ارورها و کد خطاهای یخچال ال جی

ارورها و کد خطاهای یخچال ال جی

فهرست مطالب این صفحه

آشنایی با ارورها و کد خطاهای یخچال ال جی؛ یخچال خود را عیب‌یابی کنید

در یخچال‌های ال جی برای آگاهی افراد از اختلال در عملکرد قطعات یا خرابی آن‌ها، ارورها و کد‌هایی تعبیه شده است. هنگام خرابی قطعات، روی نمایشگر یخچال‌های ال جی ارور‌ها و کد‌هایی نمایش داده می‌شود که آگاهی از معنی هرکدام اهمیت زیادی دارد؛ چرا که افراد باید بتوانند با استفاده از این کدها، یخچال خود را عیب‌یابی کنند. در این مطلب از مرکز خدمات تعمیرات لوازم خانگی ال جی ال جی پشتیبان با ارورها و کد خطاهای یخچال ال جی آشنا می‌شویم.

تفاوت ارورهای یخچال و ساید‌بای‌ساید ال جی

به‌طورکلی بیشتر ارورها و کد خطاهای یخچال ال جی در مدل‌های مختلف یکسان است اما ممکن است در برخی مدل‌های ساده، این کد‌ها متفاوت باشند. ارورها و کد خطاهای یخچال‌های ساید‌بای‌ساید ال جی نسبت به یخچال فریزرهای این شرکت پیچیده‌تر هستند.

انواع ارورها و کد خطاهای یخچال ساید‌بای‌ساید ال جی

انواع ارورها و کد خطاهای یخچال ساید‌بای‌ساید ال جی

باتوجه به پیچیدگی بسیار زیاد یخچال‌های شرکت ال جی، در این وسیله برای عملکرد صحیح، قطعات زیادی به‌کار‌رفته است. به همین علت ارورها و کد خطاهای بسیار متنوعی مانند خطای rF، OF F، CF و It برای نشان‌ دادن خرابی قطعات در نمایشگر یخچال نمایش داده می‌شود. تنوع بالای این ارورها باعث شده است که آگاهی از معنی آن‌ها برای تمام افراد دشوار باشد. در ادامه با انواع ارورها و کد خطاهای یخچال ساید‌بای‌ساید ال جی آشنا می‌شویم.

ارور OF F در ارورها و کد خطاهای یخچال ال جی

یکی از رایج‌ترین ارورهایی که افراد بعد از نصب اولیه یخچال‌های سایدبای‌ساید ال جی با آن روبه‌رو می‌شوند، ارور OF F است. براساس این ارور، یخچال ساید‌بای‌ساید شما روی حالت دمو یا تبلیغات رفته است. از این حالت برای نمایش یخچال در فروشگاه‌ها و نمایشگاه‌ها استفاده می‌شود. در این حالت موتور یخچال کار نمی‌کند و فقط دیگر اجزای آن مانند نمایشگر و چراغ داخل محفظه فعال هستند. برای خاموش کردن این حالت کافی است در ابتدا درب یخچال را باز کرده و کلید‌های Refrigerator و Ice Plus را به مدت پنج ثانیه نگه دارید.

خطای rF یخچال ساید‌بای‌ساید ال جی

خطای rF روی نمایشگر سایدبای‌ساید ال جی به این معنی است که در فن یخچال شما مشکلی وجود دارد. این مشکل می‌تواند به علت سرمای بیش‌از‌حد یا یخ‌زدگی و برفک روی فن ایجاد شده باشد. برای رفع آن باید فن یخچال را بررسی کنید.

کد خطای 22 یخچال ساید‌بای‌ساید ال جی

یکی از رایج‌ترین و مهم‌ترین خطاهای ساید‌بای‌ساید ال جی، کد خطای 22 است. طبق این کد رله‌استارت یخچال ساید‌بای‌ساید شما خراب شده است. رله‌استارت قطعه بسیار مهمی در یخچال فریزر است و وظیفه روشن‌کردن موتور یا کمپرسور یخچال را برعهده دارد.

کد خطای 67 ساید‌بای‌ساید ال جی

کد خطای 67 یکی از جالب‌ترین خطاهای یخچال سایدبای‌ساید ال جی به‌شمار می‌آید. مشاهده این کد روی نمایشگر ساید‌بای‌ساید شما به این معنی است که محیط یخچال شما هدررفت انرژی دارد. این ارور در مواقعی نشان‌داده می‌شود که درب یا نوار یخچال ساید شما مشکلی داشته باشد. برای رفع آن باید درب و نوار آن را بازبینی کنید.

خطای CF یخچال ساید‌بای‌ساید ال جی

خطای کندانسور فن یا CF یکی دیگر از خطاهای رایج در یخچال‌های سایدبای‌ساید ال جی است. همان‌طور که از اسم این خطا پیدا است، در مواقع خرابی فن کندانسور این خطا ظاهر می‌شود. کندانسور یکی از قطعات بسیار مهم در یخچال است و شما باید به این ارور توجه کنید. برای عیب‌یابی این ارور از تعمیرکاران متخصص و باتجربه در زمینه تعمیرات یخچال ال جی کمک بگیرید؛ چرا که این قطعه اهمیت زیادی در فرایند سرمایش یخچال دارد.

آشنایی با کد خطای dH یخچال ساید‌بای‌ساید

یخ‌زدایی کویل‌های اواپراتور در یخچال توسط قطعه‌ای به نام هیتر انجام می‌شود. این قطعه دو بار در روز و به مدت 35 الی 45 دقیقه عمل برفک‌زدایی را انجام می‌دهد. اگر این فرایند بیشتر از یک ساعت طول بکشد، ارور dH روی نمایشگر یخچال نمایش داده می‌شود. این ارور اهمیت زیادی دارد؛ چرا که درصورت خرابی هیتر ممکن است اواپراتور یخچال شما خراب شود.

خطای CO؛ برد نمایشگر یخچال شما خراب است!

نمایشگر اطلاعات را از برد یخچال می‌گیرد و به کاربران نمایش می‌دهد. ارور CO روی نمایشگر به معنای اختلال در ارتباط میان برد و نمایشگر است. از آن‌جایی که برد و نمایشگر از قطعات بسیار حساس و پیچیده یخچال هستند، برای عیب‌یابی و تعمیر این خطا باید از خدمات تعمیرکاران حرفه‌ای استفاده کرد. شایان ذکر است که این ارور اهمیت بسیار زیادی دارد؛ چرا که اطلاعات دمای یخچال و فریزر روی نمایشگر نشان‌داده می‌شود و درصورت اختلال در ارتباط میان برد و نمایشگر ممکن است این اطلاعات، به ‌درستی به کاربران نشان‌داده نشود.

ارور FF یخچال ساید‌بای‌ساید ال جی

ارور FF یا خرابی فن نیز یکی از ارورهای مهم و قابل‌توجه در یخچال‌های سایدبای‌ساید ال جی است. زمانی که این ارور روی نمایشگر شما نمایش داده می‌شود، فن اواپراتور یخچال سایدبای‌ساید شما خراب شده است و ممکن است برفک را درون یخچال خود مشاهده کنید.

خطای 1S یا 15؛ یخ‌ساز یخچال را چک کنید!

خطای 1S یا 15، مربوط به موتور فن یخ‌ساز یا قطع شدن سنسور یخ‌ساز یخچال ساید‌بای‌ساید ال جی است که باید به آن توجه زیادی داشت. برای رفع این ارور باید از تعمیرکاران مجرب یخچال کمک بگیرید؛ چرا که قطعات قسمت یخ‌ساز یخچال‌ ساید‌بای‌ساید ال جی پیچیدگی و حساسیت زیادی دارند.

خطای It یخچال ساید ال جی

یکی دیگر از ارور‌هایی که به مجموعه یخ‌ساز یخچال‌های ساید‌بای‌ساید ال جی مرتبط است، ارور It می‌باشد. این ارور به معنی وجود ایراد در مجموعه یخ‌ساز ساید‌بای‌ساید شما است که برای رفع آن باید تمام قسمت‌های یخ‌ساز یخچال بررسی شود.

خطای IF در ارورها و کد خطاهای یخچال ال جی

ارور IF که برخی از افراد به اشتباه آن را با کد F1 می‌شناسند، یکی دیگر از ارورهای مربوط به یخ‌ساز ساید‌بای‌ساید ال جی است. این ارور در مواقعی ظاهر می‌شود که فن یخ‌ساز دچار یخ‌زدگی می‌شود. برای عیب‌یابی این ارور باید فن یخ‌ساز و برد الکترونیکی یخچال ساید‌بای‌ساید ال جی بررسی شود. در برخی مدل‌های امکان بررسی چشمی فن یخ‌ساز نیز وجود دارد.

آشنایی با کد خطای C1 در ساید‌بای‌ساید ال جی

درصورتی که برد نمایشگر یخچال ایراد پیدا کند، ارور C1 روی نمایشگر ظاهر می‌شود. برای عیب‌یابی این ارور باید نمایشگر، برد الکترونیکی و سیم‌کشی نمایشگر را بررسی کنید. همان‌طور که اشاره شد نمایشگر و برد الکترونیکی یخچال ساید‌بای‌ساید ال جی بسیار حساس است و برای بررسی آن باید از یک تعمیرکار متخصص کمک گرفت.

انواع ارور‌ سنسورهای یخچال ساید‌بای‌ساید ال جی

انواع ارور‌ سنسورهای یخچال ساید‌بای‌ساید ال جی

سنسورهای یخچال ساید‌بای‌ساید ال جی نیز درصورت خرابی یا وجود مشکل ارورهای مختلفی مانند dS یا FS را روی نمایشگر نشان می‌دهند. سنسورهای مختلفی مانند سنسور دما و رطوبت در قسمت‌های مختلف ساید‌بای‌ساید ال جی مانند یخچال‌، فریزر و یخ‌ساز تعبیه شده است تا یخچال بهترین عملکرد خود را داشته باشد. در ادامه به انواع ارور سنسورهای ساید‌بای‌ساید ال جی آشنا می‌شویم.

خطای dS در یخچال‌های ال جی

خطای dS در دو نوع R dS و F dS روی نمایشگر یخچال ظاهر می‌شد. حرف R مخفف یخچال و حرف F مخفف فریزر است. ارور دی‌اس به معنای خرابی سنسور دیفراست یخچال ساید‌بای‌ساید ال جی است. توجه داشته باشید که این سنسور اهمیت بسیار زیادی در فرایند سرمایش یخچال ساید ال جی دارد؛ چرا که یخ‌زدایی یکی از مهم‌ترین قسمت‌های فرایند سرمایش یخچال به‌شمار می‌آید.

کد خطای FS در ارورها و کد خطاهای یخچال ال جی

درصورت خرابی سنسور فریزر، ارور FS روی نمایشگر ساید‌بای‌ساید ال جی نمایش داده می‌شود. برای عیب‌یابی این ارور باید برد کنترل یخچال، سنسور فریزر و سیم‌کشی آن به‌طور کامل بررسی شود. برای این کار باید از خدمات یک تعمیرکار یا مرکز تعمیرات مجرب و باسابقه استفاده کنید.

خطای gF یخچال‌های ال جی

ارور gF در زمانی ظاهر می‌شود که سنسور فلومتر یخ‌ساز سایدبای‌ساید خراب شده و آب از یخ‌ساز یخچال سرازیر می‌شود. این سنسور میزان آبی که وارد مخزن یخ‌ساز یخچال می‌شود را کنترل می‌کند. برای عیب‌یابی این خطا باید سنسور فلومتر یخ‌ساز را بررسی کنید.

انواع ارور‌های یخچال فریزر ال جی

همان‌طور که عنوان شد ممکن است ارورهای یخچال فریزرهای ال جی با مدل‌های سایدبای‌ساید آن تفاوت داشته باشد. ارورهای یخچال فریزرال جی ساده‌تر و کوتاه‌تر هستند. انواع ارورهای یخچال فریزرهای ال جی عبارتند از:

  • ارور E1: این ارور به معنای وجود مشکل در اتصالات، برد و سنسور فریزر است
  • ارور E2: این ارور به معنای وجود مشکل در برد، سیم‌کشی و سنسور یخچال است
  • خطای E3: این خطا به معنای وجود مشکل در مدار بازشده یا اتصال کوتاه است
  • ارور E4: این ارور به معنای خرابی سنسور محیط است
  • ارور E5: این ارور به معنای وجود مشکل در سنسور دیفرسات است
  • خطای E6: این ارور به معنای این است که عمل یخ‌زدایی ضعیف انجام می‌شود
  • ارور E7: ظاهرشدن این ارور به معنای وجود مشکل در موتور فن فریزر است
  • خطای E8: این ارور به معنای خرابی موتور فن کندانسور است.

ارورها و کد خطاهای یخچال ال جی خود را بشناسیم

ارورها و کد خطاهای یخچال ال جی خود را بشناسیم

ارورها و کد خطاهای یخچال ال جی یکی از بهترین نشانه‌ها برای عیب‌یابی قطعات مختلف یخچال فریزر و سایدبای‌ساید‌های ال جی هستند. با استفاده از معانی این ارورها می‌توان در سریع‌ترین زمان ممکن تمام عیوب یخچال‌های ال جی را پیدا و آن‌ها را رفع کرد. برخی از این ارورها مانند ارور CF اهمیت زیادی در فرایند سرمایش یخچال دارند و باید به آن‌ها توجه داشت.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید

021-47278

ثبت سفارش 24 ساعته

فرم ثبت سفارش