علت خرابی المنت یخچال فریزر ال جی

علت خرابی المنت یخچال فریزر ال جی

علت و علائم خرابی المنت یخچال فریزر ال جی

یخچال های مدرن  No frost یا بدون برفک در اواسط دهه 90 قرن گذشته در بازار ظاهر شدند و زندگی را برای خانم های خانه دار بسیار آسان کردند. به لطف فناوری ویژه، آنها نیازی به یخ زدایی ندارند؛ سیستم هوشمند خود یخ را حذف می کند. این عملیات به کمک المنت یخچال فریزر اتفاق می افتد. با این حال، خرابی المنت یخچال فریزر ال جی امکان پذیر است. نحوه تشخیص این موضوع و کارهایی که باید انجام شود در ادامه این مطلب که توسط نمایندگی ال جی پشتیبان تهیه شده است مورد بررسی قرار می گیرد. اگر در تهران هستید و به تعویض المنت یخچال فریزر ال جی نیاز دارید با نمایندگی تعمیرات ال جی در تهران تماس بگیرید.

المنت یخچال فریزر چیست و انواع آن کدام اند؟

المنت یخچال فریزر ال جی همانند یک بخاری فرآیند از بین بردن یخ و برفک در یخچال را تضمین می کند. به همین دلیل خطر یخ زدگی یخچال کاهش می یابد و عملکرد عادی لوازم خانگی حفظ می شود.اگر المنت خراب شود، یخچال یخ‌زدایی نمی‌کند و به تدریج  یخ بیش از حد رشد می‌کند. این پدیده مملو از آسیب به  یخچال است، بنابراین تعویض قطعه ضروری است. به طور کلی المنت ها به سه گروه المنت میله ای، شیشه ای و سیمی یا رشته ای طبقه بندی می شوند.

علائم خرابی المنت یخچال فریزر ال جی

علائم اصلی خرابی المنت یخچال فریزر ال جی را می توان به صورت زیر شمرد:

  1. محفظه یخچال کار نمی کند، اما محفظه فریزر کار می کند. دلیل این پدیده یخ زدگی اواپراتور است که زمانی رخ می دهد که المنت گرمایش خراب شود.
  2. یخچال خاموش است و روشن نمی شود. این وضعیت به دلیل این واقعیت است که اواپراتور با یخ پوشانده شده است و عنصر گرمایش کار نمی کند. در این مواقع باید منتظر یخ زدایی در شرایط طبیعی باشید.
  3. محفظه فریزر کار نمی کند، اما محفظه یخچال کار می کند. برای واحدهای دارای سیستم بدون برفک، در صورت خرابی المنت گرمایش یخ زدایی، این وضعیت نیز معمولی است.

علائم خرابی المنت میله ای و شیشه ای

در صورتی که المنت میله ای و شیشه ای خراب شوند هیچ حرارتی تولید نمی شود و در نتیجه نمی تواند یخ یا برفک را آب کنند. با گذشت زمان ضخامت یخ افزایش یافته و یخچال شروع به یخ زدن می کند. یخ ایجاد شده مانع گردش هوای سرد در یخچال شده در نتیجه سرما یا برودت دستگاه کم و دمای دستگاه افزایش می یابد.

خرابی المنت سیمی یا رشته ای

در صورتی که یخچال دارای المنت سیمی یا رشته ای باشد در صورت خرابی آب در سینی شروع به یخ زدن کرده و به مرور سینی پر از یخ می شود. در صورت ایجاد این مشکل آب زیر کشوی جا میوه ای جمع شده و پایین ترین کشوی فریزر به کف یخچال می چسبد.

تنها راه رفع خرابی و بهبود عملکرد لوازم خانگی، تعویض قطعه خراب با قطعه جدید است. این کار باید توسط تعمیرکار ماهر در زمینه تعمیر یخچال ال جی  انجام شود. در صورتی که افراد غیر ماهر این کار را انجام دهند ممکن است خسارت جبران ناپذیری به محصول وارد کنند.

علت خرابی المنت یخچال فریزر ال جی

به طور کلی المنت یخچال فریزر ال جی به ندرت خراب می شود اما اگر خراب شود ممکن است دلایل مختلفی داشته باشد. از جمله دلایل اصلی منجر به خرابی:

  • ممکن است تحت تاثیر عوامل خارجی شکسته شود.
  • به دلیل تکه های بیش از حد بزرگ یخ شکسته شود.
  • گرمای بیش از حد به دلیل نقص در سایر عناصر سیستم – اواپراتور، فن، ترموستات یا سنسور دما و غیره؛
  • نوسانات مکرر و قابل توجه برق

جلوگیری از خرابی المنت دشوار است. با این حال، به منظور کاهش خطر خرابی، ارزش نصب یک تثبیت کننده در خانه را دارد که نوسانات شبکه منبع تغذیه را صاف می کند و بر قابلیت سرویس دهی سایر قطعات و عملکرد کلی یخچال نظارت می کند.

چه زمانی باید المنت گرمایشی یخچال را تعویض کنید؟

المنت یخچال بخشی از سیستم No Frost است که همه مدل های یخچال امروزی مجهز به آن می باشند. این سیستم وظیفه یخ زدایی منظم خودکار دستگاه را بر عهده دارد و از تجمع یخ بر روی دیواره های اتاقک ها جلوگیری می کند. در صورت خرابی، حالت یخ زدایی خودکار از دسترس خارج می شود و می بایست اقدامات لازم برای تعویض قطعه انجام شود.

تعویض المنت یخچال فریزر ال جی

همانطور که پیش از این بیان شد در صورت خرابی المنت یخچال فریزر ال جی امکان تعمیر وجود ندارد و باید عملیات تعویض قطعه توسط یک فرد ماهر انجام شود. اگر در تهران هستید بهتر است این کار را به نمایندگی تعمیرات ال جی در تهران بسپارید. ما به پشتیبان الجی در تهران دارای نمایندگی مختلف در سراسر تهران هستیم و هر کجای تهران باشید تعمیرکار به منزل شما فرستاده و مشکل یخچال شما را برطرف می کنیم. برای دسترسی و تماس با ما کافی است از طریق سایت قسمت تماس با ما اقدام کنید و یا با شماره … تماس بگیرید. در ادامه عملیاتی که برای تعویض المنت یخچال باید انجام شود به طور خلاصه بیان می شود:

1- برق راقطع کنید.

سیم برق را از پریز جدا کنید.

2- قفسه فریزر را بردارید

اسپیسر را در قفسه فریزر بردارید. قفسه را به سمت چپ فشار دهید تا سمت راست قفسه از سوراخ ها آزاد شود. قفسه را از فریزر بیرون بیاوردید

3- پوشش اوپراتور را بردارید.

پیچ های نصب را از درپوش اوپراتور جدا کنید. قسمت بالایی درب اوپراتور را به سمت پایین بکشید و دسته سیم فن اوپراتور را از برق بکشید. درب اواپراتور را به سمت چپ فریزر فشار دهید و سیم سبز زمین و دسته سیم یخ ساز را از درپوش اواپراتور جدا کنید.درب اواپراتور را از فریزر بیرون بیاورید

4- المنت را بردارید

سیم های المنت را از  جدا کنید. دو تسمه آلومینیومی پایین اواپراتور را باز کنید. سیم پیچ اواپراتور را به اندازه کافی به سمت بیرون بکشید تا  المنت یخچال را به سمت پایین و بیرون بکشید.

5- المنت جدید را نصب کنید.

المنت جدید را دوباره به سمت بالا زیر اواپراتور بکشید. دو تسمه آلومینیومی را دوباره نصب کنید و اواپراتور را در موقعیت خود برگردانید.سیم های المنت را وصل کنید.

6- درپوش اوپراتور را دوباره نصب کنید

پوشش اواپراتور را در قسمت فریزر قرار دهید و المنت و سیم را دوباره وصل کنید. درپوش اواپراتور را به مرکز محفظه فریزر فشار دهید و دسته سیم فن اواپراتور را دوباره وصل و پیچ های نصب را دوباره نصب کنید.

7- قفسه فریزر را دوباره نصب کنید.

 قفسه را به سوراخ های نصب در سمت چپ دیواره محفظه فریزر فشار دهید. قفسه را به سمت راست بلغزانید و فاصله‌گیر قفسه را دوباره نصب کنید.

8- برق را بازیابی کنید

یخچال را به برق وصل کنید یا کلید برق خانه را روشن کنید تا برق دوباره برقرار شود.

هزینه تعویض المنت یخچال فریزر ال جی در تهران

هزینه تعویض المنت یخچال فریزر ال جی در تهران

با توجه به اینکه قطعات موجود در نمایندگی تعمیرات ال جی در تهران به قیمت عمده است لذا قیمت لوازم یدکی تعویض قطعات ال جی بسیار مناسب می باشد. شما می توانید با ما تماس بگیرید ما در سریع ترین زمان ممکن بهترین تکنسین های تعمیرات یخچال ال جی در محل در تهران را ارسال و مشکل شما را برطرف می کنیم. خدمات ما در شمال، غرب، شرق و جنوب  تهران ارائه می شود و امکان سرویس دهی به کلیه مناطق تهران را دارا هستیم. برای تماس با ما در قسمت تماس با ما در همین سایت با نزدیکترین نمایندگی ال جی به محل زندگی شما ارتباط برقرار کنید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید

021-47278

ثبت سفارش 24 ساعته

فرم ثبت سفارش