علت خرابی سنسورهای یخچال فریزر ال جی

علت خرابی سنسورهای یخچال فریزر ال جی

علت ها و علائم خرابی سنسورهای یخچال فریزر  ال جی

یخچال به عنوان بخش مهمی از لوازم خانگی، نقش مهمی در زندگی روزمره ما ایفا می کند. سنسور یخچال یکی از اجزای کلیدی به ویژه برای ثابت نگه داشتن دمای یخچال است که در صورت خرابی سنسورهای یخچال فریزر ال جی باعث می شود یخچال به درستی کار نکند و ناراحتی های زیادی را برای زندگی ما به همراه خواهد داشت. بنابراین، علت و علائم خرابی سنسورهای یخچال فریزر ال جی چیست؟ چگونه آن را حل کنیم؟ نمایندگی تعمیرات یخچال ال جی در تهران در 24 ساعت شبانه و روز آماده برطرف کردن مشکلات یخچال فریزر شما است. برای مشاوره و برطرف کردن خرابی یخچال ال جی با ما یعنی نمایندگی ال جی پشتیبان با شماره 021 47278 در ارتباط باشید.

سنسور یخچال فریزر ال جی

به طور کلی در یخچال های فریزرهای جدید ال جی چند سنسور تعبیه شده است که در ادامه به معرفی اجمالی با هر یک از آنها پرداخته می شود:

سنسور دما: سنسور دما یخچال وظیفه کنترل دما را برعهده دارد و در صورت کم یا زیاد شدن دما، کمپرسور بیشتر کار می کند تا دما را متعادل سازد.

سنسور فریزر: سنسور فریزر دمای فریزر را چک می کند و در صورت کم و زیاد شدن دما کمپرسور فعال می شود تا دمای آن را تنظیم کند.

دیسپنسر سنسور: این سنسور به منظور خروج آب از یخچال در نظر گرفته شده است و به وسیله آن آب یا قطعات یخ از یخچال خارج می شوند.

سنسور درب یخچال: سنسوری که در لولای درب جاسازی شده و دمای محیط را کنترل می کند.

کمپرسور سنسور: در صورتی که دمای کمپرسور از حدی فراتر شود این سنسور کمپرسور را خاموش می کند تا به موتور فشار وارد نشود.

دیفراست سنسور: سنسور برفک یخچال شمرده می شود و اجازه برفک زدن به یخچال را نمی دهد.

همانطور که مشاهده می شود بیشترین وظیفه سنسورها مرتبط به کنترل دمای یخچال است. بنابراین در صورتی که دمای یخچال کم و زیاد شد اولین احتمال این است که ممکن است اشکال در سنسور یخچال فریزر ال جی باشد.

علائم خرابی سنسورهای یخچال فریزر ال جی

همانطور که در معرفی هر یک از سنسورهای ال جی بیان شد وظیفه سنسور ها کنترل دما، کنترل خروج آب و یخ و برفک نزدن یخچال است. بنابراین در صورتی که دمای داخل یخچال ناپایدار باشد و یخچال نتواند در محدوده دمای تنظیم شده باقی بماند نشان دهنده این است که سنسور خراب است. سرد نشدن کافی یخچال نیز از دیگر دلایل خرابی سنسورهای یخچال فریزر ال جی شمرده می شود. زمانی که سنسور از کار بیفتد نوسانات دمایی اتفاق می افتد و یا یخچال خاموش می شود همه اینها از علائم خرابی سنسورهای یخچال فریزر ال جی شمرده می شوند. همچنین در صورت خرابی سنسور یک کد خطا در کنترل پنل مشاهده می شود.

در صورتی که مهارت کافی در تعمیر یخچال فریزر ندارید بهتر است که سریعا با تعمیرکار ال جی تماس بگیرید. اگر در تهران هستید می توانید با پشتیبانی  ال جی و یا نمایندگی تعمیرات ال جی در تهران تماس بگیرید. با توجه به اینکه این نمایدنگی در کلیه مناطق تهران دارای شعب است می تواند سریعا مشکل شما را حل کند و با حضور تکنسین در منزل سریعا رفع مشکل کند.

علت خرابی سنسور یخچال فریزر ال جی

به طور کلی عوامل مختلفی می تواند سبب خرابی سنسور یخچال فریزر ال جی شود. اما مهم ترین دلیل این آن باز ماندن درب یخچال فریزر برای مدت طولانی است. بنابراین همیشه به این توجه داشته باشید که درب یخچال را برای مدت طولانی باز نگذارید. یکی از کارهایی که اغلب افراد انجام می دهند این است که زمانی که قصد تمیز کردن یخچال دارند برق را قطع نمی کنند و درب را باز و شروع به تمیز کاری می کنند. این کار یکی از مهم ترین دلایل خرابی سنسورهای یخچال فریزر ال جی است.

خوشبختانه در یخچال های جدید در صورتی که درب برای مدت طولانی باز باشد با صدای بوش این هشدار را می دهد که وقت بسته شدن درب است. چنانچه به این پیام توجه نکنید، سنسور یخچال خراب می شود. البته مشکلات سخت افزاری مانند خرابی ترموستات  و یا خرابی دیفراست نیز یکی از دلایل خرابی سنسور یخچال فریزر ال جی می شود. هر چند با توجه به کیفیت این برند در سال های اولیه چنین مشکلاتی به ندرت اتفاق می افتد اما با فرسوده شدن یخچال خرابی سنسور اتفاق می افتد.

نحوه تست سنسور یخچال ال جی

قبل از اینکه اقدامات لازم برای تعمیر و تعویض سنسور ر انجام دهید باید اطمینان کسب کنید که مشکل حتما از سنسور است. برای این منظور بهتر است سنسور تست شود. تعمیرکاران با در دست داشتن تجهیزات سریعا مشکل یخچال را شناسایی می کنند بنابراین در صورت خرابی سنسور یخچال فریزر ال جی بهتر است آن را به نمایندگی تعمیرات ال جی بسپارید. این افراد برای تست سنسور یخچال ترمیستور یخچال را بیرون آورده و اقدامات لازم برای سازگاری دما را انجام می دهند. در صورتی که اهم اندازه گیری شده با میزان اهم مشخص شده از سوی سازندگان یخچال هم خوانی داشته باشد اهم سالم است. عموما دمای مورد نظر 25 درجه است. در صورتی که سنسور در دست گرفته شد و مقاومت آن کم و یا در صورتی که آن را در قالب یخ گذاشتین میزان اهم سنسور افزایش یابد ، سنسور سالم است.

تعمیر سنسور های یخچال فریزر ال جی

در صورتی خرابی سنسورهای یخچال فریزر ال جی امکان تعمیر وجود ندارد و شما باید اقدامات لازم برای تعویض قطعه را انجام دهید. اگر خودتان دست به آچار هستید می توانید از نمایندگی تعمیرات ال جی  قطعه اصل را تهیه و اقدام به تعویض سنسور یخچال فریزر کنید و اگر در این کار مهارتی ندارید و در تهران هستید می توانید به نمایندگی تعمیرات یخچال در تهران بسپارید. پشتیبان ال جی در کوتاه ترین زمان ممکن مشکل شما را برطرف می کند. این مجموعه با توجه شعب نمایندگی تعمیرات الجی در شرق و جنوب تهران، نمایندگی تعمیرات ال جی در غرب تهران و نمایندگی ال جی در شمال تهران به کلیه مناطق تهران دسترسی و اقدامات لازم برای حل مشکل خرابی سنسورهای یخچال فریزر ال جی را به انجام می رساند. برای کسب اطلاعات بیشتر از طریق همین سایت در قسمت تماس با ما با پشتیبان ال جی در تهران ارتباط برقرار کنید.

تعویض سنسور یخچال فریزر ال جی

ممکن است تصمیم بگیرید که خودتان تعویض سنسور ال جی را انجام دهید. ما به شما پیشنهاد می کنیم که کارهای فنی را به تعمیرکار تخصصی ال جی بسپارید زیرا در قطعه مناسب دستگاه و اورجینال برند را در اختیار شما قرار می دهد. برای تعویض سنسور یخچال فریزر ال جی اقدامات زیر را باید انجام دهید:

  • یخچال را خاموش کرده و از برق بکشید.
  • با کمک دفترچه راهنمای یخچال سنور را بیابید.
  • با سیم چین سنسور را از سوکت جدا کنید.
  • سنسور جدید را جاگذاری کنید.
  • برق را وصل کنید.

تعمیر سنسور یخچال فریزر ال جی در تهران

تعمیر سنسور یخچال فریزر ال جی در تهران

در صورت خرابی سنسور یخچال فریزر ال جی در تهران می توانید با ما تماس بگیرید. ما به ریشه مشکل می پردازیم. در صورت تعمیر آن را تعمیر و خدمت تعویض آن را انجام می دهیم. ما از قطعات اصل و با کیفیت به قیمت عمده در تعمیر سنسور یخچال فریزر ال جی استفاده می کنیم. برای تعویض و تعمیر سنسور یخچال فریزر ال جی و سرویس یخچال ال جی، ماشین ظرفشویی ال جی و  تعمیر ماشین لباسشویی ال جی و تمامی محصولات این برند می توانید با ما ارتباط برقرار کنید. ما در سراسر تهران دارای نمایندگی هستیم شما از طریق تماس با ما در همین سایت می توانید با نمایندگی های شمال، شرق، غرب و جنوب تهران ارتباط برقرار کنید و یا با شماره 02147278 ارتباط برقرار کنید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 1]

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید

021-47278

ثبت سفارش 24 ساعته

فرم ثبت سفارش