خاموش شدن صفحه نمایش یخچال فریزر ال‌ جی

خاموش شدن صفحه نمایش یخچال فریزر ال‌ جی

مشکل خاموش شدن صفحه نمایش یخچال فریزر ال‌ جی

اکثر یخچال‌ها، از جمله یخچال‌های برند ال‌ جی، معمولا با کیفیت بالایی ساخته می‌شوند و برای مدت طولانی برای شما کار خواهند کرد. یخچال‌های مدرن ال‌ جی بسیار پیچیده‌تر از گذشته هستند و امروزه یخچال‌ها دارای ویژگی‌هایی مانند دوربین‌های داخلی، قابلیت اتصال به شبکه خانگی و کنترل پنل داخلی هستند. در این میان، یک مشکل سخت‌افزاری رایج وجود دارد که در بسیاری از یخچال فریزرهای ال‌ جی رخ می‌دهد و می‌تواند از جهات مختلفی بسیار عذاب‌آور باشد. این مشکل نیز مربوط به خرابی صفحه نمایش می‌باشد که شما متوجه می‌شوید نمایشگر یخچال خاموش شده است و به هیچ عنوان روشن نمی‌شود. در این مطلب از مرکز خدمات تعمیرات ال جی ال جی پشتیبان به بررسی مشکل خاموش شدن صفحه نمایش یخچال فریزر ال‌ جی می‌پردازیم.

در برخی مواقع، مشکل خاموش شدن صفحه نمایش یخچال فریزر ال‌ جی با یک ریست ساده رفع می‌شود. اما در برخی مواقع نیز ممکن است با این کار هم مشکل رفع نشود و باید به دنبال دلیل پیش‌آمدن آن بگردید. حتی ممکن است در شرایطی شما متوجه شوید که نمایشگر یخچال فریزر ال‌ جی چشمک می‌زند.

دلایل خاموش شدن صفحه نمایش یخچال فریزر ال‌جی

دلایل خاموش شدن صفحه نمایش یخچال فریزر ال‌ جی

اگر شما هم با مشکل خاموش شدن صفحه نمایش یخچال فریزر ال‌ جی مواجه شده‌اید، باید موارد مختلفی را بررسی کنید. در برخی مواقع ممکن است تنها سوکت پشت نمایشگر خراب شده باشد. در مواقعی نیز ممکن است که برد داخل نمایشگر سولفاته شده باشد.

کنترل فعالیت‌های یخچال بر عهده نمایشگر و برد پشت آن است. به این صورت که فعالیت سنسور دما، ترموستات، کمپرسور و حتی لوله مویین نیز توسط این قطعه تعیین می‌شود. در واقع، صفحه نمایش وظیفه دارد تا تمام اطلاعات مورد نیاز را از سنسورهای مختلفی دریافت کرده و سپس به بخش‌های مکانیکی و برقی دستور فعالیت را ارسال کند.

به طور کلی، بردهای کنترل به دلیل قرار گرفتن در معرض گرما یا رطوبت بیش از حد یا به دلیل قرار گرفتن ناخواسته در معرض افزایش ولتاژ بالا، از کار می‌افتند. از آنجایی که یک برد کنترل اکثر عملکردهای یخچال شما را کنترل می‌کند، خرابی این قطعه می‌تواند باعث از کار افتادن تعدادی از اجزای یخچال شما نیز شود.

در برخی مواقع، لقی یکی از سوکت‌های پشت نمایشگر باعث می‌شود که شما با مشکل خاموش شدن صفحه نمایش یخچال فریزر ال‌ جی مواجه شوید. در نظر داشته باشید که برای بررسی دقیق بهتر است که با یکی از نمایندگی‌های رسمی ال‌ جی تماس بگیرید تا این مشکل را برای شما حل کند.

قطعی برق؛ عاملی برای خاموش شدن صفحه نمایش یخچال فریزر ال‌ جی

اگر خانه شما دچار قطعی برق شده است، بدیهی است که یخچال شما از کار بیوفتد. زیرا یخچال شما برای کارکردن به برق ثابت نیاز دارد. زمانی که برق قطع شده باشد، با بازشدن درب یخچال نیز چراغ آن روشن نخواهد شد. از این رو، باید پریز برق را بررسی کنید و از جانب خرابی برد جای نگرانی وجود ندارد.

یخچال در حالت دمو است

بسیاری از یخچال‌های فریزر های ال‌ جی دارای یک حالت نمایشی یل دمو هستند که به عنوان “حالت نمایشگاه” نیز شناخته می‌شود. وقتی یخچال در حالت نمایشی باشد، همه عملکردهای یخچال غیرفعال می‌شوند به جز چراغ‌های داخلی. در نظر داشته باشید که یخچال به صورت اتوماتیک وارد این حالت نمی‌شود و تنها ممکن است یک اختلال عملکردی یا فشردن کلید اشتباه باعث این کار شده باشد.

برخی از یخچال‌های ال‌ جی با نشان دادن کلمه Showroom روی صفحه نمایش، نشان می‌دهند که در حالت نمایشی هستند. از آنجایی که روش استفاده شده برای غیرفعال کردن حالت نمایشی به مدل یخچال شما بستگی دارد، برای اطلاع از روش دقیق مورد نیاز باید به دفترچه راهنمای آن مدل مراجعه کنید.

یخچال در حالت Sabbath قرار دارد

بسیاری از لوازم مدرن از جمله یخچال‌ها دارای حالت Sabbath هستند. در یهودیت، سبت (شنبه) یک روز مقدس برای استراحت است، به این معنی که یهودیان تمرین می‌کنند. این حالت در لوازم الکترونیکی مانند یخچال نیز پیش می‌آید و برای صرفه جویی در مصرف انرژی انجام می‌شود. در این حالت، یخچال هیچ کاری نمی‌کند. تنها زمانی که درب را باز می‌کنید، چراغ‌ها روشن می‌شوند.

اگر می‌خواهید یخچال خود را از حالت Sabbath خارج کنید، روش صحیح انجام بسته به مدل یخچال متفاوت است و باید به دفترچه راهنمای آن مراجعه کنید. البته که ممکن است با ریست کردن یخچال، نمایشگر از این حالت خارج شود.

رفع مشکل خاموش شدن صفحه نمایش یخچال فریزر ال‌جی

چگونگی رفع مشکل خاموش شدن صفحه نمایش یخچال فریزر ال‌ جی

قبل از تعویض برد کنترل، باید یخچال خود را مجددا تنظیم کنید و ببینید آیا مشکل رفع می‌شود یا خیر. در بسیاری از مواقع، مشکل خاموش شدن صفحه نمایش یخچال فریزر ال‌ جی تنها با یک ریست ساده رفع می‌شود. این در حالی است که در برخی مواقع باید برد را تعویض کنید.

ریست کردن یخچال

برای تنظیم مجدد یخچال، تنها کاری که باید انجام دهید این است که آن را از برق جدا کنید یا کلید مدار یخچال را بچرخانید. یخچال را به مدت 5 تا 10 دقیقه از برق جدا کنید، سپس آن را دوباره وصل کنید تا اطلاعات نمایشگر ریست شود.

چند دقیقه صبر کنید. سپس بررسی کنید که آیا یخچال به درستی خنک می‌شود و آیا پنل کنترل به ورودی‌های شما به درستی پاسخ می‌دهد یا خیر. اگر همه چیز همانطور که باید کار می‌کند، دیگر نیازی به تعویض پنل ندارید و با یک ریست ساده مشکل خاموش شدن صفحه نمایش یخچال فریزر ال‌ جی برای شما حل شده است.

تعویض صفحه نمایش یخچال فریزر ال‌ جی

اگر ریست کردن یخچال برای رفع مشکل خاموش شدن صفحه نمایش یخچال فریزر ال‌ جی جواب‌گو نبود، برد کنترل باید تعویض شود. تعویض صفحه نمایش یخچال فریزرهای برند ال‌ جی یک کار کاملا تخصصی است و در صورت نداشتن دانش کافی نباید این کار را انجام دهید. یخچال‌های مدرن باطنی بسیار پیچیده دارند و در صورت یک اشتباه ممکن است به قطعات مختلفی آسیب برسد. اگر می‌خواهید برد کنترل خراب را تعویض، باید مواردی را که در ادامه به آن‌ها می‌پردازیم، انجام دهید.

ابتدا یخچال را از برق جدا کنید و سپس مواد غذای داخل درب یخچال را خالی کنید. در ادامه، به محفظه محافظ نمایشگر دسترسی پیدا خواهید کرد که باید با ابزار مناسب، پیچ‌های آن را باز کنید. لازم به ذکر است که پس از باز کردن محافظ، با سیم‌هایی که برد کنترل شما را به سایر اجزای یخچال وصل می‌کند، مواجه می‌شوید که باید با نهایت دقت آن‌ها را از نمایشگر جدا کنید. در صورتی که تصور می‌کنید ممکن است جای سوکت‌ها را فراموش کنید، پیشنهاد می‌کنیم از محل اولیه قرارگیری فیش‌ها عکس داشته باشید.

با استفاده از پیچ گوشتی شیار، زبانه‌هایی را که برد کنترل را در داخل یخچال نگه می‌دارند آزاد کنید. اکنون باید بتوانید به راحتی کل برد کنترل را از یخچال خارج کنید. برد کنترل جدید را نصب کنید و مطمئن شوید که در جای خود داخل یخچال قرار می‌گیرد. دوباره همه چیز را همانطور که بود وصل کنید و درپوش را دوباره نصب کنید. اکنون که برد کنترل جدید را نصب کردید، باید آن را دوباره برنامه‌ریزی کنید.

برنامه‌ریزی اولیه صفحه نمایش جدید

پس از نصب نمایشگر جهت رفع خطای خاموش شدن صفحه نمایش یخچال فریزر ال‌ جی، باید کلید Door Alarm را در کنترل پنل فشار داده و نگه دارید. سپس، در حالی که دکمه Door Alarm را نگه داشته‌اید، دکمه “Freezer Temperature Down” را نیز فشار داده و نگه دارید.

در ادامه، دکمه Door Alarm را رها کنید و سه ثانیه صبر کنید. پنل کنترل باید عبارت “PE” را نشان دهد به این معنی که در حال ورود به حالت برنامه نویسی است. برای تایید، یک بار دیگر دکمه “Freezer Temperature Down” را فشار دهید.

سپس صفحه باید کدی را به شما نمایش دهد. اگر کد نشان‌داده شده با کد سریال نمایشگر تطابق داشت، یعنی اینکه نمایشگر شما به درستی نصب شده است و می‌توانید با نگه داشتن دکمه Door Alarm به مدت سه ثانیه از حالت برنامه نویسی خارج شوید.

اگر صفحه نمایش کد برنامه دیگری را نشان می‌دهد، باید آن را تغییر دهید تا با کد موجود در صفحه سریال شما مطابقت داشته باشد. برای انجام این کار، از دکمه «افزایش دمای فریزر» برای انتخاب رقمی در کدی که می‌خواهید تغییر دهید، استفاده کنید و از دکمه‌های «افزایش دمای یخچال» و «کاهش دمای یخچال» برای تغییر مقدار رقم استفاده کنید.

هنگامی که کد صحیح را وارد کردید، دکمه “Freezer Temperature Down” را فشار داده و نگه دارید تا کد تایید شود. وقتی کد روی صفحه شروع به چشمک زدن می‌کند، به این معنی است که با موفقیت ذخیره‌شده است.

حل خاموش شدن صفحه نمایش یخچال فریزر ال‌جی با ریست یخچال

حل خاموش شدن صفحه نمایش یخچال فریزر ال‌ جی با ریست یخچال

یخچال فریزرهای برند ال‌ جی دارای نمایشگرهایی هستند که تمام فعالیت‌های یخچال و فریزر را می‌توان از روی آن‌ها کنترل کرد. همچنین تمام اطلاعات سنسورهای نیز به این قطعه ارسال می‌شوند. اگر شما هم با مشکل خاموش شدن صفحه نمایش یخچال فریزر ال‌ جی مواجه شده‌اید، پیشنهاد می‌کنیم که ابتدا یخچال خود را ریست کنید. اگر همچنان مشکل پابرجا بود، احتمالا باید صفحه نمایش را تعویض کنید. در نظر داشته باشید که این کار نیازمند دانش تخصصی است و بهتر است که کار را به تعمیرکار متخصص در زمینه تعمیر یخچال ال‌ جی بسپارید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید

021-47278

ثبت سفارش 24 ساعته

فرم ثبت سفارش