علت ارور ER FS در یخچال ال جی و نحوه رفع این کد خطا

علت ارور ER FS در یخچال ال جی

در این مقاله که توسط مرکز تعمیرات ال جی ال جی پشتیبان ارائه شده است قصد داریم تا به صورت تخصصی به بررسی ارور ER FS در یخچال ال جی  که جزء ارور های پرتکراری می باشد صحبت کنیم. این ارور به معنای وجود مشکل در سنسور فریزر می باشد. در صورت بروز این ارور باید مواردی از قبیل سیم های متصل به سنسور و اتصال کوتاه شدن خود سنسور بررسی شوند. از آنجایی که حرف S بسیار شبیه عدد 5 می باشد، از همین رو به ارور ER FS ارور ER F5 نیز گفته می شود. بنابراین کد خطای ER FS یا ER F5 در یخچال ال جی به معنای خرابی سنسور در بخش فریزر دستگاه می باشد.

مفهوم ارور ER FS در یخچال ال جی

این ارور به معنای وجود مشکلی در سنسور یا حسگر قسمت فریزر می باشد. به طور کلی کد خطای er fs در یخچال ال جی، به خطای سنسور فریزر معروف می باشد. در صورت بروز این ارور باید قطعاتی همچون ترمیستور ( سنسور فریزر )، سیم های متصل به سنسور، برد الکترونیکی دستگاه و… بررسی شوند. ما در ادامه به بررسی علل بروز این ارور به صورت مفصل خواهیم پرداخت. بنابراین تا انتهای این مقاله همراه ما باشید تا بتوانید مفهوم این کد خطا را به خوبی متوجه شوید.

سنسور فریزر یخچال چیست؟

قبل از این که به بررسی علل بروز ارور ER FS در یخچال فریزر ال جی بپردازیم، لازم است که بدانید که سنسور قسمت فریزر در یخچال چیست و چه وظیفه ای دارد! سنسور ها به طور کلی وظیفه ی تنظیم دما در قسمت های مختلف یخچال را به عهده دارند. همانطور که می دانید فریزر یکی از بخش های مهم در یخچال می باشد و در یخچال های جدید، شما به راحتی می توانید دمای داخل فریزر را تنظیم کنید. در صورت بالا بودن یا پایین بودن دمای فریزر، ممکن است که مواد غذایی آسیب ببینند و یا به موتور دستگاه فشار زیادی وارد شود. سنسور ها، از کم و زیاد شدن بیش از حد دما در یخچال جلوگیری می کنند. در نتیجه سنسور ها نقش بسیار مهم و پر اهمیتی در یخچال ایفا می کنند و سنسور فریزر وظیفه دارد تا دمای بخش فریزر را اندازه گیری و مدیریت کند.

علل بروز ارور ER FS در یخچال ال جی

  • خرابی سنسور فریزر
  • آسیب دیدیگی سیم ها
  • خرابی برد الکترونیکی

خرابی سنسور فریزر

در اغلب موارد این ارور به دلیل آسیب دیدگی و معیوب شدن خود سنسور فریزر اتفاق می افتد. معمولا خرابی سنسور بخاطر اتصال کوتاه شدن اتفاق می افتد. در صورت خرابی سنسور فریزر باید این قطعه تعویض شود، زیرا امکان تعمیر سنسور وجود ندارد و تنها راه حل ممکن، تعویض این قطعه می باشد. در نتیجه باید ابتدا وضعیت سالم بودن یا خرابی سنسور را بررسی کنید و در صورت معیوب بودن سنسور فریزر، باید سنسور فریزر را تعویض کنید.

آسیب دیدیگی سیم ها

از دیگر دلایل بروز ارور ER FS در ساید بای ساید ال جی و فریزر ال جی، می توان به آسیب دیدگی سیم های داخل دستگاه اشاره کرد. همچنین در صورت سالم بودن سنسور فریزر باید وضعیت سیم های متصل به سنسور به دقت بررسی شود و در صورت شل بودن سیم کشی، یا آسیب دیدگی سیم ها، تعویض سیم های مربوطه باید انجام شود.

خرابی برد الکترونیکی

یکی دیگر از مواردی که خرابی آن می تواند منجربه بروز ارور و اختلالات بیشماری در دستگاه شود، برد الکترونیکی می باشد. از آنجایی که برد بر روی تمام قطعات و بخش های دستگاه تاثیر دارد و همه ی قسمت های یخچال را مدیریت می کند، در نتیجه خرابی برد الکترونیکی می تواند منجربه بروز این ارور نیز گردد. در واقع در صورت خرابی برد، ممکن است تبادل اطلاعات، بین برد و سنسور فریزر به درستی انجام نشود و در نتیجه ارور er fs در یخچال ال جی نمایش داده شود. همچنین توجه داشته باشید که بررسی اختلالات سنسور از طریق برد، یک کار بسیار سخت و پیچیده ای می باشد که باید حتما توسط افراد متخصص و حرفه ای انجام شود.

نحوه ی رفع ارور ER FS در یخچال ال جی

نحوه ی رفع ارور ER FS در یخچال ال جی

جهت رفع ارور ER FS در یخچال ال جی، باید اول از همه، وضعیت سنسور فریزر را بررسی کنید و در صورت وجود مشکلی در سنسور فریز، باید این قطعه را تعویض کنید. همچنین در صورت سالم بودن سنسور فریزر، باید اتصال سیم ها به سنسور را مورد بررسی قرار دهید. اگر سیم متصل به سنسور شل شده بود، باید آن سیم را محکم کنید و اگر سیم مربوطه آسیب دیده بود، باید سیم را تعویض کنید. در نتیجه باید سیم کشی دستگاه به دقت بررسی شود. در آخر اگر ایراد از سنسور و سیم کشی های متصل به سنسور فریزر نبود، باید برد دستگاه توسط یک برد کار متخصص بررسی شود و در صورت آسیب دیدگی برد، باید تعمیرات لازم انجام شود و یا این که برد تعویض گردد. اما به طور کلی، تجربه ثابت کرده که در صورت بروز این ارور باید سنسور فریزر تعویض گردد تا ارور رفع شود.

جمع بندی بحث

ما در این مقاله در رابطه با ارور ER F5 در یخچال ساید بای ساید ال جی و یخچال فریزر ال جی صحبت کردیم و گفتیم که ارور ER F5 یا ER FS در یخچال ال جی به معنای وجود مشکل در سنسور فریزر می باشد. همچنین گفتیم که جهت رفع ارور ER F5 در یخچال ال جی، باید مواردی از قبیل سنسور و سیم های متصل به سنسور و برد دستگاه بررسی شوند. لازم به ذکر است که خیلی وقت ها به اختصار به این ارور، ارور FS در یخچال ال جی نیز گفته می شود، در واقع ER اول آن را بیان نمی کنند.

نکات تکمیلی

توجه داشته باشید که این ارور جزء ارور هایی می باشد که بررسی و رفع آن نیاز به تخصص و تجربه و همچنین نیاز به ابزار آلات خاص دارد، در نتیجه در صورتی که در زمینه تعمیرات یخچال ال جی مهارت کافی و ابزار آلات پیشرفته ندارید، توصیه می کنیم که از تعمیرات دستگاه جدا خودداری کنید تا به دستگاه آسیب جدی تری وارد نشود و برای این منظور از یک تعمیرکار متخصص در زمینه تعمیر یخچال ال جی کمک بخواهید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید

021-47278

ثبت سفارش 24 ساعته

فرم ثبت سفارش