز محصولات خوب و پرفروش برند ال جی می باشد که در ایران نیز طرفداران بسیار زیادی دارد. ماکروفر و همچنین سولاردام ال جی، دارای کیفیت و عملکرد مناسبی می باشد، اما این دستگاه مانند سایر وسایل ممکن است بنا به دلایل مختلفی دچار مشکلاتی شود و نیاز به تعمیر داشته باشد. این محصول شاید امروزه یکی از وسایل ضروری در هر خانه ای باشد و حتما خرابی آن خللی در زندگی افراد ایجاد می کند. اما نگران نباشید ما در این مقاله قصد داریم مرکز خدمات تعمیرات دیبا پشتیبان ایرانیان، را به عنوان یک مرکز تخصصی تعمیر ماکروفر ال جی به شما عزیزان معرفی کنیم، همچنین در رابطه با ایرادات رایج و ارور های موجود در مایکروفر ال جی با شما صحبت می کنیم تا در صورت بروز هر مشکلی در ماکروویو ال جی، بدانید ایراد دقیقا چیست تا با آشنایی با مشکل یا مفهوم ارور، امکان عیب یابی و تعمیر دستگاه شما به راحتی میسر شود.

فهرست مطالب این صفحه

مرکز تعمیر ماکروفر ال جی شبانه روزی

اگر به دنبال یافتن یک مرکز تعمیر ماکروفر ال جی در تهران هستید و تمایل دارید تا خدمات تعمیر ماکروفر، در محل و توسط تکنسین های ماهر و حرفه ای انجام شود، می توانید با تعمیرگاه مجاز دیبا پشتیبان ایرانیان در تماس باشید، این مرکز خدمات تعمیر ماکروفر ال جی شبانه روزی را به شکلی مطمئن ارائه می دهد و در این زمینه دارای سال ها تجربه ی درخشان می باشد. همچنین کارشناسان این مرکز خدمات تعمیرات به صورت 24 ساعته آماده ی راهنمایی به شما عزیزان و خدمات مرتبط با تعمیر دستگاه شما هستند. همچنین خدمات تعمیرات ماکروویو ال جی در این مجموعه شامل گارانتی خدمات می باشد. ضمنا ما دارای شعب یا مرکز تعمیر لوازم خانگی LG در سراسر تهران می باشیم.

ایراد ها و ارور های رایج در تعمیرات مایکروفر ال جی

مایکرویو و سولاردام ها معمولا یک سری ایرادات رایجی دارند، که صرف نظر از برند و مدل دستگاه، عمومی می باشند. همچنین ماکرویو های ال جی، ایرادات خود ا به صورت ارور روی صفحه نمایش نشان می دهند. ارور ها مشکلات دستگاه رادر قالب کد خطا به ما نمایش می دهند. آشنایی با مشکلات و کد های خطا، باعث می شود تا شما منشا مشکل را پیدا کنید و خیلی سریع تر، راه حل بر طرف کردن مشکل را پیدا کنید. ما در ادامه مطلب به بررسی رایج ترین ایرادات و مشکلات ماکروفر های ال جی و ارور های مایکروویو و سولاردام ال جی می پردازیم. لازم به ذکر است که اگر از تخصص کافی برخوردار نیستید با یک تکنسین متخصص از مراکز معتبر و حرفه ای تعمیرات لوازم خانگی یا مرکز  تعمیرات مایکروفر ال جی تماس بگیرید.

ایراد های ماکروفر و سولاردم ال جی

گرم نشدن غذا در ماکروفر ال جی

اگر غذا را درون دستگاه قرار می دهید و بعد از اتمام تایم تنظیم شده، میبینید که غذای شما اصلا گرم نشده، علت های احتمالی می توانند، خرابی لامپ مگنترون، خرابی خازن، خرابی دیود، خرابی ترانس های ولتاژ بالا، و خرابی برد الکترونیکی و. . . باشند. در این صورت لازم است تا تمامی قطعات گفته شده بررسی شوند تا ایراد دستگاه پیدا شود و مشکل بر طرف شود.

روشن نشدن ماکروفر ال جی

اگر مایکروفر شما روشن نمی شود، باید مواردی از قبیل پریز برق، کابل برق دستگاه، فیوز دستگاه، دو شاخه ی برق دستگاه، موتور فن و. . . بررسی شوند. اگر پریز برق، برق ندارد، دستگاه را به یک پریز برق دیگری وصل کنید. اگر کابل دستگاه سوخته یا آسیب دیده است، آن را تعویض کنید. اگر موتور فن خراب شده، باید با اهم متر، مقاومت سیم ها بررسی شوند و اگر عدد اندازه گیری شده، بی نهایت باشد، باید آن را تعویض کنید.

کار نکردن گریل ماکروفر ال جی

اگر گریل ماکروویو شما کار نمی کند، باید مواردی از قبیل المنت گرمایی، ترمستات، برد الکترونیکی دستگاه و. . . بررسی شوند و در صورت خرابی هر یک از این قطعات تعمیرات مربوطه انجام شود و در صورتی که امکان تعمیر این قطعات وجود نداشت، باید قطعه ی مورد نظر تعویض گردد. بهتر است که اگر از تخصص کافی برخوردار نیستید این کار توسط یک تعمیرکار حرفه ای از تعمیرگاه ها و مراکز معتبر تعمیراتی انجام گردد.

نچرخیدن سینی ماکروفر ال جی

برای این که غذا به طور یکنواخت پخت یا گرم شود، باید سینی داخل ماکروفر توسط موتور زیر سینی، بچرخد. اگر سینی نمی چرخد، احتمالا موتور گردان خراب شده است و باید این قطعه به دقت بررسی شود. اگر موتر گردان خراب شده باشد، لازم است تا آن را تعویض کنید. همچنین دقت کنید که در مواردی، احتمال دارد که علت این مشکل، خرابی مگنترون و هدایت کننده موج باشد.

جرقه زدن ماکروفر ال جی

اگر ماکروویو شما جرقه می زند، احتمالا شما از ظروف فلزی یا ظروف نا مناسب استفاده کرده اید، ظروف فلزی، اشعه ماکروویو را منعکس می کنند و همین امر باعث جرقه زدن می شود. در نتیجه باید به این نکته دقت داشته باشید. همچنین ممکن است که دیواره های داخلی دستگاه آسیب دیده باشند و باعث ایجاد جرقه شوند، دراین صورت باید صفحه میکا یا همان ورق نسوز، تعویض شود. علاوه بر این، خرابی لامپ مگنترون نیز می تواند باعث ایجاد جرقه شود، که باید مورد بررسی قرار بگیرد. آنتن سر لامپ مگنترون نیز باید بررسی شود و در صورت گشاد بودن و یا سیاه شدن باید تعویض شود.

خاموش شدن دستگاه بعد از چند ثانیه

اگر ماکروویو ال جی شما بعد از چند ثانیه خاموش می شود، باید مواردی از قبیل کلید ها، برد الکترونیکی دستگاه و پنل کنترل بررسی شوند. اگر کلید ها بیش از اندازه داغ شدند و یا دچار سوختگی یا خم شدگی شده بودند، باید با مولتی متر اتصالات آن ها را بررسی کنید و در صورت نیاز آن ها را تعویض کنید و باید برد را نیز بررسی کنید، البته بررسی برد یک کار تخصصی می باشد و باید توسط یک تکنسین حرفه ای از تعمیرگاه ها و مراکز معتبر تعمیرات مایکروفر و مایکروویو ال جی انجام شود، همچنین اگر پنل کنترل یا صفحه لمسی به خوبی کار نمی کند، باید آن را تعویض کنید.

کار نکردن کلید های پنل ماکروفر ال جی

یکی از شایع ترین مشکلات مایکرفر های ال جی کار نکردن کلید های روی دستگاه، به خصوص کلید استارت و استاپ می باشد. معمولا این اتفاق بعد از چندین سال استفاده و بخاطر فشار دادن زیاد، ضربه، استفاده ی نا درست اتفاق می افتد. همچنین ممکن است که کار نکردن کلید ها، بخاطر خرابی برد دستگاه یا مشکل در سیم کشی و ارتباط بین برد دیسپلی و برد فرمان اتفاق افتاده باشد. بنابراین برد نیز باید به دقت توسط یک سرویس کار مجرب از مراکز تعمیرات و تعمیرگاه های ماکروفر ال جی بررسی شود.

سوختن لامپ مگنترون

یکی دیگر از ایرادات شایع و پرتکرار در ماکروویو ها، سوختن یا خرابی خود لامپ مگنترون می باشد. اگر غذای شما گرم نمی شود، یا دستگاه شما جرقه می زند و. . . احتمالا لامپ مگنترون ماکروفر شما سوخته است. اما قبل از تعویض لامپ مگنترون بهتر است تا سوکت ها و سیم های متصل به لامپ بررسی شوند. در صورتی که ولتاژ کافی و مورد نیاز از برد به سوکت لامپ نرسد، باید لامپ مگنترون تعویض شود. در صورت سوختن لامپ مگنترون چاره ای جز تعویض آن نمی باشد و لازم به ذکر است که لامپ مگنترون یکی از گران قیمت ترین اجزاء و قطعات ماکروفر می باشد.

دود کردن ماکروفر ال جی

وجود دود از دستگاه در نگاه اول ممکن است خیلی ترسناک و خطرناک به نظر بیاید، البته اگر نسبت به آن بی توجهی شود ممکن است که باعث ایجاد آتش سوزی شود، اما در دقایق اولیه خیلی خطرناک نیست و معمولا بخاطر کثیف بودن سطوح و دیواره ی داخلی دستگاه این اتفاق رخ می دهد، و با نظافت و تمیز کردن اصولی مشکل بر طرف می شود. اما در صورت تمیز بودن دستگاه، باید توجه داشته باشید که این مشکل بخاطر اتصال کوتاه رخ نداده باشد. در نتیجه لازم است تا دستگاه را بلافاصله خاموش کنید و علت اصلی را پیدا کنید. برای این منظور می توانید از یک تکنسین متخصص تعمیر ماکروفر و مایکروویو ال جی از تعمیرگاه های مجاز مانند دیبا پشتیبان ایرانیان کمک بگیرید.

فیوز سوزاندن مداوم ماکروفر ال جی

گاهی ممکن است که ماکروویو شما به طور مداوم فیوز بسوزاند. معمولا این مشکل بخاطر خرابی خازن و دیود پیش می آید. و لازم است تا دستگاه شما توسط یک تکنسین متخصص از مراکز  تعمیرات و تعمیرگاه های مجاز بررسی شود. همچنین لازم است تا کلید درب دستگاه و لامپ مگنترون نیز بررسی شوند.

باز نشدن درب ماکروفر ال جی

گاهی ممکن است که هنگام قرار دادن غذا در دستگاه یا هنگام برداشتن غذای گرم شده از دستگاه، درب ماکروویو شما باز نشود. این مشکل می تواند بخاطر آسیب دیدگی درب، خرابی میکروسوئیچ درب و یا خرابی ضامن درب اتفاق افتاده باشد. بنابراین لازم است تا تمام این موارد بررسی شوند.

سر و صدای زیاد ماکروفر ال جی

اگر مایکرویو شما دارای سر و صدای زیادی می باشد، احتمالا سینی به درستی روی موتور گردان قرار نگرفته است و یا قطعه ای به نام کوپل زیر سینی خراب شده و لازم است تا این قطعه تعویض شود. همچنین ممکن است که قطعات اصلی ماکروویو مثل موتور و یا لامپ مگنترون خراب شده باشند. که این موارد نیز باید بررسی شوند.

تعمیرات ماکروفر ال جی در تهران

ارور های ماکروفر، ماکروویو و سولاردام ال جی

ارور E 01 در ماکروفر ال جی

این ارور به معنای خرابی ترمیستور یا سنسور دما می باشد. در صورت نمایش این کد خطا، احتمالا ترمیستور دچار اتصال کوتاه یا مدار باز شده است. همچنین ممکن است که اتصالات و سیم کشی بین ترمیستور ( سنسور دما ) با برد الکترونیکی اصلی یا همان PCB قطع و یا شل شده باشد. در نتیجه لازم است تا سیم کشی و اتصالات بررسی شوند و در صورت خرابی ترمیستور، این قطعه تعویض شود. ترمیستور در دما های بالا، خیلی سریع خراب می شود و عمر کوتاهی دارد، بنابراین احتمال خرابی ترمیستور بالا می باشد.

ارور E 02 در ماکروفر ال جی

این ارور به معنای خرابی هیتر یا المنت گرمایی یا المنت حرارتی می باشد. در واقع گرما و حالت همرفت دما در عرض 10 دقیقه به 100 درجه سانتی گراد نمی رسد. در این صورت ممکن است که المنت سوخته باشد و نیاز به تعویض داشته باشد و یا این که ممکن است این مشکل بخاطر خرابی یا جابه جا شدن برد PCB ( برد الکترونیکی دستگاه ) اتفاق افتاده باشد، در نتیجه باید برد نیز بررسی شود و در صورت نیاز تعمیرات لازم بر روی برد نیز انجام شود. همچنین لازم است تا ترمیستور نیز بررسی شود و در صورت خرابی ترمیستور یا سنسور دما، ترمیستور نیز تعویض شود، زیرا اگر ترمیستور به درستی عمل نکند، اطلاعات به درستی به برد نمی رسد و در نتیجه المنت نیز به درستی کار نمی کند و در نتیجه این ارور نمایش داده می شود.

ارور E 03 در ماکروفر ال جی

این ارور به معنای بالا رفتن دما بیش از 100 درجه می باشد. در این صورت احتمالا برد دچار مشکل شده است و شاید لازم باشد تا برد اصلی یا همان برد PCB تعویض شود. همچنین لازم است تا المنت گرمایی ( هیتر ) بررسی شود و در صورت نیاز المنت گرمایی تعویض شود. همچنین ترمیستور نیز باید بررسی شود و در صورت نیاز باید ترمیستور نیز تعویض شود.

ارور E 05 در ماکروفر ال جی

این ارور به معنای هماهنگ نبودن درجه تنظیم شده توسط کاربر و دمای نشان داده شده توسط دستگاه می باشد. به عنوان مثال دستگاه دمای 70 درجه سانتی گراد را نشان می دهد، اما کاربر دمای 40 درجه را تنظیم کرده است. در واقع دمای تنظیم شده کمتر می باشد. اما  دمای واقعی بیشتر است. در واقع دمای داخل کوره در برنامه Convection  بالا رفته است. در این صورت باید کمی صبر کنید تا دستگاه و فضای درون کوره خنک شود و سپس دما را روی مثلا 40 درجه سانتی گراد تنظیم کنید. در این صورت باید ارور بر طرف شود.

ارور E 10 در ماکروفر ال جی

این ارور به معنای گیر کردن یا عمل نکردن کلید های روی ماکرویو می باشد. ممکن است که صفحه کلید گیر کرده باشد و یا این که برد خراب باشد و نتواند به درستی فرمان دهد. در نتیجه برد و صفحه کلید باید توسط یک تعمیرکار حرفه ای از مراکز معتبر تعمیرات مایکروفر و مایکروویو ال جی بررسی شوند.

ارور F 01 در ماکروفر ال جی

این ارور به معنای خرابی ترمیستور یا اتصال کوتاه ترمیستور می باشد. یعنی ترمیستور نمی تواند در 10 دقیقه به بیش از 100 درجه برسد. در صورت خرابی ترمیستور باید آن را تعویض کنید.

ارور F 02 در ماکروفر ال جی

این ارور به معنای اتصال کوتاه شدن ترمیستور یا سنسور دمایی می باشد. در این صورت باید ترمیستور بررسی شود و در صورت خرابی باید آن را تعویض کنید.

ارور F 03 در ماکروفر ال جی

این ارور به معنای عملکرد اشتباه کلید های روی پنل دستگاه می باشد. در این صورت لازم است تا برد دستگاه، سیم کشی و. . . بررسی شوند.

ارور F 10 در ماکروفر ال جی

این ارور به معنای گیر کردن کلید های روی دستگاه یا خرابی کلید های تاچ روی صفحه لمسی می باشد. در این صورت باید صفحه کلید، برد، اتصالات و سیم کشی های مربوطه توسط یک تعمیرکار مجرب از مراکز  تعمیرات و تعمیرگاه های معتبر مایکروفر ال جی بررسی شوند.

ارور F 11 در ماکروفر ال جی

این ارور به معنای خرابی ترمیستور می باشد. در این صورت باید ترمیستور و برد بررسی شوند و در صورت نیاز تعمیر و یا تعویض قطعه ی مورد نظر انجام گیرد. همچنین در صورت نمایش این ارور احتمالا ارتباط بین موتور اینورتر و برد قطع شده است.

ارور F 14 در ماکروفر ال جی

این ارور به معنای خرابی المنت می باشد، اگر دما بیش از 4 ثانیه بالاتر از 70 درجه سانتی گراد باشد، این ارور نمایش داده می شود. و به شما می گوید که دمای داخل دستگاه در برنامه کانوکشن بالارفته است و لازم است تا دستگاه را خاموش کنید و کمی صبر کنید تا دستگاه خنک شود.

ارور F 04 در ماکروفر ال جی

این ارور به معنای خرابی سنسور رطوبت یا سنسور کوک می باشد. در صورت نمایش این ارور باید سنسور رطوبت بررسی شود و در صورت نیاز باید این قطعه تعویض شود.

ارور F 05 در ماکروفر ال جی

این ارور به معنای خرابی هیتر کانوکشن می باشد. بنابراین لازم است تا این قطعه بررسی شود و در صورت نیاز هیتر کانوکشن تعویض شود.

 هزینه تعمیرات مایکروفر و مایکروویو ال جی

معرفی مرکز تعمیر مایکروویو ال جی دیبا پشتیبان ایرانیان

تمامی مشکلات ماکروفر و سولاردام ال جی، به راحتی در مرکز دیبا پشتیبان ایرانیان قابل رفع می باشد، و تعمیرات دستگاه شما توسط تعمیرکاران متخصص و حرفه ای انجام می شود. سپردن دستگاه جهت تعمیرات به یک مرکز خدمات تعمیرات معتبر و افراد متخصص باعث می شود تا دستگاه شما به بهترین شکل ممکن و با کم ترین هزینه ی ممکن تعمیر شود. همچنین در این مجموعه تمامی قطعات فابریک ماکروفر ال جی به فروش می رسد و شما می توانید قطعات اورجینال دستگاهتان را با ضمانتنامه رسمی معتبر از این تعمیرگاه مجاز خریداری کنید. شماره تلفن مجموعه دیبا پشتیبان ایرانیان 47278 021 می باشد. این مرکز به صورت شبانه روزی آماده ی ارائه ی خدمات به شما می باشد.

مناطق تحت پوشش مرکز تعمیرات ماکروفر ال جی ما در تهران

تعمیرگاه دیبا پشتیبان ایرانیان دارای شعب یا مرکز تعمیر لوازم خانگی LG در غرب، شرق، شمال و سراسر تهران می باشد:

  • مناطق تحت پوشش مجموعه دیبا پشتیبان ایرانیان در شمال تهران شامل محله های الهیه، اوین، جردن، ولنجک، نیاوران، کاشانک، دربند، تجریش، سعادت آباد، زعفرانیه، ونک، درکه، جماران، دیباجی، اختیاریه، پاسداران، چیذر، سوهانک، ظفر، میر داماد، دزاشیب، سید خندان، سهروردی، داوودیه، فرمانیه و. . . می باشد و شماره تماس شعبه ی شمال تهران ما 22717796 – 22718535 می باشد.
  • مناطق تحت پوشش مجموعه دیبا پشتیبان ایرانیان در غرب تهران جهت ارائه خدمات تعمیر ماکروفر ال جی شامل محله های طرشت، پونک، فردوس، مرزداران، چیتگر، جنت آباد، دهکده المپیک، صادقیه، ستارخان، زیبا دشت، شهرک غرب، ارم، آزادی، کن، شهرک آپادانا، گیشا، شهر آرا، استاد معین، گلستان، کوهک، آزادی، تهرانسر، بیمه، شهران، شهرک اکباتان، شهرک دانشگاه، همایون شهر، ورد آورد، شهر زیبا، باغ فیض و. . . می باشد و شماره تماس شعبه غرب ما 44291259 – 44291224 می باشد.
  • مناطق تحت پوشش مجموعه دیبا پشتیبان ایرانیان در شرق تهران شامل محله های پیروزی، تهرانپارس، هروی، حکیمیه، علم و صنعت، دماوند، شقایق، کرمان، تهران نو، دردشت، شهرک والفجر، ساقدوش، بزرگراه قاسم سلیمانی، اصفهانک، پدر ثانی، دلاوران، زینبیه، شورا، استخر، آشتیانی، کاظم آباد، شمیران نو، امامت، مجیدیه، مهران، پرستار، حشمتیه، ارامنه، نارمک، امام حسین،  سراج، نظام آباد، شمس آباد، هفت حوض، آهنگ غربی، آهنگ شرقی، شهید اسدی، صفا، تسلیحات، سرخه حصار، قنات کوثر، مدائن و. . . می باشد. شماره تماس شعبه شرق ما 33514460 – 33505385 می باشد.
  • مناطق تحت پوشش مجموعه دیبا پشتیبان ایرانیان در مرکز تهران جهت ارائه خدمات تعمیر مایکروویو ال جی شامل محله های مولوی، بازار تهران، لاله زار، امیریه، فاطمی، عباس آباد، امیر آباد، شیخ هادی، جهاد، یوسف آباد، سنایی، کوی نصر، وصال شیرازی، آزادی، دامپزشکی، والفجر، هاشمی، بلوار کشاورز، ولیعصر، خوش، میدان فردوسی، دانشگاه تهران، میدان وحدت اسلامی، حسن آباد، انقلاب، حافظ، بهارستان و. . . می باشد. شماره تماس شعبه مرکز ما 33514460 – 33505385 می باشد.
  • مناطق تحت پوشش مجموعه دیبا پشتیبان ایرانیان در جنوب تهران شامل محله های عبدل آباد، نازی آباد، شوش، خزانه، سلیمانی، تختی، زمزم، جی، مالک اشتر، دروازه غار، سلسبیل، نیارکی، یافت آباد، مرتضوی، جوادیه، فتح، کوی سیزده آباد، افسریه، شمشیری، کمیل، شوش، باقر شهر، آگاهی، طیب، ابوذر، یاخچی آباد، جوانمرد قصاب، مسعودیه، چهاردانگه، علی آباد قاجار، به دشت، فلاح، شاد آباد و. . . می باشد. شماره تماس شعبه جنوب ما 33514460 – 33505385 می باشد.
4/5 - (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید

021-47278