علت ارور E10 در مایکروویو ال جی

علت ارور E10 در مایکروویو ال جی

ارور E10 در مایکروویو ال جی جزء ارور های نسبتا پر تکرار می باشد که ممکن است شما نیز با آن برخورد کرده باشید. به طور کلی این ارور به معنای گیر کردن دکمه های روی پنل دستگاه می باشد. البته دلایل مختلفی برای بروز این ارور وجود دارد که ما در این مقاله قصد داریم تا به بررسی مهم ترین علل بروز ارور E10 در مایکروفر ال جی اشاره کنیم و سعی می کنیم که نحوه ی رفع این ارور را به شما عزیزان توضیح دهیم. البته توجه داشته باشید که قصد و هدف ما از گرد آوری این مقاله آموزش تعمیر ماکروویو نمی باشد، بلکه فقط قصد داریم تا به شما یک دید کلی در مورد علت های ظاهر شدن ارور E10 در ماکروویو ال جی بدهیم تا آگاهی شما عزیزان در این زمینه افزایش پیدا کند و توصیه می کنیم جهت رفع این ارور حتما از یک تکنسین تعمیر ماکروویو ال جی کمک بگیرید.

مفهوم ارور E10 در ماکروویو ال جی

مفهوم ارور E10 در مایکروویو ال جی در یک جمله به معنای فشرده شدن یک یا چند تا از دکمه های روی پنل دستگاه برای مدت بالای یک دقیقه می باشد. معمولا این ارور در اثر گیر کردن کلید های روی پنل، حالا به واسطه ی فشار زیاد یا گرمای زیاد و یا به علت مشکلات فنی دستگاه مثل خرابی صفحه کلید یا خرابی برد کنترل اصلی دستگاه ایجاد می شود. در ادامه با جزئیات بیشتری علل بروز ارور E10 در ماکروفر ال جی را بررسی خواهیم کرد.

علل بروز ارور E10 در مایکروفر ال جی

  • اتصال کوتاه شدن کلید یا همان گیر کردن کلید
  • وارد شدن فشار بیش از حد به دکمه ها
  • گرمای زیاد
  • خرابی صفحه کلید
  • خرابی برد کنترل

اتصال کوتاه شدن کلید یا همان گیر کردن کلید

یکی از مهم ترین علل بروز ارور e10 در ماکروفر ال جی، اتصال کوتاه شدن یا گیر کردن کلید های ماکروفر برای مدت بیش از 1 دقیقه می باشد. جهت رفع این مورد، باید ابتدا یک بار کلید مد نظر را فشار دهید تا کلید آزاد کند، اگر کلید آزاد نکرد شما باید پنل کلید یا همان کلید صفحه لمسی را باز کنید و آن را بررسی کنید و اگر کلید گیر کرده بود آن را آزاد کنید و اگر کلید شکسته بود، باید آن را تعویض کنید.

وارد شدن فشار بیش از حد به دکمه ها

ماکروویو نیز مانند هر وسیله ی برقی دیگری، نیاز به رعایت یک سری نکات و مراقبت هایی دارد. رعایت نکردن همین چند نکته ی ساده می تواند باعث آسیب رساندن به دستگاه شما شود. به عنوان مثال یکی دیگر از دلایل خرابی یا گیر کردن کلید های پنل مایکروفر، فشار دادن بیش از حد کلید ها می باشد. وارد شدن فشار بیش از حد کلید ها، باعث می شود که فنر و پایه های کلید آسیب ببیند و بشکند.

گرمای زیاد

یکی دیگر از دلایل گیر کردن دکمه ها و یا خرابی دکمه ها، می تواند گرمای زیاد دستگاه باشد، به عبارتی در صورت استفاده ی طولانی مدت از ماکروفر ممکن است که بدنه و پنل دستگاه به شدت گرم شوند و در اثر گرما ممکن است که کلید ها تغییر حالت دهند. در این صورت باید کلید و یا کل پنل دستگاه تعویض گردد.

خرابی صفحه کلید

در پشت کلید ها یک قطعه ای به نام صفحه کلید وجود دارد. این صفحه کلید با برد کنترل اصلی دستگاه در ارتباط است. در واقع زمانی که شما کلید روی پنل را فشار می دهید، دستور مربوطه از صفحه کلید برای برد ارسال می شود. بنابراین اگر صفحه کلید اتصالی کرده باشد، به اشتباه این پالس را به برد می فرستد. همچنین لازم است که مدار های اصلی متصل به صفحه کلید نیز بررسی شوند.

خرابی برد کنترل

یکی دیگر از علل بروز ارور e10 در ماکروویو ال جی می تواند در اثر خرابی برد کنترل اصلی ایجاد شده باشد. وجود هرگونه مشکلی در مدار های صفحه کنترل اصلی، می تواند باعث بروز اختلال در عملکرد کلید های روی پنل و صفحه دیسپلی دستگاه شود. به عنوان مثال سوختن یک خازن در برد می تواند باعث شود که برد نتواند به درستی وظایف خود را انجام دهد. در این صورت باید برد دستگاه توسط تکنسین متخصص این حوزه بررسی شود و اقدامات لازم جهت تعمیر برد دستگاه انجام شود.

نحوه ی رفع ارور E10 در مایکروفر ال جی

نحوه ی رفع ارور E10 در مایکروویو ال جی

همان طور که گفته شد، این ارور در اثر اتصال کوتاه شدن کلید یا مشکلات داخلی دستگاه اتفاق می افتد، در نتیجه باید صفحه کلید دستگاه بررسی شود و اگر دکمه ای گیر کرده بود، باید با یک بار فشار دادن سعی کنید کلید آزاد شود، اگر امکان چنین کاری وجود نداشت، باید پنل دستگاه باز شود تا بتوانید به صفحه کلید دسترسی پیدا کنید. موقع بررسی، اگر متوجه شدید، کلید شکسته و یا پایه های آن آسیب دیده، باید کلید یا پنل به طور کلی تعویض شوند. علاوه بر این موارد، باید صفحه کلید را نیز بررسی کنید و مطمئن شوید که صفحه کلید آسیب ندیده باشد. اگر مشکل از این مواردی که گفته شد، نبود، باید برد دستگاه به صورت تخصصی بررسی شود.

نکات تکمیلی در مورد ارور E10 در ماکروفر ال جی

توجه داشته باشید که رفع بسیاری از ایرادات و ارور های ماکروفر ال جی، در اغلب مواقع نیاز به تخصص بالای افراد متخصص و با تجربه دارد. همچنین در مورد رفع اروری مانند ارور e10، باید بگوییم که رفع این ارور، علاوه بر نیاز به تخصص بالا، مستلزم ابزار آلات پیشرفته می باشد، به عنوان مثال تعمیرات صفحه کلید یا تعمیرات برد دستگاه علاوه بر این که یک کار کاملا تخصصی و پیچیده ای می باشد، بلکه نیازمند ابزار آلات خاص نیز است. در نتیجه بهتر است که دستگاه شما حتما توسط تعمیرکار ماکروفر ال جی بررسی شود. توجه داشته باشید که در برخی از مدل های ماکروویو ال جی، این ارور به صورت F10 نیز نمایش داده می شوند. در نتیجه ارور F10 در ماکروویو ال جی نیز به معنای اتصال کوتاه شدن، یا فشرده شدن کلیدی برای مدت بیش تر از یک دقیقه می باشد و باید پنل کلید دستگاه بررسی شود.

جمع بندی بحث

در این مقاله که توسط مرکز تعمیرات ال جی ال جی پشتیبان ارائه شده است در رابطه با ارور e10 یا f10 در مایکروفر ال جی با شما عزیزان صحبت کردیم و گفتیم که این ارور به معنای اتصال پیوسته کلید های روی دیسپلی و یا خرابی دکمه ها می باشد. یعنی به عبارتی دیگر اگر بنا به هر دلیلی یکی از کلید های روی دستگاه به مدت بیش از یک دقیقه نگه داشته شوند، این ارور نمایش داده می شود. همچنین باید توجه داشته باشید که در صورت گیر نکردن کلید و یا عدم خرابی کلید روی دستگاه، ممکن است که ایراد از صفحه کلید یا مدارات روی برد اصلی باشد. همچنین در ادامه گفتیم که جهت رفع ارور E10 در ماکروویو ال جی، باید وضعیت گیر کردن دکمه و خود دکمه بررسی شود و اگر این موارد مشکلی نداشتند باید صفحه کلید و برد کنترل اصلی دستگاه بررسی شود و در صورت نیاز باید قطعات گفته شده تعمیر و یا این که تعویض شوند.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید

021-47278

ثبت سفارش 24 ساعته

فرم ثبت سفارش