علت صدای زیاد ماشین ظرفشویی ال جی

علت صدای زیاد ماشین ظرفشویی ال جی

صدای زیاد ماشین ظرفشویی ال جی؛ مشکلی که با اعصاب بازی می‌کند

دلایل متعددی وجود دارند که باعث می‌شوند تا ماشین ظرفشویی ال جی با صداهای زیادی همراه باشد. برخی از این دلایل بسیار ساده هستند و خودتان هم می‌توانید آن را رفع کنید. این در حالی است که برخی دلایل مانند خرابی موتور نیازمند بررسی تخصصی دارند. به همین خاطر، پیشنهاد می‌کنیم در صورتی که متوجه شدید ماشین ظرفشویی شما دچار یک مشکل در بخش تخصصی شده است، حتما با یکی از نمایندگی‌های مجاز ال جی تماس بگیرید. در این مطلب از مرکز خدمات تعمیرات لوازم خانگی ال جی ال جی پشتیبان قصد داریم تا به بررسی دلایل و راهکارهای رفع مشکل صدای زیاد ماشین ظرفشویی ال جی بپردازیم.

آشنایی با مکانیزم ماشین ظرفشویی ال جی جهت درک بهتر مشکل صدا

برای اینکه بتوانید به دلایل صدای زیاد ماشین ظرفشویی ال جی پی ببرید، ابتدا باید کمی در رابطه با مکانیزم ماشین بدانید. این موضوع باعث می‌شود که پس از مشاهده دلایل بروز مشکل سر و صدای زیاد بتوانید به راحتی اقدام به رفع مشکل کنید.

مکانیزم ماشین ظرفشویی به این صورت است که ابتدا آب به میزان مورد نیاز وارد مخزن شده و از طریق بازوهای اسپری به ظروف پاشیده می‌شود. سپس آب درون مخزن با مواد شوینده شده و دوباره به ظروف پاشیده می‌شود. این روند تا زمانی ادامه پیدا می‌کند که برای برنامه انتخابی شما تعریف شده است.

 برای خشک کردن ظروف، المنتی در ماشین ظرفشویی تعبیه شده است که به خوبی می‌تواند تمام ظروف را خشک کند. حال ممکن است در این میان و بنا به دلایلی مانند استهلاک طبیعی قطعات شما با مشکلاتی از قبیل تولید صدای زیاد مواجه شوید.

دلایلی که باعث تولید صدای زیاد ماشین ظرفشویی ال جی می‌شوند

دلایلی که باعث تولید صدای زیاد ماشین ظرفشویی ال جی می‌شوند

مشکل صدای زیاد ماشین ظرفشویی ال جی می‌تواند دلایل مختلفی داشته باشد. به عنوان مثال، این مشکل می‌تواند مربوط به عدم تراز بودن ماشین باشد که با کمی وقت و دقت رفع می‌شود. در عین حال ممکن است موتور آسیب دیده باشد که باید مورد بررسی دقیق‌تر قرار بگیرد. به همین خاطر، در ادامه با برخی از این دلایل و راهکارهای رفع آن‌ها آشنا می‌شویم.

عدم تراز بودن ماشین

از جمله اصلی‌ترین دلایلی که باعث می‌شود تا با مشکل صدای زیاد ماشین ظرفشویی ال جی مواجه شوید، عدم تراز بودن ماشین است. زمانی که ماشین ظرفشویی شما تراز نباشد، در حین کار سر و صدای زیادی تولید می‌کند در عین حال ممکن است که به اصطلاح حرکت کند. از این رو، اگر با این علائم مواجه شده‌اید، پیشنهاد می‌کنیم کمی زمان بگذارید و ماشین ظرفشویی خود را تراز کنید.

برای تراز کردن ماشین ظرفشویی باید توجه داشته باشید که ماشین به هیچ عنوان نباید لق باشد. لق بودن ماشین ظرفشویی به منزل عدم تراز بودن آن است که منجر به ایجاد سر و صدای زیاد می‌شود. همچنین باید به زاویه قرار داشتن ماشین ظرفشویی نیز توجه داشته باشید. به این صورت که وسیله تراز را در چهار سمت ماشین ظرفشویی از بالا قرار دهید. اگر تمام سمت‌ها دارای یک زاویه نسبتا برابر بودند، ماشین ظرفشویی شما تراز است.

خرابی پمپ تخلیه

پمپ تخلیه از جمله بخش‌‌های مهم ماشین ظرفشویی است که در صورت خرابی سر و صدای زیادی را ایجاد می‌کند. لازم به ذکر است که این قطعه وظیفه مهمی دارد و در صورت خرابی نشانه‌های دیگری هم خواهد داشت. به عنوان مثال، زمانی که این پمپ مشکل داشته باشد، پس از اتمام چرخه ماشین ظرفشویی و با باز کردن درب آن، مشاهده می‌کنید که آب ماشین تخلیه نشده است و همچنان در کف مخزن قرار دارد. همین موضوع باعث می‌شود تا بخواهید نیم‌نگاهی به تعویض پمپ تخلیه آب داشته باشید.

در برخی مدل‌های ماشین ظرفشویی ال جی، پمپ تخلیه آب وظیفه دیگری هم دارد. به این صورت که آب را به بازوهای اسپری می‌رساند تا با فشار به ظروف پاشیده شوند. توجه داشته باشید که در صورت خرابی پمپ تخلیه، شما صدایی مانند خرخر را می‌شنوید که انگار دو بلبرینگ روی همدیگر کشیده می‌شوند.

موقعیت پمپ تخلیه در جایی است که برای دسترسی به آن باید قطعات زیادی از ماشین ظرفشویی ال جی را باز کرد. همچنین در حین کار ممکن است به سیم‌کشی نیز آسیب برسد. به همین خاطر، پیشنهاد می‌کنیم اگر شما هم با مشکل صدای زیاد ماشین ظرفشویی ال جی که مربوط به خرابی پمپ آب است، مواجه شده‌اید، با یکی از نمایندگی‌های مجاز ال جی برای رفع این مشکل تماس بگیرید.

خرابی بازوهای اسپری

بازوهای اسپری آب وظیفه دارند تا آب را با فشار در داخل مخزن ماشین ظرفشویی پخش کنند. در پشت بازوهای اسپری یک چرخنده و موتور قرار دارد که ممکن است در گذر زمان و در صورت عدم استفاده اصولی، آسیب ببینند.

زمانی که موتور بازوهای اسپری آب آسیب دیده باشند، شما با مشکلاتی مانند صدای زیاد ماشین ظرفشویی ال جی مواجه می‌شوید. به این صورت که ماشین شروع به تولید صداهای اضافی مانند تق‌تق می‌کند و پس از شست و شو نیز متوجه می‌شوید که ظروف سمتی که بازوی خراب در آن قرار دارد، به درستی تمیز نشده‌اند. مانند پمپ تخلیه، بررسی و تعمیر بازوهای اسپری آب یک کار تخصصی است.

برای تعویض موتور اسپری ابتدا باید بازو را با نهایت دقت از جای خود در بیاورید. توجه داشته باشید که این کار را باید با نهایت ظرافت انجام دهید. چرا که ممکن است خود بازو بشکند و مجبور باشید برای خرید آن هزینه اضافی پرداخت کنید.

برای تعویض بازوی اسپری باید حتما باید از خدمات نمایندگی‌های مجاز ال جی استفاده کنید. توجه داشته باشید که با این کار، این اطمینان را خواهید داشت که به قطعات دیگر ماشین ظرفشویی آسیب نمی‌رسد و قطعات اصلی نیز جایگزین قطعات خراب می‌شوند.

وجود مشکل از سمت موتور ماشین ظرفشویی

مشکل صدای زیاد ماشین ظرفشویی ال جی می‌تواند دلایل مختلفی داشته باشد که یکی از آن‌ها خرابی یا نیم‌سوز بودن موتور است. زمانی که موتور ماشین ظرفشویی با مشکل مواجه شده باشد، در حین کار شما صداهای ناهنجاری را می‌شنوید که می‌توانند اذیت‌کننده باشند.

برند ال جی تکنولوژی جدیدی را برای موتورهای ماشین ظرفشویی و لباسشویی خود ایجاد کرده است که به اصطلاح به آن‌ها گیربکسی نیز گفته می‌شود. همچنین ال جی تا 10 سال خدمات پس از فروش این موتورها را تضمین کرده است و در صورت خرابی، خود نمایندگی تمام هزینه‌های تعمیر موتور را برای شما بر عهده خواهد گرفت.

توجه داشته باشید که بررسی موتور خراب یک کار کاملا تخصصی است و باید حتما توسط افراد حرفه‌ای انجام شود. در غیر این صورت ممکن است که به بخش‌های مختلف آن آسیب وارد شود. در صورت آسیب به بخش‌های دیگر موتور نیز ممکن است مجبور شوید یک موتور دیگر را تهیه کنید و در نتیجه هزینه چندین میلیونی به شما تحمیل خواهد شد.

شنیدن صدای اضافی شبیه به تخلیه شدن آب در ماشین ظرفشویی

یکی دیگر از دلایل برای ایجاد صدای زیاد ماشین ظرفشویی ال جی، گرفتگی فیلتر است. زمانی که فیلتر خروجی آب گرفته باشد، آب با میزان کم اما با فشار زیادی خارج می‌شود. همین موضوع باعث می‌شود تا شما صدای خروج آب را از ماشین ظرفشویی بشنوید. البته که شنیدن صدای آب تا حدودی طبیعی است و جای نگرانی وجود ندارد. اما در برخی مواقع این صدا بسیار زیاد می‌شود که باید برای رفع آن اقدام کرد.

برای تعویض فیلتر خروجی آب باید به مخزن ماشین ظرفشویی ال جی در کف آن دسترسی داشته باشید. توجه داشته باشید که این کار نیازمند دانش تخصصی است و برای رفع آن بهتر است که از خدمات یکی از نمایندگی‌های مجاز ال جی استفاده کنید.

مشکل صدای زیاد ماشین ظرفشویی ال جی را جدی بگیرید

مشکل صدای زیاد ماشین ظرفشویی ال جی را جدی بگیرید

ماشین ظرفشویی‌های ال جی از کیفیت بسیار بالایی برخوردار هستند؛ اما در مواقعی ممکن است این ماشین‌ها صداهای اضافی از خود تولید کنند. لازم به ذکر است که مشکل صدای زیاد ماشین ظرفشویی ال جی دلایل مختلفی دارد که بهتر است توسط تکنسین متخصص در زمینه تعمیر ظرفشویی ال جی بررسی شود. چرا که در غیر این صورت ممکن است به بخش‌های دیگر ماشین نیز آسیب برسد.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 4 میانگین: 2]

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید

021-47278

ثبت سفارش 24 ساعته

فرم ثبت سفارش