علت بوی بد و نامطبوع ظرفشویی ال جی

علت بوی بد و نامطبوع ماشین ظرفشویی ال جی

چگونه ماشین ظرفشویی ال جی را تمیز کنیم؟

هنگامی که آشپزخانه شما بوی بدی دارد، معمولا اولین اولویت پیدا کردن منشا بو است. اما وقتی متوجه شدید منشا این بو ماشین ظرفشویی است، چه کاری می توانید انجام دهید؟ تمیز کردن فیلتر، وان و بازوهای اسپری ماشین ظرفشویی می تواند تاثیر به‌سزایی در از بین بردن و جلوگیری از بوی بد و نامطبوع از ماشین ظرفشویی ال جی داشته باشد. در این مطلب از نمایندگی تعمیرات ال جی ال جی پشتیبان با دلایل و راهکارهای رفع این مشکل آشنا می شویم.

رفع بوی بد ماشین ظرفشویی ال جی با تمیز کردن آن

تمیز کردن ماشین ظرفشویی ال جی شامل پیدا کردن منبع بوی بد آن نیز می‌ شود. بعد از یافتن دلیل بوی بد نوبت به استفاده از ابزارهای مناسب و شوینده های مناسب می رسد. اما چرا ماشین ظرفشویی ال جی بوی بد می دهد؟ قبل از اینکه در مورد چگونگی از بین بردن بوهای زننده صحبت کنیم، بهتر است که علت این مشکل را بیابیم.

علت بوی بد و نامطبوع از ماشین ظرفشویی ال جی چیست؟

علت بوی بد و نامطبوع از ماشین ظرفشویی ال جی چیست؟

در حالی که یک چرخه شستشوی معمولی بیشتر ذرات غذا و زباله ها را در زهکشی ماشین ظرفشویی تخلیه می کند، برخی از آن ها ممکن است عقب بمانند. اغلب، این ذرات در فیلتر ماشین ظرفشویی ال جی یا روی دیواره های وان یا بازوهای اسپری جمع می شوند. با پوسیدگی، باکتری ‌های بد بو تولید شده و به سرعت در محیط گرم و مرطوب ماشین ظرفشویی تکثیر می ‌شوند. بدون تمیز کردن منظم، این بو با تکثیر انواع باکتری می تواند به طور مداوم افزایش یابد.

برخی از اقداماتی که می توانند باعث جلوگیری از بوی بد ماشین ظرفشویی شوند عبارتند از:

  • تمیز کردن فیلتر ماشین ظرفشویی
  • وان ماشین ظرفشویی را تمیز کنید
  • بازوهای اسپری ماشین ظرفشویی پاک کنید
  • تمیز کردن داخل ماشین ظرفشویی

تمیز کردن فیلتر؛ یکی از راه های جلوگیری از ایجاد بوی بد در ماشین ظرفشویی ال جی

در حالی که برخی از مدل های ماشین ظرفشویی دارای سیستم خودتمیزشونده هستند، بیشتر آن ها بر اساس تعداد دفعاتی که در هفته از آن ها استفاده می کنید به تمیز کردن منظم نیاز دارند. شستن یا تمیز کردن ظروف قبل از قرار دادن آن ها درون ماشین ظرفشویی نیز می تواند بر تعداد دفعات نیاز به تمیز کردن فیلتر تاثیر بگذارند. برای توصیه های دقیق در مورد ماشین ظرفشویی مدل خود و روش های قبل از آبکشی به کتابچه راهنمای کاربر مراجعه کنید.

تمیز کردن فیلتر ماشین ظرفشویی ال جی به صورت زیر انجام می شود:

  • قفسه پایینی ماشین ظرفشویی را بردارید
  • فیلتر استوانه ای را در خلاف جهت عقربه های ساعت بچرخانید
  • فیلتر را با بلند کردن به سمت بالا خارج کنید و فیلتر توری فولادی ضد زنگ را نیز بردارید
  • فیلترها را زیر آب گرم بشویید و به آرامی با یک پارچه یا برس غیر ساینده در صورت نیاز بشویید
  • فیلتر توری فولاد ضد زنگ و به دنبال آن فیلتر استوانه ای را تعویض کنید. فیلتر را در جهت عقربه های ساعت بچرخانید تا در جای خود قفل شود

تمیز کردن وان چه نقشی در رفع بوی لد ماشین ظرفشویی ال جی دارد؟

ذرات غذا که به دیواره‌ های وان و در شکاف‌ ها می ‌چسبند نیز می ‌توانند باعث بوی بد ماشین ظرفشویی ال‌ جی شوند. برای تمیز کردن وان از سرکه سفید اصل استفاده کنید. یک فنجان سرکه سفید را در یک کاسه قابل شستشو در ماشین ظرفشویی بریزید. کاسه را در قفسه بالایی ماشین ظرفشویی خالی قرار دهید. چرخه تمیز کردن ماشین را اجرا کنید. اگر ماشین ظرفشویی شما این چرخه را ندارد، یک چرخه شستشوی معمولی را اجرا کنید.

پاک کننده های ماشین ظرفشویی نیز در از بین بردن بوی بد وان ماشین ظرفشویی موثر هستند. دستور العمل های سازنده را برای پاک کننده خاص دستگاه دنبال کرده و چرخه شستشوی ماشین تمیز یا معمولی را اجرا کنید.

پاک کردن بازوهای اسپری ماشین ظرفشویی ال جی جهت رفع بوی نامطبوع

این که چند وقت یکبار بازوهای اسپری را تمیز کنید به میزان شستن ظروف قبل از بارگیری نیز بستگی دارد. شستن و تمیز کردن ظروف قبل از بارگیری ممکن است به این معنی باشد که فقط باید هر شش ماه یک بار بازوهای اسپری را تمیز کنید. در غیر این صورت باید هر دو ماه یکبار این بازوها را تمیز کنید. نحوه تمیز کردن سریع و موثر بازوهای اسپری عبارت است از: بازوی اسپری پایین را با بلند کردن به سمت بالا بردارید. با چرخاندن مهره در خلاف جهت عقربه‌های ساعت و پایین کشیدن، بازوی اسپری بالایی را باز کنید. برای این کار می توان از یک پین یا ابزار فلزی تیز برای جدا کردن ذرات قابل مشاهده که در سوراخ های اسپری گیر افتاده اند استفاده کرد.

بازو های اسپری را زیر جریان آب قرار دهید، مطمئن شوید که آب آزادانه از سوراخ ها عبور می کند. بازوی اسپری پایینی را با فشار دادن به پایین تعویض کنید تا در جای خود قفل شود. مهره بازوی اسپری بالایی را در جهت عقربه های ساعت بچرخانید تا در جای خود ثابت شود. اگر ماشین ظرفشویی شما دارای بازوی اسپری بالایی است، می توان آن را با برداشتن قلاب از براکت جدا کرد. پس از آبکشی، مطمئن شوید که گیره نگهدارنده هنگام تعویض درگیر است.

تمیز کردن محیط داخلی دستگاه

ماشین‌ های ظرفشویی در یک محیط بسته کار می کنند، یعنی فقط با درب بسته شروع به شستشوی ظروف در محفظه خود خواهند کرد. این به این دلیل است که مقدار زیادی آب، مواد شوینده و تکه‌ های غذا در طول چرخه تمیز کردن در حال جابجایی هستند. تا زمانی که در بسته بماند، هیچ کدام از آن ها به کف آشپزخانه شما نمی ریزند. اما سوال اصلی اینجا است که این مواد چگونه باعث ایجاد بو می شوند؟

محفظه ماشین ظرفشویی ال جی شما می تواند به سرعت کثیف شود. با این حال، آب هر گونه لکه روی پانل های داخلی را از بین می برد. متاسفانه تکه ‌های غذا، زباله ‌ها و چربی‌ ها می‌توانند در شکاف‌ های باریک داخل ماشین ظرفشویی گیر کنند. هر چیزی که این گونه به دام افتاده باشد با آب شسته نمی شود. در عوض، آن‌ ها همان‌ جا می ‌مانند و به آرامی پوسیده می‌ شوند، که منجر به ایجاد بوی بد می شوند.

نحوه بر طرف کردن این مشکل چیست؟ وقتی بوی بد ماشین ظرفشویی ال‌ جی شما ناشی از تکه‌ های غذایی است که در شکاف‌ های باریک دستگاه به دام افتاده ‌اند، باید کاری بیش از اجرای چرخه تمیز کردن ماشین انجام دهید. یعنی برای اطمینان از تمیز و خشک بودن شکاف های باریک داخل محفظه ماشین ظرفشویی، باید با یک پارچه یا برس آن ها تمیز کنید. هنگامی که این کار را انجام دادید، می توانید چرخه تمیز کردن ماشین را اجرا کنید تا بوی باقی مانده از بین برود.

نکاتی برای جلوگیری از بوی بد ماشین ظرفشویی

تمیز کردن منظم با روش هایی که گفتیم می تواند به جلوگیری از بوی ماشین ظرفشویی ال جی کمک کند. همچنین می توان از روش هایی برای جلوگیری از بو استفاده کرد. مثلا این که وان را به صورت ماهانه تمیز کنید؛ فقط از مواد شوینده ماشین ظرفشویی در دیسپنسر ماشین ظرفشویی استفاده کنید و مقادیر توصیه شده توسط سازنده را رعایت کنید. اگر ماشین ظرفشویی را به صورت روزانه روشن نمی کنید، یک چرخه آبکشی اجرا کنید تا ذرات باقی مانده غذا در بین تمیز کردن پاک شود.

چرا ماشین ظرفشویی ال جی بوی بد می دهد و چگونه آن را برطرف کنیم؟

چرا ماشین ظرفشویی ال جی بوی بد می دهد و چگونه آن را برطرف کنیم؟

ماشین ظرفشویی ال جی دستگاهی است که با مقدار زیادی چربی، کثیفی و زباله در تعامل است. به همین دلیل، طبیعی است که بعد از مدتی ذرات کثیفی و غذا در بخش های آن گیر کنند و بعد از مدتی بوی بدی از دستگاه به مشام برسد. در بیشتر مواقع به راحتی می توانید این مشکل را بر طرف کنید اما گاهی این مشکل دارای دلایل فنی است که در آن صورت باید از خدمات تعمیرکاران ماهر در زمینه تعمیر ظرفشویی ال جی کمک بگیرید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید

021-47278

ثبت سفارش 24 ساعته

فرم ثبت سفارش