علت طولانی شدن تایم شستشو در ماشین ظرفشویی ال جی

علت طولانی شدن تایم شستشو در ماشین ظرفشویی ال جی

راهنمای عیب یابی طولانی شدن تایم شستشو در ماشین ظرفشویی ال جی

هیچ چیز خسته کننده تر از این نیست که منتظر بمانید تا ماشین ظرفشویی کار شستشوی ظرف ها را تمام کند. اگر متوجه شده اید که فرایند شستشوی ماشین ظرفشویی ال جی شما بیش از حد معمول طول می کشد، باید بگوییم که این یک مشکل رایج است. بنابراین جای نگرانی نیست، چرا که دلایل متعددی برای این مشکل وجود دارند که با آشنایی با آن ها و رفع ایرادات مربوطه، ماشین ظرف شویی شما به حالت قبل بر می گردد. از این رو در این مطلب از نمایندگی ال جی پشتیبان با برخی از رایج ترین دلایل طولانی شدن تایم شستشو در ماشین ظرفشویی ال جی و روش عیب یابی آن ها آشنا می شویم.

مشکل افزایش زمان شستشو در ماشین ظرفشویی ال جی چیست؟

بسیاری از دارندگان ماشین ظرفشویی ال جی، ناامیدی ناشی از طولانی شدن زمان شستشو را تجربه کرده اند. این موضوع نه تنها روال شست و شوی ظروف شما را به تاخیر می اندازد، بلکه می تواند نشانه ای از یک مشکل اساسی در دستگاه شما نیز باشد.

طولانی شدن تایم شستشو در ماشین ظرفشویی ال جی به شرایطی گفته می شود که به طور قابل توجهی بیشتر از حد معمول طول می کشد تا ماشین ظرفشویی شما یک چرخه شستشو را کامل کند. به این صورت که به جای یک ساعت یا بیشتر، ممکن است ساعت ها یا حتی یک شبانه روز طول بکشد تا شستن ظروف شما تمام شود. این مشکل می تواند بسیار ناخوشایند باشد، به خصوص اگر برای تمیز کردن ظرف ها عجله دارید یا خانه شلوغی دارید.

دلایل احتمالی طولانی شدن تایم شستشو در ماشین ظرفشویی ال جی

اگر متوجه طولانی شدن تایم شستشو در ماشین ظرفشویی ال جی خود شده اید، شناخت دلایل احتمالی به وجود آمدن این مشکل می تواند به شما در عیب یابی و رفع موثر ایرادات مربوطه کمک کند. یکی از دلایل طولانی شدن زمان شستشو، گرفتگی یا کثیف بودن فیلتر است. با گذشت زمان، ذرات غذا، زباله ها و پس مانده های مواد غذایی می توانند در فیلتر انباشته شوند، جریان آب را محدود کنند و باعث شوند ماشین ظرفشویی برای تمیز کردن ظروف شما زمان بیشتری ببرد.

یکی دیگر از دلایل احتمالی خرابی بازوی اسپری است که وظیفه توزیع آب در سراسر ماشین ظرفشویی را بر عهده دارد تا ظروف شما را به طور موثر تمیز کند. اگر این قطعه به درستی نچرخد یا با زباله مسدود شود، ممکن است زمان شستشوی طولانی تری نیاز داشته باشد.

بارگیری بیش از حد ماشین ظرفشویی با ظروف زیاد یا قرار دادن آن ها به گونه ای که بازوی اسپری را مسدود کند، می تواند مانع از گردش آب شود. برای چیدمان درست ظروف خود وقت بگذارید و مطمئن شوید که آن ها هیچ قسمت مهمی را مسدود نمی کنند.

عیب یابی افزایش زمان شستشو ماشین ظرفشویی ال جی

عیب یابی افزایش زمان شستشو ماشین ظرفشویی ال جی

وقتی متوجه شدید که زمان شستشوی ماشین ظرفشویی ال جی شما بیشتر از حد معمول طول می کشد، چندین روش عیب یابی رایج وجود دارند که می توانید قبل از تماس با نمایندگی های مجاز برای اخذ کمک حرفه ای، آن ها را در نظر بگیرید. با کمک این روش های عیب یابی، ممکن است بتوانید خودتان طولانی شدن تایم شستشو در ماشین ظرفشویی ال جی را به تنهایی رفع کنید. اولین موردی که باید بررسی کنید منبع آب ماشین ظرفشویی است. مطمئن شوید که شیر ورودی آب کاملا باز و فشار آب کافی است. شلنگ منبع آب را انیز ز نظر وجود هر گونه پیچ خوردگی یا گرفتگی بررسی کنید. در ادامه با دیگر روش های عیب یابی آشنا می شویم.

بازوها و نازل های اسپری

بازرسی و تمیز کردن بازوها و نازل های اسپری گامی مهم در عیب یابی و رفع مشکل طولانی شدن تایم شستشو در ماشین ظرفشویی ال جی شما است. با گذشت زمان، این اجزا می توانند با ذرات غذا، باقی مانده صابون و رسوبات معدنی مسدود شوند و مانع پاشش موثر آب شوند.

برای شروع، بازوهای اسپری را در ماشین ظرفشویی خود پیدا کنید. آن ها معمولا در پایین و بالای وان ماشین ظرفشویی قرار دارند. به آرامی هر بازوی اسپری را جدا کنید. مراقب باشید که به هیچ قسمت ظریف آسیب نرسانید. بازوهای اسپری باز شده را بررسی کرده و از یک مسواک نرم یا فرجه برای از بین بردن هرگونه تجمع یا گرفتگی استفاده کنید.

المنت حرارتی ماشین ظرفشویی

وقتی مشکل طولانی شدن تایم شستشو در ماشین ظرفشویی ال جی به وجود می آید، یکی از اجزای کلیدی برای بررسی و عیب یابی عنصر گرمایش دستگاه است. المنت حرارتی نقش مهمی در حفظ دمای بهینه داخل ماشین ظرفشویی دارد و وظیفه آن  اطمینان از تمیز کردن و خشک کردن کارآمد ظروف است.

برای شروع عیب یابی، ماشین ظرفشویی را خاموش کرده و آن را از منبع برق جدا کنید. المنت حرارتی را که یک قطعه فلزی سیم پیچی است که آب را در طول چرخه شستشو گرم می کند را پیدا کنید. ببینید آیا هر گونه علائم قابل مشاهده آسیب، مانند ترک، خوردگی یا نقاط سوخته بر روی آن وجود دارد یا خیر. اگر مشکلی داشت فورا برای تعویض یا تعمیر آن اقدام کنید.

پمپ تخلیه و فیلتر

گاهی اوقات طولانی شدن تایم شستشو در ماشین ظرفشویی ال جی به دلیل مسدود شدن پمپ تخلیه یا فیلتر است. این قطعات نقش مهمی در تضمین زهکشی مناسب و جلوگیری از گرفتگی سیستم از زباله ها و پسماند ها دارند.

برای عیب یابی پمپ تخلیه و فیلتر، مراحل ساده زیر را دنبال کنید:

  • پمپ تخلیه و فیلتر را پیدا کنید
  • مطمئن شوید که ماشین ظرفشویی خاموش و از منبع برق جدا شده است
  • زباله های قابل مشاهده یا ذرات غذایی که ممکن است در فیلتر انباشته شده باشند را با دقت پاک سازی کنید
  • انسداد داخل پمپ تخلیه و فیلتر را بررسی کنید
  • پس از پاک کردن هر گونه زباله، پمپ تخلیه و فیلتر را با آب گرم بشویید
  • اکنون مجدد پمپ تخلیه و فیلتر را به دقت نصب کنید و مطمئن شوید که در جای خود قرار دارند
  • در نهایت، ماشین ظرفشویی را دوباره به منبع برق وصل کنید و یک شستشوی آزمایشی اجرا کنید تا ببینید آیا مشکل حل شده است یا خیر

درخواست کمک حرفه ای برای مشکل افزایش تایم شستشو

اگر تمام مراحل عیب یابی که ذکر شد را انجام داده اید و ماشین ظرفشویی ال جی شما هنوز زمان زیادی را برای تکمیل یک چرخه شستشو نیاز دارد، دیگر زمان آن رسیده که به دنبال اخذ کمک حرفه ای و تخصصی باشید. لوازم خانگی ال جی به دلیل قابلیت اطمینان و عملکرد بالای آن ها شناخته می شوند، اما مانند هر دستگاه پیچیده ای، می توانند مشکلاتی را تجربه کنند که نیاز به بررسی متخصص دارد.

با نمایندگی های مجاز برای ارائه خدمات تخصصی تعمیرات ماشین ظرفشویی ال جی تماس بگیرید. این مراکز خدمات بسیار خوبی به مشتریان ارائه می دهند و تیم متخصصی دارند که می توانند شما را در فرآیند رفع مشکل طولانی شدن تایم شستشو در ماشین ظرفشویی ال جی راهنمایی کنند. آن ها دانش گسترده ای در مورد این محصولات دارند و می توانند راه حل های خاصی را متناسب با مدل ماشین ظرفشویی شما ارائه دهند. هنگام تماس، آماده باشید تا اطلاعات دقیقی در مورد شماره مدل خاص ماشین ظرفشویی، شرح مشکل و هرگونه کد خطا یا پیام هشدار ارائه دهید.

رفع طولانی شدن تایم شستشو در ماشین ظرفشویی ال جی برای همیشه!

مشکل طولانی شدن تایم شستشو در ماشین ظرفشویی ال جی بسیار خسته کننده است، اما لزومی ندارد که یک مشکل دائمی باشد. با پیروی از مراحل عیب یابی که در این مطلب ارائه شد، می توانید علل اصلی چرخه های طولانی شستشو را شناسایی و برطرف کنید.

مطمئن شوید که فیلتر ماشین ظرفشویی را به طور منظم بررسی و تمیز کرده اید تا از انسداد آن جلوگیری شود و از جریان مناسب آب نیز مطمئن شوید. علاوه بر این، بازوهای اسپری را از نظر هرگونه گرفتگی یا انسداد بررسی کنید. ریختن آب داغ در وان ماشین ظرفشویی قبل از راه اندازی آن نیز می تواند به اطمینان از دمای مناسب آب ورودی به ماشین ظرفشویی کمک کند. در صورت عدم رفع مشکلات بهترین راهکار، مراجعه به تعمیرکاران مجرب ماشین ظرفشویی ال جی است.

سوالات متداول

چرا زمان شستشو در ماشین ظرفشویی ال جی من خیلی طولانی می شود؟

طولانی شدن تایم شستشو در ماشین ظرفشویی ال جی می تواند به دلیل عوامل مختلفی مانند ظروف بسیار کثیف، ماشین ظرفشویی که به درستی بارگیری نشده است، فیلتر معیوب و یا سنسور خراب باشد.

چگونه می توانیم زمان شستشو را در ماشین ظرفشویی ال جی کاهش دهیم؟

برای کاهش زمان شستشو، مطمئن شوید که ظروف به درستی از زباله پاک سازی شده اند، ماشین ظرفشویی را طبق دستورالعمل های سازنده بارگیری کنید و به طور مرتب ماشین ظرفشویی را تمیز و نگهداری کنید.

برای رفع  طولانی شدن تایم شستشو در ماشین ظرفشویی ال جی باید چه کاری انجام دهیم؟

برای رفع  طولانی شدن تایم شستشو در ماشین ظرفشویی ال جی باید چه کاری انجام دهیم؟

ابتدا بررسی کنید که آیا کدهای خطا روی ماشین ظرفشویی نمایش داده شده است یا خیر. در غیر این صورت، منبع آب را بررسی کنید و یا برای راهنمایی بیشتر با متخصصین با تجربه در زمینه تعمیرات ظرفشویی ال جی تماس بگیرید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید

021-47278

ثبت سفارش 24 ساعته

فرم ثبت سفارش