علت چشمک زدن چراغ های ظرفشویی ال جی

علت چشمک زدن چراغ های ماشین ظرفشویی ال جی

چشمک زدن چراغ های ماشین ظرفشویی؛ نشان‌ دهنده وجود یک مشکل

ماشین های ظرفشویی ال جی، با طراحی هوشمند خود به شکلی ساخته شده ‌اند که صاحبان این دستگاه را از هرگونه فرآیند و یا مشکلی که در دستگاه در حال رخ دادن باشد، باخبر می‌ کنند. یکی از موارد این طراحی هوشمند، چراغ های راهنمایی هستند که روی ظرفشویی های ال جی، تعبیه شده اند. هر کدام از این چراغ ها نمایانگر یکی از عملکردهای این ماشین های ظرفشویی هستند. با این حال، گاهی اوقات ممکن است چراغ های روی ماشین ظرفشویی ال جی شروع به چشمک زدن کنند. در این حالت، احتمالا مشکلی در عملکرد ماشین رخ داده است. در این مطلب از نمایندگی تعمیرات ال جی ال جی پشتیبان به بررسی علت چشمک زدن چراغ های ظرفشویی ال جی و راهکارهای آن می‌ پردازیم.

علت های رایج چشمک زدن چراغ های ظرفشویی ال جی

علت های رایج چشمک زدن چراغ های ظرفشویی ال جی

چشمک زدن چراغ های ماشین ظرفشویی ال جی ممکن است به دلیل فنی و یا غیر فنی اتفاق بیفتد. در صورتی که داشن فنی لازم برای تعمیر را ندارید همواره بهتر است برای حل این مشکل به نمایندگی های مجاز برند ال جی و یا تعمیرکاران متخصص مراجعه کنید. به‌طور کلی دلایل زیر ممکن است علت چشمک زدن چراغ های ظرفشویی ال جی باشند:

 • تمام شدن مایع جلادهنده ماشین ظرفشویی
 • وجود خرابی در قطعات ماشین ظرفشویی
 • از بین رفتن توان ظرفشویی جهت تخلیه آب
 • وجود نشتی آب در ماشین ظرفشویی
 • اشکالاتی در عناصر حرارتی ماشین ظرفشویی
 • وجود نوسانات برق در ماشین ظرفشویی

تمام شدن مایع جلادهنده ماشین ظرفشویی

یکی از امکانات جدید در ماشین های ظرفشویی، مایعی به نام مایع جلادهنده است که برای ایجاد تمیزی بیشتر در هنگام اتمام شستشو به ظروف اضافه می شود. تمام شدن مایع جلادهنده، از جمله علت های چشمک زدن چراغ های ظرفشویی ال جی برای هشدار دادن به کاربران است. برای رفع این مشکل، تنها کافی است میزان مایع جلادهنده را بررسی کرده و پر کنید.

وجود خرابی در قطعات ماشین ظرفشویی

یکی دیگر از علت های چشمک زدن چراغ های ظرفشویی ال جی، ایجاد هر گونه خرابی در قطعات این دستگاه است. هر گونه مشکلی که در قطعات ماشین ظرفشویی به وجود بیاید، به مرور زمان باعث روشن و خاموش شدن و چشمک زدن چراغ های ماشین ظرفشویی در حین کار می شود. برای حل این مشکل باید به یک تعمیرکار متخصص مراجعه کنید تا دستگاه را باز کرده و بررسی کند و در صورت نیاز قطعه معیوب را تعمیر یا تعویض کند.

عدم تخلیه آب ماشین ظرفشویی

در صورتی که آب ماشین ظرفشویی تخلیه نشود، چراغ های ماشین ظرفشویی ال جی در حین کار، به حالت چشمک زدن در خواهند آمد. آب موجود در ماشین ظرفشویی ممکن است به دلایل متعددی تخلیه نشود؛ در این صورت، برد الکترونیکی با روشن و خاموش کردن چراغ ها به کاربران هشدار می ‌دهد. برای حل این مشکل باید به بررسی علت های عدم تخلیه آب بپردازید.

وجود نشتی آب در ماشین ظرفشویی؛ یکی از علت های چشمک زدن چراغ های این دستگاه

وجود هر گونه نشتی آب در ماشین ظرفشویی ال جی علت دیگری است که باعث چشمک زدن چراغ های  آن می شود. عواملی همچون خراب یا سوراخ شدن شیلنگ و لوله های ماشین ظرفشویی باعث ایجاد نشتی آب در ماشین ظرفشویی می شود. نشتی آب در این دستگاه به خراب شدن قطعات آن منجر خواهد شد. به همین علت تولیدکنندگان ماشین ظرفشویی برای اگاهی کاربران از وجود هر گونه نشتی آب، سنسورهای مخصوصی را درون این دستگاه قرار داده اند که هنگامی که نشتی را شناسایی می کنند، روشن شده و موجب چشمک زدن چراغ های ظرفشویی می شوند. برای رفع این مشکل نیز باید مشکل نشتی آب را برطرف کنید.

وجود اختلال در ترموستات و المنت ماشین ظرفشویی

قطعات مختلفی همچون ترموستات، المنت و برخی سیم ها در ماشین ظرفشویی‌ وظیفه گرم کردن آب موجود در ماشین ظرفشویی را برای شستشوی ظروف بر عهده دارند. در صورتی که در هر کدام از این قطعات مشکلی به وجود بیاید، ماشین ظرفشویی قادر به گرم کردن آب برای شستشوی ظروف نخواهد بود و مشکل این قطعات به شکل چشمک زدن چراغ های ظرفشویی ال جی نمایان خواهد شد. برای حل این مشکل که به قطعات فنی دستگاه مربوط می شود، باید به یک تعمیرکار باتجربه مراجعه کنید که این قطعات را بازرسی کرده و در صورت لزوم آن ها را تعویض یا تعمیر کند.

وجود نوساناتی در جریان برق ماشین ظرفشویی

گاهی اوقات ممکن است مشکلی در دستگاه وجود نداشته باشد و علت چشمک زدن چراغ های ظرفشویی ال جی، وجود نوساناتی در جریان برق باشد. البته باید توجه داشته باشید که وجود نوسانات در جریان برق به مرور زمان باعث از کار افتادن و خراب شدن برد الکترونیکی ماشین ظرفشویی می شود. همچنین در صورتی که برد الکترونیکی از کار بیفتد، چراغ ماشین ظرفشویی ال جی چشمک می زند. از این رو، بهتر است برای جلوگیری از بروز این مشکل، از ماشین ظرفشویی در زمان هایی که نوسانات برق کمتر است، مانند اول صبح و یا آخر شب استفاده کنید.

کامل نشدن چرخه قبلی شستشو

یکی دیگر از علت های چشمک زدن چراغ های ظرفشویی ال جی، کامل نشدن چرخه فرایند شستشو در این دستگاه است. در این حالت چراغ های دستگاه روشن و خاموش می شوند و یا دستگاه بوق می‌ زند. در این حالت برای رفع مشکل، سعی کنید چرخه شستشو را لغو کنید و دوباره شروع کنید.

قفل نشدن درب ماشین ظرفشویی

گاهی اوقات ممکن است درب ماشین ظرفشویی به درستی قفل نشود. برای اطمینان از بسته بودن سوئیچ درب ماشین ظرفشویی، آن را همزمان با فشار دادن دکمه استارت فشار دهید. اگر قفل درب دست نخورده باشد و یا تجمع مواد شوینده باعث ایجاد مشکل در بسته شدن آن نشود، ممکن است سنسور درب ماشین ظرفشویی کار نکند. تعمیر آن را باید به یک تعمیرکار متخصص بسپارید.

علت های دیگر چشمک زدن چراغ های ظرفشویی ال جی

دلایلی که بررسی کردیم رایج ترین علت های چشمک زدن چراغ های ظرفشویی ال جی بودند. اما گاهی هم ممکن است که چراغ های ظرفشویی ال جی، روی حالت چشمک زن باقی بمانند. برخی دیگر از دلیل هایی که موجب چشمک زدن چراغ ماشین های ظرفشویی ال جی می شوند عبارتند از:

 • بروز مشکل در المنت های حرارتی: المنت های حرارتی وظیفه گرم کردن آب را بر عهده دارند. اگر آب پس از گذشت زمان به دمای مشخص برای شستشو نرسد، ممکن است چراغ های روی صفحه کنترل چشمک بزنند و ارورHE بر روی صفحه نمایشگر ظاهر شود. برطرف کردن ارورهایی مانند HE، معمولا توسط تعمیرکاران حرفه ای صورت می گیرد
 • وجود مشکل در تاچ پد: ابتدا باید از کار کردن صفحه نمایش اطمینان حاصل کنید. اگر نمایشگر همچنان کار می کند، بعضی از دکمه های آن را فشار دهید. در صورتی که مشاهده کردید که برخی از دکمه ها کار نمی کنند، احتمالا در تاچ پد مشکلی وجود دارد
 • بروز مشکل در پمپ تخلیه: در صورتی که پمپ تخلیه کار نکند، چراغ های روی دستگاه شروع به چشمک زدن می کنند. برای عیب یابی پمپ تخلیه، باید از مولتی متر استفاده کنید. در صورتی که مولتی متر تداومی را نشان نداد، باید پمپ تخلیه را تعویض کنید. تعویض این قطعه، حتما باید توسط تعمیرکار متخصص انجام شود

رفع مشکلات مربوط به چشمک زدن چراغ های ماشین ظرفشویی ال جی

رفع مشکلات مربوط به چشمک زدن چراغ های ماشین ظرفشویی ال جی

بیشتر مشکلات مرتبط با چشمک زدن چراغ های ماشین ظرفشویی ال جی، در خانه قابل تعمیر نیستند و دانش فنی خاص خود را می طلبند. از این رو، بهتر است برای رفع مشکل چشمک زدن چراغ های ماشین ظرفشویی و عیب یابی آن به نمایندگی های مجاز ال جی یا تعمیرکاران متخصص و باتجربه در زمینه تعمیر ظرفشویی ال جی مراجعه کنید. چرا که تعمیر خودسرانه این گروه از وسایل خانگی تنها باعث افزایش هزینه های تعمیر و چه بسا خراب شدن بیشتر آن ها خواهد شد.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 3 میانگین: 1.7]

7 thoughts on “علت چشمک زدن چراغ های ماشین ظرفشویی ال جی”

 1. راهنمای فارسی مدل ال جی ۵١٢ را برایم ارسال کنید یک سئوال دیگه من ظرف شوی نو خرید حدود یک ماهه الان که ظرفها را داخلش می‌زارم. و می‌شوره بعد از اینکه چند دقیقه دربش را باز میگزارم تا بخارش بیرون بره وقتی که دربش را تا آخر باز میکنم از زیر محفظه جلا مایع جلا سرازیر میشه ونشتی می‌کنه همیشه بعد از اتمام شستن نشتی می‌کنه چکار کنم اعصابمو خورد کرده تازه اگه متوجه نشدم وسریع پاکش نکنم لکه های زرد رنگ به استیل میچسبه و پاک نمیشه لطفا راهنمای کنید مخزن جلا هم طبق استاندارد پر کردم زیر علامت

 2. سلام خسته نباشید ببخشد ای نمد یا تیکه موکت چسبیده به پشت ظرف شوی الجی برای چیه آیا درش بیارم مشکلی داره یا همین طوری بزارمش ممنون

 3. سلام
  ماشین ظرف شویی ال جی ۵١٢ هر چند دقیقه یکبتر تک بوق الارم میده و چراغ های پنلش روشن خاموش میشه مشکلش چیه

 4. سلام وقت بخیر
  ظرفشویی الجی 512 خریدم
  نمک هم کامل ریختم ولی همچنان بعد از دو بار استفاده چراغ نمکش چشمک میزنه
  مشکل از چیه

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید

021-47278

ثبت سفارش 24 ساعته

فرم ثبت سفارش