اشنایی با قطعات جاروبرقی ال جی

آشنایی با قطعات جاروبرقی ال جی

قطعات جارو برقی ال جی؛ اجزایی کاربردی در یک سیستم پیشرفته

یکی از مهم‌ترین وسایل برقی موجود در هر منزل، جاروبرقی است که در نظافت سطوح مختلف کمک فراوانی به شما می‌کند. جاروبرقی ال جی هم از جمله لوازم خانگی باکیفیت در بازار لوازم خانگی ایران است. اگر از دارندگان این نوع جاروبرقی‌ها هستید، آشنایی با قطعات جاروبرقی ال جی باعث می‌شود تا بتوانید شناخت بهتری از نحوه عملکرد قسمت‌های مختلف دستگاه داشته باشید. همچنین می‌توانید با کسب آگاهی از ویژگی‌های اجزای سیستم جاروبرقی ال جی، به شکل راحت‌تر و کاربردی‌تر از این وسیله استفاده کنید.

به صورت کلی هر کدام از قطعات جاروبرقی ال جی کارکردی مخصوص به خود را دارند و به‌وجود آمدن هرگونه نقص در آن‌ها می‌تواند عملکرد کلی دستگاه را تحت تاثیر قرار دهد. در برخی موارد نیز ممکن است منجر به سوختن دستگاه یا صرف هزینه زیاد برای تعمیر آن بشود. در این مطلب از مرکز خدمات تعمیرات ال جی ال جی پشتیبان قصد داریم تا هر کدام از قطعات جاروبرقی ال جی را به طور دقیق مورد بررسی قرار دهیم.

آگاهی از نحوه عملکرد قطعات جاروبرقی ال جی

آگاهی از نحوه عملکرد قطعات جاروبرقی ال جی

به صورت کلی هر کدام از قطعات جاروبرقی ال جی وظیفه مخصوص به خود را در انجام امور نظافتی به عهده دارند. آشنایی با ساختار تشکیل‌دهنده این قطعات و کسب اطلاع از چگونگی عملکرد آن‌ها، می‌تواند در هنگام بروز نواقص و مشکلات شما را در تشخیص به موقع یاری کند. در چنین مواقعی شما به راحتی ایرادات متداول را تشخیص داده و می‌توانید در صورت نیاز قطعات مربوطه را تعویض یا خریداری نمایید.

در ادامه این بخش، به معرفی کلی برخی از قطعات جاروبرقی ال جی می‌پردازیم:

 • موتور جاروبرقی
 • بدنه اصلی
 • لوله تلسکوپی
 • فیلتر
 • برس
 • پاکت
 • لوله خرطومی
 • سیم جمع کن

موتور محرک؛ از قطعات کلیدی جاروبرقی

در زمینه آشنایی با قطعات جاروبرقی ال جی یکی از اصلی‌ترین بخش‌هایی که نیاز به شناخت آن داریم، موتور جاروبرقی ال جی است. تمام وسایل الکتریکی به منظور شروع به کار خود نیاز به موتور دارند. نقش اصلی موتور، مکش هوا به درون دستگاه با استفاده از جریان برق است.

به بیان دیگر موتور به عنوان یکی از قطعات جاروبرقی ال جی با ایجاد سطحی از فشار منفی، ذرات آشغال را به درون دستگاه جذب می‌نماید. هرقدر که موتور جاروبرقی شما از قدرت بیشتری برخوردار باشد، می‌تواند ذرات بیشتری از سطح زمین را به درون خود جذب کند.

ساختار و عملکرد فیلتر به عنوان یکی از قطعات جاروبرقی ال جی

در زمینه قطعات جاروبرقی ال جی یکی از کاربردی‌ترین و مهم‌ترین این قطعات فیلتر است. فیلتر به طور کلی نقش بسیار مهمی را در عملکرد صحیح دستگاه بازی می‌کند. زمانی که دستگاه شروع به کار می‌کند، زباله‌ها از طریق مکش به درون دستگاه هدایت می‌شوند. علاوه بر کشیدن زباله‌ها به درون دستگاه گرد و خاک زیادی نیز به درون جاروبرقی ال جی وارد می‌شوند.

در شرایطی که این ذرات نتوانند از هوای مکیده شده خود را جدا کنند، هوایی که ازموتور خارج می‌شود، به داخل فیلتر وارد شده و در نهایت آن را آلوده می‌کند. به همین علت است که در بخش خروجی هوا از کیسه و یا فیلتری که که دارای تعدادی لایه اسفنجی است، استفاده می‌شود.

 به بیان دیگر نقش اصلی فیلتر در قطعات جاروبرقی ال جی جلوگیری از ورود گرد و خاک و همچنین تصفیه هوای ورودی به درون دستگاه است. فیلتر اجازه نمی‌دهد که گرد و خاک وارد فضای منزل شما بشود.

سیم جمع کن؛ یکی از قطعات الکترومکانیکی مهم در هر جاروبرقی

سیم جمع کن؛ یکی از قطعات الکترومکانیکی مهم در هر جاروبرقی

در زمینه معرفی کاربردهای هر کدام از قطعات جاروبرقی ال جی شناخت سیم جمع کن به عنوان فصل مشترک بخش الکترونیکی و مکانیکی دستگاه از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. قسمت الکتریکی سیم جمع کن به طور کلی شامل دو شاخه، شاخک‌هایی به منظور انتقال برق به درون جاروبرقی، سیم برق و همچنین پلاتین‌هایی برای اتصال به برق هستند.

در زمان خاموشی جاروبرقی ال جی سیم جمع کن با مخفی کردن کابل برق، مانع از صدمه دیدن سیم می‌شود. شما می‌توانید به راحتی با استفاده از این قابلیت سیم برق خود را به صورت اتوماتیک و قرقره‌ای جمع کنید. همچنین در شرایطی که نیاز به باز کردن سیم جاروبرقی داشتید، می‌توانید تنها با کشیدن سیم این کار را انجام دهید. سیم جمع کن جاروبرقی را می‌توان از جمله قطعاتی دانست که بر روی بدنه دستگاه جاروبرقی تعبیه شده‌اند.

اهمیت شناخت عملکرد لوله خرطومی جاروبرقی

در بررسی قطعات جاروبرقی ال جی این بار نوبت به لوله خرطومی می‌رسد. لوله خرطومی قطعه‌ای شبیه به شیلنگ است که از انعطاف‌پذیری بسیار بالایی برخوردار است. این لوله خرطوم جاروبرقی به طور معمول از جنس لاستیک نرم است که در آن از پلی اتیلن استفاده می‌شود. خرطوم را می‌توانیم از کلیدی‌ترین قطعات جاروبرقی ال جی به شمار بیاوریم که به منظور ایجاد خلا از فشار هوا استفاده می‌کند.

خلایی که توسط خرطوم ایجاد می‌شود می‌تواند به راحتی ذرات گرد و خاک را به داخل جاروبرقی بکشاند. یکی از نکاتی که بهتر است درباره آن اطلاع داشته باشید این است که باید بین میزان قدرت موتور و اندازه خرطوم تناسب وجود داشته باشد. در غیر این صورت این امکان وجود دارد که به موتور فشار زیادی وارد بشود.

به عبارت دیگر در صورت کوچک بودن سایز خرطوم، هوای لازم برای خنک نگه داشتن موتور به آن نخواهد رسید. در صورتی که هرگونه شکستگی یا سوراخ در خرطوم جاروبرقی ال جی بوجود بیاید، کارایی و قدرت مکندگی دستگاه تا حد زیادی کاهش پیدا می‌کند.

کیسه یا همان پاکت جاروبرقی ال جی

کیسه یا همان پاکت جاروبرقی ال جی

از دیگر قطعات مهم جاروبرقی ال جی می‌توانیم به کیسه یا پاکت اشاره کنیم. کیسه محل تجمع مواد زائد، زباله‌ها و همچنین گرد و خاک‌ها است. در جاروبرقی‌های مختلف از جمله برند ال جی کیسه‌ها می‌توانند به صورت همیشگی و یا یک بار مصرف باشند. آن دسته از پاکت‌هایی که یکبار مصرف هستند، با هر بار استفاده باید سریعا دور انداخته شوند. اما کیسه‌های دائمی را پس از اینکه ظرفیتشان تکمیل شد، می‌توانید دوباره استفاده کنید.

از مهم‌ترین فواید این کیسه‌های یکبار مصرف، بهداشتی‌تر بودن آن‌ها در مقایسه با کیسه‌های دائمی است. بعد از اینکه به طور کامل با این قطعات جاروبرقی ال جی آشنایی پیدا کردید، یکی از نکات مهمی که باید درباره آن بدانید این است که هر کدام از مدل‌های جاروبرقی ال جی دارای کیسه‌ای مخصوص به خود هستند که در زمان  تعویض این قطعه باید کیسه‌ای متناسب با مدل دستگاه خود نصب کنید.

برس؛ از قطعات جاروبرقی ال جی که شناخت آن اهمیت زیادی دارد

برس از جمله قطعات جاروبرقی ال جی است که با کشیده شدن بر روی سطوح مختلف، زباله‌ها را به درون دستگاه منتقل می‌کند. به طور کلی برس‌ها در انواع مدل‌های جاروبرقی دارای اندازه‌ و شکل‌های متنوعی هستند. در ادامه به دو نوع مهم از انواع این برس‌ها خواهیم پرداخت:

 • برسی که به شکل مستطیل یا مثلث طراحی و ساخته می‌شود تا با توجه به شکل آن‌ها برای نظافت زمین و گوشه‌های دیوار مورد استفاده قرار گیرد
 • برس‌هایی که به طور اختصاصی به منظور نظافت درزها ساخته می‌شوند که می‌توانند برای آن قسمت‌هایی که تمیز کردنشان سخت است، مورد استفاده قرار بگیرند

رعایت چند نکته مهم برای مراقبت از قطعات جاروبرقی ال جی

برای اینکه تا مدت‌ها از قطعات جاروبرقی ال جی استفاده کنید لازم است تا با چند نکته مهم در راستای نگهداری صحیح از آن‌ها آشنا شوید. شناخت بدنه به عنوان ساختمان اصلی قسمت‌های مختلف جاروبرقی گام اول در راستای نگهداری صحیح از جاروبرقی به شمار می‌آید. در صورتی که بتوانید بدنه را صحیح و سالم نگه دارید، می‌توانید از سلامت قطعاتی که درون آن هستند نیز اطمینان حاصل کنید. مثلا برای اینکه موتور جاروبرقی شما سالم بماند، باید برنامه منظمی برای نظافت فیلترها داشته باشید. از دیگر نکات مهم در زمینه مراقبت از قطعات می‌توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

 • بهتر است اجازه ندهید تا کیسه جارو بیش از ظرفیت خود پر بشود
 • از باز بودن مسیر مکش جاروبرقی خود اطمینان حاصل کنید
 • مطمئن شوید که آب یا هر مایع دیگری درون جاروبرقی جمع نشده باشد
 • در رابطه با پاکت جاروبرقی ال جی سعی کنید که تا حد امکان قبل از آنکه بیش از حد پر بشود، آن را خالی کرده و به خوبی تمیز نمایید
 • به شما پیشنهاد می‌کنیم هر چند وقت یکبار لوله‌ها و برس‌ها را نیز به خوبی نظافت نمایید
 • در زمان کار با جاروبرقی ال جی بهتر است از بسته نشدن مسیر مکش اطمینان حاصل کنید

قطعات جاروبرقی ال جی؛ قطعاتی پیچیده که نیاز به مراقبت صحیح دارند

قطعات جاروبرقی ال جی؛ قطعاتی پیچیده که نیاز به مراقبت صحیح دارند

شاید در زمان مطالعه این مطلب این سوال به ذهنتان خطور کرده باشد که اصلا شناخت قطعات جاروبرقی ال جی چه اهمیتی دارد؟ به طور کلی شناخت صحیح ساختار فنی تشکیل‌دهنده هر دستگاه می‌تواند شما را نسبت به آن وسیله و کاربردی که دارد، آگاه‌تر کند. با شناخت اجزای جاروبرقی در مواقع نقص فنی قطعات، شما می‌توانید مشکل را به نحو صحیح عیب‌یابی کنید. از طرفی با یادگیری نحوه درست مراقبت و نگهداری وقتی این قطعات دچار مشکل شوند، می‌توانید اقدامات اولیه را در جهت رفع مشکلات آن‌ها انجام دهید و یا با شرح دقیق مشکل جاروبرقی خود از خدمات متخصصین  حوزه تعمیر جاروبرقی ال جی استفاده کنید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 2 میانگین: 3.5]

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید

021-47278

ثبت سفارش 24 ساعته

فرم ثبت سفارش