علت ارور OE در ماشین ظرفشویی ال جی

علت ارور OE در ماشین ظرفشویی ال جی

ارور OE در ماشین ظرفشویی ال جی  در یک جمله به معنای عدم تخلیه آب دستگاه می باشد. در صورت بروز این ارور باید چندین مورد که در سیستم تخلیه به صورت مستقیم یا غیر مستقیم دخیل هستند، بررسی شوند. در این مقاله که توسط مرکز تعمیرات ال جی ال جی پشتیبان ارائه شده است قصد داریم تا به صورت تخصصی به بررسی ارور OE در ماشین ظرفشویی ال جی بپردازیم، پس برای دانستن علل بروز این کد خطا تا انتهای این مقاله همراه ما باشید.

مفهوم ارور OE در ماشین ظرفشویی ال جی

ارور OE در ماشین ظرفشویی ال جی به معنای تخلیه نشدن آب از دستگاه و یا پایین بودن سرعت تخلیه آب می باشد. یعنی تحت هر شرایطی اگر عمل تخلیه به درستی انجام نشود، این ارور ظاهر می شود. ما در ادامه قصد داریم تا به بررسی مهم ترین علل بروز ارور OE در ماشین ظرفشویی LG بپردازیم.

علل بروز ارور OE در ماشین ظرفشویی ال جی

علل بروز ارور OE در ماشین ظرفشویی ال جی

  • ایرادات مربوط به پمپ تخلیه
  • ایرادات مربوط به لوله تخلیه
  • ایرادات مربوط به فیلتر دستگاه
  • ایرادات مربوط به ارتفاع لوله تخلیه
  • ایرادات مربوط به فاضلاب
  • ایرادات مربوط به سوئیچ شناور
  • ایرادات مربوط به برد کنترل

ایرادات مربوط به پمپ تخلیه

مهم ترین و اصلی ترین جزء در تخلیه آب، پمپ تخلیه یا همان موتور پمپ تخلیه می باشد. خرابی پمپ تخلیه باعث می شود تا قدرت لازم جهت تخلیه آب مهیا نشود و آب تخلیه نشود. همچنین انسداد پمپ تخلیه نیز باعث می شود تا عملکرد پمپ تخلیه دچار مشکل شود. بنابراین باید پمپ تخلیه را از نظر گرفتگی بررسی کنید. به عنوان مثال اگر داخل پروانه پمپ تخلیه، مواردی از قبیل نخ لباس، سکه، دکمه و… گیر کرده باشد، باعث نچرخیدن پروانه می شود و ممکن است که پره های پروانه ی پمپ تخلیه بشکنند. در این صورت باید پمپ تخلیه بررسی و تعمیر گردد و در صورت لزوم باید این قطعه تعویض گردد.

ایرادات مربوط به لوله تخلیه

لوله تخلیه یا شلنگ تخلیه، وظیفه ی انتقال آب از دستگاه به فاضلاب را به عهده دارد. تا خوردگی لوله تخلیه باعث بروز مشکل در انتقال آب می شود. در نتیجه شما باید لوله تخلیه را بررسی کنید و در صورت تا خوردگی، لوله تخلیه را صاف کنید. همچنین باید مطمئن شوید که لوله تخلیه گرفتگی نداشته باشد، به خصوص گرفتگی ممکن است در قسمت محل تخلیه، یعنی قسمتی که لوله تخلیه به فاضلاب وصل شده، بیشتر اتفاق بیوفتد.

ایرادات مربوط به فیلتر دستگاه

نوبتی هم که باشد، نوبت بررسی فیلتر می باشد. شما باید ابتدا فیلتر را از دستگاه خارج کنید، و آن را با آب داغ و مواد شوینده بشویید. بهتر است تا جهت جلوگیری از انسداد فیلتر و تمیز بودن و نظافت کلی دستگاه و جلوگیری از بروز ارور oe در ماشین ظرفشویی ال جی،  پس از هر بار استفاده از دستگاه، فیلتر را بشویید.

ایرادات مربوط به ارتفاع لوله تخلیه

یکی دیگر از موارد بسیار مهمی که باید به آن توجه داشته باشید، ارتفاع لوله تخلیه از سطح زمین می باشد. لوله تخلیه باید حداقل 70 سانتی متر تا یک متر از سطح زمین ارتفاع داشته باشد، تا آب بتواند به راحتی از دستگاه تخلیه شود و وارد فاضلاب شود. بنابراین بهتر است تا ارتفاع لوله تخلیه به دقت بررسی شود.

ایرادات مربوط به فاضلاب

یکی از مواردی که در صورت بروز این ارور باید آن را بررسی کنید، وضعیت فاضلاب می باشد. به عبارتی اگر آب از دستگاه تخلیه نمی شود، ممکن است که فاضلاب پر شده باشد و در نتیجه آب نمی تواند از دستگاه خارج شود، زیرا لوله تخلیه نیز کاملا پر از آب خواهد بود. بنابراین باید وضعیت فاضلاب چک شود و در صورت پر بودن فاضلاب باید اقدامات لازم انجام شود.

ایرادات مربوط به سوئیچ شناور

مورد دیگری که باید آن را بررسی کنید، وضعیت سوئیچ شناور می باشد. ممکن است که جسمی خارجی باعث بروز مشکل در عملکرد این قطعه شود. در این صورت شما باید سوئیچ شناور را بررسی کنید و اگر مانعی وجود داشت که باعث توقف عملکرد سوئیچ شناور می شود، باید آن مانع را خارج کنید. همچنین در صورت معیوب بودن سوئیچ شناور باید این قطعه را تعویض کنید.

ایرادات مربوط به برد کنترل

از دیگر دلایل بروز این کد خطا یا هر کد خطای دیگری می توان به خرابی برد اشاره کرد. از آنجایی که برد کنترل، تمام بخش های دستگاه را کنترل و مدیریت می کند، در نتیجه وجود هرگونه مشکلی در برد کنترل می تواند در هر مرحله از شستشو تاثیر گذار باشد. در نتیجه خرابی برد می تواند یکی از عوامل موثر در بروز این ارور باشد.

نحوه ی رفع ارور OE در ماشین ظرفشویی ال جی

نحوه ی رفع ارور OE در ماشین ظرفشویی ال جی

همانطور که تا این جای مبحث متوجه شدید، نحوه ی رفع ارور OE در ماشین ظرفشویی ال جی، مستلزم بررسی چندین مورد می باشد. در صورت ظاهر شدن ارور oe در ظرفشویی lg، باید به ترتیب وضعیت شلنگ تخلیه ( از نظر انسداد – تاخوردگی – ارتفاع )، وضعیت فاضلاب ( از نظر مسدود بودن )، وضعیت فیلتر ( از نظر انسداد یا خرابی )، وضعیت پمپ تخلیه ( از نظر معیوب بودن و گرفتگی )، وضعیت سوئیچ شناور ( از نظر خرابی یا انسداد )، وضعیت برد الکترونیکی و… را مورد بررسی قرار دهید. همچنین در صورت معیوب بودن قطعات مربوطه باید اقدام به تعمیر و یا تعویض قطعه ی مد نظر کنید.

جمع بندی بحث

ما در این مقاله در رابطه با ارور OE در ماشین ظرفشویی ال جی با شما عزیزان صحبت کردیم و گفتیم که این ارور در اثر وجود اختلالاتی در تخلیه آب ایجاد می شود. همچنین به مهم ترین علل بروز ارور oe در ظرفشویی ال جی نیز اشاره کردیم. بر اساس آمار و میزان درصد خرابی در رابطه با بروز ارور oe در ظرفشویی ال جی، این نتیجه به دست آمده است که بیشترین احتمال خرابی مربوط به ایراد در پمپ تخلیه می باشد. معمولا لازم است که پمپ تخلیه تعمیر و یا تعویض گردد.

نکات تکمیلی

لازم به ذکر است که بررسی و رفع این ارور در اغلب موارد یک کار تخصصی می باشد و مستلزم تخصص بالای تکنسین و استفاده از ابزار آلات پیشرفته می باشد. در نتیجه در صورتی که تجربه ی کافی در زمینه ی تعمیرات ماشین ظرفشویی ال جی ندارید، پیشنهاد می کنیم که جهت جلوگیری از وارد شدن خسارت به دستگاه، بهتر است که با یک تعمیرکار متخصص در زمینه تعمیر ماشین ظرشویی ال جی تماس بگیرید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید

021-47278

ثبت سفارش 24 ساعته

فرم ثبت سفارش