علت جلو نرفتن تایم و برنامه ماشین ظرفشویی ال جی

علت جلو نرفتن تایم و برنامه ماشین ظرفشویی ال جی

علت جلو نرفتن تایم و برنامه ماشین ظرفشویی ال جی

ما می دانیم که خاموش شدن ماشین ظرفشویی ال جی وسط کار در یک چرخه می تواند آزاردهنده باشد، به خصوص اگر انبوهی از ظروف کثیف داشته و منتظر تمیز شدن آنها باشید. در این مقاله از نمایندگی ال جی پشتیبان تهیه شده است به بررسی علت خاموش شدن ماشین ظرفشویی ال جی وسط کار پرداخته می شود. اگر با راه کارهایی که در این مقاله ارائه می شود امکان تعمیر ماشین ظرفشویی ال جی را نداشته اید و در تهران حضور دارید می توانید با نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی ال جی در تهران تماس بگیرید. ما در این مجموعه انواع لوازم خانگی اعم از ماشین ظرفشویی، لباسشویی ، تلویزیون، یخچال و.. را تعمیر می کنیم.

برنامه ماشین ظرفشویی ال جی جلو نمی رود؟

در صورتی که ماشین ظرفشویی ال جی جلو نرود باید موارد زیر را بررسی کنید:

ماشین ظرفشویی شما نیاز به تنظیم مجدد دارد.

اگر ماشین ظرفشویی ال جی جلو نرود، قبل از اینکه اقدام به تعمیر یا تعویض قطعات کنید، بهتر است ابتدا ماشین ظرفشویی را خاموش و روشن و بازنشانی کنید. ساده ترین راه برای تنظیم مجدد ماشین ظرفشویی، قطع برق است.  به طوریکه 5 دقیقه یا بیشتر به آن فرصت دهید، سپس دوباره برق را روشن کنید.

اگر تنظیم مجدد ماشین ظرفشویی از طریق قطع کننده مدار انجام نشد، می‌توانید ماشین ظرفشویی خود را با پیروی از دستورالعمل‌های بازنشانی در دفترچه راهنمای مالک، بازنشانی کنید.

ماشین ظرفشویی ال جی به دلیل مسائل مرتبط به دمای آب خاموش شده است.

ماشین ظرفشویی باید مجموعه یا روال خاصی داشته باشد که باید آن را طی کند تا از یک مرحله به مرحله بعد حرکت کند. تمام عملکردهای ماشین ظرفشویی شما به کامپیوتری متصل است که به ماشین ظرفشویی می گوید در مرحله بعد چه کاری انجام دهد و چگونه پیشرفت کند. احتمالا ماشین ظرفشویی شما در حالت شستشو گیر می کند در مواردی که آب به اندازه کافی گرم نیست یا ترموستات به درستی کار نمی کند،اگر آب در دمای مناسب نباشد، به چرخه بعدی پیش نمی رود و به شستن ظروف ادامه نمی دهد و خاموش می شود.

شما می توانید دمای آب را با نگاه کردن به اینکه ترموستات آبگرمکن شما در چه وضعیتی تنظیم شده است، بررسی کنید. اگر نمی توانید این کار را انجام دهید، می توانید ماشین ظرفشویی خود را روشن کنید و سپس از دماسنج برای مشاهده دمای آب استفاده کنید.همچنین می توانید آبگرمکن را تنظیم کنید تا آب گرمتر شود.

ترموستات ماشین ظرفشویی معیوب است.

مشکل دیگری که ممکن است با آن سر و کار داشته باشید این است که ترموستات ماشین ظرفشویی کار نمی کند و بنابراین اجازه نمی دهد ماشین ظرفشویی از یک چرخه به چرخه دیگر حرکت کند. ترموستات برای کمک به نگه داشتن آب در دمای مناسب است.می توانید ترموستات ماشین ظرفشویی را بررسی کنید تا بفهمید که آیا کار می کند یا خیر؟

ترموستات در پایین ماشین ظرفشویی قرار دارد. با قطع برق ماشین ظرفشویی شروع کنید. سپس می خواهید پانل ضربه ای ماشین ظرفشویی را بردارید. پس از آن، می توانید به زیر ماشین ظرفشویی نگاه کنید و محل ترموستات را پیدا کنید. سپس می توانید به دفترچه راهنمای مالک مراجعه کنید تا ببینید کدام ترموستات دما را اندازه گیری می کند.  برای تعویض ترموستات ماشین ظرفشویی ال جی می توانید با ما تماس بگیرید.

مسائل مربوط به تایمر

یک علت جلو نرفتن تایم و برنامه ماشین ظرفشویی ال جی در چرخه شستشو ، تایمر نامناسب است. تایمر برق ورودی به دستگاه و همچنین مدت زمانی که در هر چرخه به دستگاه می رسد را کنترل می کند. اگر تایمر به درستی کار نکند، برق در زمان مناسب به دستگاه نمی‌رساند و تغییر از یک چرخه به چرخه دیگر را غیرممکن می‌کند.

برای بررسی تایمر، باید برق دستگاه را قطع کنید، سپس پانل کنترل ماشین ظرفشویی را بکشید. سپس باید درب بیرونی را از درب داخلی جدا کنید. تایمر بین درب های داخلی و خارجی قرار می گیرد. اگر مشکوک هستید که تایمر کار نمی کند، اکنون زمان تعویض آن است. تایمر قدیمی را بردارید و یک تایمر جدید را طبق دستورالعمل های موجود در تایمر جدید وصل کنید. پس از تعویض تایمر، باید دوباره ماشین ظرفشویی را امتحان کنید و ببینید آیا کار می کند یا خیر؟

مشکلات سوئیچ شناور

یک علت دیگر جلو نرفتن تایم و برنامه ماشین ظرفشویی ال جی ، سوئیچ شناور است. سوئیچ شناور یک کلید کوچک است که میزان آب موجود در دستگاه را اندازه گیری می کند. اگر شناور مقدار مناسب آب را در ماشین ظرفشویی نشان ندهد، از چرخه ای به چرخه دیگر حرکت نمی کند. می توانید از یک مولتی متر برای آزمایش و بررسی اینکه آیا شناور کار می کند و تعیین اینکه آیا نیاز به تعویض دارد یا مشکل دیگری وجود دارد که نیاز به توجه شما دارد استفاده کنید

خرابی پمپ تخلیه

یکی از دلایل علت جلو نرفتن تایم و برنامه ماشین ظرفشویی ال جی  می تواند از پمپ تخلیه باشد. در صورتی که ماشین ظرفشویی آب را تخلیه نکند، تایمر حرکت نمی کند و میکروسوئیچ و شیربرقی دستوری را صادر نمی کنند و در نتیجه کل فرآیند شستشو با اختلال روبه رو شده و در نتیجه ماشین ظرفشویی  ال جی به تعمیر نیاز خواهد داشت.

گرفتگی فیلتر

یکی از دلایل به تعویق افتادن برنامه های ماشین ظرفشویی ال جی گرفتگی فیلتر است. گرفتگی فیلتر فرآیند تخلیه را با اختلال روبه رو می کند و در نتیجه چرخه های ماشین ظرفشویی به خوبی به پیش نمی رود.  برای این منظور بهتر است ابتدا گرفتگی فیلتر را رفع کنید و آن را تمیز کنید.

میکروسوئیچ درب

یکی از دلایل جلو نرفتن تایم ماشین ظرفشویی ال جی می تواند از میکروسوئیچ درب باشد. میکروسوئیچ در درب ماشین ظرفشویی یک  قفل امنیتی درب ماشین ظرفشویی  است و دستور بسته بودن درب ماشین ظرفشویی را می دهد. در صورتی که این قطعه خراب باشد دستور بسته بودن درب را نمی دهد. بنابراین اگر درب به خوبی بسته نشده باشد و یا اینکه میکروسوئیچ ماشین ظرفشویی ال جی خراب شده باشد برنامه آن اجرا نمی شود و به تعویق می افتد.

هزینه تعمیر جلو نرفتن ماشین ظرفشویی ال جی

هزینه تعمیر جلو نرفتن ماشین ظرفشویی ال جی توسط اتحادیه مشخص می شود و با توجه به نوع خرابی متفاوت است. برای اطلاع از هزینه به تعویض افتادن برنامه شست شوی ماشین ظرفشویی ال جی در تهران با ما تماس بگیرید.  هزینه تعمیر ماشین ظرفشویی در ال جی پشتیبان بسیار مناسب و صادقانه است و هزینه قطعه به قیمت عمده محاسبه می گردد. برای تعمیر ماشین ظرفشویی در تهران با ما ارتباط برقرار کنید.

تعمیر ماشین ظرفشویی ال جی در تهران

تعمیر ماشین ظرفشویی ال جی در تهران

با توجه به اینکه قطعات موجود در نمایندگی تعمیرات ال جی در تهران به قیمت عمده است لذا قیمت لوازم یدکی تعویض قطعات ال جی بسیار مناسب می باشد. شما می توانید با ما تماس بگیرید ما در سریع ترین زمان ممکن بهترین تکنسین های تعمیرات ماشین ظرفشویی ال جی در محل در تهران را ارسال و مشکل شما را برطرف می کنیم. خدمات ما در شمال، غرب، شرق و جنوب  تهران ارائه می شود و امکان سرویس دهی به کلیه مناطق تهران را دارا هستیم. برای تماس با ما در قسمت تماس با ما در همین سایت با نزدیکترین نمایندگی ال جی به محل زندگی شما ارتباط برقرار کنید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 1]

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید

021-47278

ثبت سفارش 24 ساعته

فرم ثبت سفارش