علت یکسره کار کردن کولرگازی اسپیلت ال جی

علت یکسره کار کردن کولرگازی اسپیلت ال جی

یکسره کار کردن کولرگازی اسپیلت ال جی چه دلایلی دارد؟

یکی از مشکلات که رایج کولرهای گازی اسپیلت ال جی، یکسره کار کردن این دستگاه است. دلایل مختلفی برای بروز این مشکل وجود دارند که از جمله آنها می توان به کثیف شدن فیلتر هوای کولر گازی، بسته شدن مجراهای کویل ‌های کولر، خرابی ترموستات و سنسور دمای کولر گازی، بسته شدن مسیرهای خروجی هوا، کم شدن گاز کمپرسور و ضعیف شدن موتور کولر گازی اشاره کرد. اگر شما نیز با چنین مشکلی مواجه شده اید، توصیه می کنیم رفع این مشکل را به تعمیرکاران متخصص بسپارید. برای بررسی کامل مشکل یکسره کار کردن کولرگازی اسپیلت ال جی و روش های رفع آن، در این مطلب از نمایندگی ال جی پشتیبان با ما همراه باشید.

دلایل یکسره کار کردن کولرگازی اسپیلت ال جی

دلایل یکسره کار کردن کولرگازی اسپیلت ال جی

دلایل مختلفی دست به دست هم می دهند تا با مشکل یکسر‌ه کا‌ر کر‌دن کولر‌گازی ا‌سپیلت ا‌ل جی‌ مواجه شوید. در صورتی که فکر می کنید کولر گازی شما دائما در حال کار است و به هیچ عنوان کمپرسور آن خاموش نمی شود، توصیه می کنیم رفع آن را به افراد متخصصی که در این حوزه فعالیت می کنند، بسپارید.

از جمله دلایل بروز مشکل یکسره کار کردن کولرگازی اسپیلت ال جی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • کثیف شدن فیلتر هوای کولر گازی
  • بسته شدن مجراهای کویل ‌های کولر
  • خرابی ترموستات و سنسور دمای کولر گازی
  • بسته نبودن مسیرهای خروجی هوا داخل محیط
  • کمپرسور به سرویس نیاز دارد
  • ضعیف شدن موتور کولر گازی

کثیف شدن فیلتر هوای کولر گازی

در صورتی که فیلتر هوای کولر گازی بیش از حد کثیف شده باشد، ممکن است با مشکل یکسر‌ه کا‌ر کر‌دن کولر‌گازی ا‌سپیلت ا‌ل جی‌ مواجه شوید. این فیلتر معمولا در بخش بالای یونیت کولر گازی قرار دارد و هوای داخل اتاق را به خود می کشد. حال در گذر زمان، کثیفی‌هایی که در داخل اتاق و هوای آن قرار دارند، به فیلتر جذب می شوند. همین موضوع باعث می‌شود تا فیلتر کثیف شود. در صورت کثیفی بیش از حد، جریان هوای ورودی به یونیت و اسپیلت کاهش پیدا می کند. همین موضوع باعث می شود تا با مشکل یکسره کار کردن کولرگازی اسپیلت ال جی مواجه شوید.

بسته شدن مجراهای کویل ‌های کولر

از نظر عملکردی، می‌توان گفت که داخل اسپیلت کولر گازی، بسیار شبیه به یخچال است. درست مانند یخچال‌ها، در اسپیلت ها نیز از کویل های کندانسور استفاده شده است. در کولر گازی، معمولا این کویل ها در معرض آلودگی های محیطی قرار دارند و مسدود شدن آن ها در گذر زمان کاملا طبیعی به نظر می رسد. نکته ای که در این میان وجود دارد این است که این کویل ها به راحتی قابل دسترس هستند و با فشار شیلنگ آب می‌توان انسداد آن ها را برطرف کرد. البته توصیه می کنیم برای این منظور حتما جریان برق کولر را قطع کنید.

در داخل یونیت داخلی کولر گازی، کویل هایی با عنوان کویل های اواپراتور وجود دارند. این کویل ها در بازه زمانی بیشتری کثیف می شوند. در عین حال، تمیزکردن آن ها نیز به مراتب سخت تر است. اگر با مشکل یکسر‌ه کا‌ر کر‌دن کولر‌گازی ا‌سپیلت ا‌ل جی‌ مواجه شده اید، توصیه می کنیم بررسی انسداد کویل ها را به افراد متخصص در این حوزه بسپارید.

به طور کلی، می توان گفت که اگر سطح کویل های اواپراتور پر از گرد و غبار شده باشد، جریان هوای خنکی که از داخل کویل ها در جریان است، گرم می شود. در نتیجه، باد کولر آنطور که باید، خنک نخواهد بود. این باعث می شود تا کولر برای رساندن دمای محیط به حد مطلوب به صورت دائم کار کند.

خرابی ترموستات و سنسور دمای کولر گازی

در کولر گازی های امروز، از ترموستات یا سنسور مخصوص برای تشخیص دما استفاده می شود. در صورتی که شرایط دمایی بیشتر از دمای تعیین شده باشد، کولر کار می کند. حال اگر به هر دلیلی ترموستات دما آسیب دیده باشد، ممکن است با مشکل یکسره کار کردن کولرگازی اسپیلت ال جی مواجه شوید. چرا که ممکن است ترموستات نتواند دمای اتاق را به درستی تشخیص دهد و باعث شود تا کولر کار به صورت دائم کار کند.

روش های مختلفی برای بررسی سلامت ترموستات کولر گازی وجود دارند. یکی از این روش ها، باز کردن این قطعه و بررسی سلامت آن با کمک دستگاه مقاومت سنج است. در صورتی که طبق کاتالوگ مخصوص تعمیر کولر گازی ال جی، مقاومت ترموستات از بازه اعلام شده خارج باشد، باید به فکر تعویض قطعه آن قطعه باشید. در غیر این صورت، ترموستات سالم است و می توان از آن استفاده کرد.

روش دیگر برای بررسی سلامت ترموستات، بررسی ظاهری آن است. به طور کلی، اگر به هر دلیلی نشانه هایی از آب شدن یا سوختگی را روی این قطعه مشاهده کردید، به این معنی است که باید آن را تعویض کنید. توصیه می کنیم این کار را به یک متخصص در این حوزه بسپارید.

بسته نبودن مسیرهای خروجی هوای داخل محیط

اگر با مشکل یکسر‌ه کا‌ر کر‌دن کولر‌گازی ا‌سپیلت ا‌ل جی‌ مواجه شده اید و فکر می کنید که کولر خراب شده است، توصیه می کنیم قبل از هر اقدامی، ابتدا بررسی کنید که آیا مسیرهای خروجی هوا در داخل محیط باز هستند یا خیر. در صورت باز بودن مسیرهای خروجی هوا، کولر مجبور می شود تا برای مدت طولانی کار کند. تنها در این صورت است که می تواند دما را به حد تعیین شده برساند. در نتیجه، ممکن است فکر کنید که کولر خراب است.

کمپرسور به سرویس نیاز دارد

کمپرسورهای کولر گازی معمولا از گاز R134A است. در گذر زمان، این گاز خاصیت خود را از دست می دهد یا در صورت عدم استفاده، ته نشین می شود. در نتیجه، دیگر عملکرد مناسبی نخواهد داشت. به همین خاطر، زمانی که کولر را روشن می کنید و می خواهید که دما کاهش پیدا کند، به دلیل عدم برخورداری از خاصیت مناسب یا کاهش سطح گاز، کمپرسور مجبور به کار کردن مدام می شود. در نتیجه، اگر مشکل یکسره کار کردن کولرگزای اسپیلت ال جی برای شما نیز رخ داده است، احتمال دارد که مجبور به سرویس کردن کمپرسور کولر شوید.

ضعیف شدن موتور کولر گازی

در برخی از مدل های قدیمی کولر گازی، ممکن است بعد از گذشت چند سال، موتور کولر گازی ضعیف شود و دیگر توانایی قبل را نداشته باشد. در صورت رخ دادن چنین موضوعی، ممکن است برای خنک کردن، کولرگازی اسپیلت ال جی مجبور به کار کردن مداوم شود.

روش های رفع مشکل یکسره کار کردن کولرگازی اسپیلت ال جی

راهکارهای مختلفی برای رفع مشکل یکسر‌ه کا‌ر کر‌دن کولر‌گازی ا‌سپیلت ا‌ل جی‌ وجود دارند که از جمله آنها می توان به تمیز کردن فیلتر کولر، تمیز کردن کویل های کندانسور و شارژ کمپرسور اشاره کرد. به طور کلی، بهتر است همیشه اولین قدم را تمیز کردن فیلتر در نظر داشته باشید. در بسیاری از مواقع، با انجام این کار مشکل رفع می شود.

در صورتی که با تمیز کردن فیلتر، مشکل یکسره کار کردن کولرگازی اسپیلت ال جی رفع نشد، باید کویل های کندانسور اسپیلت را تمیز کنید. اگر این کار را نیز انجام دادید و مشکل هنوز پابرجا است، توصیه می کنیم رفع این مشکل را به افراد متخصص در این زمینه بسپارید. چرا که بررسی قطعات داخلی یونیت و تست کمپرسور، کاملا تخصصی است و تنها تعمیرکار مجاز ال جی امکان بررسی دقیق آن را دارد.

جلوگیری از بروز مشکل یکسر‌ه کا‌ر کر‌دن کولر‌گازی ا‌سپیلت ا‌ل جی‌

به طور کلی، برای جلوگیری از بروز مشکل یکسر‌ه کا‌ر کر‌دن کولر‌گازی ا‌سپیلت ا‌ل جی‌ توصیه می کنیم همواره فیلتر کولر گازی را تمیز نگه دارید و تا حد امکان، سرویس های دوره ای آن را در بازه زمانی مشخص انجام دهید. در این صورت، احتمال بروز مشکلاتی مانند یکسره کار کردن به حداقل خواهد رسید.

سوالات متداول

چگونه باید فیلتر یونیت داخلی کولر گازی را تمیز کنیم؟

برای این منظور باید فیلتر را در بیاورید و با مواد شوینده به همراه فشار آب کثیفی ها را تمیز کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر به کاتالوگ کولر گازی خود مراجعه کنید.

آیا خودمان می توانیم ترموستات کولر گازی را بررسی کنیم؟

خیر. این قطعه در داخل یونیت قرار دارد و در صورت دستکاری بدون ابزار و دانش تخصصی باعث آسیب رسیدن به کولر گازی می شود.

آیا یکسره کار کردن کولرگازی اسپیلت ال جی باعث خراب شدن آن می شود؟

در صورت کارکرد مداوم و بدون استراحت، طول عمر کولر کاهش پیدا خواهد کرد.

تعمیرات کولر گازی ال جی را به افراد متخصص در این زمینه بسپارید

تعمیرات کولر گازی ال جی را به افراد متخصص در این زمینه بسپارید

مشکل یکسره کار کردن کولرگازی اسپیلت ال جی معمولا به دلیل خرابی ترموستات، گرفتگی فیلتر و کثیف بودن کویل ها رخ می دهد. برای رفع این مشکل توصیه می کنیم از خدمات مجموعه های تعمیراتی معتبر استفاده کنید. در صورت اقدام به تعمیر این دستگاه توسط افراد غیرمجاز، احتمال آسیب به قطعات دیگر کولر گازی بیشتر می شود و ممکن است مجبور شوید برای رفع این مشکل، هزینه بیشتری پرداخت کنید. به همین خاطر، بهتر است از همان ابتدا رفع مشکل یکسره کار کردن کولرگازی اسپیلت ال جی را به  متخصص تعمیرات کولرگازی اسپیلت ال جی بسپارید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید

021-47278

ثبت سفارش 24 ساعته

فرم ثبت سفارش