تنظیم دمای یخچال فریزر دوقلوی ال‌جی

تنظیم دمای یخچال فریزر دوقلوی ال‌ جی

تنظیم دمای یخچال فریزر ال جی به آسان‌ترین شکل ممکن

یخچاال فریزرهای قدیمی قابلیت تنظیم دما نداشتند. اما اکنون قابلیت تنظیم دما در یخچال فریزرهای جدید وجود دارد و شما می‌توانید به راحتی دمای یخچال و فریزر را مطابق با شرایط و مواد غذایی تنظیم کنید. در نظر داشته باشید که در مدل‌های قدیمی‌ترین این کار را باید با کمک کلیدهای آنالوگی انجام می‌داد. اما حالا صفحه نمایش‌هایی قرار دارند که این کار را انجام می‌دهند. اگر قصد آشنایی با شیوه تنظیم دمای یخچال فریزر دوقلوی ال جی را دارید، این مطلب از مرکز خدمات تعمیرات ال جی ال جی پشتیبان را مطالعه کنید.

عملکرد خنک‌کنندگی یخچال فریزرهای ال جی

عملکرد روشن و خاموش یخچال با دستگاه‌هایی به نام ترموستات و سنسور دما کنترل می‌شود. این قطعات، سیستم‌هایی هستند که با کمک سنسور دما، به صورت مداوم، دمای هوا را پایش می‌کنند. در صورتی که کمپرسور نیاز داشته باشد تا وارد مدار شود، ترموستات امکان رسیدن جریان برق را برای این قطعه فراهم می‌کند. همچنین، زمانی که دمای هوا به اندازه کافی سرد شود، ترموستات جریان برق منتهی به کمپرسور را قطع می‌کند.

قسمت دما در یخچال فریزر‌های دوقلوی ال جی به دو شکل وجود دارد. در مدل‌های قدیمی‌تر، شما قسمت‌های تنظیم دما را به صورت آنالوگ و در درون یخچال‌ها مشاهده می‌کردید. در مدل‌های جدیدتر نیز دما روی صفحه نمایش‌های دیجیتالی نمایش داده می‌شوند و به صورت دقیق‌تر شما می‌توانید دما را مطابق با نیاز و شرایط تنظیم کنید.

نشان‌گرهای تنظیم دما در یخچال فریزر‌های دوقلو ال‌جی

نشان‌گرهای تنظیم دما در یخچال فریزر‌های دوقلو ال جی

در تنظیمات آنالوگی تنظیم دما، اعداد معمولا از 0 (خاموش) تا 9 (سردترین) متغیر هستند. برخی ممکن است تعداد کمتری داشته باشند و برخی تعداد بیشتری داشته باشند. اما در تمام این مدل‌ها بزرگترین عدد  نشانه سردترین تنظیم است.

اغلب یخچال‌های ال جی دارای صفحه‌های دیگری نیز هستند که معمولا روی آن‌ها AIR یا FREEZER نوشته شده و دارای حروف یا اعدادی است که میزان سرد بودن را نشان می‌دهد. معمولا حروف A، B و C هستند که A = گرمترین، B = نرمال و C = سردترین هستند.

تنظیم دمای یخچال فریزر دوقلو؛ آسان‌تر از همیشه

در نظر داشته باشید که بسیاری از مدل‌های یخچال فریزرهای دوقلوی ال جی دارای راهنماهای آسان برای تنظیم دما هستند و شما حتی بدون برخورداری از زبان انگلیسی نیز می‌توانید به راحتی با یخچال فریزر خود کار کنید. همچنین پیشنهاد می‌کنیم دمای یخچال را بالاتر از 4 درجه سانتیگراد تنظیم نکنید تا مواد غذایی درون آن خراب نشوند.

برای تنظیم دقیق دمای یخچال پیشنهاد می‌کنیم از دماسنج استفاده کنید. بهتر است که در این روش نیز حدود 5 ساعت دماسنج را در یخچال قرار دهید تا به دقیق‌ترین نتیجه دسترسی داشته باشید. در نظر داشته باشید که سنسور دمای داخل یخچال با دقت بالایی عمل می‌کند و تنها برای اطمینان است که می‌گوییم از دماسنج نیز استفاده کنید.

ممکن است در مواقعی متوجه شوید که مواد غذایی داخل یخچال شما فاسد شده‌اند. در این موقعیت، شما باید شرایط نگهداری مواد غذایی مورد نظر خود را بررسی کرده و در صورت نیاز دما را مطابق با شرایط آن‌ها تنظیم کنید. اما اگر متوجه شده‌اید که دمای تنظیم شده با شرایط هوایی یخچال همخوانی ندارد، احتملا یکی از بخش‌های یخچال شما مانند کمپرسور دچار مشکل شده است که باید از تعمیرکار متخصص در زمینه تعمیر یخچال ال جی  جهت رفع این مشکل‌ها کمک بگیرید.

تنظیم دمای یخچال با استفاده از دماسنج

تنظیم دمای یخچال با استفاده از دماسنج

برای تنظیم دمای یخچال از طریق دماسنج، ابتدا باید این وسیله را داخل یخچال قرار دهید. معمولا در قسمت بالای یخچال، نزدیک به پشت، نزدیک به لامپ بهترین مکان برای قراردهی دماسنج است. کار با دماسنج اصلا کار سختی نیست و به راحتی شما می‌توانید دمای یخچال را از طریق آن تنظیم کنید.

برای تنظیم دمای یخچال از طریق دماسنج، برای مدتی دماسنج را داخل یخچال قرار دهید. سپس بررسی کنید که دمای یخچال در چه محدوده‌ای قرار دارد. در صورتی که نیاز به کمترکردن دما داشتید، از روی صفحه تنظیم دما، کلید را روی اعداد بالاتر قرار دهید. همچنین در صورت بیش از اندازه سرد بودن دما نیز درجه را روی اعداد کمتر قرار دهید. این کار را تا زمانی تکرار کنید که دما به میزان مورد نظر شما برسد.

تنظیم دمای یخچال فریزر دوقلوی ال جی مجهز به نمایشگر دیجیتال

بسیاری از یخچال فریزرهای امروزی و دوقلوی برند ال جی دارای صفحه نمایش‌های جداگانه روی خود هستند. در نظر داشته باشید که هر یخچال و فریزر دوقلو دارای صفحه نمایش اختصاصی خود است و به صورت جداگانه باید هرکدام از آن‌ها را تنظیم کنید.

صفحه نمایش دمای دیجیتال یخچال فریزر های دوقلوی ال جی روی درب آن‌ها قرار دارد. برخی از یخچال‌ها دارای صفحه نمایش دیجیتال با دکمه‌های کنترل آنالوگ هستند؛ در حالی که جدیدترین مدل‌ها دارای صفحه نمایش لمسی هستند.

برای تنظیم دمای یخچال فریزر خود، باید ابتدا باید بررسی کنید که آیا قفل کودک روشن است یا خیر. در صورتی که قفل کودک یخچال شما روشن باشد، عملا کلیدها کار نخواهند کرد. در نظر داشته باشید که هر مدل صفحه نمایش دارای سیستم قفل کودک خاص خود است و برای باز کردن قفل باید کلیدهای مختلفی را نگه دارید. پس از بازکردن قفل کودک، نوبت به این می‌رسد که شما با فلش‌های بالا و پایین، دمای یخچال را به میزان مورد نظر برسانید. پس از تنظیم دما، یخچال فریزر های دوقلوی ال جی به صورت اتوماتیک دمای یخچال و فریزر را به میزان مشخص‌شده می‌رسانند.

بهترین دما برای یخچال چیست

فاسد شدن مواد غذایی می‌تواند بسیار ناراحت‌کننده باشد. همچنین یخ‌زدن مواد غذایی هم که نباید یخ بزنند نیز می‌تواند از جهاتی شما را ناراحت کن. به همین خاطر، پیشنهاد می‌کنیم که مواد غذایی تازه را در دماهای 0 تا 4 درجه نگهداری کنید. البته که اگر یخچال فریزر دوقلوی ال جی شما دارای مخفظه چیلر بود، دمای این محفظه را روی صفر تنظیم کنید.

دما و شرایط مناسب نگهداری هر نوع مواد غذایی

دما و شرایط مناسب نگهداری هر نوع مواد غذایی

برخی از میوه ها و سبزیجات در دمای بالاتر از 5 درجه سانتیگراد بسیار بهتر نگهداری می شوند. میوه‌های استوایی ممکن است در محفظه غذای تازه یخچال خراب شوند و بهتر است در محیط‌های کمی گرم‌تر نگهداری شوند، در حالی که زردآلو، هلو و گلابی محیط‌های سردتر با رطوبت کمتر را ترجیح می دهند.

گوشت‌ها را باید در چیلر یخچال خود نگهداری کنید، اما اگر یخچال شما چیلر ندارد، آ‌ن‌ها را در سردترین قسمت یخچال نگهداری کنید. البته که در بسیاری از مواقع، می‌توان گوشت و مواد اینچنینی را قسمت فریزر نیز قرار داد.

گرم‌ترین قسمت یخچال شما به طور کلی محیطی مناسب برای لبنیات خواهد بود. این بخش معمولا در بالای درب یخچال قرار دارد و در برخی شرایط دمای آن به حدود 8 درجه سانتیگراد نیز می‌رسد. این باعث می شود کره و غذاهایی مانند پنیر همواره طراوت خود را حفظ کنند.

آیا نیاز است که دمای یخچال را دائما تغییر داد؟

اگر دمای یخچال خود را به درستی تنظیم کرده‌اید، دیگر نیازی به سر و کار داشتن با تنظیمات ندارید. البته که بهتر است در شرایط مختلف، دمای یخچال و فریزر را نیز متناسب با آن تنظیم کنید. به عنوان مثال، اگر مواد غذایی زیادی را در یخچال خود قرار می‌دهید، پیشنهاد می‌کنیم در آن موقعیت دما را کمی پایین‌تر قرار دهید. در عین حال، در صورت داشتن مواد غذایی کم، دما را کمی بالاتر ببرید.

در نظر داشته باشید که وقتی شما غذاهای داغ را در داخل یخچال خود قرار می‌دهید، کمپرسور مجبور می‌شود با فشار بیشتری کار کند تا دما را پایین بیاورد. از این رو، استهلاک موتور و بخش‌های مختلف یخچال فریزر دوقولی ال جی شما بالا می‌رود. این در حالی است که اگر بگذارید غذا کمی سرد شود و بعد آن را داخل یخچال قرار دهید، کمپرسور و بخش‌های دیگر یخچال، فشار زیادی را متحمل نخواهند شد.

فریزر شما چقدر باید سرد باشد؟

برای اینکه غذای خود را در فریزر نگه دارید، یک پیشنهاد خوب این است که دمای فریزر خود را نزدیک به -18 درجه سانتیگراد قرار دهید. بستنی دارای اجزایی است که در دمای 15- درجه سانتیگراد منجمد می شوند، در حالی که سایر غذاها تا زمانی که خیلی سردتر نشوند یخ نمی زنند. به همین خاطر است که می‌گوییم بهتر است دمای فریزر را حدود 18- قرار دهید.

در نظر داشته باشید که مانند یخچال به راحتی نمی‌توانید دائما دمای فریزر را تغییر دهید. چرا که منجمد و آب شدن مواد غذایی به بافت آن‌ها آسیب جدی می‌زند و از این رو دیگر طعم و بوی اولیه خود را نخواهند داشت. به همین خاطر، از همان ابتدا، دمای مورد نظر خود را انتخاب کنید. شیوه تنظیم دمای فریزر نیز درست مانند یخچال است و تفاوت خاصی میان این دو وجود ندارد. اشاره به این نکته خالی از لطف نیست که شما تنظیم دمای فریزر خود را با کمک دماسنج نیز می‌توانید انجام دهید. اما اطلاعات نمایشگر برای شما اکتفا خواهد کرد.

تنظیم دمای یخچال فریزر دوقلوی ال‌جی؛ کاری بسیار آسان

تنظیم دمای یخچال فریزر دوقلوی ال جی؛ کاری بسیار آسان

تنظیم دمای یخچال فریزرهای برند ال جی کاری بسیار آسان است. یخچال فریزر های دوقلوی این برند در مدل‌های قدیمی‌تر دارای کلیدهای تنظیم دما به صورت آنالوگ بودند. اما در مدل‌های جدیدتر شاهد صفحه نمایش هستیم که به مراتب دقت بالاتری نسبت به مدل‌های قدیمی‌تر دارند. تنظیم دما کار بسیار آسانی است و پس از باز کردن قفل کودک و با کمک فلش‌‌های بالا و پایین می‌توانید دمای یخچال فریزر خود را تنظیم کنید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید

021-47278

ثبت سفارش 24 ساعته

فرم ثبت سفارش