علت خاموش‌ شدن ماشین لباسشویی ال جی حین کار

علت خاموش‌شدن لباسشویی ال جی حین کار

آیا ماشین لباسشویی شما هم ناگهان خاموش می‎شود؟

ماشین لباسشویی یکی از پرکاربردترین لوازم خانگی است و امروزه کمتر خانه‌ای را می‌توان پیدا کرد که یکی از مدل‌های بسیار متنوع این ماشین‌ها در آن قرار نداشته باشد. اما همانطور که ماشین‌های لباسشویی می‌توانند بسیار پرکاربرد باشند، در برخی مواقع نیز ممکن است با مشکلاتی مواجه شوند. شاید برای شما هم پیش آمده باشد که ماشین لباسشویی‌تان به صورت ناگهانی از کار بیافتد. عوامل مختلفی می‌توانند باعث خاموش‌شدن لباسشویی ال جی حین کار شوند.

بدون شک این امر بسیار اذیت کننده است و می‌تواند وقت بسیار زیادی را از شما بگیرد. پس از این که برنامه شستشو انتخاب و شروع می‎شود، توقف ناگهانی ماشین لباسشویی می‌تواند به صورت‌های مختلفی اتفاق بیافتد. در ادامه قصد داریم مهم‌ترین دلایل و نحوه برطرف کردن این مشکل را بررسی کنیم.

چرا ماشین لباسشویی به طور ناگهانی خاموش می‎شود؟

به طور کلی، دلایل خاموش‌شدن لباسشویی ال جی حین کار را می‌توان به دو حالت تقسیم بندی کرد. در حالت اول، ماشین لباسشویی پس از چند دقیقا از کار ایستاده و ناگهانی خاموش می‎شود. در حالت دوم، ماشین لباسشویی پس از چند دقیقه از شروع سیکل شستشو، متوقف شده و از کار می‌افتد.

البته باید این نکته را در نظر داشته باشید که اغلب دلایل خاموش شدن ماشین لباسشویی، به صورت تخصصی است و تعمیر آن نیازمند داشتن اطلاعات فنی است و در صورتی که بدون داشتن مهارتی اقدام به انجام این امر کنید، ممکن است مشکلات بیشتری نیز برای دستگاه شما به وجود بیاید.

دلایل خاموش‌شدن لباسشویی ال جی حین کار

دلایل خاموش‌شدن لباسشویی ال جی حین کار

اگر ماشین لباسشویی شما روشن شده و در اواسط سیکل شستشو، به صورت ناگهانی خاموش شود، این مشکل می‌تواند منشا الکتریکی و یا مکانیکی داشته باشد. در برخی از موارد پس از خاموش‌شدن لباسشویی ال جی حین کار دستگاه دیگر قادر به کار کردن نیست که این امر نیز می‌تواند دلایل خاص خود را داشته باشد. در ادامه قصد داریم مهم‌ترین دلایل خاموش شدن ماشین لباسشویی حین کار کردن را معرفی کنیم.

دو شاخه برق ماشین لباسشویی خراب شده است

یکی از ساده‌ترین دلایل خاموش‌شدن لباسشویی ال جی حین کار، می‌تواند خرابی دو شاخه برق دستگاه باشد. به دلیل بار الکتریکی زیاد، ممکن است اتصالات دو شاخه برق، ذوب شده و قطع شده باشند. همچنین ممکن است در صورت استفاده از محافظ جریان الکتریکی برای لباسشویی، خرابی محافظ دلیل خاموش شدن ناگهانی ماشین لباسشویی باشد. ابتدا باید اتصالات ورودی برق و محافظ را بررسی کنید و سپس در صورت نیاز، آن را تعویض کنید.

سوختن خازن پارازیت گیر ماشین لباسشویی

یکی دیگر از دلایل خاموش‌شدن لباسشویی ال جی حین کار سوختن خازن پارازیت گیر دستگاه است. معمولا در انتهای دو شاخه برق، در درون دستگاه، یک خازن پارازیت گیر نصب می‎شود تا بتواند از سوختگی و یا نوسانات احتمالی دستگاه جلوگیری کند.

این قطعه ممکن است به دلیل ورود بار الکتریکی بسیار زیادی و یا نوسانات برق، بسوزد و باعث اتصالی در ماشین لباسشویی شود. همین امر نیز می‌تواند موجب خاموش شدن ناگهانی دستگاه شما شود. در صورتی که با چنین مشکلی مواجه شدید، باید خازن پارازیت گیر را تعویض کنید، زیرا این قطعه قابل تعمیر نیست.

خرابی برد الکترونیکی ماشین لباسشویی

برد الکترونیکی، حکم مغز را برای ماشین لباسشویی دارد و دستورات لازم را به اجزای مختلف ارسال می‌کند. هر گونه تداخلی که در این قطعه دستگاه ایجاد شود، ممکن است مشکلاتی برای بخش‌های دیگر دستگاه به وجود بیاید و یا ماشین لباسشویی شما به طور کلی خاموش شود.

در مدل‌های قدیمی ماشین لباسشویی، از تایمر برای ارسال فرمان‌های انجام کار استفاده می‌شد اما امروزه این کار را برد الکترونیکی انجام می‌دهد. نوسانات برق، خرابی یکی از قطعات مانند المنت یا شیر برقی و…. می‌تواند باعث آسیب رسیدن به برد الکترونیکی شود. دقت داشته باشید که تعمیر و یا تعویض این قطعه در ماشین لباسشویی به صورت کاملا تخصصی است و باید با رعایت استانداردهای خاصی انجام شود، به همین دلیل، در صورتی که اطلاعات فنی لازم در این زمینه را ندارید، حتما بهتر است از یک متخصص در زمینه تعمیرات لباسشویی ال جی برای تعمیر دستگاه خود کمک بگیرید.

سوختن فیوز شیشه‌ای در اثر نوسانات برق

یکی دیگر از دلایل خاموش‌شدن لباسشویی ال جی حین کار سوختن فیوز شیشه‌ای در اثر نوسانات برق است. فیوز گیر در واقع قطعه‌ای است که پس از نویزگیر قرار دارد و وظیفه آن نیز این است که در اثر نوسانات برق، آن را کنترل کند تا به دستگاه آسیبی وارد نشود. به همین دلیل، در صورتی که این قطعه سوخته باشد، ممکن است دستگاه در زمان کار کردن خاموش شود. دقت داشته باشید که ابتدا باید از سالم بودن جریان برق مطمئن شوید و سپس فیوز را تعویض کنید.

سوختن فیوز حرارتی

یکی دیگر از مهم‌ترین قطعات ماشین لباسشویی، فیوز حرارتی است. این قطعه بر روی موتور قرار دارد و عوامل مختلفی می‌تواند باعث سوختن آن شود. این قطعه برای جلوگیری از داغ شدن بیش از حد و سوختن موتور استفاده  می‎شود تا از وارد شدن خطرات جدی‌تر خودداری کند.

دلایل توقف ماشین لباسشویی ال جی

دلایل توقف ماشین لباسشویی

حال که با دلیل خاموش‌شدن لباسشویی ال جی حین کار آشنا شدید، باید مواردی که می‌تواند باعث توقف ناگهانی دستگاه نیز شود را هم بدانید. این امر دقیقا حالت دومی است که در بخش‌های قبلی بیان کردیم. دقت داشته باشید که در این حالت دستگاه در زمان سیکل شستشو، متوقف می‌شود اما خاموش نه. موارد زیادی می‌تواند این مشکل اذیت کننده را ایجاد کنند که در ادامه برخی از مهم‌ترین آن‌ها را بیان می‌کنیم.

یکی از دلایلی که می‌تواند باعث متوقف شدن ماشین لباسشویی شود، خرابی میکروسوئیچ است. میکروسوئیچ درب ماشین لباسشویی، مربوط به باز و بسته شدن درب دستگاه است. در واقع هیچ زمان با باز بودن درب ماشین لباسشویی، دستگاه شروع به کار نمی‌کند، بلکه متوقف نیز می‎شود. البته در برخی موارد این مورد نیز می‌تواند از دلایل خاموش‌شدن لباسشویی ال جی حین کار نیز باشد اما خیلی کم این امر پیش می‎آید. دیگر مواردی که می‌توانند باعث متوقف شدن ماشین لباسشویی شوند، به شرح زیر می‌باشند.

 • خراب بودن زبانه درب ماشین لباسشویی
 • خرابی در شیر ورودی آب یا شیر برقی می‌تواند دلیل متوقف شدن کار ماشین لباسشویی حین کار باشد
 • خراب بودن تایمر می‌توان یکی از دلایل متوقف شدن و یا خاموش شدن ناگهانی ماشین لباسشویی باشد
 • متوقف شدن ماشین لباسشویی به دلیل برد کنترل اصلی

سخن پایانی

در این مطلب با بررسی نکات و عوامل خاموش‌شدن لباسشویی ال جی حین کار همراه شما بودیم. موارد بسیار زیادی می‌تواند باعث این امر شوند که در این مطلب تمامی آن‌ها را بیان کردیم. اما نکته‌ای که در این زمینه اهمیت بسیار زیادی دارد، این است که معمولا برای بر طرف کردن اغلب این مشکلات، نیاز به داشتن دانش فنی دارید تا بتوانید به صورت استاندارد و اصولی، دستگاه خود را تعمیر کنید. به همین دلیل، در صورتی که اطلاعات کافی در این زمینه را ندارید، بهتر است با تماس با یکی از مراکز تعمیرات لوازم خانگی ال جی مانند مرکز تعمیرات ال جی ال جی پشتیبان  در خواست یک تکنسین حرفه‌ای کنید تا علاوه بر تعمیر دستگاه خود به بهترین شکل ممکن، از هزینه‌های اضافی احتمالی نیز جلوگیری کنید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 5 میانگین: 3]

13 thoughts on “علت خاموش‌شدن لباسشویی ال جی حین کار”

 1. سلام ماشین ما بعد از یکساعت شروع شستشو خاموش شد و حتی صفحه و چراغ هاش هم خاموشه و هیچ کاری با ماشین نمیشه کرد

 2. سلام ماشین لباسشویی ال جی حین کار خاموش شد بعد از چند دقیقه دوباره روشن شد کارکرد دوباره خاموش شد روشن نمیشه

 3. با سلام ماشین لباسشویی رو روشن میکنیم بعد یک صدای کوچک مثل خرخر میاد بعد کدخطای so میده و مرحله شستشوقطع میشه

 4. سلام
  ماشین لباسشویی من چند دقیقه اول کار می‌کنه بعد خود به خود روشن خاموش میشه.
  ممنون میشم راهنمایی کنید.

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید

021-47278

ثبت سفارش 24 ساعته

فرم ثبت سفارش