علت خاموش شدن ناگهانی کمپرسور کولر گازی اسپیلت ال جی

علت خاموش شدن ناگهانی کمپرسور کولر گازی ال جی

استفاده از وسایل سرمایشی جزئی جدا ناپذیر از زندگی افراد شده است. با رسیدن فصول گرما استفاده از این وسایل افزایش پیدا می‌کند. از جمله وسایل سرمایشی که محبوبیت زیادی پیدا کرده است، می‌توان به کولر گازی اشاره کرد. شرکت ال جی یکی از برندهای تولید کننده وسایل سرمایشی با کیفیت از جمله کولر گازی اسپیلت است. محصولات این برند لوازم خانگی از کیفیت و محبوبیت بالایی برخوردار هستند، با این وجود در برخی موارد مشکلاتی هم در استفاده از کولر گازی و اسپیلت اتفاق می‌‌افتد.

از جمله این مشکلات می‌توان به خاموش شدن ناگهانی کمپرسور کولر گازی اسپیلت ال جی اشاره کرد. به طور کلی کولر گازی یک وسیله برقی محسوب می‌شود و خراب شدن و ایجاد مشکل در روند استفاده از وسایل برقی یک امر رایج و متداول است. با انجام برخی موارد نظیر سرویس کردن کولر گازی در بازه‌های زمانی منظم می‌توان تا حد زیادی از بروز مشکل در روند کار آن جلوگیری کرد. در این مقاله به توضیح بیشتر در این مورد می‌پردازیم. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد علت خاموش شدن ناگهانی کمپرسور کولر گازی اسپیلت ال جی تا پایان این مقاله از مرکز خدمات تعمیر لوازم خانگی ال جی ال جی پشتیبان با ما همراه باشید.

کمپرسور کولر گازی:

سیستم‌های خنک کننده نظیر کولر گازی متشکل از اجزای دقیقی هستند. یکی از اجزای اصلی کولر کازی کمپرسور است. در خصوص نقش و کارکرد کمپرسور لازم به توضیح است که کار اصلی آن انتقال مبرد مورد نیاز به یونیت‌های داخلی و خارجی است که اینکار را از طریق کویل‌ها انجام می‌دهد، بهتر است تا کمپرسور را در یک فضای باز قرار دهید. ناگفته نماند که علاوه بر موارد گفته شده کمپرسور کولر گازی ال جی وظایف دیگری نیز دارد. از دیگر وظایف آن می‌توان به این موارد اشاره کرد که سبب متراکم کردن گاز مبرد نیز می‌شود. دمای محیطی که کمپرسور در آن قرار داده می‌شود از اهمیت بالایی برخوردار است.

بر اساس این مورد کمپرسور‌ها به دو دسته T1 و T3 تقسیم می‌شوند. کمپرسورهای گروه اول بیشتر مناسب مناطقی هستند که آب و هوای آنها معتدل محسوب می‌شود. به طور دقیق‌تر مناطق نیمه معتدل و کوهستانی نیز برای این نوع کمپرسور مناسب هستند. دسته دوم کمپرسورها یعنی همان کمپرسور T3 مناسب برای مناطقی است که آب و هوای آنها گرم و استوایی محسوب می‌شود. در حالت اول دمای محیط برای عملکرد صحیح کمپرسورهای T1 باید تا حدود ۳۰ درجه سانتی گراد باشد. میزان مقاومت کمپرسورهای  T3 در مقابل دما بیشتر است. این نوع کمپرسورها تا دمای حدود ۶۰ درجه سانتی گراد را نیز می‌توانند تحمل کنند.

علل خاموش شدن ناگهانی کمپرسور کولر گازی:

علل خاموش شدن ناگهانی کمپرسور کولر گازی:

بروز خلل در عملکرد کولر گازی ال جی می‌تواند دلایل زیادی داشته باشد. یکی از دلایلی که سبب خاموش شدن ناگهانی کولر گازی ال جی می‌شود، بروز خرابی در کمپرسور آن است. خرابی کمپرسور کولر گازی اسپیلت ال جی هم می‌تواند تحت تاثیر دلایلی مختلفی اتفاق بیفتد. یکی از راه‌های تشخیص اینکه آیا خاموش شدن کولر گازی به دلیل خرابی کمپرسور است یا خیر! این است که به زمان خاموش شدن کولر گازی اسپیلت ال جی دقت کنید‌.

اگر کولر گازی را روشن کردید و قبل از اینکه دمای اتاق را کاهش دهد و به اصطلاح آن را خنک کند، خاموش شود به احتمال زیاد مشکل خاموش شدن ناگهانی کولر گازی ال جی به دلیل بروز خرابی در کمپرسور آن است. در هر صورت اگر علت خاموش شدن ناگهانی کولر گازی اسپیلت مشکل کمپرسور باشد، بهتر است مشکل توسط یک تعمیرکار متخصص که در زمینه تعمیر کولر گازی ال جی تجربه کافی را دارد، حل شود. در ادامه به توضیح بیشتر در مورد دلایل خرابی کمپرسور کولر گازی می‌پردازیم با ما همراه باشید.

از جمله دلایلی که ممکن است سبب خراب شدن کمپرسور کولر گازی شوند، می‌توان به این موارد اشاره کرد: کم یا زیاد بودن ماده خنک کننده کولر گازی، بروز مشکل برق یا مشکل سیم کشی کمپرسور، جمع شدن الودگی در قسمت کویل کندانسور، بروز یخ زدگی در قسمت کمپرسور، بیش از حد گرم شدن کمپرسور، نشتی روغن و وجود تفاوت در فشار تخلیه و مکش می‌توانند از عواملی باشند که بروز هر یک از آنها تاثیراتی بر روی خراب شدن کمپرسور داشته باشد. در ادامه هر یک از این موارد به طور جداگانه بررسی می‌شود.

در خصوص کم یا زیاد بودن ماده خنک کننده کولر گازی ال جی لازم به توضیح است که مبرد یکی از اجزای اصلی است که وجود آن در کولر گازی لازم و ضروری است‌.  در خصوص نقش و کارکرد این قطعه لازم به توضیح است که با جذب گرمای هوای اتاق نقش زیادی در کاهش دما یا همان خنک شدن هوای اتاق دارد. میزان ماده خنک کننده استفاده شده در کولر گازی هم از اهمیت بالایی برخوردار است. این میزان باید متعادل باشد.

کم یا زیاد بودن آن می‌توند سبب بروز مشکل در روند خنک کردن هوای اتاق و در نتیجه خاموش شدن ناگهانی کمپرسور کولر گازی شود. مورد دوم که به آن اشاره کردیم بروز مشکل برق و سیم کشی کمپرسور است. کولر گازی ال جی یک وسیله برقی محسوب می‌شود، در نتیجه درست و ایمن بودن برق کشی آن از اهمیت بالایی برخوردار است. برای درست کار کردن کمپرسور لازم است تمام قطعات الکتریکی به کار رفته شده در آن به درستی عمل کنند‌. بروز کوچکترین اتصالی در سیم کشی می‌تواند سبب خاموش شدن ناگهانی کمپرسور کولر گازی اسپیلت ال جی شود.

مورد بعدی که در خصوص علت خاموش شدن ناگهانی کمپرسور می‌توان به آن اشاره کرد، آلودگی کویل کندانسور است. جمع شدن آلودگی در این قسمت می‌توند سبب بروز اختلال در عملکرد خنک کنندگی کولر گازی اسپیلت شود. در نتیجه این اختلال هم کمپرسور خاموش می‌شود. بهترین راه برای جلوگیری از بروز چنین حالتی این است که در بازه‌های زمانی مشخص نسبت به تمیز کردن کویل کندانسور اقدام کنید. تمیز کردن به موقع این قطعه می‌تواند نقش موثری در کاهش احتمال خاموش شدن ناگهانی کمپرسور کولر گازی اسپیلت ال جی داشته باشد.

یخ زدگی هم از دیگر مواردی است که بروز آن می‌تواند یکی از دلایل خاموش شدن ناگهانی کولر گازی اسپیلت ال جی باشد. در برخی موارد وجود یخ زدگی در کولر گازی یا برفک در قسمت خارجی یونیت می‌تواند موجب خاموش شدن ناگهانی کولر گازی شود. ممکن است این سوال برای شما ایجاد شود که علت یخ زدگی و بروز برفک در قسمت خارجی یونیت کولر گازی چیست؟ در پاسخ به این سوال باید گفت کم شدن ماده خنک کننده کولر گازی سبب بروز یخ زدگی و برفک می‌شود. اگر این مورد اتفاق بیفتد، عملکرد کلی کولر گازی دچار اختلال می‌شود و کمپرسور هم به طور ناگهانی خاموش می‌شود.

مورد بعدی که در خصوص علت‌های خاموش شدن ناگهانی کمپرسور کولر گازی لازم است در مورد آن توضیح دهیم، گرم شدن زیاد کمپرسور است. دلایل زیادی می‌توانند سبب گرم شدن بیش از اندازه کمپرسور شوند. مواقعی که کمپرسور بیش از حد گرم می‌شود، خود سیستم به طور خودکار کمپرسور را خاموش می‌کند تا از این طریق از وارد شدن آسیب بیشتر به آن جلوگیری کند. گرم شدن بیش از حد کمپرسور می‌تواند آسیب‌های جدی و پر هزینه‌ای به کولر گازی اسپیلت ال جی وارد کند. رعایت برخی نکات از بروز این حالت جلوگیری می‌کند. در ادامه به توضیح بیشتر در مورد عوامل موثر در گرم شدن بیش از حد کمپرسور می‌پردازیم. شناخت این عوامل و جلوگیری از بروز آنها می‌تواند نقش زیادی در افزایش طول عمر کمپرسور داشته باشد.

عواملی که سبب گرم شدن کمپرسور می‌شوند

عواملی که سبب گرم شدن کمپرسور می‌شوند:

یکی از دلایل موثر در گرم شدن بیش از اندازه کمپرسور وجود تفاوت بین فشار مکش و تخلیه است. اختلاف فشار گفته شده خود به دلایل متفاوتی به وجود می‌آید. از جمله این دلایل می‌توان به شارژ بودن زیاد سیستم کولر گازی ال جی، کم بودن میزان مایع خنک کننده، خراب بودن شیر انبساط، خراب بودن فن کندانسور و موارد دیگری نظیر آلودگی کویل اشاره کرد. موارد گفته شده به درستی نشان دهنده اهمیت سرویس کردن کولر گازی اسپیلت ال جی در فواصل زمانی منظم است. سرویس منظم می‌تواند از بروز مشکلات زیادی جلوگیری کند. عامل دیگری که در گرم شدن بیش از اندازه کمپرسور موثر است، نشتی روغن می‌باشد. بهتر است بدانید داخل کمپرسور از یک روغن مخصوص تحت عنوان روغن تبرید استفاده می‌شود.

نقش اصلی این روغن داخل کمپرسور کمک به بهبود عملکرد کمپرسور است. علاوه بر بهبود عملکرد گرمای اضافه کمپرسور را نیز دفع می‌کند در نتیجه سبب کاهش دمای کمپرسور یا به عبارتی بهتر جلوگیری از بیش از حد گرم شدن آن می‌شود. وجود نشتی یا حتی گرم شدن بیش از حد کمپرسور می‌تواند میزان این روغن را کاهش دهد. کاهش میزان این روغن سبب آسیب‌های مکانیکی کولر گازی می‌شود و می‌تواند هزینه آور باشد. این مورد از جمله مواردی است که بروز آن می‌تواند به طور کلی کمپرسور را از کار بیندازد.

به عنوان سخن پایانی باید گفت در این مقاله به توضیح بیشتر در مورد خاموش شدن ناگهانی کمپرسور و علت خاموش شدن ناگهانی کمپرسور کولر گازی اسپیلت ال جی اشاره کردیم. دانستید که عوامل زیادی می‌توانند سبب بروز این حالت شوند که در بالا به طور کامل در مورد هر یک از این موارد توضیحاتی آمده است. بهترین کار برای جلوگیری از بروز چنین مشکلاتی این است که در فواصل زمانی منظم کولر گازی را سرویس کنید. بهترین زمان برای سریس کولر گازی ال جی به صورت سالانه و آن هم قبل از شروع فصل گرما است‌. با سرویس کردن کولر گازی از مشکلات احتمالی مطلع شده و اینکار از بروز عواقب بعدی آن جلوگیری می‌کند.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید

021-47278

ثبت سفارش 24 ساعته

فرم ثبت سفارش