ارور ei در ماشین ظرفشویی ال جی

ارور ei در ماشین ظرفشویی ال جی

اگر شما هم با ماشین ظرفشویی ال جی کار کرده باشید این احتمال وجود دارد که با ارور ei در ماشین ظرفشویی ال جی مواجه شده باشید. اولین سوالی که بعد از دیدن این ارور مطرح می‌شود این است که علت ارور ei در ماشین ظرفشویی ال جی چیست. اگر بخواهیم یک پاسخ کلی و صریح به این سوال بدهیم باید گفت علت اصلی این ارور وجود نشتی در ماشین ظرفشویی است. علاوه بر مورد گفته شده موارد دیگری نظیر عدم نصب صحیح ماشین ظرفشویی، بروز مشکل در موتور دستگاه، استفاده زیاد از مواد شوینده و… نیز می‌توانند از عوامل موثر بر روی نشان دادن این ارور بر روی ماشین ظرفشویی ال جی باشد.

قبل از توضیح بیشتر در مورد علت نشان دادن این ارور بهتر است با مفهوم آن بیشتر آشنا شوید. ارور ei به این معنا است که در ماشین ظرفشویی ال جی نشتی وجود دارد. هنگامی که دستگاه نشت آب در سیستم زهکشی را تشخیص دهد یا اینکه پمپ شستشو دچار مشکل شود این اخطار را نشان می‌دهد. به بیانی بهتر طراحان ماشین ظرفشویی ال جی این ارور را طراحی کرده‌اند تا در مواقعی که نشت آب در سیستم وجود دارد‌ از فشار وارد شدن به پمپ تخلیه به دلیل نبودن فشار آب جلوگیری شود‌. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد ارور ei ماشین ظرفشویی تا پایان این مقاله از مرکز خدمات تعمیرات لوازم خانگی ال جی ال جی پشتیبان با ما همراه باشید.

علت ارور ei در ماشین ظرفشویی ال جی

علت ارور ei در ماشین ظرفشویی ال جی

دانستید که هدف از نشان دادن ارور ei این است تا شخصی که از ماشین ظرفشویی ال جی استفاده می‌کند، متوجه این نکته شود که در دستگاه نشت آب وجود دارد‌‌. در ادامه به توضیح بیشتر در مورد دلایلی می‌پردازیم که بروز آنها در ماشین ظرفشویی ال جی سبب نشتی آب و در نتیجه نشان دادن ارور ei می‌شود.

از جمله این عوامل می‌توان به نصب نادرست شیلنگ تخلیه آب ماشین ظرفشویی اشاره کرد، بهتر است برای نصب ماشین ظرفشویی ال جی از اشخاصی که در این زمینه  تخصص کافی دارند کمک بگیریند تا نصب شما به صورت صحیح اجرا شود‌‌. از دیگر عوامل می‌توان به مسدود شدن شیلنگ تخلیه، شل شدن اتصالات، ورود آسیب به اطراف درب ماشین ظرفشویی ال جی، استفاده از مواد شوینده نامناسب برای شست و شوی ظرف‌ها در این دستگاه اشاره کرد. ناگفته نماند موارد گفته شده تنها چند مورد از دلایل نشتی آب در ماشین ظرفشویی ال جی است. از دیگر موارد می‌توان به خراب بودن پمپ تخلیه دستگاه، اشتباه قرار دادن ظرف‌ها در قفسه‌های ماشین ظرفشویی و خراب بودن برد الکتریکی دستگاه اشاره کرد. در ادامه به توضیح بیشتر در مورد هر یک از این دلیلی که سبب بروز نشتی در ماشین ظرفشویی ال جی می‌شوند، می‌پردازیم.

دلایل بروز نشتی ماشین ظرفشویی:

یکی از دلایل اصلی بروز نشتی در ماشین ظرفشویی ال جی این است که نصب آن توسط شخصی که تجربه و مهارت کافی در این زمینه را ندارد انجام می‌شود. در نتیجه نصب نادرست ممکن است شیلنگ تخلیه ماشین ظرفشویی نیز دچار مشکل شود. ارتباط بین نصب نادرست شیلنگ تخلیه و تاثیر آن بر روی نشتی دستگاه به درستی نشان دهنده اهمیت نصب صحیح ماشین ظرفشویی ال جی است. بهترین کار این است که نصب ماشین ظرفشویی توسط اشخاص با تجربه که مهارت کافی در این زمینه را دارند، انجام شود.

نصب ماشین ظرفشویی و تنظیم شیلنگ تخلیه دستگاه نکات زیادی دارد. یکی از نکاتی که می‌توان به آن اشاره کرد توجه به ارتفاع شلنگ‌ تخلیه ماشین ظرفشویی است. با توجه به اینکه این شلنگ به منظور خروج آب از دستگاه است باید به این نکته دقت داشت که ارتفاع آن به نحوی تنظیم شود که از بازگشت آب به دورن ماشین ظرفشویی جلوگیری شود. بهترین کار این است که هنگام نصب ماشین ظرفشویی شلنگ تخلیه دستگاه را به نحوی تنظیم کنید که قسمت انتهایی آن از قسمت ابتدایی آن که آب از انجا وارد شلنگ می‌شود، پایین‌تر باشد. به طور کلی توصیه می‌شود قسمت انتهایی شلنگ تخلیه ۱۰ سانتی متر پایین‌تر از قسمت ابتدایی یا همان قسمت ورودی آب باشد.

مورد بعدی که سبب بروز نشت آب در دستگاه و در نتیجه نشان دادن ارور ei می‌شود این است که در مسیر شلنگ تخلیه دستگاه انسداد رخ دهد. انسداد ممکن است به دلایلی نظیر انسداد فیلتر، شلنگ، فاضلاب و… رخ دهد. در برخی موارد ذرات غذا یا قطعات ظروف شکسته شده می‌توانند سبب بروز انسداد در قسمت‌هایی از ماشین ظرفشویی ال جی شوند. اگر انسداد ایجاد شده در قسمت شلنگ یا فیلتر باشد از تخلیه آب دستگاه ظرفشویی جلوگیری می‌شود. وجود انسداد و به دنبال آن جلوگیری از تخلیه کامل آب ماشین ظرفشویی در نهایت سبب بروز نشتی در دستگاه ظرفشویی ال جی می‌شود.

اگر ماشین ظرفشویی شما به هر دلیلی دچار انسداد شده باشد به منظور رفع آن باید قسمت خروجی دستگاه را با دقت زیادی بررسی کنید. باید علت انسداد را پیدا کرده و آن را رفع کنید. در بیشتر موارد ذرات غذا یا قطعات شکسته شده ظروف علت اصلی بروز انسداد در ماشین ظرفشویی ال جی هستند. پس از رفع انسداد ایجاد شده مشکل نشتی رفع می‌شود، به منظور جلوگیری از بروز مجدد انسداد ماشین ظرفشویی ال جی بهتر است در فواصل زمانی منظم قسمت‌های خروجی دستگاه را با آب بشویید تا هر چه در این قسمت‌ها باقی می‌ماند شسته شود.

شل شدن اتصالات دستگاه ظرفشویی هم در برخی موارد می‌تواند سبب بروز نشتی در دستگاه شود. تمام اتصالات و شلنگ‌های دستگاه باید محکم در جای خود قرار داده شوند. به منظور اطمینان از محکم بودن اتصالات و شلنگ‌های ماشین ظرفشویی ال جی می‌توانید بست‌های آنها را چک کنید و در صورت وجود مشکل بست‌ها را تعویض کنید. در این قسمت لازم به توضیح است که در برخی موارد ممکن است اطراف بست‌های اتصالات خیس باشد اما اشخاص با این توجیح که این میزان آب بسیار کم است نسبت به تعویض بست‌ها اقدام نکنند.

در مورد چنین مواقعی بهتر است بدانید که حتی نشت یک قطره آب از ماشین ظرفشویی ال جی سبب می‌شود تا دستگاه ارور ei را نشان دهد. گاهی اوقات هم نشتی اتصالات به دلیل بروز پارگی در شلنگ است. در چنین مواردی هم جای هیچ نگرانی نیست. خوشبختانه اتصالات و شلنگ ماشین ظرفشویی ال جی به آسانی تعویض می‌شوند.  در پایان در خصوص شل بودن اتصالات دستگاه ظرفشویی ناگفته نماند که ضعیف بودن اتصالات دستگاه هم می‌تواند سبب نشان دادن ارور ei باشد. زیرا در صورت ضعیف بودن اتصالات دستگاه ولتاژ به درستی به قطعات دستگاه منتقل نمی‌شود در نتیجه ارور نمایش داده می‌شود.

آسیب دیدگی درب دستگاه:

از دیگر دلایل نمایش ارور ei در ماشین ظرفشویی ال جی می‌توان به آسیب دیدگی اطراف درب دستگاه اشاره کرد. برای جلوگیری از بروز چنین حالتی هنگام استفاده از ماشین ظرفشویی ال جی دقت داشته باشید که درب دستگاه به طور کامل بسته شود. پس از اطمینان از بسته بودن کامل درب دستگاه، ماشین ظرفشویی را روشن کنید. در برخی موارد درب به طور کامل بسته می‌شود اما باز هم ارور ei در ماشین ظرفشویی ال جی نمایش داده می‌شود. علت این امر این است که گاهی اوقات وجود شکاف‌هایی هر چند ریز در اطراف درب سبب نشتی آب آن می‌شود. بهتر است اطراف درب دستگاه را بررسی کنید و در صورت بروز مشکل آن را رفع کنید. برای استفاده از ماشین ظرفشویی ال جی باید به نکات زیادی توجه داشته باشید. از جمله این مورد که برای شستن ظرف از مواد شوینده با کیفیت استفاده کنید‌. استفاده از مواد شوینده بی کیفیت سبب می‌شود تا درون ماشین ظرفشویی جرم بگیرد. در نتیجه دستگاه نمی‌تواند به طور کامل همه ظروف را تمیز بشوید و آبکشی کند. این موضوع هم می‌تواند سبب بروز انسداد و نشتی شود که در نتیجه آن ارور ei نشان داده می‌شود. بهترین راه برای جلوگیری از بروز چنین شرایطی این است که به منظور شستشوی ظروف در ماشین ظرفشویی همیشه از مواد شوینده مخصوص ماشین ظرفشویی استفاده کنید. ناگفته نماند که میزان مواد شوینده هم باید به اندازه نیاز باشد نه زیاد.

یکی دیگر از عواملی که در بروز نشتی دستگاه ظرفشویی موثر است، چیدمان اشتباه ظروف در ماشین ظرفشویی ال جی است. در توضیح بیشتر این مورد می‌توان یک مثال آورد. به عنوان مثال اگر ظروف بزرگ نظیر پارچ یا قابلمه را به اشتباه در قفسه ماشین ظرفشویی قرار دهید، ممکن است درون آنها آب جمع شود. آب جمع شدن در ظروف دستگاه را به اشتباه می‌اندازد، دستگاه تشخیص نشتی می دهد و در نتیجه ارور ei در ماشین ظرفشویی ال جی نشان داده می‌شود. برای جلوگیری از بروز چنین حالتی به نحوه چیدمان ظروف در دستگاه دقت داشته باشید‌ ظروف بزرگ را به نحوی درون قفسه‌ها قرار دهید که درون آنها آب جمع نشود. از دیگر عوامل موثر در بروز ارور ei در ماشین ظرفشویی ال جی می‌توان به خراب بودن پمپ تخلیه دستگاه اشاره کرد. بنابراین برای پیدا کردن علت ارور ei یکی از قسمت‌هایی که باید بررسی شود، پمپ تخلیه است. در برخی موارد هم برای رفع مشکل پیش آمده نیاز به تعویض آن است. برای رفع این مشکل میتوانید از تکنسین متخصص در زمینه تعمیر ظرفشویی ال جی کمک بگیرید.

جلوگیری از بروز ارور ei در ماشین ظرفشویی ال جی

سخن پایانی

به عنوان سخن پایانی باید گفت در این مقاله به توضیح بیشتر در مورد دلایل ارور ei در ماشین ظرفشویی ال جی پرداختیم. بهترین راه حل برای جلوگیری از بروز این ارور این است که نکات لازم برای استفاده صحیح از این دستگاه را رعایت کنید. برای بررسی علت این ارور هم باید قسمت‌های مختلف دستگاه چک شود که در این مقاله به طور کامل در مورد آنها توضیح داده شده است.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید

021-47278

ثبت سفارش 24 ساعته

فرم ثبت سفارش