علت ارور IE در ماشین ظرفشویی ال جی

علت ارور IE در ماشین ظرفشویی ال جی

ارور IE در ماشین ظرفشویی ال جی به معنای وجود مشکلی در ووردی آب دستگاه می باشد. در صورتی که در مدت زمان تعیین شده میزان آب در ماشین ظرفشویی به حد کافی نرسد، این ارور نمایش داده می شود. بنابراین در صورت بروز ارور IE در ماشین ظرفشویی ال جی دستگاه به شما می گوید که یا آب اصلا وارد دستگاه نشده و یا این که میزان آب در دستگاه کافی نمی باشد. همچنین این ارور ممکن است که به علت مشکلات مربوط به برد الکرونیکی دستگاه نیز نمایش داده شود.

مفهوم ارور IE در ماشین ظرفشویی ال جی

ارور IE در ماشین ظرفشویی ال جی به معنای خطای ورودی آب می باشد. در این صورت باید مواردی که در ورود آب به دستگاه نقش دارند، بررسی شوند و در صورت معیوب بودن قطعه ای باید قطعه ی معیوب تعمیر شود یا تعویض گردد. در ادامه به بررسی علل به وجود آمدن ارور IE در ماشین ظرفشویی ال جی می پردازیم.

علل بروز ارور IE در ماشین ظرفشویی ال جی

علل بروز ارور IE در ماشین ظرفشویی ال جی

  • ایرادات مربوط به شیر آب ورودی
  • ایرادات مربوط به لوله ورودی آب
  • ایرادات مربوط به فشار آب منزل
  • ایرادات مربوط به شیر برقی و آکوا استاپ
  • ایرادات مربوط به میکروسوئیچ نشتی
  • خرابی حسگر آب
  • خرابی برد الکترونیکی

ایرادات مربوط به شیر آب ورودی

یکی از مهم ترین مواردی که باید حتما آن را بررسی کنید، وضعیت شیر ورودی آب می باشد. شما باید مطمئن باشید، که شیر ووردی آب کاملا باز باشد، حتی نیمه باز بودن شیر نیز در ورود آب تاثیر گذار می باشد. علاوه بر این باید از نظر انسداد و تجمع رسوب در شیر ورودی آب نیز بررسی های لازم را انجام دهید. در صورت خرابی شیر ورودی آب باید شیر ورودی را تعویض کنید. همچنین باید حتما از وصل بودن آب ساختمان نیز مطمئن شوید، زیرا ممکن است که آب منزل کلا قطع باشد و در نتیجه دستگاه نمی تواند آبگیری کند و این ارور نمایش داد می شود. همچنین توجه داشته باشید در اثر نشتی شیر ورودی آب، آب به بیرون نشت می کند و آب وارد دستگاه نمی شود.

ایرادات مربوط به لوله ورودی آب

همانطور که می دانید، آب از طریق لوله ورودی آب، وارد دستگاه می شود. در صورت تا خوردن لوله ورودی آب، آب نمی تواند وارد دستگاه شود. بنابراین باید لوله وروردی را صاف کنید. همچنین گاهی ممکن است که لوله ورودی آب به واسطه ی گیر کردن آشغال های موجود در آب و یا به علت تجمع املاح آب، مسدود شده باشد، در این صورت اگر می توانید انسداد را بر طرف کنید، و اگر امکان رفع گرفتگی وجود ندارد، لوله ورودی آب را تعویض کنید.

ایرادات مربوط به فشار آب منزل

از دیگر دلایل بروز ارور ie، می توان به نا مناسب بودن فشار آب منزل اشاره کرد. به عنوان مثال دستگاه باید در 5 دقیقه اول، پس از روشن شدن، از آب پر شود، اما اگر سرعت ورود آب کند باشد، در زمان تعیین شده، دستگاه میزان آب مناسبی را دریافت نمی کند و سطح آب به اندازه ی تعیین شده نمی رسد و در نتیجه ارور ie در ماشین ظرفشویی lg نمایش داده می شود. در نتیجه باید حتما وضعیت فشار آب منزل خود را بررسی کنید.

ایرادات مربوط به شیر برقی و آکوا استاپ

یکی از مهم ترین مواردی که می تواند مانع از ورود آب شود، خرابی شیر برقی یا آکوا استاپ می باشد. در واقع شیر برقی، ورود آب به دستگاه را کنترل می کند و اگر خراب باشد، در زمان آبگیری دریچه ورود آب باز نمی شود و دستگاه آبگیری نمی کند و در نهایت ارور ie در ظرفشویی ال جی نمایش داده می شود. همچنین توجه داشته باشید که اگر آکوا استاپ گیر کرده باشد، این ارور نمایش داده می شود.

ایرادات مربوط به میکروسوئیچ نشتی

در صورت خرابی میکروسوئیچ نشتی، دستگاه به اشتباه فکر می کند که نشت آب اتفاق افتاده و در نتیجه عمل آبگیری را قطع می کند. بنابراین یکی دیگر از مواردی که باید بررسی شود، وضعیت میکروسوئیچ نشتی آب و سنسور نشتی آب در ماشین ظرفشویی می باشد.

خرابی حسگر آب

حسگر آب یا سنسور آبشمار، میزان آب ورودی به دستگاه را اندازه گیری می کند. در اثر خرابی آبشمار، دستگاه به اشتباه فکر می کند که آب وارد دستگاه نمی شود و در نتیجه ارور IE را نمایش می دهد. در نتیجه یکی دیگر از مواردی که باید آن را بررسی کنید، وضعیت حسگر آب می باشد.

خرابی برد الکترونیکی

یکی دیگر از مواردی که باعث بروز ارور IE در ظرفشویی ال جی می شود، خرابی برد الکترونیکی دستگاه می باشد. به عنوان مثال در صورت خرابی بخش مربوط به شیر برقی در برد، شیر برقی نمی توانند به درستی عمل کند و در زمان مناسب باز یا بسته شود و در نتیجه در زمانی که باید دریچه وردی آب باز شود، چنین اتفاقی نمی افتد و آب وارد دستگاه نمی شود و درنهایت این ارور نمایش داده می شود.

نحوه ی رفع ارور IE در ماشین ظرفشویی ال جی

نحوه ی رفع ارور IE در ماشین ظرفشویی ال جی

جهت رفع ارور IE در ماشین ظرفشویی ال جی باید یک بار دستگاه را ری استارت کنید، یعنی دستگاه را خاموش کنید و از برق بکشید و چند دقیقه صبر کنید، در این حالت اگر دستگاه دچار یک مشکل جزئی شده باشد، احتمالا ارور رفع می شود. اما اگر با انجام این ترفند و روشن کردن دوباره ی دستگاه، مجدد این ارور نمایش داده شود، باید به ترتیب مواردی که در بالا به آن ها اشاره کردیم بررسی شوند. توجه داشته باشید برخی از بررسی ها نیاز به مهارت فنی بالا و ابزار آلات پیشرفته دارند، در نتیجه باید دستگاه شما توسط یک تکنسین متخصص در زمینه تعمیر ظرفشویی ال جی بررسی شود.

جمع بندی بحث

در این مقاله که توسط مرکز تعمیرات ال جی ال جی پشتیبان ارائه شده است در رابطه با ارور IE در ماشین ظرفشویی LG با شما عزیزان صحبت کردیم و گفتیم که این ارور به معنای عدم تامین آب در 5 دقیقه اول آبگیری دستگاه می باشد و این ارور زمانی رخ می دهد که سطح آب در دستگاه پایین تر از حد ممکن باشد. همچنین گفتیم که در صورت ظاهر شدن این ارور باید مواردی از قبیل لوله ورودی آب، شیر ورودی آب، شیر برقی یا آکوا اساپ، فشار آب منزل، سنسور آبشمار، سنسور و میکروسوئیچ نشتی، برد دستگاه و سایر موارد بررسی شوند. در صورت خرابی قطعات مربوطه باید تعویض قطعه انجام شود.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 3 میانگین: 2.3]

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید

021-47278

ثبت سفارش 24 ساعته

فرم ثبت سفارش