علت خرابی ترموستات یخچال فریزر ال جی

علت خرابی ترموستات یخچال فریزر ال جی

روش تشخیص و تعمیر خرابی ترموستات یخچال فریزر ال جی

یخچال فریزرهای برند ال جی از محبوبیت بالایی در بازار برخوردار هستند و در مدل های مختلفی عرضه شده اند. یکی از مشکلاتی که این یخچال فریزرها با آن مواجه می شوند، مشکل خرابی ترموستات است که نشانه های مختلفی دارد که از جمله آن ها می توان به نوسان دمایی نسبتا شدید و عدم عملکرد صحیح کمپرسور اشاره کرد. در برخی مواقع می توان با انجام ریست این قطعه را تعمیر کرد. اما در صورت خرابی مجدد، باید به فکر تعویض ترموستات باشید. در این مطلب از نمایندگی تعمیرات ال جی ال جی پشتیبان  علائم خرابی ترموستات یخچال فریزر ال جی، چگونگی ریست آن و همین‌طور روش تعویض این قطعه را بررسی می کنیم.

ترموستات در یخچال های ال جی چه وظیفه ای دارد؟

یکی از مهم ترین قطعاتی که در یخچال فریزرهای امروزی از جمله محصولات برند ال جی استفاده می شود، قطعه ترموستات است. این قطعه وظیفه تشخیص دمای داخل و در برخی مواقع خارج یخچال را دارد و می تواند متناسب با شرایط دمایی، فرمان های عملکردی را به بخش های مختلف یخچال ارسال کند.

در یخچال فریزرهای جدید ال جی نمایشگری وجود دارد که با کمک آن می توانید دمای داخل یخچال را تنظیم کنید. زمانی که شما دما را روی بازه دلخواه تنظیم می کنید، در واقع به ترموستات فرمان می دهید که ارسال دستورات عملکردی را روی این بازه دمایی انجام دهد.

در یخچال فریزرهای قدیمی ال جی، تنها یک ترموستات وجود داشت که دمای کل فضای داخلی یخچال را اندازه می گرفت. اما در حال حاضر، یخچال فریزرهای جدید دارای چند ترموستات هستند که با کمک آن ها می توان دمای هر بخش را به صورت جداگانه تنظیم کرد.

علائم خرابی ترموستات یخچال فریزر ال جی

علائم خرابی ترموستات یخچال فریزر ال جی

ترموستات یخچال فریزرهای ال جی معمولا به دلیل استهلاک طبیعی یا خرابی در سیمکشی یخچال خراب می شوند. برای اینکه متوجه شوید ترموستات یخچال فریزر ال جی شما خراب شده است، باید موارد مختلفی را بررسی کنید. اگر با مشکلاتی مانند خنک نشدن مواد غذایی، سرمای بیش از حد یخچال، نوسان دمایی، کارکرد مداوم یخچال، روشن ماندن دائمی کمپرسور، عدم روشن شدن آن یا ایجاد یخ زدگی در یخچال فریزر مواجه هستید، توصیه می کنیم قطعه ترموستات را از نظر سلامت بررسی کنید.

خنک نشدن مواد غذایی

یکی از رایج ترین نشانه های خرابی ترموستات یخچال فریزر ال جی، خنک نشدن مواد غذایی است. به این معنی که شما دمای یخچال را روی بازه دلخواه تنظیم می کنید، اما متوجه می شوید که یخچال نمی تواند به درستی مواد غذایی را خنک کند و دائم خاموش و روشن می شود. در این صورت، باید قطعه ترموستات را از نظر سلامتی بررسی کنید.

سرمای بیش از حد یخچال

اگر متوجه شدید که دمای یخچال بیش از حد سرد است و هرچقدر هم که دما را زیاد می کنید، همچنان دما سرد باقی می ماند، این احتمال وجود دارد که قطعه ترموستات یخچال فریزر ال جی شما خراب شده باشد و مجبور به تعمیر یا تعویض آن باشید.

نوسان دمایی داخل فضای یخچال فریزر

اگر متوجه شده اید که یخچال فریزر ال جی شما نوسان دمای زیادی دارد و این نوسان دمایی به راحتی قابل تشخیص است، توصیه می کنیم از سلامت قطعه ترموستات اطمینان حاصل کنید. این قطعه در صورت خرابی به اشتباه فرمان قطع و وصل کمپرسور را ارسال می کند و باعث نوسان دمایی می شود.

کارکرد مداوم یخچال

اگر متوجه کارکرد مداوم یخچال فریزر ال جی خود شدید، بهتر است قطعه ترموستات را از نظر سلامت بررسی کنید. ممکن است در صورت خرابی، ترموستات فرمان دائمی روشن بودن را برای کمپرسور ارسال کند که این منجر به کارکرد مداوم یخچال می شود.

ایجاد یخ زدگی در یخچال فریزر

اگر متوجه شدید که بخش فریزر یخچال فریزر ال جی شما یخ زده است، توصیه می کنیم قطعه ترموستات را ابتدا ریست و در صورت وجود مشکل تعویض کنید. همانطور که پیش تر هم به این نکته اشاره شد، این قطعه در صورت خرابی نمی تواند دمای مناسب را تشخیص دهد و به اشتباه باعث روشن شدن کمپرسور می شود. در نتیجه، در اثر ایجاد سرمای بیش از حد ممکن است فریزر یخ بزند.

بروز زنگ زدگی روی قطعه ترموستات

اگر به قطعه ترموستات یخچال فریزر خود دسترسی آسان دارید و می توانید به راحتی آن را مشاهده کنید، می توانید آن را از نظر سلامت ظاهری بررسی کنید. در صورتی که قطعه زنگ زده بود، باید آن را تعویض کرد. در این مواقع، معمولا ریست جوابگو نیست.

آیا می توان ترموستات یخچال را ریست کرد؟

در یخچال فریزرهای جدید ال جی که از نوع کاملا الکترونیکی و هوشمند هستند، می توانید در صورت نیاز، ترموستات یخچال فریزر خود را ریست کنید. با انجام این کار، این احتمال وجود دارد که ترموستات خراب بتواند عملکرد مناسبی را ارائه دهد. اما در صورتی که این قطعه همچنان عملکرد نامناسبی داشت، توصیه می کنیم به فکر تعویض آن باشید.

برای ریست ترموستات و رفع خرابی ترموستات یخچال فریزر ال جی، باید ابتدا یخچال فریزر خود را از برق بکشید. بعد از انجام این کار، باید پنل یخچال فریزر خود را روی حالت خاموش یا OFF قرار دهید. بعد از انجام این کار، دوباره یخچال را به برق متصل کنید. در ادامه، باید مطابق با نیاز خود، یخچال را روی تنظیمات دلخواه قرار دهید. بعد از انجام این کار، باید به یخچال فریزر ال جی خود حدودا 24 ساعت فرصت دهید تا دمای داخل آن ثابت شود. اگر بعد از این مدت یخچال فریزر شما عملکرد صحیحی داشت، به این معنی است که ترموستات سالم است و نیاز به تعویض ندارد.

روش تعویض ترموستات یخچال فریزر ال جی

اگر می خواهید ترموستات یخچال فریزر ال جی خود را تعویض کنید، توصیه می کنیم ابتدا از طریق کاتالوگ یا نقشه قطعات داخلی، موقعیت ترموستات را شناسایی کنید. این قطعه معمولا در نزدیکی پنل و در بخش انتهایی یخچال قرار دارد. بعد از خاموش کردن یخچال و خارج کردن مواد غذایی، می‌توانید درپوش پنل را بردارید و پیچ های ترموستات را باز کنید. بعد از باز کردن ترموستات، به یکی از فروشگاه های مجاز فروش قطعات یدکی یخچال فریزرهای ال جی مراجعه و قطعه ترموستات اصلی و مشابه نمونه فابریکی را خریداری کنید.

با تعویض ترموستات با نمونه اصلی و مناسب، باید دوباره درپوش را قرار دهید و یخچال را روشن کنید. توصیه می کنیم برای اطمینان از عملکرد صحیح یخچال، یک بار آن را ریست و 24 ساعت برای مچ شدن ترموستات با سیستم یخچال صبر کنید. اگر دانش تخصصی در این زمینه ندارید، توصیه می کنیم از خدمات یک تعمیرکار مجرب یخچال فریزرهای ال جی استفاده کنید.

تعمیرات یخچال فریزر ال جی را به تعمیرکاران حرفه ای بسپارید

تعمیرات یخچال فریزر ال جی را به تعمیرکاران حرفه ای بسپارید

خرابی ترموستات یکی از رایج ترین مشکلات یخچال فریزرهای ال جی است که نشانه های مختلفی دارد. از جمله این نشانه ها می توان به نوسان دمایی و کارکرد مداوم یخچال اشاره کرد. توصیه می کنیم در صورت خرابی این قطعه، تعویض و ریست آن را به یکی از تعمیرکاران مجرب در زمینه تعمیر یخچال ال جی بسپارید. چرا که در صورت عدم برخورداری از دانش کافی، احتمال آسیب به بخش های دیگر یخچال فریزر وجود دارد. همچنین در صورت نیاز به تعویض ترموستات، بهتر است به سراغ نمونه اصلی بروید که کارایی و کیفیت مشابه نمونه فابریکی را دارد.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید

021-47278

ثبت سفارش 24 ساعته

فرم ثبت سفارش