علت ترک‌ خوردن بدنه داخلی یخچال ال جی

علت ترک‌خوردن بدنه داخلی یخچال ال جی

یخچال و کاربردهای بسیار زیاد آن در خانه‌ها

امروزه یخچال به عنوان یکی از مهم‌ترین لوازم برقی آشپزخانه‌ها شناخته می‎شود و تقریبا خانه‌‍ای وجود ندارد که در آن از یخچال استفاده نشود. این دستگاه با فراهم کردن بستری مناسب، امکان نگهداری از مواد غذایی در دمایی خنک را به مصرف کنندگان می‌دهد و از فاسد شدن آن‌ها جلوگیری می‌کند. یخچال‌ها به صورت 24 ساعته فعالیت می‌کنند و به همین دلیل نیز ممکن است بنا به دلایلی مختلف، دچار مشکلات خاصی شوند. ترک‌خوردن بدنه داخلی یخچال ال جی یکی از همین مشکلات است که در این بخش قصد داریم به آن بپردازیم.

در سالیان اخیر برندهای بسیار زیادی در سراسر جهان اقدام به تولید انواع یخچال فریزرها کرده‌اند که یکی از محبوب‌ترین آن‌ها، برند ال جی می‌باشد. محصولات این مجموعه با استفاده از بهترین مواد اولیه و طبق آخرین استانداردها تولید می‌شود و به همین دلیل از کیفیت بسیار بالایی نیز برخوردار هستند. اما این مدل‌ها نیز ممکن است دچار مشکلاتی شوند که یکی از رایج‌ترین آن‌ها، ترک خوردن بدنه داخلی دستگاه است.

دلایل ترک‌خوردن بدنه داخلی یخچال ال جی

دلایل ترک‌خوردن بدنه داخلی یخچال ال جی

یکی از رایج‌ترین مشکلاتی که ممکن است برای هر یخچالی به وجود بیاید، ترک برداشتن و یا شکستگی درون فضای یخچال است. اما دلیل اصلی ترک‌خوردن بدنه داخلی یخچال ال جی چیست و چه مواردی می‌تواند باعث این مشکل بزرگ شود. یا برای جلوگیری و ترمیم آن چه باید کرد؟ پیدا کردن دلیل اصلی این مشکل، اولین گام برای پیدا کردن راه حلی برای برطرف کردن آن است. به همین دلیل، قبل از هر اقدامی برای تعمیر دستگاه و سلامت بدنه یخچال، عیب یابی یخچال بسیار مهم و ضروری است.

در بسیاری از موارد، سرمای زیاد و یا با قرار گرفتن غذای بسیار گرم، در درون یخچال، ممکن است باعث ترک خوردن و یا حتی در برخی موارد باعث شکستگی شود. به همین دلیل، در زمان مناسب باید دمای یخچال را تنظیم کنید تا از بروز چنین اتفاق نا خوش آیندی جلوگیری کنید. البته سرمای بسیار زیاد می‌تواند دلایل مختلفی نیز داشته باشد. به همین دلیل، ابتدا باید بتوانید با استفاده از عیب یابی تخصصی یخچال علت اصلی آن را پیدا کنید و سپس بخش مورد نظر را تعویض کنید.

سرمای بیش از حد یخچال ال جی

سرمای بیش از حد یخچال ال جی

یخچال‌ دستگاهی برای نگهداری از مواد غذایی است که امکان خراب شدن و یا فاسد شدن را دارند. این دستگاه از یک وسیله سرد کننده به همراه یک عایق حرارتی و از وسیه‌ای برای انتقال گرما از داخل دستگاه به بیرون تشکیل شده است.

تمامی یخچال‌ها دارای ماده سردسازی است که وظیفه خنک کردن درون دستگاه را بر عهده دارد. برخی مواقع نیز ممکن است سیستم یخچال دچار اختلالاتی شود و یخچال بیش از حد سرد شود. همین امر نیز می‌تواند باعث ترک‌خوردن بدنه داخلی یخچال ال جی شود. در ادامه قصد داریم مهم‌ترین دلایلی که می‌تواند منجر به سرمای بیش از حد یخچال‌ها شوند را بررسی کنیم.

خرابی ترمیستور و یا سنسور دمای یخچال

یکی از اصلی‌ترین مواردی که می‌تواند باعث سرمای بیش از حد و ترک‌خوردن بدنه داخلی یخچال ال جی شود، خرابی ترمیستور و یا سنسور دما است. این وسیله می‌تواند به صورت خودکار دمپر یخچال را تنظیم کن و کنترلر الکترونیکی دما را مورد بررسی قرار دهد. سنسور دما معمولا از یک کپسول پلاستیکی با دو سیم متصل به آن تشکیل شده و در قسمت ورودی هوا قرار گرفته است. ترمیستور یک وسیله مقاومتی بر اساس دما هستند.

پس از ارسال دما، مدار کنترلی یخچال میزان انرژی ورودی فن‌های کمپرسور و تبخیر کننده را بر اساس دمای دریافتی تنظیم می‌کند. اگر این قطعه به هر دلیل از کار بیافتد و نقش خود را به درستی انجام ندهد، فن کمپرسور و تبخیر کننده بیش از حد نیاز کار می‌کنند. به دنبال بروز این وضعیت، یخچال بیش از حد سرد شده و مواد داخل آن منجمد می‎شوند.

از کار افتادن ترموستات

یکی دیگر از مواردی که می‌تواند باعث سرد شدن بیش از حد و ترک‌خوردن بدنه داخلی یخچال ال جی شود، از کار افتادن ترموستات است. اگر ترموستات دستگاه به هر دلیل دچار مشکل شود، یخچال بیش از حد سرد می‎شود و علاوه بر این مورد، می‌تواند مشکلات دیگری را هم به وجود بیاورد.

خرابی دمپر ورودی هوا

یکی دیگر از دلایل سرمای بیش از حد و ترک خوردن بدنه داخلی ساید بای ساید ال جی خرابی دمپر می‌باشد. نقش هوا در انواع یخچال‌ها متعادل کردن جریان هوای فن اواپراتور در داخل یخچال می‌باشد. سیستم دمپر با فواصل زمانی مشخص باز و بسته می‎‌شود و با هر بار باز و بسته شدن میزان مناسبی از هوای سرد وارد فضای یخچال می‎شود.

این قطعه به صورت مکانیکی کار می‌کند و میزان هوای سرد ورودی به قسمت مواد غذایی را کنترل می‌کند اما در صورتی که دمپر در حالت باز گیر کند، سرمای زیادی وارد دستگاه می‎شود و در نتیجه مواد داخلی یخچال منجمد خواهند شد.

البته برخی مواقع این قطعه کاملا از کار می‌افتد و باعث ایجاد اختلالاتی در نحوه ورود هوای سرد به داخل یخچال می‎شود. زمانی که هوای سرد بیشتری وارد قسمت مواد غذایی می‎شوند، باید سوپاپ و دستگیره کنترلی را بررسی کنید. در حالت دکای یخچال بیش از حد پایین خواهد آمد. البته لازم به ذکر است که بررسی این قطعه اهمیت بسیار زیادی دارد و در صورتی که اطلاعات فنی لازم در مورد آن را نداشته باشید، بهتر است برای تعمیر آن از یک متخصص  در زمینه تعمیرات یخچال ال جی کمک بگیرید.

برد الکتریکی

یکی از اصلی‌ترین قطعات درون یخچال فریزرها، برد الکتریکی است. این قطعه به عنوان مغز تمامی دستگاه‌های الکترونیکی شناخته می‎شود و دستورات مورد نیاز را می‌تواند به بخش‌های مختلف یخچال ارسال کند. خرابی برد می‌تواند باعث  افزایش سرمای بیش از حد یخچال و همچنین ترک‌خوردن بدنه داخلی یخچال ال جی شود. به طور کلی، نقش بردهای الکتریکی در یخچال‌ها، کنترل دما و ایجاد ولتاژ لازم برای کمپرسور و فن موتورها است.

تمامی سنسورهای یخچال به این قطعه متصل می‎شوند و می‌توانند دمای یخچال را نمایش دهند. برد الکتریکی نیز از همین اطلاعات برای کنترل دستگاه استفاده می‌کند و با راه اندازه فن‌ها، کمپرسور و سایر قطعات یخچال، مانع از افزایش سرما و یا یخ زدن بدنه یخچال می‎شود. البته دقت داشته باشید که برد الکترونیکی یک قطعه کاملا تخصصی و حساس است و تعمیر یا حتی تعویض آن، نیازمند داشتن دانش فنی می‌باشد. به همین دلیل، برای این که به سایر قطعات یخچال خود آسیبی وارد نکنید، بهتر است از یک تکنسین مجرب کمک بگیرد.

تعمیر ترک خوردگی بدنه داخلی یخچال ال جی

سخن پایانی

در این مطلب، با بررسی دلایل ترک‌خوردن بدنه داخلی یخچال ال جی همراه شما بودیم. یخچال‌ها با ایجاد سرما می‌توانند از مواد غذایی مراقبت کنند و جلوی فاسد شدن آن‌ها را بگیرند. اما به طور کلی موارد مختلفی نیز می‌تواند باعث خرابی آن‌ها شود. یکی از مشکلات رایج در یخچال‌ها، ترک خوردن بدنه داخلی آن است. برای این که بتوانید این مشکل را بر طرف کنید، بهتر است با تماس با یکی از مراکز تعمیرات لوازم خانگی ال جی مانند مرکز تعمیرات ال جی ال جی پشتیبان از ورود هزینه‌های گزاف به دستگاه خود جلوگیری کنید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 2 میانگین: 2.5]

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید

021-47278

ثبت سفارش 24 ساعته

فرم ثبت سفارش