علت خرابی فن یخچال فریزر ال جی

علت خرابی فن یخچال فریزر ال جی

آیا دلیل خرابی فن یخچال فریزر ال جی را می دانید؟

فن یکی از مهم ترین اجزای یخچال فریزر ال جی است. این قطعه وظیفه انتقال هوای داخل یخچال و تهویه آن را بر عهده دارد. با انجام این کار، هوای گرم از داخل یخچال گرفته و به هوای سرد تبدیل می شود. خرابی فن یخچال فریزر ال جی می تواند باعث افزایش دمای یخچال و در نتیجه فاسد شدن مواد غذایی داخل آن شود. در این مطلب از نمایندگی تعمیرات ال جی ال جی پشتیبان با دلایل خرابی فن یخچال فریزر ال جی و بهترین راهکارها برای رفع این مشکل جدی آشنا می شویم.

یخچال فریزر ال جی چند نوع فن دارد؟

در بسیاری از قسمت های یخچال فریزرهای مدرن مانند کندانسور، اواپراتور و محفظه داخلی یک فن تعبیه می شود. با توجه به محل تعبیه، کاربرد این فن ها می تواند متفاوت باشد. برای عیب یابی علت خرابی فن یخچال فریزر ال جی، شما باید با انواع این فن ها آشنایی داشته باشید. در ادامه با تمام فن های یخچال فریزر ال جی آشنا می شویم.

فن کندانسور یخچال

هنگامی که کمپرسور یخچال فریزر ال جی مشغول به کار است، فن کندانسور شروع به چرخش می کند. کنترل چرخش فن به عهده سوییچ های کنترل دما است. هنگامی که کمپرسور یخچال فریزر شروع به کار می کند اگر فن کندانسور در حال فعالیت نباشد، احتمالا فن خراب شده است و به تعویض نیاز دارد. برای تعویض این فن باید از یک تعمیرکار متخصص کمک بگیرید.

فن اواپراتور

برقراری جریان هوا در یخچال فریزر ال جی توسط فن اواپراتور انجام می شود. به فن اواپراتور فن تبخیری نیز می گویند. اگر یخچال به صورت طبیعی کار نکند، محیط داخل آن گرم می شود. فن اواپراتور هوای گرم ایجاد شده را از یخچال بیرون می کشد و به کمک لوله های نازک خود، آن را به محیط بیرون از یخچال هدایت می کند. اگر از یخچال فریزر شما صداهای ناهنجاری شنیده می شود و یا سرمای یخچال کم شده است، به احتمال زیاد این فن به تعویض نیاز دارد.

نشانه های خرابی یخچال فریزر ال جی

نشانه های خرابی یخچال فریزر ال جی

دلایل متفاوتی هستند که می توانند باعث خرابی فن یخچال فریزر ال جی شوند. در برخی موارد انجام ندادن یک اقدام ساده، مانند تمیز کردن پشت یخچال می تواند باعث خرابی فن دستگاه شود. از آن جا که فن یک قطعه مصرفی است، با گذشت زمان ممکن است عمر آن به پایان برسد. هنگامی که فن یخچال فریزر ال جی دچار خرابی شده باشد، علائمی را از خود بروز می دهد که به شما برای تعمیر یا تعویض این قطعه هشدار می دهد. از جمله نشانه های خرابی فن در یخچال فریزر ال جی می توان به ایجاد صدای غیرطبیعی و کاهش سرمای دستگاه اشاره کرد. هنگامی که این موارد را مشاهده کردید، بلافاصله با یک تعمیرکار متخصص تماس بگیرید.

دلایل خرابی فن یخچال فریزر ال جی کدام اند؟

خرابی فن می تواند یکی از دلایل اصلی کاهش دمای داخلی یخچال فریزر ال جی باشد. در برخی موارد ضربه زدن به یخچال، نوسانات برق و تمیز نبودن پشت دستگاه می توانند باعث خرابی فن شوند. جدا از این، باید بدانید که این قطعه طول عمر مشخصی دارد و بعد از مدتی دچار خرابی می شود. به طور کلی توصیه می کنیم که این قطعه را در هنگام خرابی یا پایان طول عمر، تعویض کنید؛ چرا که فن یخچال فریزر معمولا قابل تعمیر نیست.

چه زمانی باید فن یخچال فریزر ال جی را تعویض کنیم؟

قبل از هرگونه اقدام برای تعویض فن های یخچال فریزر ال جی، باید بدانید که مشکل ایجاد شده مربوط به کدام یک از فن های این دستگاه است. زمانی که فن کندانسور یا کمپرسور خراب شده باشند، باید پنل پشت یخچال فریزر ال جی را باز کنید تا بتوانید به این فن ها دسترسی پیدا کنید. اگر ایراد از فن داخلی یخچال شما باشد، باید قفسه های داخلی یخچال را خالی کرده و سپس پنل داخلی آن را باز کنید تا به فن داخلی دسترسی داشته باشید.

در صوتی که تشخیص دادید که مشکل از فن اواپراتور است، پنل داخل فریزر یخچال را باز کنید. برای این کار بهتر است از دفترچه راهنمای یخچال کمک بگیرید. اگر با انجام کارهایی مانند تمیز کردن و روغن کاری، همچنان فن شما تعمیر نشد، بهتر است تعمیر آن را به یک تعمیرکار مجرب بسپارید. همچنین اگر دلیل خرابی فن بروز مشکلی مانند نوسانات برق یا ضربه به یخچال بود، پیشنهاد می شود این قطعه را تعویض کنید.

راهکارهایی برای جلوگیری از خرابی فن یخچال فریزر ال جی

از آن جایی که فن یک قطعه مهم در یخچال است باید قبل از هر چیزی راهکارهای جلوگیری از خرابی این قطعه را بدانیم. قبل از این که فن یخچال دچار مشکل شود باید اقداماتی در جهت جلوگیری از خرابی آن انجام داد تا بعدها خرابی این قطعه باعث ایجاد هزینه های اضافی نشود. در ادامه یک سری از راهکارها را برای جلوگیری از خرابی فن یخچال ارائه می دهیم.

استفاده از محافظ

نوسانات برق بیشتر از آن چیزی که فکر می کنید اتفاق می افتند. محافظ برق یخچال هنگام دریافت ولتاژ غیرعادی منبع برق متصل به یخچال را قطع می کند. اگر یخچال محافظ برق نداشته باشد در هنگام نوسانات برق دچار مشکل می شود. یکی از این مشکلات خرابی فن در یخچال فریزر است. قیمت محافظ برق یخچال معمولا پایین بوده و استفاده از آن نیز آسان است.

گردگیری پشت یخچال فریزر ال جی

وسایل الکترونیکی دارای قطعات حساسی هستند که در صورت تمیز نبودن آن ها ممکن است دچار اختلالات عملکردی بشوند. فن کمپرسور در پشت یخچال یکی از این قطعات است. شما باید به صورت مرتب قسمت پشتی یخچال را گردگیری کنید تا اختلال در عملکرد فن کمپرسور یخچال ایجاد نشود.

قرار ندادن مواد غذایی داغ در داخل یخچال

اگر غذای گرم را در داخل یخچال قرار دهید باعث می شود تا هوای موجود در یخچال تبدیل به مایع شود. این اتفاق ممکن است علاوه بر قطعات داخلی یخچال مانند فن، به غذاهای دیگر در داخل یخچال نیز آسیب وارد کند. با قرار دادن غذای گرم در داخل یخچال قطعات داخلی یخچال مجبور هستند بیشتر کار کنند تا دمای مناسب یخچال را حفظ کنند، در نتیجه طول عمر آن ها کاهش پیدا می کند. قرار دادن غذای گرم در داخل یخچال می تواند یکی از مهم ترین دلایل خرابی و کاهش طول عمر فن در داخل یخچال باشد.

خرابی فن یخچال فریزر ال جی؛ مشکل قابل حل اما جدی

خرابی فن یخچال فریزر ال جی؛ مشکل قابل حل اما جدی

کاهش دمای داخلی یخچال فریزر ال جی می تواند علاوه بر فاسد شدن مواد غذایی باعث بروز مشکلات دیگری متنند سوختن  کمپرسور شود. به همین خاطر، در صورت بروز این مشکل باید به سرعت نسبت به رفع آن اقدام کنید. با توجه به پیچیدگی تعمیر این قطعه، پیشنهاد می شود تعمیر آن را به نمایندگی های مجاز ال جی یا تعمیرکاران مجرب تعمیر یخچال ال جی بسپارید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 2 میانگین: 3.5]

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید

021-47278

ثبت سفارش 24 ساعته

فرم ثبت سفارش