علت ارور pf در ماشین ظرفشویی ال جی

علت ارور pf در ماشین ظرفشویی ال جی

ریشه‌یابی ارور pf در ماشین ظرفشویی برند ال جی

ارور pf در ماشین ظرفشویی ال جی در مواقعی ظاهر می‌شود که تغییرات ولتاژ ورودی دستگاه نامتعارف باشد. به عبارتی دیگر می‌توان اینطور گفت در صورتی که در سیستم برق دستگاه مشکلی وجود داشته باشد، این ارور رخ می‌دهد. ارور pf را ممکن است در هر یک از حالت‌های شسشوی ظروف ببینید. در صورت بروز این ارور، دستگاه شما در طول عملکرد خود متوقف می‌شود و شما می‌توانید این کد خطا را بر روی صفحه نمایشگر ببینید. در این مطلب از نمایندگی تعمیرات ال جی ال جی پشتیبان نگاهی جامع به علل بروز ارور pf و راهکارهای رفع آن خواهیم داشت.

 ظاهر شدن ارور pf در ماشین ظرفشویی ال جی به دلیل مشکلات برقی

مشکلات برق ساختمان می‌تواند به سیم‌کشی، برد و به طور کلی به مدار الکتریکی دستگاه آسیب وارد کند. از طرفی ارور pf در ماشین ظرفشویی ال جی ممکن است به دلیل مشکلات ولتاژ ورودی باشد. در این شرایط باید ولتاژ ورودی را به دقت بررسی کنید. از طرفی این امکان وجود دارد که شما برای تامین انرژی تجهیزات کافی در اختیار نداشته باشید. در این صورت به شما توصیه می‌کنیم با یک متخصص برق‌کار تماس بگیرید.

به منظور بررسی سیم‌های ماشین لباسشویی، باید مطمئن شوید که دستگاه به برق وصل نباشد. سپس باید تمامی اتصالات به دقت توسط تکنسین‌ها مورد ارزیابی قرار بگیرند. شما همچنین می‌توانید برای بررسی مشکلات مربوط به سیم‌ها از یک مولتی‌متر کمک بگیرید.

 

بروز ارور pf در ماشین ظرفشویی ال جی به علت خرابی سه راهی

در رابطه با ارور pf در ماشین ظرفشویی ال جی باید مواردی مانند سه راهی برق، سه شاخه و پریز برق دستگاه را بررسی کنید. در صورتی که محافظ دستگاه شما خراب شده باشد، ممکن است ارور pf را مشاهده کنید. بعضی مواقع این امکان هم وجود دارد که آداپتور سبب بروز این مشکل شود.

شما باید سیم برق و دو شاخه دستگاه و به طور کلی تمامی تجهیزات ماشین ظرفشویی ال جی را به دقت بررسی کنید. این احتمال هم وجود دارد که عایق‌های روی سیم آسیب دیده باشند و یا قسمتی از دو شاخه شکسته باشد. در این صورت باید سیم‌ها و دو شاخه را تعویض کنید. علاوه بر بررسی سیم برق دستگاه، باید اطمینان حاصل کنید که بدنه دستگاه اتصالی نداشته باشد.

خرابی قطعات درون ماشین ظرفشویی ال جی

خرابی قطعات درون ماشین ظرفشویی ال جی

از دیگر دلایل بروز ارور pf  در ماشین ظرفشویی برند ال جی می‌توانیم به وجود نقص در قطعات داخلی دستگاه اشاره کنیم. در چنین وضعیتی شاید سیم‌ها آسیب دیده باشند و نیاز باشد تا بر روی آن‌ها لحیم‌کاری انجام شود. حتی این امکان هم وجود دارد که قطعات ماشین ظرفشویی ال جی آسیب دیده و نیاز به تعویض فوری داشته باشند.

به منظور تعویض قطعات در ماشین ظرفشویی ال جی، باید ابتدا پیچ‌های پنل پشتی را شل کنید و سپس پنل را جدا کنید. در این مرحله باید قسمت‌های مورد نظر را بررسی کنید و در صورت نیاز به سراغ تعویض آن‌ها بروید. تعویض قطعات ماشین ظرفشویی ال جی، نیاز به مهارت خاصی دارد و باید توسط تکنسین‌های متخصص در زمینه تعمیر ظرفشویی ال جی انجام بشود.

ارور pf در ماشین ظرفشویی ال جی و ارتباط آن با مشکلات المنت گرمایشی

گاهی اوقات این امکان وجود دارد که ارور pf در ماشین ظرفشویی ال جی به دلیل مشکلات المنت گرمایشی باشد. در صورتی که المنت گرمایشی دستگاه سوخته باشد، ماشین ظرفشویی به شما خطای pf را نشان می‌دهد. در نتیجه به شما پیشنهاد می‌کنیم المنت گرمایشی ماشین ظرفشویی خود را به تکنسین‌های متخصص در این زمینه بسپارید و در صورت نیاز به دنبال تعویض آن‌ها باشید.

نقص فنی برد ماشین ظرفشویی ال جی

یکی دیگر از عوامل موثر در نمایش ارور pf در ماشین ظرفشویی ال جی، خرابی برد کنترل الکترونیکی دستگاه می‌باشد. به همین دلیل هم به شما توصیه می‌کنیم تا برد الکترونیکی دستگاه خود را به یک تکنسین ماهر نشان بدهید. در صورت نیاز شما باید این قطعه را تعمیر و در مواردی هم تعویض کنید.

وجود مشکل در ورودی آب

ارور pf در ماشین ظرفشویی برند ال جی بعضی مواقع به دلیل وجود مشکل در ورودی آب است. در مدل‌های مختلف ماشین ظرفشویی برند ال جی برنامه‌های متفاوتی برای شستشو وجود دارد که هر یک از این برنامه‌ها، زمان آبگیری مخصوص به خود را دارند.

در رابطه با این مشکل می‌توانید موارد زیر را بررسی کنید:

 • اطمینان از باز بودن شیر فلکه آب به ظرفشویی
 • فشار مناسب آب ورودی
 • گرفتگی فیلترهای ورودی
 • پیچ خوردگی یا خشک شدگی شلنگ ورودی آب
 • ایجاد خرابی در سنسور سطح یا همان هیدروستات
 • خرابی شیر ورودی

آب کثیف به درستی تخلیه نمی‌شود

زمانی که در ماشین ظرفشویی‌های برند ال جی آب کثیف به خوبی تخلیه نمی‌شود این ارور در ماشین ظرفشویی ظاهر می‌شود. از جمله علائمی که به شما می‌گوید آب به درستی تخلیه نشده است، جمع شدن آب در سینی و یا عدم شنیدن صدای تخلیه آب هستند.

به شما پیشنهاد می‌کنیم بعد از خاموش کردن ماشین ظرفشویی ال جی این موارد را حتما بررسی کنید:

 • نصب غیراصولی شلنگ تخلیه
 • پیچ‌خوردگی یا انسداد شلنگ تخلیه
 • گرفتگی تمام لوله‌های تخلیه
 • اسنداد در قسمت فیلتر تخلیه توسط باقی‌مانده‌های مواد غذایی
 • وجود مشکل در پمپ تخلیه

نشتی در ماشین ظرفشویی ال جی

زمانی که ماشین ظرفشویی ال جی شما دچار آبریزی یا نشتی شده باشد، ارور پی اف  را مشاهده خواهید کرد. اما چه دلایلی باعث می‌شوند شاهد بروز ارور  pfدر ماشین ظرفشویی ال جی باشیم؟ پر شدن بیش از اندازه ظرفشویی با آب، نصب نادرست اتصالات، شل شدن یا سوراخ شدن آن‌ها می‌تواند سبب نشتی شود.

از بخش‌هایی که باید آن‌ها را بررسی کنید می‌توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

 • لوله‌ای که در کنار موتور قرار دارد
 • پمپ تخلیه
 • سنسور شناور
 • سیم کشی داخلی

نمایش ارور pf در ماشین ظرفشویی ال جی به دلیل مشکلات موتور دستگاه

از جمله دلایل نمایش ارور پی اف در ماشین ظرفشویی برند ال جی می‌توانیم به مشکلات مربوط به موتور دستگاه اشاره کنیم. در این راستا تنها کاری که دارندگان ماشین های ظرفشویی ال جی باید انجام دهند، تماس با مرکز تعمیرات ماشین ظرفشویی های ال جی است.

با مشاهده مجدد این ارور حتما از یک تکنسین ماشین ظرفشویی های ال جی کمک بگیرید تا این موارد را به دقت مورد بررسی قرار بدهد:

 • موتور
 • سیم کشی و روتور
 • برد اصلی دستگاه

اخلال در عملکرد هیتر ماشین ظرفشویی ال جی

ظاهر شدن ارور pf در صفحه نمایشگر دستگاه شما گاهی اوقات به دلیل ایجاد مشکل در مدار گرمکن است. این ارور به طور معمول در مواقعی که عملیات شستشو رو به پایان است ظاهر می‌شود. با باز کردن درب دستگاه متوجه خواهید شد که آب خیلی داغ نشده است. این ارور باید توسط افراد متخصص بررسی شود.

از جمله مواردی که در بروز این خطا موثر هستند می‌توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

 • خرابی رله
 • خرابی هیتر
 • خرابی ترمیستور
 • نقص فنی برد الکترونیک
 • وجود مشکل در سیم کشی های مربوط به هیتر

رفع ارور pf در ماشین ظرفشویی ال جی به کمک تجربه و تخصص

رفع ارور pf در ماشین ظرفشویی ال جی به کمک تجربه و تخصص

به طور معمول ریست کردن دستگاه، اولین گام برای رفع ارور pf  ماشین ظرفشویی ال جی است. اما در شرایطی که ارور ظاهر شده به دلایل اشتباه یا سطحی مانند نوسانان الکتریکی نباشد، با ریست کردن هم مشکل دستگاه شما حل نخواهد شد.

پیدا کردن معنای دقیق این ارور ماشین ظرفشویی ال جی، کار آسانی است. شما با مراجعه به دفترچه راهنما و یا جستجو در اینترنت، به راحتی متوجه خواهید شد که این ارور متعلق به کدام محدوده است. اما به یاد داشته باشید که عیب‌یابی دقیق، نیازمند تخصص و تجربه افرادی است که سال‌ها در زمینه تعمیر ماشین ظرفشویی های ال جی فعالیت کرده‌اند.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید

021-47278

ثبت سفارش 24 ساعته

فرم ثبت سفارش