ارور se در ماشین لباسشویی ال جی

ارور se در ماشین لباسشویی ال جی

ماشین لباسشویی یکی از لوازم ضروری در هر خانه است. ابداع ماشین لباسشویی کمک بزرگی به انسان‌ها بوده است. شستن لباس‌ها در زمان کم و با کیفیت بیشتر هدیه‌ای است که ماشین لباسشویی برای انسان‌ها به همراه داشته. پس از ابداع ماشین لباسشویی کارایی بالای آن‌ سبب شد تا در مدت زمان کوتاهی جایگاه ویژه‌ای در هر خانه‌ای پیدا کند. امروزه انواع مختلفی از ماشین لباسشویی در بازار موجود است. برندهای مختلف تولید کننده محصولات و لوازم خانگی ماشین لباسشویی تولید می‌کنند. در کشور ما ماشین لباسشویی در مدل‌ها و انواع مختلف وجود دارد. در میان انواع گوناگونی برندهای مختلف ماشین لباسشویی ال جی به دلیل طراحی پیشرفته‌اش به یکی از برند های پر طرفدار و پرفروش تبدیل شده است.

این ماشین لباسشویی با جدیدترین تکنولوژی‌ها ساخته شده است و چنانچه مشکلی فنی در آن رخ دهد از طریق صفحه نمایش روی دستگاه آن را نشان میدهد. به بیانی بهتر بروز هر گونه مشکل در ماشین لباسشویی ال جی به راحتی از طریق صفحه نمایشگر آن قابل تشخیص است. یکی از خطاهای رایجی که در این مدل لباسشویی اتفاق می‌افتد، ارور se است. در ادامه  این مطلب از مرکز خدمات تعمیرات لوازم خانگی ال جی ال جی پشتیبان به توضیح بیشتر در مورد ارور se در ماشین لباسشویی ال جی می‌پردازیم. برای کسب اطلاعات بیشتر در این مورد تا پایان با ما همراه باشید.

بررسی ارور se در ماشین لباسشویی ال جی

بررسی ارور se در ماشین لباسشویی ال جی

ارور SE یکی از حساسترین ارورها در ماشین لباسشویی ال جی می‌باشد. به این معنا که با دیدن آن نمی‌توان بی تفاوت از کنارش گذشت. این ارور نشان دهنده نقص فنی در موتور، برد کنترل اصلی، تاخو یا اتصالات الکتریکی دستگاه است. هر یک از موارد گفته شده به نوبه‌ی خود می‌تواند سبب بروز ارور se شود. چنانچه دستگاه نتواند سیکل یا فرایند شستشو را کامل کند و دیگ آن هنگام شستشو نچرخد ارور SE را در صفحه نمایش مشاهده خواهید کرد.

از آنجاییکه این ارور نشان دهنده نقص در قطعات الکترونیکی دستگاه می‌باشد، از طرفی هم تعویض قطعات هزینه بالایی دارند و نیاز به دانش فنی بهتر است، بهتر است از تعمیر آن توسط خودتان جلوگیری کنید. بهترین راه حل این است که برای عیب یابی و تعمیر ماشین لباسشویی از متخصص ماهر در این زمینه کمک بگیرید. تعمیرکار ماهر این نقص را بررسی و برطرف می‌کند. در ادامه به توضیح بیشتر در مورد مواردی می‌پردازیم که بروز آنها می‌تواند علت نشان دادن ارور se باشد.

علت ارور se در ماشین لباسشویی ال جی

به طور کلی در خصوص ارورهایی که روی صفحه نمایش لباسشویی نشان داده می‌شوند، می‌توان گفت ارورها در ماشین لباسشویی ال جی به دو دلیل رخ می‌دهند:

۱.اشتباه در استفاده از دستگاه مثل نبستن در، قطعی آب، خرابی شیر و … ۲.نقص فنی در دستگاه مثل خرابی برد کنترل اصلی ، سنسورها و …

مشکل و نقص فنی در ماشین لباسشویی باعث توقف دستگاه و نمایش کد ارور در صفحه نمایش دستگاه می‌شود. برای رفع مشکلات از نوع دوم نیاز به دانش فنی و مهارت داریم. این موضوع به درستی نشان دهنده این مطلب است که در صورت بروز چنین ارورهایی بهتر است برای تعمیر لباسشویی از تعمیر کار کمک بگیرید. در ادامه به بیان لیست کامل ارورهای ماشین لباسشویی ال جی می‌پردازیم.

لیست کامل ارورهای فنی در ماشین لباسشویی ال جی:

لیست کامل ارورهای فنی در ماشین لباسشویی ال جی:

ارور PE، ارور CE، ارور LE، ارور SE/5E،ارور PF، ارور AE، ارور IE، ارور OE، ارور UE، ارور dE، ارور tE، ارور FE.

در بین موارد گفته شده ارور se از اهمیت بیشتری برخوردار است. به طور کلی بسیاری از افراد به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد مفهوم ارور se و روش‌های از بین بردن آن هستند. اگر شما هم جز این دسته از افراد هستید در پاسخ به این سوال می‌توان گفت، ارور SE در صورت خرابی سنسور دستگاه، خرابی موتور ماشین لباسشویی، خرابی برد کنترلی اصلی، اتصالات بین موتور و برد، مشکلات برق ساختمان یا برق دستگاه، قرار دادن بیش از حد لباس در ماشین لباسشویی و مشکلات تاخو ماشین لباسشویی نشان داده می‌شود. در ادامه هر یک از موارد گفته شده را به طور جداگانه مورد بررسی قرار می‌دهیم.

مشکلات موتور ماشین لباسشویی:

اصلیترین دلیل ارور SE خرابی موتور دستگاه است. در اینصورت قطعه شفت خراب است و فرایند شستشو و آبکش ماشین انجام نمی‌شود‌. قرار دادن لباس بیشتر از وزن مجاز باعث می‌شود دنده‌های موتور ساییده شوند، همچنین استفاده نادرست از دستگاه و جمع شدن گرد و خاک در دستگاه باعث خرابی موتور دستگاه میشود. در اینصورت قطعه اصلی و مهم دستگاه آسیب دیده. در این خصوص بهتر است بدانید در بیشتر موارد راهی برای تعمیر این قطعه از ماشین لباسشویی ال جی وجود ندارد. با توجه به این توضیح می‌توان گفت،  راه حل آن تعویض قطعه است که قیمت بالایی دارد. برای اطمینان از درستی تعویض بهتر است قطعه را در مراکز معتبر که سابقه کاری در این زمینه را دارند، تعویض کنید.

مشکلات سنسور:

 مشکلات سنسور ماشین لباسشویی هم از جمله مواردی است که می‌تواند سبب ارور se در ماشین لباسشویی ال جی شود. کار سنسورها از اهمیت بالایی برخوردار است. از طرفی دیگر سنسور لباسشویی از جمله قطعاتی است که عیب یابی آن به نحوی یک کار تخصصی محسوب می‌شود. تخصصی بودن این قطعه و بالا بودن اهمیت آن نشان دهنده این موضوع است که عیب یابی آن یک کار کاملا تخصصی محسوب می‌شود. در این مورد نیز سنسورها باید توسط تکنسین بررسی شود. از دیگر مواردی که می‌تواند سبب بروز ارور se در ماشین لباسشویی ال جی شود، می‌توان به مشکلات اتصالات در ماشین لباسشویی اشاره کرد.

این مورد به این معنا است که در سیم کشی ماشین لباسشویی خطا یا اتصالی رخ داده باشد. همانطور که می‌دانید سیم کشی یک وسیله برقی از اهمیت بالایی برخوردار است. به طور کلی سیم کشی وسایل برقی نظیر ماشین لباسشویی یک کار کاملا تخصصی است. عیب یابی و تعمیر آن نیز تخصصی محسوب می‌شود. خرابی سیم ها و اتصالات ممکن است باعث بروز خطای SE شود، بنابراین بعد از مشاهده این خطا بر روی صفحه نمایشگر ماشین لباسشویی جهت بررسی و عیب یابی باید تمام اتصالات به دقت بررسی شود.

مشکلات تاخو:

مشکلات تاخو ماشین لباسشویی هم می‌تواند یک علت در بروز ارور se در ماشین لباسشویی ال جی شود. در بین موارد گفته شده در مورد دلایل بروز ارور se جالب است بدانیو، در نود درصد مواقع ارور SE بدلیل خرابی تاخو اتفاق می افتد. با خواندن این مطلب ممکن است این سوال برای شما ایجاد شود که تاخو چیست؟ در پاسخ باید گفت تاخو قطعه‌ای از ماشین لباسشویی ال جی است که سرعت موتور و چرخش دیگ را تعیین می‌کند. حین خرابی تاخو دیگ نمی‌داند با چه سرعتی بچرخد در نتیجه ارورSE را نمایش می‌دهد. تاخو قطعه‌ای مستطیل شکل است که پشت موتور و بالای استاتور که حلقه بزرگ با سیم پیچی های مسی است قرار دارد.

درصورتیکه مشکل از تاخو باشد باید توسط تکنسین بررسی شود. سپس با توجه به شرایط نسبت به تعمیر یا تعویض آن اقدامات لازم انجام شود.  خرابی برد کنترل اصلی ماشین لباسشویی هم می‌تواند سبب نشان دادن ارور‌ se در ماشین لباسشویی ال جی شود.  در صورت خرابی برد کنترل اصلی خطاهای مختلفی تولید می‌شود که یکی از آن‌ها ارور SE می‌باشد. در خصوص نقش و کارکرد برد الکتریکی در ماشین‌لباسشویی لازم به توضیح است که برد الکترونیکی مسئولیت کنترل زمان دقیق انجام فرآیندهای شستشوی دستگاه را برعهده دارد.

حین بروز این مشکل دستگاه روشن نمی‌شود. علل بروز این مشکل نوسنات برق، خرابی قطعات، نفوذ آب به برد، خازن ها و فیوز ها می باشد. برای رفع این مشکل باید قطعه را عوض کنید. به این منظور ابتدا دستگاه را از برق بکشید سپس باید پنل پشتی را بردارید، اگر خازن ها تاخوردگی نداشته باشند نیاز به تعویض آنها نیست. چنانچه کل برد دچار مشکل شده باشد باید کل آن را تعویض کنید. مورد بعدی که در مورد علل بروز ارور se در ماشین لباسشویی ال جی می‌توان به آن اشاره کرد، مشکلات برق ساختمان یا برق دستگاه است. مشکل در جریان برق دستگاه که نتیجه خرابی اتصال کوتاه درون دستگاه و یا مشکلات برق خانه می‌باشد می‌تواند باعث بروز ارور SE شود. در اینصورت ابتدا باید قطعات داخلی را بررسی کرد، اگر مشکل از خرابی اتصال کوتاه باشد باید برد و منبع تغذیه ماشین تعمیر شود و اگر از برق خانه باشد باید برق‌کار بررسی سیستم برق‌کشی خانه را بررسی کند.

زیادبودن بار در ماشین لباسشویی:

بار اضافی در ماشین لباسشویی باعث فشار به موتور می‌شود و داغ می‌کند و این حرارت از طریق سنسورهای حرارتی به برد الکترونیکی فرستاده می‌شود. برد برای جلوگیری از خرابی ماشین لباسشویی را متوقف می‌کند. در این موقع ارور SE را در صفحه مانتیودر خواهید دید. اگر علت ارور se به همین دلیل باشد، برای رفع مشکل ماشین لباسشویی را خاموش کنید و اجازه دهید یک ساعت استراحت کند. مورد بعدی که در مورد علل ارور se در ماشین لباسشویی بهتر است به آن اشاره کنیم، سیمکشی و کانکتورها‌ی موتور است. یکی دیگر از عوامل بروز ارور SE مشکل در سیم کشی و کانکتورهای موتور است. برای رفع این مشکل باید تمام سوکت ها بررسی شوند و مشکل عدم اتصال رفع شود. برخورد سیم ها به دیگ و بدنه ممکن است باعث قطعی سیم کشی شود که در این حالت باید سیم کشی را تعویض کنیم.

برطرف کردن ارور se در ماشین لباسشویی ال جی

سخن پایانی

به عنوان سخن پایانی باید گفت در این مقاله به توضیح در مورد ارور se در ماشین لباسشویی ال جی پرداختیم. همانطور ک ذکر شد دلیل خطای SE بروز مشکل در بخش‌ها و قطعات مختلف ماشین لباسشویی است و برای رفع این مشکل باید به تکنسین حرفه‌ای مراجعه کنیم. اما قبل از مراجعه به تکنسین می توانیم یک تست ساده انجام دهیم به این صورت که ماشین لباسشویی را بصورت کامل از برق کشیده و بعد از چند دقیقه به برق وصل کنیم و برنامه شست و شویی را به ماشین بدهیم. اگر بعد از انجام مراحل ارور SE یا E5 برطرف نشد باید با تکنسین متخصص در زمینه تعمیر لباسشویی ال جی تماس بگیرید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 1]

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید

021-47278

ثبت سفارش 24 ساعته

فرم ثبت سفارش