علت بوی بد داخل یخچال ال جی

علت بوی بد داخل یخچال ال جی

بوی بد بخچال ال جی؛ یکی از مشکلات آزاردهنده این دستگاه

یکی از مشکلاتی که افراد زیادی با آن روبرو می‌شوند، وجود بوی نامطبوع داخل یخچال ال جی است. این بوی‌ نامطبوع در طول زمان بیشتر می‌شود و به مواد غذایی سرایت می‌کند. این مساله بسیار مشکل‌ساز و آزاردهنده است؛ چرا که همه افراد ترجیح می‌دهند مواد غذایی که در طول روز مصرف می‌کنند، کاملا پاک و بدون وجود بو‌های نامطبوع باشند. اما نگران نباشید، در این مطلب از نمایندگی تعمیرات ال جی ال جی پشتیبان راه‌حل‌هایی برای رفع بوی بد داخل یخچال ال جی به شما پیشنهاد می‌دهیم که حتما می‌توانند در حل این مشکل به شما کمک کنند.

دلایل ایجاد بوی نامطبوع در یخچال ال جی  و راه‌های رفع آن

ایجاد بوی نامطبوع در یخچال‌های ال جی می‌توانند دلایل مختلفی مانند ایجاد باکتری، خراب شدن مواد غذایی و حتی خرابی در موتور یخچال داشته باشد. در ادامه رایج‌ترین عوامل ایجاد بوی بد را باهم بررسی می‌کنیم و راهکارهایی برای رفع بوی بد داخل ساید بای ساید ال جی ارائه می‌دهیم.

فاسد شدن مواد غذایی

قطعا یکی از ابتدایی‌ترین دلایل ایجاد بوی نامطبوع در یخچال‌های ال جی، فاسد شدن مواد غذایی و قرار گرفتن آن‌ها به مدت طولانی در یخچال است. همانطور که می‌دانید هر ماده غذایی تاریخ انقضا و مصرفی دارد و پس گذشت زمان مشخص شروع به فاسد شدن و ایجاد باکتری‌ می‌کند. این فرایند در ابتدا ممکن است، هیچ مشکلی برای شما به‌وجود نیاورد و اصلا متوجه آن نشوید. اما باگذشت چند روز، بوی بد مواد غذایی فاسد شده شما به‌شدت آزار خواهند داد.

 برای رفع بوی بد داخل یخچال ال جی که به‌دلیل فاسد شدن مواد غذایی بوجود آمده است، موارد زیر را رعایت کنید:

 • مواد غذایی فاسد شده را از یخچال خارج کنید
 • محلی که مواد غذایی فاسد شده در آنجا قرار داشت را به‌خوبی تمیز کنید
 • مواد غذایی که با ماده فاسد شده تماس داشته‌اند را دور بریزید

رفع بوی بد داخل یخچال ال جی با پیشگیری از رشد باکتری‌ها

باکتری‌ها و میکروب‌های مضر یکی از مواردی هستند که می‌توانند باعث ایجاد بوی نامطبوع در یخچال شما شوند. اگر مواد غذایی آلوده را بدون پاکسازی در یخچال قرار دهید ممکن است با این مشکل روبرو شوید. برای مثال از یک فروشگاه چند کنسرو و یک بسته تخم ‌مرغ خریداری می‌کنید و بدون توجه به امکان وجود باکتری‌های مختلف روی سطح محصولات، آن‌ها در یخچال قرار می‌دهید. این باکتری‌ها می‌توانند درون یخچال شما رشد کنند و به ‌مرور تکثیر شوند. ایجاد باکتری‌های مختلف دلیل محتملی برای ایجاد بوی بد داخل یخچال ال جی است. برای جلوگیری از ورود باکتری‌ها و رفع بوی بد داخل یخچال ال جی، مواد غذایی را قبل از قرار دادن درون دستگاه، حتما ضدعفونی کنید و از پاک بودن آن اطمینان حاصل کنید.

دمای نامناسب یخچال؛ یکی از دلایل رایج ایجاد بوی نامطبوع

مقدار دمای یخچال ال جی باید به اندازه‌ای باشد که سلامت مواد غذایی تا حد زیادی در آن حفظ شود. عدد دمای نرمال درون یخچال برای حفظ سلامت مواد غذایی 3 یا 4 درجه‌ی سانتی گراد است. اگر دمای یخچال ال جی عددی بالاتر از حد نرمال باشد، می‌تواند زمینه‌ساز ایجاد باکتری‌های خطرناک فاسد شدن مواد غذایی باشد. دمای نرمال نیز 3 یا 4 درجه‌ی سانتی گراد است. برای تنظیم دمای یخچال مراحل زیر را انجام دهید:

دمای نرمال نیز 3 یا 4 درجه‌ی سانتی گراد است.

روش تنظیم دمای یخچال:

 • برای تنظیم دمای یخچال کلید Fridge یا Refrigerator را چند مرتبه انتخاب کنید
 • دمای مورد نرمال (3یا4 درجه سانتیگراد) را انتخاب کنید

قرار دادن مواد غذایی با بوهای شدید و تند

بوی تند و شدید بعضی مواد غذایی ممکن است برای مدت زیادی در یخچال شما باقی بماند. اگر مواد غذایی‌ای را که دارای بوی شدیدی هستند، بدون در نظر گرفتن نکات بهداشتی درون یخچال قرار دهدی ممکن است با این مشکل روبرو شوید. برای رفع بوی بد داخل یخچال ال جی در این زمینه بهتر است، مواد غذایی را که بوی تندی دارند را شکل صحیح بسته‌بندی کنید و جدا از محصولات دیگر قرار دهید.

جمع شدن آب در سینی زیر یخچال

سینی زیر یخچال به ‌این دلیل طراحی شده‌است تا آب‌های خارج‌شده از یخچال را جمع کند و مانع ریختن آب در سطح خانه شود. اگر آبی که در سطح یخچال جمع شده‌ است، به مدت طولانی در این محل باقی بماند، بوی نامطبوعی تولید خواهد کرد. بنابراین لازم است که آب جمع شده در سینی زیر یخچال را بررسی کنید تا شاید مشکل شما حل شود.

خرابی در مجرای ورودی و خروجی آّب

یخچال ال جی دارای آب‌سردکن پیشرفته‌ای است که به‌طور مستیم به آب لوله‌کشی متصل شده است. آلاینده‌ها و رسوبات موجود در آب ممکن است، در فیلتر ورودی آب انباشته ‌شوند و بوی بد غلیظی ایجاد کنند. برای تعمیر ورودی آب‌سردکن و رفع بوی بد داخل یخچال ال جی کافی است فیلترهای ورودی و مجرای آب را بررسی و در صورت نیاز تعویض کنید.

خرابی موتور و اتصالات الکترونیکی

بوی بدی که در یخچال ال جی شما ایجاد شده‌است، ممکن است به دلیل نقص در موتور و اتصالات برقی دستگاه باشد. سوختگی و به ‌اصطلاح اتصالی کردن سیم‌های موتور یخچال می‌تواند بوی بسیار شدیدی ایجاد کند. این بو از طریق موتور وارد کابین یخچال می‌شود و شما را آزار می‌دهد. برای رفع این مشکل فقط از متخصصین کمک بگیرید تا باعث ایجاد مشکلات بیشتری نشوید.

روش‌های دیگر برای رفع بوی بد داخل یخچال ال جی

روش‌های دیگر برای رفع بوی بد داخل یخچال ال جی

همه ما می‌دانیم که پیشگیری بسیار بهتر و کم‌هزینه‌تر از درمان است. اگر نکات بهداشتی مختلف را در نظر بگیرید به احتمال خیلی زیاد با مشکل بو گرفتن یخچال روبرو نخواهید شد. برخی از مواردی که از ایجاد بوی نامطبوع داخل یخچال ال جی جلوگیری می‌کنند عبارت‌اند از:

 • شستشوی منظم یخچال ال جی
 • قرار ندادن مواد غذایی آلوده و ناپاک درون یخچال
 • انجام سرویس‌های دوره‌ای یخچال
 • بسته‌بندی صحیح مواد غذایی
 • نگه نداشتن مواد غذایی در طولانی مدت
 • تنظیم دمای یخچال در حالت نرمال
 • استفاده از بوگیر
 • جلوگیری از ایجاد رطوبت در یخچال

با چه موادی می‌توان داخل یخچال ال جی را شست؟

باید برای رفع بوی بد داخل ساید بای ساید ال جی و حتی جلوگیری از ایجاد بوی بد درون آن‌، داخل یخچال را به‌صورت منظم بشویید. برای شستشوی داخل یخچال باید از مواد پاک‌کننده‌ای استفاده کنید که علاوه بر قابلیت پاکسازی کامل، هیچ آسیبی به یخچال ال جی شما وارد نکنند. شما می‌توانید از شوینده‌های ملایم مانند جوش شیرین، الکل با خلوص پایین، نوشانه و … برای پاکسازی و رفع بوی بد داخل یخچال ال جی استفاده کنید.

از وایتکس برای رفع بوی بد داخل یخچال ال جی استفاده نکنید

مایه سفیده کننده یا به اسم رایج وایتکس یکی از موای است قدرت پاک‌کنندگی بسیار بالایی دارد و می‌تواند آلودگی‌ها را به خوبی از بین ببرد. اما باید بدانید که استفاده از وایتکس برای شستشوی یخچال به هیچ وجه پیشنهاد نمی‌شود. چرا که این مایع ممکن آسیب‌های شدیدی به ظاهر و عملکرد یخچال شما وارد کند.

اگر قادر به رفع بوی بد داخل یخچال ال جی نیستید، از کارشناسان کمک بگیرید

اگر قادر به رفع بوی بد داخل یخچال ال جی نیستید، از کارشناسان کمک بگیرید

با انجام دادن دستورات بهداشتی و نکات موجود در این مطلب به احتمال خیلی زیاد مشکل بوی نامطبوع یخچال شما حل خواهد شد. اما اگر با بررسی کامل نکات و انجام تمامی مراحل موفق به رفع بوی بد داخل یخچال ال جی نشده‌اید، این احتمال وجود دارد که این مشکل به‌دلیل بروز خرابی در یکی از قطعات به‌وجود آمده باشد. در این صورت لازم است از یک کارشناس متخصص در زمینه تعمیرات یخچال ال جی کمک بگیرید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید

021-47278

ثبت سفارش 24 ساعته

فرم ثبت سفارش