علت سرد نشدن آب در آبسردکن یخچال ال جی

علت سرد نشدن آب در آبسردکن یخچال ال جی

خرابی آبسردکن؛ یکی از مشکلات رایج یخچال‌های ال جی

احتمالا روزانه چندین بار از آبسردکن یخچال ال جی خود استفاده می‌کنید. از این رو، ممکن است این بخش از یخچال شما دچار خرابی شود و آب را به خوبی سرد نکند. اگر می‌خواهید بفهمید که چرا آبسردکن یخچال ال جی به درستی کار نمی‌کند، باید چند بخش متفاوت را بررسی کنید. در واقع، برای مشکلاتی مانند سرد نشدن آب در آبسردکن ساید بای ساید ال جی، دلایل متعددی وجود دارد. به عنوان مثال، ممکن است مشکل از منبع تغذیه باشد یا کمپرسور خراب شده باشد. حتی این امکان وجود دارد که کثیفی فیلتر باعث بروز اختلال در عملکرد آبسردکن شده باشد. در این مطلب از نمایندگی تعمیرات ال جی ال جی پشتیبان، به علل و راهکارهای مشکل سرد نشدن آب در آبسردکن یخچال ال جی می‌پردازیم.

نحوه کار آبسردکن یخچال

آبسردکن یخچال با فشار دادن یک پدال در داخل درب یخچال کار می‌کند. در واقع، این پدال به عنوان سوئیچ و برای راه‌اندازی دریچه‌ای در پنل پشتی یخچال که به لوله‌های آب متصل است، استفاده می‌شود. همچنین یک سوئیچ در بسیاری از یخچال‌های ال جی وجود دارد که به شما اجازه می‌دهد بین آب و یخ، یکی را انتخاب کنید. پس از انتخاب بین این دو مورد، فشار دادن پدال منجر به باز شدن دریچه‌ای می‌شود که آب یا یخ را از یک مخزن به بیرون منتقل می‌کند.

آبسردکن یخچال به لوله‌هایی متصل است که آّب را از طریق یک شیر کنترل، به داخل یخچال منتقل می‌کنند. لوله‌ها نیز به یک مخزن کوچک متصل می‌شوند که در آن، آب خنک می‌شود. پس از تخلیه آب، مخزن مجددا پر می‌شود تا میزان آب را ثابت نگه ‌دارد. در این بین، یک فیلتر وجود دارد که بسته به مدل یخچال، در داخل یا خارج از آن قرار می‌گیرد. در واقع، این فیلتر برای از بین بردن میکروب‌ها و سایر مواد مضری که می‌توانند بر طعم آب تاثیر بگذارند، نصب می‌شود.

مشکل سرد نشدن آب در آبسردکن یخچال ال جی را رفع کنید

مشکل سرد نشدن آب در آبسردکن یخچال ال جی را رفع کنید

بسیاری از افرادی که برای گزارش مشکلاتی مانند سرد نشدن آب در آبسردکن ساید بای ساید ال جی، با مراکز تعمیراتی تماس می‌گیرند، اینطور می‌گویند که آبی که در آبسردکن یخچال وجود دارد، سردتر از آب شیر است. اما آنقدر که باید خنک نیست.

همانطور که در بخش پیشین اشاره کردیم، در اغلب یخچال‌های جدید یک لوله وجود دارد که آب را به داخل دستگاه منتقل می‌کند تا خنک شود. از سوی دیگر، یک فیلتر در مسیر لوله قرار گرفته است که آب با عبور از آن، به مخزن ذخیره‌سازی می‌رود. ممکن است در این بین، آب از کنار قسمت‌های گرمتر یخچال عبور کند و از آنجایی که آب دائما از طریق لوله‌ها در جریان است، این امکان وجود دارد که هرگز آنقدر که انتظار دارید، سرد نشود. اما گاهی دلایل فنی باعث بروز مشکلاتی از این دست می‌شوند. در ادامه، به نکاتی برای رفع مشکل سرد نشدن آب در آبسردکن یخچال ال جی می‌پردازیم.

تست آبسردکن یخچال

پیش از انجام هر اقدامی برای رفع مشکل سرد نشدن آب در آبسردکن یخچال ال جی، باید مطمئن شوید که آبسردکن خراب است. برای تست کردن این بخش، یک لیوان کوچک را با استفاده از آبسردکن یخچال، پر از آب کنید. بسیاری از ما از این ترفند برای تخلیه آب گرم و رسیدن به آب سرد استفاده می‌کنیم. این کار را چند بار تکرار کنید تا ببینید که آیا تغییر در دمای آب ایجاد می‌شود یا خیر.

در گام بعدی، باید مطمئن شوید که یخچال شما به انداز کافی پر است. در واقع، هرچه اقلام کمتری در یخچال شما باشد، یخچال برای حفظ دما سخت‌تر کار می‌کند. در نتیجه، اگر راندمان یخچال شما کاهش یافته است، چند بطری آب در آن قرار دهید تا دوباره به خوبی کار کند. به این نکته توجه داشته باشید که شما برای پر کردن آب، باید حداقل 15 دقیقه بین هر دو نوبت، صبر کنید. به تعبیر دیگر، اگر به تازگی یک لیوان یا پارچ بزرگ را پر کرده‌اید، پیش از اینکه دوباره پدال آبسردکن را فشار دهید، باید صبر کنید تا آب خنک شود.

اتصال به منبع آب گرم؛ یکی از علل اصلی سرد نشدن آب در آبسردکن یخچال ال جی

همانطور که می‌دانید، بسیاری از مدل یخچال‌ها را می‌توان مستقیما به منبع آب خانه متصل کرد. اما ممکن است که یخچال به طور تصادفی به منبع آب گرم خانه متصل شده باشد. در این صورت، یخچال فقط آب گرم دریافت می‌کند.

برای رفع مشکل سرد نشدن آب در آبسردکن یخچال ال جی، باید منبع آبی که در حال حاضر به ورودی آب یخچال متصل است را بررسی کنید. در واقع، در امتداد خط آب باید دریچه‌ای وجود داشته باشد که بتوانید از آن برای انجام این کار استفاده کنید. بهتر است آب را قطع کنید و منتظر بمانید آبسردکن یخچال تخلیه شود. برای تسریع این فرآیند، پدال را  فشار دهید و منبع ذخیره‌سازی را خالی کنید.

در انتها، خط آب گرم را از ورودی پشت یخچال جدا کنید. توصیه ما انی است که برای اطمینان، به بخش مربوطه در دفترچه راهنمای کاربر مراجعه کنید. هنگامی که اتصال را جدا کردید، به سادگی آن را به منبع آب سرد وصل کنید. پس از انجام این کار، آب را وصل کنید تا مطمئن شوید که نشتی وجود ندارد. سپس، کمی به یخچال زمان بدهید تا آب را خنک کند و دوباره آبسردکن را تست کنید.

کثیفی کویل‌های کندانسور

یخچال‌ها برای پایین نگه داشتن دمای داخل به سیستم خنک‌کننده خود متکی هستند که عملکرد آن بر آبسردکن نیز تاثیر دارد. بخشی از این سیستم خنک‌کننده، کویل کندانسور است که به دفع گرما از یخچال کمک می‌کند تا مایع خنک‌کننده دوباره به گردش دربیاید. معمولا برای اینکه این فرآیند بهتر انجام شود، یک فن  را درست در کنار کویل‌های کندانسور قرار می‌دهند. این فن باعث می‌شود که همیشه هوا برای انتقال گرما از کویل‌ها، جریان داشته باشد.

همه ما می‌دانیم که هر جا جریان هوا وجود داشته باشد، گرد و غبار نیز وجود دارد. حتی اگر کویل‌های کندانسور یخچال شما در پشت دستگاه باشند، به مرور زمان گرد و غبار وارد آن‌ها می‌شود. در این صورت، کویل نمی‌توانند گرما را منتقل کند. در نتیجه، فضای داخل یخچال خنک نمی‌شود و همین مساله بر دمای آبسردکن تاثیر می‌گذارد.

برای رفع مشکل سرد نشدن آب در آبسردکن یخچال ال جی و به حداکثر رساندن راندمان یخچال، باید هرگونه گرد و غبار و کثیفی را از روی کویل کندانسور پاک کنید. برای انجام این کار، ابتدا برق یخچال را قطع کنید. سپس به سراغ کویل‌های کندانسور که معمولا در پشت و پایین یخچال قرار دارند، بروید.

با یک برس، هرگونه آلودگی که در اطراف کویل‌ها ایجاد شده است را رفع کنید. یک جاروبرقی نیز می‌تواند برای رفع گرد و غبار، مناسب باشد. به این نکته توجه داشته باشید که تمیز کردن کویل‌های کندانسور باید به طور مداوم انجام شود تا دوباره با مشکلاتی مانند سرد نشدن آب در آبسردکن یخچال ال جی  مواجه نشوید.

 نقش متخصصان در رفع مشکل سرد نشدن آب در آبسردکن یخچال ال جی

 نقش متخصصان در رفع مشکل سرد نشدن آب در آبسردکن یخچال ال جی

علاوه بر مواردی که در بخش‌های پیشین ذکر کردیم، این امکان وجود دارد که خرابی برد کنترل باعث بروز مشکلاتی مانند سرد نشدن آب در آبسردکن ساید بای ساید ال جی شود. در واقع، با گذشت زمان، برد کنترل اصلی و دیگر اجزای پیچیده یخچال دچار خرابی می‌شوند و همین مساله باعث بروز مشکل در آبسردکن می‌شود. اما تعمیر این اجزا یک کار تخصصی است. از این رو، برای رفع مشکلاتی از این دست، باید با تعمیرکاران مجرب  در زمینه تعمیر یخچال ال جی تماس بگیرید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 1]

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید

021-47278

ثبت سفارش 24 ساعته

فرم ثبت سفارش