علت ارور ER rS در یخچال ال جی

علت ارور ER rS در یخچال ال جی

ارور ER rS در یخچال ال جی از ارور های رایج این دستگاه می باشد. معمولا رفع این ارور باید توسط تکنسین متخصص در زمینه تعمیر یخچال ال جی انجام شود، زیرا ارور ER rS در یخچال ال جی از جمله ارور هایی می باشد که رفع آن به تخصص و ابزار آلات خاصی نیاز دارد. اما نکته ی امیدوار کننده اینجاست که معمولا این ارور بدون دردسر رفع می شود و جز ایرادات پیچیده و پر دردسر نمی باشد. بنابراین اگر تمایل دارید تا در رابطه با ارور ER rS در یخچال ال جی اطلاعات بیشتری به دست بیاورید، پیشنهاد می کنیم که تا انتهای این مقاله همراه ما باشید.

مفهوم ارور ER rS در یخچال ال جی

ارور ER rS در یخچال ال جی، به معنای وجود مشکل در سنسور یخچال یا خطای سنسور یخچال می باشد. در این صورت باید از وضعیت قطعی سیم های متصل به سنسور و اتصال کوتاه شدن سنسور ( خرابی سنسور ) مطمئن شوید. ارور ER rS در یخچال ال جی به اختصار به ارور Rs نیز معروف می باشد. یعنی اگر جایی در رابطه با ارور Rs در یخچال ال جی شنیدید، بدانید که این ارور دقیقا همان ارور ER Rs می باشد. همچنین ارور ER rS در یخچال ساید بای ساید ال جی و یخچال فریزر ال جی وجود دارد. ما در ادامه به بررسی مهم ترین علل بروز ارور ER rS در یخچال ال جی اشاره خواهیم کرد.

وظیفه ی سنسور دمای یخچال چیست؟

سنسور یا ترمیستور یا حسگر، در یخچال وظیفه دارد تا دائما دمای داخل یخچال را اندازه گیری کند و اطلاعات مربوط به دما را در اختیار برد قرار دهد. سپس برد با توجه با اطلاعاتی که از سنسور دریافت کرد، دمای داخل یخچال را کنترل می کند، به عنوان مثال در صورت زیاد بودن دما، برد به کمپرسور می گوید که روشن شود تا یخچال خنک شود و یا در صورت پایین بودن دمای داخل یخچال، برد دستور توقف کمپرسور را صادر می کند، حال اگر سنسور دما در یخچال خراب شود، این امکان فراهم نمی شود که دما در یخچال کنترل شود و نهایتا ارور er rs در یخچال ال جی نمایش داده می شود.

علل بروز ارور ER rS در یخچال ال جی

  • خرابی سنسور یخچال
  • آسیب دیدگی یا شل شدن اتصالات و سیم های متصل به سنسور یخچال
  • خرابی برد الکترونیکی دستگاه

خرابی سنسور یخچال

در اکثر مواقع در صورت بروز ارور ER rS در یخچال ال جی، باید سنسور دمای یخچال تعویض گردد. اما قبل از این که اقدام به تعویض سنسور دمای یخچال کنید، لازم است تا سنسور دما از نظر سالم بودن یا خراب بودن بررسی شود. جهت بررسی ترمیستور یا همان سنسور دمای یخچال، باید با استفاده از مولتی متر، میزان اهم این قطعه اندازه گیری شود. در صورت معیوب بودن ترمیستور، باید این قطعه را تعویض کنید. توجه داشته باشید که در اثر خرابی سنسور دما، اختلالاتی برای دستگاه شما به وجود می آید. از مهم ترین اختلالاتی که در اثر خرابی سنسور دما ایجاد می شود، می توان به کارکرد نا مناسب کمپرسور و خرابی کمپرسور اشاره کرد. همچنین خرابی سنسور دما می تواند باعث خرابی مواد غذایی داخل یخچال شما شود. اما در صورت سالم بودن سنسور دما باید مورد بعدی، یعنی اتصالات و سیم های متصل به سنسور دمای یخچال را بررسی کنید.

آسیب دیدگی یا شل شدن اتصالات و سیم های متصل به سنسور یخچال

در صورت سالم بودن سنسور یخچال، احتمالا ایراد از سیم کشی می باشد. در ابتدا شما باید سیم های متصل به سنسور را از نظر شل بودن یا معیوب بودن بررسی کنید. توجه داشته باشید، در صورت آسیب دیدگی سیم های متصل به سنسور یخچال، شما باید سیم های آسیب دیده را تعویض کنید. بنابراین در صورت ظاهر شدن این ارور، بررسی سیم کشی و اتصالات مربوطه ضروری می باشد.

خرابی برد الکترونیکی دستگاه

گاهی ممکن است که ارور ER rS در یخچال ال جی به علت خرابی برد الکترونیکی دستگاه ایجاد شده باشد. در واقع اگر سنسور به درستی کار نمی کند، ممکن است که بخش مربوط به عملکرد سنسور یخچال بر روی برد آسیب دیده باشد و نیاز به تعمیر برد باشد. زیرا خرابی برد می تواند باعث بروز اختلال در سنسور یا سایر قسمت های دیگر شود. بررسی و تعمیر برد یک کار کاملا تخصصی می باشد و باید توسط افراد متخصص انجام شود.

نحوه ی رفع ارور ER rS در یخچال ال جی

نحوه ی رفع ارور ER rS در یخچال ال جی

جهت رفع ارور ER rS در یخچال ال جی باید ابتدا وضعیت سنسور یخچال از نظر سالم بودن یا خرابی، بررسی شود و اگر سنسور یخچال خراب بود، باید سنسور یخچال را تعویض کنید. اگر سنسور سالم بود، باید اتصالات و سیم کشی متصل به سنسور دمای یخچال بررسی شوند. و در آخر اگر موارد گفته شده سالم بودند، باید برد دستگاه توسط فرد متخصص بررسی شود. اما تجربه نشان داده که اغلب اوقات این ارور با تعویض حسگر یخچال رفع خواهد شد.

جمع بندی

در این مقاله که توسط مرکز تعمیرات ال جی ال جی پشتیبان ارائه شده است در رابطه با ارور ER RS در یخچال ال جی با شما عزیزان صحبت کردیم و گفتیم که این ارور به معنای وجود مشکلی در سنسور یخچال و یا سیم کشی و اتصالات مربوط به این سنسور در یخچال می باشد. بنابراین این ارور زمانی نمایش داده می شود که سنسور یخچال دچار مشکلی شده باشد. همچنین گفتیم که جهت رفع ارور ER rS در یخچال ال جی باید ابتدا سنسور بررسی شود و در صورت آسیب دیدگی سنسور باید سنسور تعویض گردد و در صورت وجود مشکل در سیم کشی و اتصالات سنسور، باید تعویض قطعات آسیب دیده انجام شود. همچنین در آخر اگر با انجام این بررسی ها باز هم ارور رفع نشد، باید برد دستگاه به دقت بررسی شود.

نکته پایانی

توجه داشته باشید که رفع ارور ER rS در یخچال LG نیاز به مهارت و تجربه ی بالا دارد، بنابراین اگر شما سر رشته و تجربه ی کافی در زمینه ی تعمیرات یخچال ال جی ندارید، هرگز اقدام به بررسی و تعمیر دستگاه نکنید، زیرا در این صورت ممکن است که آسیب جبران ناپذیری به دستگاه وارد کنید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید

021-47278

ثبت سفارش 24 ساعته

فرم ثبت سفارش