علت خاموش شدن یخچال ساید ال جی

علت خاموش شدن یخچال ساید ال جی

دلایل خاموش شدن یخچال ساید ال جی را بشناسیم

در بسیاری از موارد ممکن است که یخچال ساید‌بای‌ساید ال جی شما بدون نشانه خاصی خاموش شود. در این موارد، بسیاری از افراد از دلایل خاموش شدن یخچال ساید ال جی خود آگاهی نداشته و برای عیب‌یابی آن به مشکل برمی‌خورند؛ به همین علت باید دلایل وقوع این مشکل را کاملا بررسی کرد تا درصورت خاموشی ناگهانی، بتوانید در سریع‌ترین زمان ممکن یخچال ساید‌بای‌ساید ال جی خود را تعمیر کنید. همچنین با آگاهی از دلایل خاموشی یخچال و خرابی قطعات، می‌توان از خراب شدن آن‌ها جلوگیری کرد؛ چرا که هزینه تعمیر و تعویض قطعات یخچال بسیار بالا می‌باشد و جلوگیری از خرابی آن‌ها از نظر اقتصادی به‌صرفه‌تر است. در ادامه این مطلب که توسط مرکز خدمات تعمیرات ال جی ال جی پشتیبان تهیه شده است به بررسی دلایل خاموشی ساید‌بای‌ساید ال جی و راهکارهای تعمیر آن می پردازیم.

دلایل مختلف خاموش شدن یخچال ساید ال جی

یخچال‌های ساید ال جی به دلایل مختلفی مانند خرابی کمپرسور، خرابی رله اورلود و خرابی ترموستات، ممکن است به‌طور ناگهانی خاموش شوند. خرابی هر یک از این قطعات در نهایت می‌تواند منجر به خاموشی ناگهانی یخچال شما شود. عیب‌یابی و رفع برخی از این خرابی‌ها مانند ایراد در سیستم برق‌رسانی یخچال ساید‌بای‌ساید ال جی بسیار ساده است و افراد با هزینه کم و بدون تخصصی خاص می‌توانند این ایراد را رفع کنند. از طرفی، رفع برخی دیگر از ایرادها مانند خرابی برد الکترونیکی یا خرابی کمپرسور نیاز به تخصص بالایی داشته و افراد برای تعمیر یخچال خود باید از تعمیرکاران متخصص در زمینه تعمیرات یخچال ال جی استفاده کنند.

خرابی کمپرسور؛ از دلایل اصلی خاموش شدن یخچال ساید ال جی

خرابی کمپرسور؛ از دلایل اصلی خاموش شدن یخچال ساید ال جی

یکی از اصلی‌ترین خاموش شدن یخچال ساید ال جی، خرابی کمپرسور یا موتور آن می‌باشد. کمپرسور به عنوان قلب تپنده یخچال ساید‌بای‌ساید شناخته شده است و درصورتی که کوچک‌ترین مشکلی برای آن پیش بیاید، یخچال خاموش می‌شود. کمپرسور از آن دسته قطعاتی است که امکان تعمیر آن وجود ندارد و درصورت خرابی پیشنهاد می‌شود که آن را کاملا تعویض کنید. خرابی کمپرسور یخچال ساید‌بای‌ساید ال جی نشانه‌های مختلفی مانند خاموش‌شدن یخچال، گرم‌شدن محیط داخلی یخچال و روشن نشدن فن یخچال دارد. نکات مهم برای جلوگیری از خرابی کمپرسور عبارت است از:

  • استفاده اصولی از یخچال
  • واردنکردن فشار بیش‌از‌اندازه به یخچال
  • باز نگذاشتن درب یخچال ساید‌بای‌ساید ال جی
  • فاصله دادن یخچال از دیوار
  • تمیز کردن دیواره پشتی یخچال
  • سرویس دوره‌ای یخچال ساید‌بای‌ساید ال جی
  • تنظیم گاز مبرد یخچال ساید‌بای‌ساید ال جی

ایراد در تایمر دیفراست؛ از دلایل خاموشی ساید‌بای‌ساید ال جی

تایمر دیفراست یا یخ‌زدا یکی از قطعات اصلی یخچال‌های مدرن به‌شمار می‌آید. این قطعه از برفک‌زدن دیواره‌های یخچال و فریزر جلوگیری می‌کند. درصورتی که این قطعه خراب شود، یخچال برفک‌زدایی نکرده و برفک‌ها، محیط یخچال و فریزر را پر می‌کنند. در نتیجه این اتفاق دمای یخچال بالا رفته و خاموش می‌شود.

یکی از دلایل اصلی خاموش شدن یخچال ساید ال جی، خرابی تایمر دیفراست آن است. نشانه اصلی خرابی این قطعه برفک زیاد در محیط داخلی یخچال می‌باشد. باید اشاره کرد که یخچال‌های امروزی برفک نمی‌بندند و درصورت مشاهده برفک درون یخچال ساید‌بای‌ساید ال جی خود، باید تایمر دیفراست آن را تعویض کنید. پیشنهاد می‌شود برای تعویض آن از خدمات تعمیرکاران حرفه‌ای و متخصص استفاده نمایید. برای جلوگیری از خرابی این قطعه باید از سردکردن و فشار بیش‌از‌اندازه به یخچال خود خودداری کنید. همچنین نوسان برق نیز می‌تواند به این قطعه آسیب وارد کند.

وجود مشکل در رله اورلود

وجود مشکل در رله اورلود

رله اورلود یکی از قطعات مهم ایمنی در ساید‌بای‌ساید ال جی است. این قطعه از فشار بیش‌از‌اندازه به موتور یا کمپرسور یخچال جلوگیری می‌کند. درصورت خرابی این قطعه، کمپرسور یخچال ال جی داغ کرده و یخچال به‌صورت ناگهانی خاموش می‌شود. باید اشاره کرد که در برخی موارد بعد از خنک‌شدن کمپرسور، یخچال روشن شده و به کار خود ادامه می‌دهد. داغ‌شدن کمپرسور می‌تواند به مرور زمان باعث خرابی کامل آن شود؛ به همین علت رله اورلود یکی از مهم‌ترین قطعات داخلی یخچال ساید‌بای‌ساید ال جی به‌شمار می‌آید.

اگر یخچال شما به‌صورت مداوم خاموش و روشن می‌شود، احتمالا رله اورلود آن خراب شده است. برای تعمیر این قطعه می‌توانید طبق متون یا ویدیو‌های آموزشی، مکان رله اورلود را در یخچال ساید‌بای‌ساید ال جی خود پیدا کرده و آن را تعویض کنید. همچنین این قطعه قابلیت تعمیر نیز دارد. باید اشاره کرد که تعویض این قطعه را باید به تعمیرکاران متخصص سپرد.

مشکل در سیم‌کشی داخلی

یکی از رایج ترین دلایل خاموش شدن یخچال ساید ال جی، مشکل در سیم‌کشی داخلی آن است. درون یخچال ساید‌بای‌ساید ال جی سیم‌های بسیار زیادی وجود دارد که قطعات مختلف را به یکدیگر متصل می‌کنند. در برخی موارد ممکن است این سیم‌کشی‌ها براثر ضربه یا جابه‌جایی سنگین دچار مشکل شوند. در این موارد یک تعمیرکار متخصص باید یخچال ساید‌بای‌ساید ال جی شما را بررسی کرده و سیم‌کشی آن را چک کند.

اگر یخچال ساید ال جی شما به‌طور ناگهانی خاموش شده یا اتصالات داخل آن جرقه می‌زند، به احتمال زیاد در سیم‌کشی داخلی آن مشکلی وجود دارد. از آن‌جایی که سیم‌کشی با جریان برق مرتبط است، برای تعمیر آن باید حتما از خدمات یک تعمیرکار مجرب استفاده کنید. برای جلوگیری از ایجاد مشکل در سیم‌کشی داخلی یخچال ساید‌بای‌ساید ال جی خود، باید از تکان‌های ناگهانی یا جابه‌جایی‌های غیراصولی خودداری نمایید. همچنین دستکاری سیم‌کشی داخلی یخچال توسط افراد غیرمتخصص نیز می‌تواند باعث خرابی و اختلال در عملکرد آن شود.

خرابی ترموستات؛ از دلایل اصلی خاموش شدن یخچال ساید ال جی

خرابی ترموستات؛ از دلایل اصلی خاموش شدن یخچال ساید ال جی

ترموستات در یخچال وظیفه خاموش و روشن‌کردن کمپرسور را دارد. دماسنج داخل یخچال، دمای داخلی را اندازه گرفته و اطلاعات را به ترموستات می‌فرستد و سپس ترموستات با قطع یا وصل جریان برق به کمپرسور، دمای داخلی یخچال ساید‌بای‌ساید ال جی را تنظیم می‌کند. خرابی این قطعه ممکن است منجر به خاموش شدن یخچال ساید ال جی شما شود.

اگر یخچال شما با پایین یا بالارفتن دما به‌طور ناگهانی خاموش می‌شود، به احتمال زیاد ترموستات آن خراب شده است. تعمیر ترموستات به نسبت دیگر قطعات یخچال آسان‌تر است و شما می‌توانید این قطعه را تعمیر کنید. همچنین می‌توانید این قطعه را خریده و خود نسبت به تعویض آن اقدام کنید. برای تعویض آن می‌توانید از ویدیوها یا مطالب آموزشی اینترنت استفاده نمایید. قطعه ترموستات عمر مفیدی دارد و ممکن است بعد از مدتی خراب شود. خرابی ترموستات علت خاصی ندارد.

خرابی سیستم برق‌رسانی

یکی از ساده‌ترین دلایل خاموش شدن یخچال ساید ال جی، وجود مشکل در سیستم برق‌رسانی آن است. در بسیاری موارد دیده شده است که سیم برق، پریز برق، دوشاخه و سه‌راهی یخچال دارای اتصالی بوده و باعث خاموشی یخچال می‌شود. برای اطمینان از سلامت سیستم برق‌رسانی یخچال، شما می‌توانید یخچال را به یک پریز دیگر و یا با یک سه‌راهی دیگر به برق متصل کنید.

در برخی موارد نیز سیم برق اصلی یخچال کشیده شده و اتصالی پیدا می‌کند. اگر در سیستم برق‌رسانی ساید‌بای‌ساید ال جی مشکلی وجود داشته باشد، رفع آن بسیار آسان است و شما با تعویض پریز، سیم برق یا سه‌راهی، به‌راحتی می‌توانید مشکل خاموش شدن یخچال ساید ال جی خود را رفع کنید. باید توجه داشته باشید که در هنگام تست سیستم برق‌رسانی یخچال باید مراقب نکات ایمنی بود و از وسایل مخصوص مانند دستکش و فازمتر استفاده کرد؛ چرا که ممکن است قسمتی از این سیستم اتصالی داشته و شما دچار برق‌گرفتگی شوید.

سوختن برد الکترونیکی؛ عامل اصلی خاموش شدن یخچال ساید ال جی

برد الکترونیکی اصلی‌ترین و مهم‌ترین قطعه الکترونیکی یخچال‌های مدرن به‌شمار می‌آید. این قطعه وظیفه دریافت اطلاعات از سنسورها و دماسنج‌های مختلف یخچال را دارد. برد الکترونیکی پس از دریافت این اطلاعات آن‌ها را پردازش کرده و فرمان‌های مختلفی را به دیگر قطعات مانند ترموستات ارسال می‌کند. سوختن یا خرابی برد الکترونیکی یکی از دلایل اصلی خاموش شدن یخچال ساید ال جی به‌شمار می‌آید.

سوختن برد الکترونیکی نشانه خاصی ندارد و در زمان خرابی آن، یخچال به‌صورت ناگهانی خاموش می‌شود. باتوجه به پیچیدگی و حساسیت این قطعه، امکان تعمیر آن نیز بسیار پایین است و به همین علت پیشنهاد می‌شود که درصورت خرابی، آن را تعویض کنید. علت اصلی خرابی این قطعه در یخچال‌های ساید‌بای‌ساید ال جی، نوسان برق و تکان‌های شدید است. برای جلوگیری از خرابی برد الکترونیکی یخچال خود حتما در سیستم برق‌رسانی آن یک سه‌راهی برق محافظ تعبیه کنید. این سه‌راهی‌ها با قطع سریع جریان برق درصورت وجود نوسان، از خرابی و سوختن وسایل الکترونیکی جلوگیری می‌کنند.

جلوگیری از خاموش شدن یخچال ساید ال جی

جلوگیری از خاموش شدن یخچال ساید ال جی؛ از یخچال خود مراقبت کنید!

روش‌های زیادی برای جلوگیری از خاموش شدن یخچال ساید ال جی براثر خرابی قطعات مختلف وجود دارد. برای جلوگیری از خاموش شدن یخچال ساید ال جی باید نکاتی مانند استفاده از سه‌‌راهی برق محافط‌دار، عدم جابه‌جایی غیراصولی یخچال، سرویس و نظافت کمپرسور و استفاده صحیح از یخچال را رعایت کرد. با رعایت این نکات قطعات مهم یخچال شما خراب نشده و یخچال خاموش نمی‌شود.

همان‌طور که عنوان شد دلایل زیادی برای خاموش شدن یخچال ساید ال جی وجود دارد که هرکدام از آن‌ها به قطعات مختلفی مانند ترموستات یا رله‌اورلود مرتبط هستند. آگاهی از نشانه‌ها و دلایل خرابی قطعات مختلف می‌تواند به عیب‌یابی و سرعت تعمیر این قطعات کمک زیادی کند.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید

021-47278

ثبت سفارش 24 ساعته

فرم ثبت سفارش