علت کثیف شستن ماشین ظرفشویی ال جی

علت کثیف شستن ماشین ظرفشویی ال جی

کثیف شستن ظروف در ماشین ظرفشویی ال جی

یکی از بهترین برندهای تولیدکننده ماشین ظرفشویی، برند ال جی است که خریداران زیادی دارد. اما باید بدانید که گاهی ماشین ظرفشویی های ال جی با مشکلاتی مواجه می شوند که یکی از آن ها کثیف شستن ظروف است. دلیل بروز این مشکل می تواند وجود ایراد فنی در قطعات دستگاه باشد و یا عوامل خارجی باعث شوند که این مشکل بروز پیدا کند. کثیف شستن ظروف در ظرفشویی زمانی که کاربر مهمان زیادی داشته باشد، می تواند مشکلاتی جدی به وجود بیاورد. در نتیجه لازم است که زمان بروز چنین مشکلی حتما در سریع ترین زمان ممکن آن را رفع کنید. در این مطلب از نمایندگی تعمیرات ال جی ال جی پشتیبان به بررسی دلایل کثیف شستن ظروف در ماشین ظرفشویی ال جی می پردازیم.

چرا ماشین ظرفشویی ال جی ظروف را تمیز نمی کند؟

چرا ماشین ظرفشویی ال جی ظروف را تمیز نمی کند؟

زمانی که با ماشین ظرفشویی ال جی کار می کنید، ممکن است متوجه شوید که دستگاه ظروف را به درستی شستشو نمی دهد. در واقع ظروف پس از مرحله شستشو کثیف باقی خواهند ماند. این مشکل می تواند دلایل مختلفی داشته باشد که در برخی موارد فنی هستند و گاهی عوامل خارجی باعث بروز این مشکل می شوند. در صورتی که دلیل بروز مشکل، فنی باشد بهتر است که با یک تعمیرکار حرفه ای تماس بگیرید تا ماشین ظرفشویی ال جی شما را تعمیر کند. در بیشتر موارد دلیل بروز مشکل کثیف شستن ظروف در ماشین ظرفشویی ال جی، کثیف بودن خود دستگاه است. اما دلایل دیگری نیز ممکن است باعث بروز این مشکل شوند.

از جمله دلایل احتمالی کثیف شستن ظروف در ماشین ظرفشویی ال جی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • کثیفی محفظه داخلی
  • کثیف بودن فیلتر ماشین ظرفشویی
  • انسداد بازوی اسپری
  • ایراد در مخزن مواد شوینده
  • پایین بودن دمای آب
  • بی کیفیتی مواد شوینده مورد استفاده
  • پایین بودن یا نوسان داشتن فشار آب
  • خرابی در شیر ورودی آب

کثیفی محفظه داخلی؛ رایج ترین دلیل کثیف شستن ظروف در دستگاه ظرفشویی ال جی

در هر بار شستن ظروف داخل ماشین ظرفشویی ال جی، موادی داخل آن جمع می شود. از جمله این مواد می توان به چربی، مواد غذایی ریز، کف صابون، رسوبات معدنی آب و موارد دیگر اشاره کرد. در صورتی که این مواد داخل ماشین ظرفشویی باقی بمانند، باعث خواهند شد که ظروف کثیف شسته شوند. برای تمیز کردن این مواد می توانید از سرکه سفید استفاده کنید. سه فنجان سرکه سفید را در قسمت پایین محفظه داخلی بریزید. سپس دستگاه را روشن کرده و بگذارید تا یک دور کامل کار کند. به این ترتیب تمام محفظه داخل ظرفشویی تمیز خواهد شد.

تمیز نشستن ظروف در ماشین لباسشویی به دلیل کثیف بودن فیلتر دستگاه ظرفشویی

معمولا مدل های قدیمی ماشین ظرفشویی ال جی یک فیلتر خود تمیز کننده دارند. روش کار فیلتر به این صورت است که ذرات غذا را تا جایی خرد می کند که با آب داخل ماشین ظرفشویی خارج شود. در مدل های جدید این فیلتر را می توان از داخل ماشین ظرفشویی خارج کرده و آن را تمیز کرد. معمولا فیلتر یک درپوش پیچی دارد که با باز کردن آن می توانید فیلتر را از دستگاه خارج کنید. سپس آن را با آب داغ شستشو داده و بعد در محلول آب گرم و صابون قرار دهید تا کاملا خیس شود. در آخر با یک برس نرم فیلتر را تمیز کرده و آبکشی کنید. به این ترتیب دیگر با مشکل کثیف شستن ظروف در ماشین ظرفشویی ال جی مواجه نخواهید شد.

کثیف شستن ظروف در دستگاه ظرفشویی ال جی به دلیل انسداد بازوی اسپری

بازوهای اسپری آب را به پایین و بالای محفظه اسپری کرده و دائما در حال چرخیدن هستند. گاهی این بازوها مسدود شده که در نتیجه آب با فشار کمتری اسپری می شود. بنابراین متوجه کثیف شستن ظروف در ماشین ظرفشویی ال جی خواهید شد. از همین رو بهتر است که بازوها را تمیز کرده و مطمئن شوید چیزی سوراخ های آن را مسدود نمی کند. باید اشاره کرد که بازوهای اسپری را می توانید از دستگاه جدا کرده و به راحتی آن را تمیز کنید. برای این کار لازم است که پیچ آن را باز کرده تا از دستگاه جدا شود. سپس با صابون و یک برس نرم آن را شستشو دهید. می توانید از خلال دندان برای باز کردن سوراخ های بازوی اسپری استفاده کنید. در آخر باید بازوها را با آب داغ شستشو دهید.

ایراد در مخزن مواد شوینده؛ عاملی موثر در تمیز نشستن ظروف در دستگاه ظرفشویی

گاهی ممکن است که مخزن مواد شوینده به درستی عمل نکند. به همین دلیل مواد شوینده وارد محفظه ماشین ظرفشویی نشده و به ظروف نمی رسد. در نتیجه این فرایند می تواند باعث کثیف شستن ظروف در ماشین ظرفشویی ال جی شود. مخزن مواد شوینده یک فنر دارد که ممکن است مسدود شود و به همین دلیل احتمال دارد که مخزن به درستی کار نکند. برای تمیز کردن مخزن از صابون استفاده کرده و فنر را با یک برسی کوچک تمیز کنید. همچنین می توانید با محلول آب گرم و سرکه سفید چربی ها و بقایای آن ها را از بین ببرید. بررسی کنید که اگر فنر شکسته باشد حتما باید تعویض شود.

پایین بودن دمای آب؛ دلیلی برای کثیف شستن ظروف در ماشین ظرفشویی ال جی

بهترین دما برای آب ماشین ظرفشویی ال جی به منظور شستن ظروف حدود 50 درجه سانتی گراد است. در برخی از مدل ها تنظیم دمای آب به صورت خودکار انجام می شود. البته بهتر است که تنظیمات دستگاه را بررسی کرده و مطمئن شوید دمای آب آبگرمکن روی 50 درجه سانتی گراد تنظیم شده باشد. بهتر است که حدودا یک دقیقه قبل از شروع کار ماشین ظرفشویی، شیر آب آشپزخانه را باز کرده تا مطمئن شوید آب گرم وارد دستگاه می شود. چرا که اگر دمای آب ماشین ظرفشویی پایین باشد، ظروف به درستی شسته نخواهند شد و آثار کثیفی روی آن ها باقی خواهد ماند.

کثیف شستن ظروف در ماشین ظرفشویی به دلیل بی کیفیتی مواد شوینده مورد استفاده

اگر شوینده ای که استفاده می کنید از کیفیت مناسبی برخوردار نباشد، باعث خواهد شد که ظروف در ماشین ظرفشویی لکه دار شوند. لازم به ذکر است که اگر از مواد شوینده بیش از حد لازم استفاده کنید، باز هم چنین مشکلی ایجاد خواهد شد. بنابراین لازم است که از یک شوینده باکیفیت برای شستن ظروف استفاده کنید تا با مشکل کثیف شستن ظروف در ماشین ظرفشویی ال جی مواجه نشوید.

تمیز شسته نشدن ظروف در ماشین ظرفشویی به خاطر پایین بودن یا نوسان داشتن فشار آب

فشار آب و آب رسانی به ظروف در ماشین ظرفشویی تاثیر بسیار زیادی در کامل شسته شدن ظروف دارد. چرا که اگر فشار آب بیش از حد پایین باشد لکه ها و کثیفی های روی ظروف تمیز نخواهند شد. گاهی اوقات نیز ممکن است که فشار آب نوسان داشته باشد که در عملیات آب رسانی اختلال ایجاد می کند. در نتیجه ظروف به درستی تمیز نخواهند شد. برای رفع این مشکل باید با یک تعمیرکار مجرب تماس بگیرید تا لوله های آب و سیستم آبرسانی ماشین ظرفشویی شما را بررسی کند.

کثیف شستن ظروف در ماشین ظرفشویی ال جی مشکلی جدی نیست

کثیف شستن ظروف در ماشین ظرفشویی ال جی مشکلی جدی نیست

کثیف شستن ظروف در ماشین ظرفشویی ال جی دلایل مختلفی مانند کثیفی محفظه و فیلتر، نوسان فشار آب و موارد دیگر دارد. در بیشتر موارد با تمیز کردن دستگاه این مشکل برطرف می شود. اما در برخی موارد لازم است که یک تعمیر کار حرفه ای در زمینه تعمیر ظرفشویی ال جی سیستم آبرسانی ماشین ظرفشویی شما را بررسی کند. سپس به تعمیر یا تعویض قطعاتی مانند بازوی اسپری و لوله های آب بپردازد. همچنین شست و شوی به موقع ظروف نیز باعث تمیزتر شدن آن ها در ماشین ظرفشویی می شود.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 4 میانگین: 3.5]

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید

021-47278

ثبت سفارش 24 ساعته

فرم ثبت سفارش