علت خرابی موتور ماشین ظرفشویی ال جی

علت خرابی موتور ماشین ظرفشویی ال جی

خرابی موتور ماشین ظرفشویی ال جی و علائم متعدد آن

ماشین ظرفشویی‌های امروزی ال جی از موتورهای DD Series یا به اصطلاح گیربکسی استفاده می‌کنند. این موتورها در مقایسه با موتورهای قدیمی‌ از استهلاک پایین‌تری برخوردار هستند و همین موضوع باعث می‌شود تا در گذر زمان هزینه نگهداری کمتری نیز داشته باشند. همچنین این موتورها از سر و صدای کمتری نیز برخوردار هستند. اما در مواقعی ممکن است با مشکل خرابی موتور ماشین ظرفشویی ال جی مواجه شوید. این مشکل علائم مختلفی دارد که از جمله آن‌ها می‌توان به ایجاد صدای ناهنجار اشاره کرد. در این مطلب از مرکز خدمات تعمیرات ال جی ال جی پشتیبان قصد داریم به طور کامل دلایل بروز، نشانه‌ها و راهکارهای رفع این مشکل را بررسی کنیم.

دلایلی که باعث خرابی موتور ماشین ظرفشویی می‌شوند

دلایلی وجود دارند که در کنار هم باعث خرابی موتور ماشین ظرفشویی ال جی می‌شوند. یکی از این دلایل استفاده غیراصولی است. زمانی که به صورت صحیح از یک ماشین ظرفشویی استفاده نکنید، در گذر زمان استهلاک قطعات آن بالا می‌رود و خرابی‌های متعددی را به همراه خواهد داشت.

قرار دادن بیش از حد ظروف در ماشین ظرفشویی، قرار دادن غیر اصولی ظروف در ماشین، استفاده مداوم و پرفشار از ماشین ظرفشویی از جمله نمونه‌های استفاده غیراصولی از ماشین ظرفشویی‌های ال جی هستند که به خرابی موتور منجر می‌شوند.

استهلاک طبیعی قطعات از جمله دیگری دلایلی است که به خرابی موتور ماشین ظرفشویی ال جی منجر می‌شود. درست است که موتورهای ماشین ظرفشویی‌های ال جی از کیفیت بالایی برخوردار هستند؛ اما برخی از قطعات به صورت مصرفی هستند و در گذر زمان نیاز به تعویض یا تعمیر پیدا می‌کنند.

معرفی علائم خرابی موتور ماشین ظرفشویی

معرفی علائم خرابی موتور ماشین ظرفشویی

خرابی موتور ماشین ظرفشویی ال جی علائم مختلفی دارد که با مشاهده برخی از آن‌ها می‌توان گفت که موتور ماشین ظرفشویی خرابی شده است. از جمله این علائم می‌توان به تولید صدای ناهنجار، راندمان پایین ماشین ظرفشویی، مشاهده ارور و عدم روشن شدن و آبگیری اشاره کرد.

تولید صدای ناهنجار

در مواقعی ممکن است که شما صدای ناهنجار و نگران کننده‌ای را از ماشین ظرفشویی خود بشنوید. توجه داشته باشید که این صدا می‌تواند در مواقعی مربوط به خرابی بازوهای اسپری را پمپ آب باشد. اما در مواقعی نیز ممکن است موتور ماشین ظرفشویی شما سوخته باشد که باید حتما توسط  کارشناسان  مجرب در زمینه تعمیر ظرفشویی ال جی بررسی شود.

صدای ناهنجاری که مربوط به خرابی موتور ماشین ظرفشویی ال جی است، بیشتر شبیه به وزوز و در مواقع حاد صدای جیغ می‌باشد. از این رو، به محض اینکه این صدا را از ماشین ظرفشویی خود شنیدید، پیشنهاد می‌کنیم با یکی از نمایندگی‌های ال جی تماس بگیرید.

عدم شروع فعالیت ماشین ظرفشویی پس از گذشت چند دقیقه

در برخی مواقع ممکن است که ماشین ظرفشویی شما با مشکل گیرپاژ کردن موتور مواجه شده باشد. در این صورت موتور و گرداننده‌های آن قفل می‌شوند و دیگر حرکت نمی‌کنند. از این رو، اگر زمانی با این مشکل مواجه شدید که ماشین ظرفشویی شما پس از انتخاب برنامه و شروع آبگیری شروع به کار نمی‌کند، این احتمال وجود دارد که موتور آن گیرپاژ کرده باشد.

شست و شوی به اصطلاح نصفه و نیمه

پایین آمدن راندمان ماشین ظرفشویی ال جی یکی از نشانه‌های نیم‌سوز شدن موتور آن است که حتما باید مورد بررسی دقیق و کارشناسی شده قرار بگیرد. با گذر زمان ممکن است بنا به دلایل مختلفی مانند گرفتگی فیلترها بازده ماشین ظرفشویی شما کاهش پیدا کند و نتواند مثل روز اول ظروف را تمیز کند. اما این میزان به اندازه‌ای نیست که نگران کننده باشد یا بخواهید نگران آن شوید.

در مواقعی شما متوجه می‌شوید که به طور ناگهانی ماشین ظرفشویی شما نمی‌تواند مانند قبل کار کند. همین موضوع باعث می‌شود تا ظروف به درستی شسته نشوند و لکه‌های کثیفی و آب را روی آن‌ها مشاهده کنید. با مشاهده این مشکل، می‌توان دلایل مختلفی را به آن نسبت داد؛ به عنوان مثال، ممکن است که پمپ آب نیم‌سوز شده باشد. البته که نیم‌سوز شدن موتور در این موارد دور از ذهن نیست.

استشمام بوی سوختگی از ماشین ظرفشویی ال جی

یکی از رایج‌ترین علائم خرابی موتور ماشین ظرفشویی ال جی، استشمام بوی سوختگی در حین کار است. زمانی که ماشین ظرفشویی شما دارد کار می‌کند، ممکن است بویی استشمام کنید که نگران کننده هم به نظر می‌رسد. در این موقعیت، باید به دنبال این باشید که ماشین ظرفشویی خود به سرعت خاموش کرده و به دنبال رد بو بگردید. اگر بوی سوختگی از سمت داخل ماشین ظرفشویی بود، به سرعت با یکی از نمایندگی‌های مجاز ال جی تماس بگیرید تا یک کارشناس را برای بررسی دقیق بود ارسال کنند.

راهکارهای تعمیر موتور ماشین ظرفشویی ال جی

راهکارهای تعمیر موتور ماشین ظرفشویی ال جی

تعمیر موتور یک امر بسیار تخصصی است که تنها افراد مجرب در این زمینه باید آن را انجام دهند. همچنین باز کردن ماشین ظرفشویی و دسترسی به موتور آن نیز باید حتما توسط یک کارشناس مجاز ال جی انجام شود؛ در غیر این صورت این امکان وجود دارد که به سیم‌کشی و بخش‌های دیگر ماشین آسیب جدی وارد شده و هزینه‌های چندین میلیون به شما تحمیل شود.

ضعیف بودن موتور ماشین ظرفشویی

یک موتور خراب معمولا چند حالت دارد. اولین حالت ضعیف شدن آن است که احتمالا باید سیم‌پیچی شود. توجه داشته باشید که سیم‌پیچی موتور برای موتورهایی است که در ماشین ظرفشویی‌های قدیمی ال جی استفاده می‌شدند. این در حالی است که امروزه برای رفع ضعیف شدن موتورهای جدید، دیگر سیم‌پیچی انجام نمی‌شود و باید به سراغ روش‌های دیگر رفت.

گیرپاژ کردن موتور

گیرپاژ کردن یکی دیگر از انواع خرابی ماشین ظرفشویی‌ها است که برای رفع آن باید موتور به طول کامل باز شود. چرا که در مواقعی، قفل شدن چند چرخ‌دنده در یکدیگر باعث بروز مشکل گیرپاژ موتور می‌شود. اشاره به این نکته خالی از لطف نیست که رفع مشکل گیرپاژ حتما باید توسط کارشناس انجام شود.

نیم‌سوز شدن موتور

خرابی موتور ماشین ظرفشویی ال جی به صورت نیم‌سوز هم وجود دارد که باعث می‌شود تا ماشین ظرفشویی شما نتواند مانند گذشته کار کند. در این صورت، ماشین ظرفشویی نمی‌تواند وارد دور تند شود و همچنین در این وضعیت ممکن است بوی سوختگی هم از آن استشمام کنید. توجه داشته باشید که این مشکل معمولا با سیم‌پیچی رفع می‌شود.

سوختن کامل موتور

سوختن کامل موتور هم تیر خلاصی مشکل خرابی موتور ماشین ظرفشویی ال جی است که در مواقعی قابل تعمیر است. البته که وقتی یک موتور سوخته تعمیر می‌شود، این احتمال که دیگر نتواند مانند روز اول کار کند وجود دارد. به همین خاطر، اگر امکان تهیه یک موتور جدید را دارید، پیشنهاد می‌کنیم این کار را انجام دهید تا به مشکل برنخورید.

نحوه تعمیر یا تعویض موتور ماشین ظرفشویی ال جی

برای بررسی و تعمیر موتور ال جی توصیه می‌کنیم که با یکی از کارشناسان مجاز این برند تماس بگیرید. با این حال، شما برای درآوردن موتور نیاز به برخی ابزارها مانند پیچ‌گوشتی، انبردست و بست فلزی دارید. برای شروع ابتدا باید دستگاه را از برق بکشید و سینی پایینی را از ماشین خارج کنید. سپس باید آب داخل فیلتر را تخلیه کنید.

در ادامه، باید ماشین ظرفشویی را به پشت روی زمین قرار دهید و پیچ‌های زیری پنل را باز کنید. در مواقعی، با توجه به مدل ممکن است مجبور باشید تا برای دسترسی به موتور پمپ تخلیه را هم باز کنید. پس از دسترسی به موتور، باید آن را با دقت و به آرامی باز کنید. البته که توجه داشته باشید در حین کار نباید به سیم‌کشی هیچ‌گونه آسیبی وارد شود.

در برخی مدل‌ها موتور با فنرهای نگهداری به بدنه پیچ شده است که به آرامی باید آن‌ها را باز کنید. همچنین در حین باز کردن بست‌های فلزی نباید به موتور یا سیم‌کشی آسیبی وارد شود. پس از باز کردن تمام پیچ‌ها و بست‌ها، شما می‌توانید موتور را جایگزین کنید. پس از این کار، باید مانند یک مهندسی معکوس، هر پیچ و بستی را که باز کرده‌اید، سر جای خود ببندید و در انتها نیز تمام اتصالات را به درستی با سوکت‌ها برقرار کنید. البته تاکید می‌کنیم که این کار یک امر بسیار تخصصی است و تنها باید توسط کارشناسان ال جی انجام شود.

هزینه تعمیر موتور ماشین ظرفشویی ال جی چقدر است

موتور قلب یک ماشین ظرفشویی است و در صورت خرابی تعمیر آن هزینه زیادی خواهد داشت. در نظر داشته باشید که در صورت خرابی موتور ماشین ظرفشویی ممکن است مجبور باشید یک موتور نو تهیه کنید که هزینه تهیه بالایی دارد.

مشکل خرابی موتور ماشین ظرفشویی ال جی؛ یک ایراد تخصصی

مشکل خرابی موتور ماشین ظرفشویی ال جی؛ یک ایراد تخصصی

ماشین ظرفشویی‌های ال جی ممکن است در مواقعی با مشکل خرابی موتور مواجه شوند. این مشکل دلایل مختلفی دارد که دو مورد رایج آن استهلاک طبیعی قطعات و استفاده غیراصولی است. توجه داشته باشید که در صورت خرابی موتور، شما با علائم مختلفی مواجه می‌شوید که از جمله آن‌ها می‌توان به تولید صدای ناهنجار، بوی سوختگی و عدم شست و شو اشاره کرد. برای تعمیر و رفع مشکل خرابی موتور ماشین ظرفشویی ال جی، پیشنهاد می‌کنیم که با یکی از نمایندگی‌های مجاز ال جی تماس بگیرید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 1]

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید

021-47278

ثبت سفارش 24 ساعته

فرم ثبت سفارش