علت ارور cd در ماشین ظرفشویی ال جی

علت ارور cd در ماشین ظرفشویی ال جی

ارور cd در ماشین ظرفشویی ال جی؛ کد خطایی رایج در این دستگاه

هر یک از لوازم برقی خانگی روش استفاده خود را دارند که در بروشور آن ها به صورت کامل توضیح داده شده است. هنگام بروز هر مشکلی در ماشین ظرفشویی های ال جی، یک کد خطا روی نمایشگر دستگاه ظاهر می شود. یکی از کدهای خطای رایج در ماشین ظرفشویی های ال جی، ارور cd است که به خشک کردن ظروف و محفظه داخلی دستگاه مربوط می شود. ظاهر شدن ارور cd طبیعی است، اما این امکان وجود دارد که با پس از ظاهر شدن آن دستگاه ظروف و محفظه را خشک نکند. در این مطلب از نمایندگی تعمیرات ال جی ال جی پشتیبان به بررسی دلیل بروز ارور cd در ماشین ظرفشویی ال جی و روش‌های رفع مشکلات ایجاد شده پس از آن می‌پردازیم.

انواع کدهای خطا در ماشین ظرفشویی ال جی

پس از بروز هر مشکلی در ماشین ظرفشویی ال جی شما یک کد را روی صفحه نمایش دستگاه مشاهده خواهید کرد. هر یک از این ارورها دلیل بروز مشکل را به شما نشان می دهد؛ بنابراین باید بروشور ماشین ظرفشویی را مطالعه کرده و بررسی کنید که هر کد خطا به چه مشکلی مربوط می شود. به عنوان مثال کد خطای IE به دلیل تنظیم نبودن فشار آب ماشین ظرفشویی روی نمایشگر دستگاه ظاهر می شود.

زمانی که آب ماشین ظرفشویی ال جی از دستگاه خارج نمی شود، شما ارور OE را رو صفحه نمایش مشاهده خواهید کرد. باید بدانید که نوسانات برق باعث ظاهر شدن ارور PF بر روی صفحه نمایش ماشین ظرفشویی ال جی می شود. در بیشتر این موارد بدون کمک تعمیرکار می توان مشکل را برطرف کرد. اما در برخی موارد لازم است که یک تعمیرکار ماشین ظرفشویی را بررسی کرده و آن را تعمیر کند. چرا که تعمیر بعضی از قطعات ماشین ظرفشویی نیازمند تجربه و مهارت در این زمینه است.

دلیل بروز کد خطای cd در ماشین ظرفشویی ال جی چیست؟

دلیل بروز کد خطای cd در ماشین ظرفشویی ال جی چیست؟

ارور cd در ماشین ظرفشویی ال جی یک کد خطا نیست. در واقع این ارور به نوعی اعلام پایان مرحله شستشوی ظروف و آغاز مرحله خشک کردن آن ها و محفظه داخلی دستگاه است. زمانی که شستشوی ظروف به پایان می رسد، ارور cd (Cool Down) روی صفحه نمایش ماشین ظرفشویی ال جی ظاهر می شود. پس از آن دستگاه شروع به خشک کردن ظروف و محفظه داخلی می کند. بنابراین ظاهر شدن ارور cd طبیعی است و مشکلی در ماشین ظرفشویی وجود ندارد. البته باید بدانید که این ارور به صورت خودکار تا چهار ساعت نمایش داده می شود و پس از آن خاموش خواهد شد. بنابراین نیازی نیست که در زمان ظاهر شدن ارور cd نگران شوید.

علت خشک نشدن ماشین ظرفشویی پس از ظاهر شدن کد خطای cd

ممکن است ماشین ظرفشویی ال جی کار شستشو را انجام داده و ارور cd روی نمایشگر ظاهر شود، اما ظروف و محفظه را خشک نکند. در چنین حالتی به احتمال زیاد یک مشکل فنی در ماشین لباسشویی ایجاد شده است. برای شناسایی علت این مشکل ابتدا بررسی کنید که به اندازه مافی مایع جلادهنده در دستگاه وجود داشته باشد. البته دلایل دیگری نیز ممکن است باعث بروز چنین مشکلی شوند.

برخی از دلایل نشدن ظروف و محفظه پس از ظاهر شدن ارور cd در ماشین لباسشویی ال جی عبارتند از:

  • تنظیمات نادرست ماشین ظرفشویی
  • چیدمان نامناسب ظروف در ماشین ظرفشویی
  • عدم وجود مایع جلادهنده یا براق کننده در دستگاه
  • خرابی هیت پمپ ماشین ظرفشویی
  • ایراد در موتور فن دریچه هوای دستگاه ظرفشویی

تنظیمات نادرست ماشین ظرفشویی ال جی؛ از دلایل اصلی خشک نکردن ظروف پس از ارور cd

خشک نشدن ظروف در ماشین ظرفشویی یک مشکل فنی به شمار نمی رود، اما دلیل بروز آن ممکن است ایراد فنی در دستگاه باشد. البته گاهی اوقات به دلیل اشتباه کاربر ماشین ظرفشویی چنین مشکلی بروز پیدا می کند. در برخی موارد کاربر تنظیمات ماشین ظرفشویی را روی حالت اشتباهی قرار می دهد. از همین رو زمانی که ارور cd روی نمایشگر ظاهر می شود، ماشین ظرفشویی ال جی شروع به خشک کردن ظروف و محفظه نمی کند.

زمانی که ظروف در ماشین ظرفشویی قرار می گیرند، برنامه های مختلفی به دستگاه داده می شوند که فرایند انجام آن ها با یکدیگر متفاوت است. در برخی از برنامه ها مرحله خشک کردن وجود ندارد. از همین رو ممکن است که ارور cd نشان داده شود؛ اما دستگاه مرحله خشک کردن را انجام ندهد.

خشک نکردن ماشین ظرفشویی ال جی پس از ارور cd به دلیل چیدمان نامناسب ظروف

گاهی ممکن است دلیل اینکه ارور cd در ماشین ظرفشویی ال جی ظاهر شده و مرحله خشک کردن انجام نمی شود، اشتباه از کاربر باشد. یعنی این امکان وجود دارد که کاربر ظروف را به درستی در داخل محفظه ماشین ظرفشویی نچیده باشد. از همین رو ممکن است که مرحله خشک کردن به درستی انجام نشود یا ظروف کاملا خشک نشده باشند. برای جلوگیری از این مشکل بهتر است که بروشور دستگاه را مطالعه کرده و ظروف را به درستی در ماشین ظرفشویی قرار دهید.

خشک نشدن ظروف در ماشین ظرفشویی به دلیل عدم وجود مایع جلادهنده یا براق کننده

مایع جلادهنده یا براق کننده یکی از شوینده های رایج مورد استفاده در ماشین ظرفشویی ال جی به شمار می رود. این مایع در واقع برای کاهش کشش سطحی قطره های آّب استفاده می شود تا از تشکیل قطره های کروی بر روی ظروف جلوگیری کرده و روی ظرف پخش کند. به این ترتیب مرحله خشک کردن آسان تر و سریع تر انجام شده و هیچ لکه آبی روی ظرف باقی نمی ماند.

اگر داخل ماشین لباسشویی مایع جلادهنده موجود باشد، ارور cd در ماشین ظرفشویی ال جی ظاهر می شود؛ اما ظروف به درستی خشک نخواهند شد. در واقع به نظر می رسد که مرحله خشک شدن انجام نشده است. بنابراین بهتر است که قبل از شروع کار ماشین ظرفشویی مطمئن شوید که داخل دستگاه مایع جلادهنده وجود داشته باشد.

خرابی هیت پمپ؛ یکی از دلایل فنی خشک نشدن ظروف پس از نمایش ارور cd روی نمایشگر

وظیفه قطعه هیت پمپ گرم کردن آب ماشین ظرفشویی است. فرایند گرم کردن آب به خشک شدن سریع ظروف کمک می کند. در صورتی که این قطعه ایراد پیدا کرده یا از کار بیفتد، فرایند گرم کردن آب به درستی انجام نمی شود. در نتیجه ممکن است مرحله خشک کردن هم درست انجام نشود. بنابراین باید نسبت به تعمیر یا تعویض این قطعه اقدام کنید. برای این کار بهتر است که با یک تعمیرکار مجرب تماس بگیرید. چرا که بررسی و تعمیر یا تعویض قطعه هیت مپ نیازمند داشتن تخصص در این زمینه است.

خشک نشدن ظروف پس از ارور cd در ظرفشویی ال جی به دلیل ایراد در موتور فن دریچه هوا

موتور فن دریچه هوا در ماشین لباسشویی ال جی نقش مهمی را در مرحله خشک کردن ظروف محفظه داخلی دستگاه ایفا می کند. بنابراین درست کار نکردن آن باعث اختلال در انجام مرحله خشک کردن دستگاه می شود. موتور فن دریچه هوای ماشین لباسشویی وظیفه دارد که هوای داخل محفظه دستگاه را به گردش در آورد. با به گردش در آوردن هوا در داخل دستگاه ظروف و محفظه داخلی خشک خواهند شد. اگر این قطعه درست عمل کند، ارور cd در ماشین ظرفشویی ال جی دیده می شود؛ اما مرحله خشک کردن به درست انجام نمی شود.

دیگر نگران ارور cd در ماشین ظرفشویی ال جی نباشید

دیگر نگران ارور cd در ماشین ظرفشویی ال جی نباشید

ارور cd در ماشین ظرفشویی ال جی در واقع یک کد خطای رایج است که با دیدن آن نیازی نیست که نگران شوید. چرا که ظاهر شدن این ارو، نشانه بروز مشکل در دستگاه نیست و تنها نشان دهنده پایان شستشو و شروع خشک کردن ظروف می باشد. اما گاهی اوقات پس از ظاهر شدن این کد خطا، ظروف کاملا خشک نمی شوند. این مشکل می تواند به علت چیدمان نادرست ظروف از سوی کاربر باشد. اما گاهی دلیل بروز این مشکل، ایراد فنی در دستگاه است. در این حالت باید کار رفع ارور و تعمیر دستگاه را به یک تعمیرکار حرفه ای در زمینه تعمیر ظرفشویی ال جی بسپارید. چرا که بدون داشتن تجربه و تخصص در این زمینه، ممکن است به ماشین ظرفشویی ال جی آسیب بیشتری وارد کنید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 3 میانگین: 4.3]

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید

021-47278

ثبت سفارش 24 ساعته

فرم ثبت سفارش