علت آبریزی از ماشین ظرفشویی ال جی

علت آبریزی از ماشین ظرفشویی ال جی

آبریزی از ماشین ظرفشویی ال جی؛ مشکلی که آزار دهنده اما قابل حل است

دلیل آبریزی از ماشین ظرفشویی ال جی چیست؟ برای رفع این مشکل چه اقداماتی می‌توانیم انجام بدهیم؟ چه زمانی باید برای رفع این مشکل به یک تعمیرکار حرفه‌ای و مراکز تعمیر ماشین ظرفشویی ال جی مراجعه کنیم؟ چنین مشکلی برای دارندگان این دستگاه‌ها به خصوص در مواردی که دستگاه ظرفشویی در داخل منزل نصب شده است می‌تواند سبب بروز مشکلات بزرگتر شود.

نشتی آب ماشین ظرفشویی ال جی به خارج از آن می‌تواند دلایل متعددی داشته باشد که بعضی از آن‌ها به سادگی رفع می‌شود و شخص کاربر هم می‌تواند به راحتی آن را انجام دهد. اما بعضی از دلایل نشت آب ماشین ظرفشویی ال جی با مسائل فنی و تخصصی مرتبط است که در این شرایط باید از یک تعمیرکار حرفه‌ای برای رفع این مشکل کمک بگیرید. در ادامه این مطلب که توسط نمایندگی تعمیرات ال جی ال جی پشتیبان تهیه شده  است به چگونگی رفع مشکل پرداخیتم با ما همراه باشید.

 

خرابی پمپ ماشین ظرفشویی ال جی؛ از قطعات موثر در آبریزی

خرابی پمپ ماشین ظرفشویی ال جی؛ از قطعات موثر در آبریزی

یکی از قطعات بسیار مهمی که در عملکرد صحیح ماشین ظرفشویی تاثیر بالایی دارد، پمپ دستگاه است. این پمپ در واقع برای گردش آب در داخل محفظه شستشو و همچنین تخلیه آن نقش مهمی را بر عهده دارد. این قطعه در قسمت پایین دستگاه قرار دارد و در حالت کلی در مواقعی که مشکلی در پمپ یا درزگیر آن ایجاد شود، احتمال نشت آب از آن قسمت بالا می‌رود.

نقش واشر پلاستیکی در نشتی آب

پمپ ماشین ظرفشویی ال جی دارای قسمت‌های مختلفی است که بروز مشکل در هر یک از آن‌ها می‌تواند مشکلاتی در ابعاد بزرگ‌تر را ایجاد کند. در ماشین ظرفشویی های برند ال جی به منظور جلوگیری از نشت آب از قسمت‌های جانبی پمپ، از یک واشر پلاستیکی استفاده می‌کنند که در واقع نقش درزگیر را ایفا می‌کند.

به همین دلیل باید توجه داشته باشید که در صورت بروز هرگونه ترک‌خوردگی یا پارگی در این واشر ممکن است آب از آن قسمت به خارج نفوذ و نشت کند. همچنین مواد شوینده به مرور بر روی واشر تاثیر گذاشته و سبب از بین رفتن آن می‌شوند. لازم به ذکر است که این مشکل نشت آب از این قسمت‌ها به سادگی قابل دیدن نیست و برای پی بردن به وجود مشکل نیاز به باز کردن پنل دسترسی آن دارید.

واشر لاستیکی دور درب ماشین ظرفشویی ال جی

یکی از دلایل آبریزی از ماشین ظرفشویی برند ال جی، مشکلات مربوط به واشر لاستیکی دور درب است. در این ماشین های ظرفشویی از یک واشر لاستیکی در بین درب و دستگاه با هدف جلوگیری از نشتی آب از قسمت درب جلوی دستگاه استفاده می‌کنند. به همین دلیل هم با گذشت زمان این امکان وجود دارد که واشر لاستیکی دور درب دستگاه دچار نوعی حالت خشکی و شکنندگی شود که همین عامل هم می‌تواند آبریزی از ماشین ظرفشویی ال جی را به دنبال داشته باشد.

چنانچه مشاهده کردید لاستیک به خوبی بر روی شیارهای درب سوار نشده بود تلاش کنید آن را در جای خود محکم کنید. اما در صورتی که لاستیک دچار ایرادات و نواقصی در شکل ظاهری خود شده بود، باید آن را در سریع‌ترین زمان ممکن تعویض کنید. همچنین علاوه بر تمامی مواردی که گفته شد به شما توصیه می‌کنیم ضامن قفل درب دستگاه را به خوبی چک کنید. زیرا در صورت بروز هرگونه خرابی از این دست، این موضوع می‌تواند یکی از دلایل اصلی باشد.

شیر ورودی آب ماشین ظرفشویی ال جی را به دقت بررسی کنید

شیر ورودی آب ماشین ظرفشویی ال جی را به دقت بررسی کنید

به صورت کلی در ماشین ظرفشویی های ال جی به منظور هدایت آب به درون دستگاه از یک شیر با هدف هدایت آن استفاده می‌شود که در صورت بروز هرگونه آسیب‌دیدگی می‌تواند نشتی آب ماشین ظرفشویی ال جی را به دنبال داشته باشد.

این شیرهای ورودی به طور معمول در بیشتر دستگاه‌های ظرفشویی در قسمت پایین قرار دارد و اجزای دیگری مانند شلنگ آب، پوشش فلزی متصل به آن و همچنین سایر موارد در عملکرد صحیح آن تاثیرگذار هستند. بنابراین به شما توصیه می‌کنیم که شیر ورودی آب را به دقت بررسی کنید تا از سلامت آن اطمینان داشته باشید. در صورتی که مشاهده کردید اجزای متصل به شیر ورودی، هیچ‌گونه نقصی نداشتند این احتمال هم وجود دارد که ایراد از طرف بدنه پلاستیکی آن باشد. به شما یادآور می‌شویم که تمام این بررسی‌ها باید زمانی انجام شود که ماشین ظرفشویی ال جی در حال اجرای برنامه‌ های شتسشو است.

آبریزی ناشی از محفظه مواد شوینده ماشین ظرفشویی ال جی

در دستگاه های ظرفشویی برای تامین مواد شوینده و افزودن آن برای شستشوی ظروف، از یک محفظه مخصوص استفاده می‌شود که در بخش جلویی دستگاه های ال جی قرار دارد. معمولا در زمان تنظیم برنامه و اجرای آن توسط کاربر، دستگاه شروع به آبگیری می‌کند و در مواقعی تعیین شده آب را به داخل محفظه شوینده‌ ها هدایت می‌کند تا بعد از رقیق کردن شوینده، آن را بر روی ظروف پخش کند.

چگونه محفظه شوینده را باز کنیم

به همین منظور اگر مشکلی در محفظه شوینده ماشین ظرفشویی وجود داشته باشد می‌تواند عامل نشت آن به بیرون از دستگاه باشد. در حالت کلی محفظه‌ های شوینده در دو حالت مختلف به ماشین ظرفشویی های ال جی متصل هستند. در بعضی از مدل های ظرفشویی ال جی، محفظه شونده در قسمت جلویی آن قرار داشته و با پیچ و مهره به پنل آن متصل شده است. در نتیجه کاربر برای اطمینان از عدم نشت آب از آن قسمت باید پیچ و مهره‌ها را باز کرده و واشر آب‌بندی آن که بین محفظه قرار دارد را بررسی کرد تا نقصی نداشته باشد. در صورت وجود هرگونه اشکال واشر باید سریعا تعویض شود.

اما در بعضی دیگر از مدل های ظرفشویی ال جی، شوینده دستگاه در داخل پنل جاسازی شده است و به واسطه یک شلنگ و همینطور یک بست لاستیکی به قسمت پشتی پنل جلویی متصل می‌شود. در این مدل ها باید شلنگ و بست لاستیکی آن را به دقت مورد بررسی قرار بدهید و در صورت هرگونه خرابی از یک شلنگ و بست لاستیکی استفاده کنید.

بازوی آبپاش یا اسپری کننده آب در ماشین ظرفشویی های ال جی

یکی از دلایلی که می‌تواند سبب آبریزی از ماشین ظرفشویی ال جی شود، بازو های آبپاش یا اسپری کننده آب هستند. در این دستگاه ها برای اسپری کردن آب و شوینده بر روی سطح ظروف، از بازوهای متحرک آبپاش در قسمت‌ های پایین و اغلب بالا استفاده می‌شود که آب را تحت فشار به سطح ظروف پخش می‌کند و سبب شستشوی آن‌ها می‌شود.

تغییر جهت اسپری کردن آب در بازوها

در همین رابطه یکی دیگر از مواردی که می‌تواند نشتی آب ماشین ظرفشویی ال جی را به دنبال داشته باشد، تغییر جهت اسپری کردن آب در بازوها است. حتما به این موضوع توجه داشته باشید که در قسمت های پایین درب دستگاه از واشرهای لاستیکی به منظور درزبندی و جلوگیری از نشت آب استفاده نشده است و در شرایطی که در بازوها مشکلی ایجاد شود و آب را در این جهت پخش کند، این امکان وجود دارد که آب از این قسمت نفوذ کرده و به خارج از دستگاه نشت کند.

به همین منظور توصیه می‌کنیم که در صورت بروز مشکلاتی از این دست، تلاش کنید تا بازو های آبپاش را از محل آن جدا کرده و به طور کامل باز کنید و آن را مورد بررسی قرار بدهید. حتما به این موضوع توجه داشته باشید که در صورت وجود هرگونه شکستگی یا نقص در بازوهای آبپاش باید آن را تعویض کنید.

مشکل آبریزی از ماشین ظرفشویی ال جی را به تعمیرکاران ماهر بسپارید

مشکل آبریزی از ماشین ظرفشویی ال جی را به تعمیرکاران ماهر بسپارید

آبریزی از ماشین ظرفشویی ال جی، یکی از مسائلی است که می‌تواند برای دارندگان این دستگاه ها، بسیار دردسر ساز و آزار هنده باشد. حتی اگر مقدار این نشتی آب کم هم باشد اما می‌تواند به سطوح اطراف ظرفشویی آسیب زده و خسارات زیادی را به همراه داشته باشد. در بسیاری از موارد، بررسی‌ های غیر کارشناسانه درباره نشت آب از ماشین ظرفشویی ال جی، سبب وارد آمدن آسیب بیشتر به این دستگاه می‌شود. به همین دلیل تکنسین‌های ماهر به واسطه تجربه بالایی که در تعمیر ظرفشویی ال جی دارند، می‌توانند بهترین گزینه برای شما به منظور حل مشکل نشتی آب از ماشین ظرفشویی ال جی باشند.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 3 میانگین: 3.3]

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید

021-47278

ثبت سفارش 24 ساعته

فرم ثبت سفارش