علت ارور OE در ماشین لباسشویی ال جی

علت ارور OE در ماشین لباسشویی ال جی

ارور OE در ماشین لباسشویی ال جی یکی از ارور های پرتکرار در لباسشویی های این برند می باشد. در یک جمله ارور OE در ماشین لباسشویی ال جی، به معنای وجود مشکلی در تخلیه آب از دستگاه می باشد. این ارور ممکن است که بنا به دلایل مختلفی ایجاد شود. در این مقاله که توسط مرکز تعمیرات ال جی ال جی پشتیبان گردآوری شده است قصد داریم تا به بررسی ارور OE در ماشین لباسشویی ال جی بپردازیم.

مفهوم ارور OE در ماشین لباسشویی ال جی

ارور OE در ماشین لباسشویی ال جی به معنای عدم تخلیه آب از دستگاه می باشد. یعنی به عبارتی دیگر یک مشکلی در مسیر تخلیه آب وجود دارد، که مانع از خروج آب می شود و دستگاه قادر به تخلیه آب کثیف نمی باشد. برای پیدا کردن منشاء مشکل باید چندین مورد را بررسی کنید تا ایراد اصلی را پیدا کنید. ما ادامه به بررسی تمامی مشکلات احتمالی در مورد بروز ارور OE در ماشین لباسشویی ال جی می پردازیم.

علل بروز ارور OE در ماشین لباسشویی ال جی

علل بروز ارور OE در ماشین لباسشویی ال جی

  • خرابی پمپ تخلیه
  • انسداد پمپ تخلیه
  • انسداد فیلتر پمپ تخلیه
  • انسداد یا تا خوردگی شلنگ خروجی آب
  • مشکلات فاضلاب ساختمان
  • مشکلات سیم کشی
  • ارتفاع نا مناسب شلنگ تخلیه
  • خرابی برد دستگاه

خرابی پمپ تخلیه

پمپ تخلیه، وظیفه دارد تا آب را از دستگاه خارج کند. پمپ تخلیه یکی از اصلی ترین و مهم ترین بخش ها در تخلیه آب می باشد. خرابی پمپ تخلیه یکی از مهم ترین دلایل و محتمل ترین حالت های عدم خروج آب از دستگاه می باشد. در صورت بروز ارور oe در لباسشویی بوش، باید حتما پمپ تخلیه بررسی شود و در صورت خرابی این قطعه، باید پمپ تخلیه تعویض گردد.

انسداد پمپ تخلیه

یکی دیگر از مواردی که باید بررسی شود، چک کردن پمپ تخلیه از لحاظ گرفتگی می باشد. این احتمال وجود دارد که اجسامی مانند سکه، سنجاق، نخ و الیاف لباس ها و… در پره های پمپ تخلیه ( یا همان پروانه ) گیر کرده باشند و مانع از عملکرد صحیح پمپ تخلیه شوند. در نتیجه باید این اجسام از داخل پمپ تخلیه خارج شوند، همچنین در صورت خرابی پروانه های پمپ تخلیه و خرابی خود پمپ تخلیه، باید تعمیر و یا تعویض پمپ تخلیه انجام شود. از مهم ترین نشانه های خرابی پمپ تخلیه یا کار نکردن آن می توان به شنیده نشدن صدای تخلیه آب و یا وجود صدای غیر عادی پمپ تخلیه هنگام کارکرد اشاره کرد.

انسداد فیلتر پمپ تخلیه

یکی دیگر از مواردی که باید آن را بررسی کنید، انسداد فیلتر پمپ تخلیه می باشد. آب کثیف قبل از ورود به پمپ تخلیه ابتدا وارد فیلتر پمپ تخلیه می شود. فیلتر پمپ تخلیه ممکن است که بر اثر گیر کردن اجسامی مثل کلید، سکه، سنجاق، دکمه لباس و… مسدود شود. در این صورت شما باید فیلتر پمپ تخلیه را باز کنید و فیلتر را خارج کنید و آن را بشویید و سپس در جای خود قرار دهید. توجه داشته باشید که در صورت پارگی یا خرابی فیلتر پمپ تخلیه باید این قطعه را تعویض کنید، در غیر این صورت اجسام اضافی و دردسر ساز وارد پمپ تخلیه می شوند و باعث می شوند که آسیب جدی به پمپ تخلیه وارد شود. جهت دسترسی به فیلتر پمپ تخلیه باید به قسمت جلوی دستگاه – پایین سمت راست مراجعه کنید، ابتدا باید پوشش پنل را باز کنید و اول باید شلنگ کنار فیلتر را آزاد کنید و پوشش روی شلنگ را بردارید و آب اضافی را تخلیه کنید و پوشش شلنگ را در جای خود قرار دهید و سپس شلنگ را در جای خود قرار دهید و سپس پوشش فیلتر تخلیه را در جهت خلاف عقربه های ساعت بچرخانید تا باز شود و فیلتر را خارج کنید و آن را بشویید و قسمت داخل پمپ را نیز باید به خوبی تمیز کنید و سپس فیلتر را در جای خود قرار دهید و پوشش فیلتر تخلیه را نیز ببندید.

انسداد یا تا خوردگی شلنگ خروجی آب

یکی دیگر از مواردی که در صورت بروز ارور OE در ماشین لباسشویی ال جی باید آن را بررسی کنید، وضعیت شلنگ خروجی آب می باشد. انسداد یا تا خوردگی شلنگ تخلیه باعث می شود که آب نتواند از دستگاه خارج شود. در این صورت اگر شلنگ تخلیه تا خورده بود، باید شلنگ تخلیه را صاف کنید. همچنین در صورت آسیب دیدگی شلنگ تخلیه، باید آن را تعویض کنید. برای بررسی وضعیت شلنگ تخلیه باید دستگاه را به سمت جلو بکشید تا بتوانید به قسمت پشت دستگاه دسترسی داشته باشید و شلنگ تخلیه را به راحتی می توانید مشاهده کنید. بعد از پیدا کردن مشکل شلنگ تخلیه، شما باید برنامه ی  spin را اجرا کنید تا آب از دستگاه تخلیه شود و ارور رفع گردد.

مشکلات فاضلاب ساختمان

یکی دیگر از دلایلی که باعث می شود تا آب کثیف از دستگاه تخلیه نشود، مشکلات مربوط به فاضلاب ساختمان می باشد. در صورت پر بودن فاضلاب، امکان تخلیه آب کثیف از دستگاه وجود نخواهد داشت و آب در دستگاه جمع می شود و ارور oe نمایش داده می شود. در این صورت باید مشکل فاضلاب رفع گردد تا آب بتواند از دستگاه تخلیه شود و ارور رفع شود.

مشکلات سیم کشی

یکی دیگر از مواردی که می تواند باعث بروز ارور oe در لباسشویی ال جی شود، مشکلات سیم کشی و اتصالات داخلی دستگاه است. به عنوان مثال در صورت بروز این ارور باید سیم کشی های داخلی دستگاه و سیم کشی پمپ تخلیه بررسی شود و در صورت شل بودن سیم ها، سیم ها محکم شوند و در  صورت آسیب دیدگی سیم ها باید آن ها تعویض شوند.

ارتفاع نا مناسب شلنگ تخلیه

یکی دیگر از مواردی که باید به آن توجه داشته باشید، ارتفاع شلنگ تخلیه از زمین می باشد. شلنگ تخلیه در قسمت متصل به دستگاه باید بالا تر از قسمت متصل به فاضلاب باشد. در واقع باید شلنگ تخلیه به سمت فاضلاب یک شیبی داشته باشد تا آب به راحتی بتواند از دستگاه خارج شود و وارد فاضلاب شود. به عبارتی باید ارتفاع شلنگ تخلیه از زمین بین 60 سانتی متر تا یک متر باشد.

خرابی برد دستگاه

برد دستگاه یکی از قطعات بسیار مهم در لباسشویی می باشد که تقریبا می توان گفت که هر ایرادی در لباسشویی ممکن است که به خرابی برد ربط پیدا کند و دلیل هر اروری در لباسشویی ال جی می تواند یک پای آن مربوط به ایرادی در برد باشد. به عنوان مثال اگر برد خراب باشد، ولتاژ مورد نیاز جهت راه اندازی پمپ تخلیه وجود نخواهد داشت و پمپ تخلیه عمل نخواهد کرد. در نتیجه اگر علل بروز ارور oe در ماشین لباسشویی ال جی، مواردی که در بالا گفته شدند نبود، پس احتمالا برد دستگاه مشکل دارد. بنابراین باید برد توسط تکنسین متخصص بررسی شود و ایراد برد رفع گردد.

علائم ارور OE در ماشین لباسشویی ال جی

علائم ارور OE در ماشین لباسشویی ال جی

در صورت بروز ارور oe در لباسشویی ال جی، دستگاه در وضعیتی قرار می گیرد که داخل مخزن پر از آب است و اصلا آب تخلیه نمی شود و شما از پشت درب شیشه ای دستگاه می توانید وجود آب را مشاهده کنید. در چنین وضعیتی بر روی صفحه نمایشگر دستگاه ارور OE ظاهر می شود و دستگاه متوقف می شود و به مرحله ی بعد نمی شود.

نحوه ی رفع ارور OE در ماشین لباسشویی ال جی

در صورت بروز ارور OE در ماشین لباسشویی ال جی اولین کاری که می توانید آن را انجام دهید، این است که چرخه ی spin را اجرا کنید تا آب تخلیه شود، اگر با اجرای این مرحله آب تخلیه نشد و یا هنگام کار کرد دستگاه صدای عجیبی شنیده شد، باید پمپ تخلیه و سایر مواردی که گفته شدند بررسی شوند.

برای این منظور باید ابتدا دستگاه را از برق جدا کنید و از طریق تخلیه اضطراری آب موجود در دیگ را تخلیه کنید. تخلیه اضطراری در جلوی دستگاه پایین سمت راست قرار دارد. شما باید ابتدا پوشش را باز کنید و سپس شلنگ مشکی رنگ که در واقع شلنگ تخلیه است را بکشید تا شلنگ آزاد شود و شلنگ را به داخل یک سطل هدایت کنید و در این لحظه باید یک حوله و پارچه یا اسفنج نیز کنار دست خود داشته باشید که آب به اطراف نپاشد. بعد از تخلیه شدن آب باید به یک روشی درب دستگاه را باز کنید تا لباس ها را بتوانید خارج کنید و نهایتا باید به دنبال منشاء مشکل باشید. یعنی باید تمام مواردی که در این مقاله گفته شدند را به دقت بررسی کنید و بعد از پیدا کردن مشکل، ایراد را رفع کنید تا ارور بر طرف شود.

نحوه ی رفع ارور OE در ماشین لباسشویی ال جی

جمع بندی بحث

ما در این مقاله در رابطه با ارور OE در ماشین لباسشویی ال جی با شما عزیزان صحبت کردیم و گفتیم که این ارور به معنای عدم تخلیه آب و وجود مشکلی در تخلیه آب می باشد. این ارور ممکن است بنا به دلایل مختلفی اتفاق افتاده باشد. یک سری از ایرادات به راحتی توسط خودتان قابل رفع هستند، مثل پیچ خوردگی شلنگ تخلیه، یا مشکلات مربوط به فاضلاب منزل، اما برخی از مشکلات نیازمند بررسی و تعمیرات تخصصی دستگاه توسط تکنسین را دارند و باید حتما توسط تعمیر کاران حرفه ای و با استفاده از ابزار آلات پیشرفته مشکلات برطرف شوند، مثلا بررسی و تعمیرات پمپ تخلیه، سیم کشی داخلی دستگاه، برد الکترونیکی و… یک سری کار های کاملا تخصصی می باشند. در نتیجه توصیه می کنیم که در صورت عدم داشتن مهارت و تخصص کافی در زمینه ی تعمیرات ماشین لباسشویی ال جی، هرگز اقدام به تعمیر دستگاه نکنید، که هم به خودتان و هم به دستگاه آسیب بیشتری وارد نکنید و بهتر است که برای این منظور، از یک تعمیرکار متخصص در زمینه تعمیر لباسشویی ال جی کمک بگیرید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید

021-47278

ثبت سفارش 24 ساعته

فرم ثبت سفارش