علت آبگیری نکردن ماشین ظرفشویی ال جی

علت آبگیری نکردن ماشین ظرفشویی ال جی

مشکل عذاب‌آور آبگیری نکردن ماشین ظرفشویی ال جی

در گذر زمان ممکن است برخی ماشین ظرفشویی‌های ال جی با مشکلاتی مواجه شوند که یکی از رایج‌ترین آن‌ها مشکل آبگیری نکردن است. این مشکل معمولا مربوط به خرابی برخی قطعات از جمله شیر برقی ورودی آب و یا شناور است. همچنین مشکل آبگیری نکردن ماشین ظرفشویی ال جی نیاز به بررسی تخصصی دارد و از این رو، پیشنهاد می‌کنیم برای رفع آن با یکی از نمایندگی‌های مجاز برند ال جی تماس بگیرید. لازم به ذکر است که در صورت خرابی و نیاز به تعویض قطعات، همواره باید قطعات مشابه و با کیفیت اصلی جایگزین شوند. در این مطلب از مرکز خدمات تعمیرات ال جی ال جی پشتیبان، با دلایل و راهکارهای حل مشکل آبگیری نکردن ماشین ظرفشویی ال جی آشنا می‌شویم.

بررسی دلایل بروز مشکل آبگیری نکردن ماشین ظرفشویی ال جی

بررسی دلایل بروز مشکل آبگیری نکردن ماشین ظرفشویی ال جی

برای آبگیری نکردن ماشین ظرفشویی ال جی دلایل مختلفی وجود دارند که از جمله آن‌ها می‌توان به خرابی شیر ورودی آب، خرابی شناور، خرابی سوئیچ شناور و برد اصلی اشاره کرد. در ادامه با این دلایل و راهکارهای رفع آن‌ها آشنا می‌شویم.

خرابی شیر ورودی آب

شیر ورودی آب برای پر کردن مخزن ماشین ظرفشویی با مقدار مناسب آب گرم استفاده می‌شود و میزان باز بودن آن توسط تایمر یا مدار اصلی کنترل می‌شود. این شیر در پشت پنل پایینی ماشین ظرفشویی قرار دارد و دارای دو شلنگ متصل به آن است که یکی شلنگ خروجی به مخزن و دیگری ورودی آب گرم از شیر آب خانگی است. اگر ماشین ظرفشویی شما پر نمی‌شود، ابتدا باید شیر ورودی را بررسی کنید تا مطمئن شوید که فشار آب کافی دارید.

نحوه بررسی شیر ورودی آب ماشین ظرفشویی ال جی به این شکل است که ابتدا باید ماشین ظرفشویی خود را از برق بکشید و آب را قطع کنید. سپس باید دریچه ورودی آب خود را پیدا کنید که معمولا در سمت چپ پایین ماشین ظرفشویی شما قرار دارد. لازم به ذکر است که احتمالا برای دسترسی به آن باید پنل پایین را از جای خود دربیاورید.

در طول شنگ ورودی آب به دنبال هرگونه نشانه‌ای از آسیب، سایش یا ترک خوردگی باشید. همچنین پیچیدگی شلنگ نیز می‌تواند عاملی برای عدم آبگیری نکردن ماشین ظرفشویی ال جی باشد. در صورتی که با هر یک از این موارد که گفته شد، مواجه شدید، پیشنهاد می‌کنیم شلنگ را تعویض کنید. چرا که با این کار به احتمال زیاد مشکل شما رفع خواهد شد.

خرابی شناور؛ عاملی برای آبگیری نکردن ماشین ظرفشویی ال جی

عملکرد نادرست شناور می‌تواند باعث بروز مشکل آبگیری نکردن ماشین ظرفشویی ال جی شود. در واقع، شناور به عنوان یک وسیله ایمنی عمل می‌کند که از پر شدن بیش از حد ماشین ظرفشویی جلوگیری شود. شناور با سطح آب در ماشین ظرفشویی بالا می‌رود و هنگامی که به سطح مناسب رسید، سوئیچ شناور را فعال می‌کند تا از طریق شیر برقی، جریان آب قطع شود.

برای بررسی سلامت شناور ماشین ظرفشویی خود، ابتدا مطمئن شوید که دستگاه خود را از برق جدا کرده‌اید. سپس درب مخزن ماشین ظرفشویی و پوشش روی مجموعه شناور را باز کنید. پس از انجام این کار، شناور را به صورت دستی بلند کنید و چند بار آن را ول کنید تا بتواند آزادانه حرکت کند. با این کار، به راحتی می‌توانید شناور را از ماشین ظرفشویی خارج کرده و سلامت آن را بررسی کنید. توجه داشته باشید که به دلیل مکانیکی بودن، تنها راه تست سلامت شناور، بررسی محور حرکتی آن است.

سوئیچ شناور؛ یک قطعه مهم در بروز مشکل آبگیری نکردن ماشین ظرفشویی ال جی

هنگامی که سوئیچ شناور توسط شناور شروع به کار می‌کند، جریان شیر برقی ورودی آب قطع می‌شود و جریان آب به داخل ماشین ظرفشویی را متوقف می‌کند. برای تست سوئیچ شناور ماشین ظرفشویی با مولتی متر باید ابتدا ماشین ظرفشویی خود را از برق بکشید. در غیر این صورت، تست مولتی‌متر به درستی انجام نخواهد شد.

برای تست با مولتی‌متر، سوئیچ شناور را با تنظیم مولتی متر خود روی Rx1 و با پایانه‌های سوئیچ تست کنید. اگر مقاومت مولتی‌متر نزدیک به صفر بود باید آن را تعویض کنید. این در حالی است که مقاومت بی‌نهایت به نشانه سالم بودن سوئیچ است. همچنین برای تست دقیق‌تر می‌توانید سیم‌کشی سوئیچ را دنبال کرده و از نزدیکی برد اصلی تست مقاومت را انجام دهید. اگر میزان مقاومت نشان داده شده با مقاومت سوئیچ در یک بازه قرار داشت، یعنی سیم‌کشی سالم است. در غیر این صورت، باید سیم‌کشی را تعمیر یا تعویض کنید.

خرابی سوئیچ درب؛ دلیلی تعجب برانگیز برای بروز مشکل آبگیری نکردن

سوئیچ درب یک مکانیسم روشن/خاموش ساده است که از کارکرد ماشین ظرفشویی در هنگام باز بودن درب جلوگیری می‌کند. اگر سوئیچ درب یا سوئیچ‌ها خراب باشد، ماشین ظرفشویی پر از آب نمی‌شود. برای تست سوئیچ درب ماشین ظرفشویی باید از مولتی‌متر استفاده کنید.

قبل از اقدام به تست، مطمئن شوید که دستگاه خود را از برق بکشید زیرا ممکن است تست نتیجه اشتباهی داشته باشد. کلید درب معمولا در پشت پنل در بالای درب قرار دارد. برای دسترسی به سوئیچ باید درب داخلی را از درب خارجی جدا کنید. هنگامی که آن را پیدا کردید، سوئیچ در را بردارید تا مقاومت آن را آزمایش کنید.

با استفاده از یک مولتی‌متر تنظیم شده روی Rx1، میزان مقاومت سوئیچ را اندازه‌گیری کنید. توجه داشته باشید که مانند سوئیچ شناور، نمایش مقاومت بی‌نهایت به منزله سلامت سوئیچ است. از این رو، اگر مقاومت نزدیک به صفر بود، به این معنی است که سوئیچ خراب است و باید آن را تعویض کنید.

خرابی شیر برقی آب

یکی از دیگر دلایلی که باعث می‌شود تا با مشکل آبگیری نکردن ماشین ظرفشویی ال جی مواجه شوید، خرابی شیر برقی آب است که میزان جریان ورودی را کنترل می‌کند. زمانی که این شیر خراب باشد دو حالت ممکن است پیش بیاید.

اولین حالت این است که مشکل آبگیری نکردن ماشین ظرفشویی ال جی برای شما رخ می‌دهد. همچنین ممکن است در مواقعی با مشکل نشتی و سرریز شدن آب نیز مواجه شوید. به همین خاطر، اگر با یکی از این دو نشانه مواجه شدید، این احتمال وجود دارد که شیر برقی آب شما خراب شده باشد.

برای تست سلامت شیر برقی ماشین ظرفشویی ال جی باید ابتدا باید ماشین ظرفشویی خود را از برق بکشید و شیر آب ورودی را ببندید. در ادامه، نوبت به این می‌رسد که به صورت دستی و مکانیکی سلامت ظاهری شیر را بررسی کنید. همچنین به دلیل برقی بودن، تست سلامت را از طریق مولتی‌متر نیز می‌توانید انجام دهید. اگر میزان مقاومت نزدیک به صفر بود، شیر برقی آب ماشین ظرفشویی شما خراب شده است و باید آن را تعویض کنید.

وجود مشکل در سیم‌کشی ماشین ظرفشویی

وجود مشکل آبگیری نکردن ماشین ظرفشویی ال جی می‌تواند مربوط به سیم‌کشی باشد. این خرابی می‌تواند یک قطعی سوکت ساده یا اتصالی سنگین میان سیم‌ها باشد. از این رو، بررسی این مورد نیازمند دانش تخصصی است و تنها افراد مجاز نمایندگی‌های ال جی باید این کار را انجام دهند.

برای بررسی مشکل در سیم‌کشی ماشین ظرفشویی ابتدا باید سوکت‌‌های شیر برقی را بررسی کنید. در صورت سالم بودن و وصل بودن سوکت‌ها، نوبت به بررسی سیم‌ها و سوکت‌های شناور می‌رسد. در ادامه، شما باید سیم‌های متصل به برد اصلی را بررسی کنید. لازم به ذکر است که تمام این بررسی‌ها باید توسط مولتی‌متر انجام شود.

خرابی برد اصلی؛ پرهزینه‌ترین دلیل برای مشکل آبگیری نکردن

یکی از پرهزینه‌ترین دلایل برای بروز مشکل آبگیری نکردن ماشین ظرفشویی ال جی مربوط به خرابی برد اصلی است. زمانی که برد خراب باشد، نشانه‌‌های زیادی را از خود بروز می‌دهد و یکی از آن‌ها عدم آبگیری است. از جمله این نشانه‌ها نیز می‌توان به این اشاره کرد که هر کلید برای اعمال دستور نیاز داشته باشد تا چند بار فشرده شود.

اگر با هر بار روشن کردن ماشین ظرفشویی با ارورهای مختلفی مواجه می‌شوید، این امکان وجود دارد که برد اصلی آن خراب شده باشد. لازم به ذکر است که تست سلامت برد اصلی ماشین ظرفشویی حتما باید توسط یکی از کارشناسان مجاز نمایندگی‌های ال جی انجام شود.

برد اصلی معمولا در داخل درب ماشین ظرفشویی قرار دارد و برای دسترسی به آن باید قاب پشتی ماشین را باز کنید. توجه داشته باشید که در قسمت پشتی برد سیم‌کشی سنگینی وجود دارد و به هیچ عنوان نباید به آن آسیب برسد. در غیر این صورت، برای رفع مشکل باید چندین میلیون هزینه کنید. به همین خاطر است که می‌گوییم بررسی برد اصلی حتما باید توسط کارشناس مجاز نمایندگی‌های ال جی انجام شود.

آبگیری نکردن ماشین ظرفشویی ال جی؛ یک مشکل با چندین دلیل

آبگیری نکردن ماشین ظرفشویی ال جی؛ یک مشکل با چندین دلیل

مشکل آبگیری نکردن ماشین ظرفشویی ال جی می‌تواند دلایل مختلفی داشته باشد که از جمله آن‌ها می‌توان به سوئیچ درب، سوئیچ شناور، شیر ورودی آب، شیر برقی آب، برد اصلی و سیم‌کشی اشاره کرد. هرکدام از این موارد روش رفع خاص خود را دارند که معمولا تست سلامت آن‌ها نیز با مولتی‌متر بررسی می‌شود. به دلیل ظرافت بالایی که ماشین ظرفشویی‌های ال جی دارند، پیشنهاد می‌کنیم تعمیر آن‌ها را به تکنسین متخصص در زمینه تعمیر ظرفشویی ال جی بسپارید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید

021-47278

ثبت سفارش 24 ساعته

فرم ثبت سفارش