علت برق دار شدن بدنه ماشین لباسشویی ال جی

علت برق دار شدن بدنه ماشین لباسشویی ال جی

برق دار شدن بدنه ماشین لباسشویی ال جی باید در اسرع وقت رفع شود

برای شما هم احتمالا پیش آمده که در زمان دست زدن به بدنه ماشین لباسشویی ال جی، جریان برق را در آن احساس کرده باشید. این موضوع می تواند خطر آفرین باشد و به همین دلیل نیز باید آن را در سریع ترین زمان ممکن و به صورت تخصصی پیگیری کرد. از طرفی با در نظر گرفتن اینکه محل نصب ماشین لباسشویی در آشپزخانه است و وجود ارتباط میان این دستگاه و آب، ریسک اتصالی و برق گرفتگی چندین برابر می شود. به همین خاطر تصمیم گرفتیم در این مطلب از نمایندگی ال جی پشتیبان، دلایل برق دار شدن بدنه ماشین لباسشویی ال جی و راهکار های رفع آن را بررسی کنیم.

اصلی‌ترین دلایل برق دار شدن بدنه ماشین لباسشویی ال جی

اصلی‌ترین دلایل برق دار شدن بدنه ماشین لباسشویی ال جی

به طور کلی ماشین لباسشویی های برند ال جی از قطعات مختلفی تشکیل شده اند که بروز خرابی در هر یک از آن ها می‌ تواند ایرادات جدی را در این دستگاه به دنبال داشته باشد. شما با شناسایی به موقع علل برق دار شدن بدنه ماشین لباسشویی های ال جی ، می توانید این مشکلات را به صورت حرفه ای برطرف کنید.

خرابی سیم پیچ ماشین لباسشویی ال جی باعث برق دار شدن دستگاه می شود

به تدریج تمامی اتصالات ماشین لباسشویی مستهلک شده و سیم ها نیز ممکن است جریان برق را به دیواره ها منتقل کنند. در ضمن روکش سیم کشی دستگاه نیز باید کاملا سالم باشد. اگر مشاهده کردید روکش از بین رفته است باید سریع نسبت به حل این مساله اقدام کنید. چرا که آسیب دیدگی روکش سیم ها خطر برق گرفتگی را برای کاربران به همراه دارد. نکته مهم دیگری که باید در همین زمینه به آن توجه داشته باشید، اتصال سیم کشی ماشین لباسشویی به لوله فاضلاب است. زیرا اگر به اشتباه سیم کشی به لوله آب آشپزخانه متصل شده باشد، جریان برق به بدنه ماشین لباسشویی ال جی منتقل می شود.

سیم ارت به شکل غیر اصولی به زمین متصل شده است

یکی از دلایل موثر در برق دار شدن بدنه ماشین لباسشویی ال جی، اتصال غیر اصولی سیم ارت به زمین است. این موضوع می تواند سسب برق دار شدن دیواره های آن ماشین لباسشویی شود. نقش سیم ارت این است که جریان برق موجود در بدنه را به زمین منتقل کند. با این کار خطر برق گرفتگی برای کاربران به صفر می رسد.

پریز برق و دو شاخه خراب است

در بعضی از موارد خرابی پریز برق می تواند سبب برق دار شدن بدنه ماشین لباسشویی ال جی شود. در این شرایط معمولا پریزها آسیب دیده و بوی سوختگی از خود می دهند. در نتیجه در صورت مشاهده هر نوع آسیب در پریز دیگر نباید از آن استفاده کنید.

برای حل این مشکل می تواندی دو شاخه را به پریزی دیگر وصل کنید تا از بروز اتصالی جلوگیری شود. گاهی از اوقات دلیل برق داشتن بدنه ماشین لباسشویی ال جی ناشی از زنگ زدگی و دو شاخه و اتصالی آن می باشد. به منظور حل این مشکل نیز باید دو شاخه مورد نظر را تعویض کنید.

نشتی آب باید جدی گرفته شود

یکی از دلایل اصلی برق دار شدن ماشین لباسشویی های برند ال جی، نشتی آب است. متاسفانه دیده شده که بسیاری از افراد نسبت به این مشکل بی توجه هستند. در صورتی که نشتی آب می تواند بسیار خطر آفرین باشد و هم سلامت شما و هم سلامت ماشین لباسشویی را به شدت تهدید کند.

از جمله دلایل نشتی آب در ماشین لباسشویی های ال جی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • آسیب‌ دیدگی شلنگ تخلیه
  • پارگی شلنگ ورودی
  • آسیب دیدگی شیر برق
  • انسداد شلنگ های دستگاه

سطح زیر ماشین لباسشویی ال جی خیس است

در صورتی که بنا به هر دلیلی بدنه و یا سطح زیر ماشین لباسشویی ال جی مرطوب باشد، احتمال وجود برق در بدنه دستگاه افزایش پیدا می کند. به همین خاطر باید سعی کنید که ماشین لباسشویی را همیشه به دور از سینک نصب کرده و به هیچ عنوان آن را در محیط مرطوب قرار ندهید. یکی از مواردی که می تواند باعث خیس شدن سطح زیر ماشین لباسشویی شود، افزایش سطح آب دستگاه و نشت آن به محیط است.

برق داشتن بدنه در مدل های قدیمی ماشین لباسشویی ال جی، مشکلی رایج است

استفاده طولانی مدت از ماشین لباسشویی ال جی منجر به فرسایش بعضی از قطعات آن و زنگ زدگی می شود. در صورتی که ماشین لباسشویی را در حمام قرار داده اید، باید بدانید که رطوبت بالا می تواند زنگ زدگی بدنه را سرعت ببخشد و همین موضوع نیز باعث می شود تا در زمان لمس دستگاه، احتمال برق گرفتگی شما افزایش پیدا کند. توجه داشته باشید که در صورت نصب ماشین لباسشویی در حمام یا اتاق دیگری با رطوبت بالا احتمال برق دار شدن بدنه دستگاه افزایش پیدا خواهد کرد.

دینام موتور با بدنه تماس پیدا کرده است

دینام وسیله ای محرک است که عموما در ساختار ماشین لباسشویی مورد استفاده قرار می گیرد. در صورتی که دستگاه شما برای مدت زمان طولانی روشن باشد، موتور به قدری داغ می شود که ممکن است آتش بگیرد. توجه داشته باشید این اتفاق برای دینام های قدیمی بیشتر رخ می دهد.

از طرفی داغ شدن دینام می تواند خود دلیلی بر داغ شدن بیش از اندازه ماشین لباسشویی ال جی شود. چرا که همزمان با سوختن دینام، موتور یک اتصال الکتریکی کوتاه ایجاد و سپس این جریان را به بدنه ماشین لباسشویی منتقل می کند. یکی از نشانه های این اتفاق، استشمام بوی سوختگی در اطراف دینام است.

موتور ماشین لباسشویی ال جی نیم سوز شده است

یکی از مواردی که باید در خصوص دلایل برق دار شدن بدنه ماشین لباسشویی ال جی بررسی کرد، نیم سوز شدن موتور است. برای مثال ذوب شدن یا آتش گرفتم موتور دینام و خازن از پیامد های زیان بار نیم سوز شدن موتور ماشین لباسشویی ال جی به شمار می آیند. در صورت وقوع این اتفاق، ماشین لباسشویی ال جی شما قابل استفاده نیست و زمانی که دست یا بخشی از بدت با آن تماس داشته باشد، فرد دچار برق گرفتگی می شود. برای بررسی دقیق تر این موضوع خوب است بدانید که ممکن است نوعی اتصال کوتاه در دینام ایجاد و باعث آتش گرفتن آن شود.

خازن پارازیت گیر اتصالی پیدا کرده است

خازن پارازیت گیر در ابتدای مدار های الکتریکی به منظور خنثی کردن پارازیت های ناشی از فعالیت ماشین لباسشویی ال جی نصب می شود. در صورت وجود جریانات الکتریکی اضافی در مدار، این قطعه آسیب می بیند. توجه داشته باشید که این اتصالی می تواند به بدنه ماشین لباسشویی هم سرایت کتد. به منظور جلوگیری از خرابی این قطعه مهم توصیه می کنیم که دستگاه خود را در زمان کم باری مصرف برق روشن کنید. به طور کلی قرار دادن ماشین لباشویی در محیط های مرطوب نیز از دیگر دلایل خرابی زود هنگام خازن پارازیت ماشین لباسشویی ال جی به شمار می آید.

سوالات متداول

برق دار شدن بدنه ماشین لباسشویی ال جی چه نشانه‌ هایی دارد؟

زمانی که بدنه ماشین لباسشویی شما برق دار شود در زمان لمس آن حسی شبیه به سوزن سوزن شدن یا مور مورد در شما ایجاد می شود. اما در صورتی که داخل دستگاه برق دار شده باشد که در بیشتر موارد این برق دار شدن مربوط به دیگ است، در زمان بیرون آوردن لباس ها می توانید این برق گرفتگی را احساس کنید.

از کابل اتصال به زمین چطور باید استفاده کنیم؟

یکی از روش ‌های بسیار مفید برای مقابله با برق گرفتگی ماشین لباسشویی، تکنیک زمین کردن است. برای این کار ابتدا باید نگاهی به قسمت پشت ماشین لباسشویی خود بیندازید. به این ترتیب می‌ توانید بررسی کنید که آیا اتصال زمین مشکل دارد یا خیر. اگر سیم ارت ماشین لباسشویی به‌ درستی نصب شده باشد و بدنه ماشین لباسشویی هنوز هم برق دارد، ممکن است دوشاخه برق وارونه نصب شده باشد.

نشتی آب به چه دلایلی در ماشین لباسشویی های برند ال جی رخ می دهد؟

صدمه دیدن شیلنگ تخلیه، پارگی شیلنگ ورودی، آسیب دیدن شیر برق و مسدود شدن شیلنگ های دستگاه از جمله دلایل نشتی آب ماشین لباسشویی به شمار می آیند.

رفع برق دار بودن بدنه ماشین لباسشویی ال جی توسط تکنسین های ماهر

رفع برق دار بودن بدنه ماشین لباسشویی ال جی توسط تکنسین های ماهر

برق داشتن بدنه فلزی یا داخلی ماشین لباسشویی های ال جی می تواند بسیار خطر آفرین باشد. در صورت احساس جریان برق در زمان لمس دستگاه، در اولین فرصت باید ماشین لباسشویی را از برق جدا کنید. توصیه می کنیم تا حد ممکن از استفاده مجدد از ماشین لباشویی تا زمان رفع این مشکل خودداری کنید و در این شرایط حتما از یک تعمیرکار مجرب  در زمینه تعمیر لباسشویی ال جی کمک بگیرید. با این کار علاوه بر صرف هزینه معقول برای تعمیر، برای سلامت خود و اعضای خانواده نیز مشکلی ایجاد نخواهد شد.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید

021-47278

ثبت سفارش 24 ساعته

فرم ثبت سفارش