علت چشمک زدن چراغ های لباسشویی ال جی

علت چشمک زدن چراغ های ماشین لباسشویی ال جی

فهرست مطالب این صفحه

چشمک زدن چراغ های ماشین لباسشویی ال جی و کدهای خطا

وقتی ماشین لباسشویی ال جی شما دچار مشکل شده باشد، دستگاه از طریق چشمک زدن چراغ های خود متناسب با کدهای خطا، مشکل را به شما نشان می دهد. این کدها و چراغ ها می توانند از مدلی به مدل دیگر متفاوت باشند، بسته به اینکه دستگاه شما نمایشگر LED یا LCD داشته باشد، کدها با هم متفاوت خواهند بود. در این مطلب از نمایندگی تعمیرات ال جی پشتیبان به بررسی دلایل چشمک زدن چراغ های ماشین لباسشویی ال جی و مشکلاتی که به آن‌ ها اشاره دارند می پردازیم.

 

ارتباط چشمک زدن چراغ های ماشین لباسشویی ال جی با کدهای خطا

ارتباط چشمک زدن چراغ های ماشین لباسشویی ال جی با کدهای خطا

ماشین های لباسشویی امروزی قطعات پیشرفته‌ ای دارند و با این حال ممکن است این دستگاه ها نیز دچار مشکلاتی شوند. این ایرادات بنابر کدهای خطا و از طریق چشمک زدن چراغ ها به کاربر معرفی می شوند. برخی از کدهای خطای رایج در این دستگاه عبارتند از:

 • CL: قفل کودک درگیر است
 • OE (بدون چراغ های چرخشی روشن یا چشمک زن): ماشین لباسشویی نتوانسته آب را تخلیه کند
 • IE (چراغ های فرعی و اصلی شستشو روشن یا چشمک می زند): زمانی که پر شدن آب تمام می شود
 • dE (چراغ قفل در روشن یا چشمک زن): درب ماشین لباسشویی باز است
 • UE (چراغ های 1 تا 6 همه روشن هستند یا چشمک می زنند): ماشین لباسشویی، بار نامتعادل را تشخیص داده است
 • SE: خطای موتور شناسایی شد
 • CE: خطای فعلی ماشین لباسشویی (می تواند هر خطایی در همان لحظه باشد)
 • LE: خطای قفل شدن موتور ماشین لباسشویی
 • FE: ماشین لباسشویی وضعیت پر شدن بیش از حد را تشخیص داده است
 • tE (چراغ های سرد روشن همراه با چراغ های چشمک زن است): خطای گرمایش کم یا بیش از حد آب شناسایی شد
 • PE (خطای فازی، گرمایشی و سریع یا فوق العاده که معمولا همراه با چراغ های نگهدارنده روشن یا چشمک زن است): خطای سنسور سطح آب
 • PF: قطع برق

کد خطای CL؛ به معنای درگیر بودن قفل کودک

اگر قفل کودک روشن باشد، این کد را خواهید دید. قبل از اینکه بتوانید به دکمه های کنترل پنل ماشین لباسشویی خود دسترسی پیدا کنید، باید آن را خاموش کنید. دکمه هایی که برای باز کردن قفل کودک باید فشار دهید از مدلی به مدل دیگر متفاوت است. دفترچه راهنمای دستگاه خود را بررسی کنید. برای برخی از مدل ها می توانید با نگه داشتن همزمان دو دکمه در دو طرف نماد قفل برای چند ثانیه، قفل کودک را آزاد کنید. به احتمال زیاد می توانید ویژگی قفل کودک خود را به همین ترتیب تنظیم کنید.

کد خطای OE؛ ماشین لباسشویی نتوانسته است آب را تخلیه کند

اگر ماشین لباسشویی در تخلیه آب موفق نشده باشد، ممکن است چند دلیل داشته باشد. دلایل زیر محتمل ترین خطاها و اولین مکان هایی هستند که باید بررسی کنید: برسی فیلتر ماشین لباسشویی برای هر گونه زباله، لوله تخلیه جهت انسداد، این که شیلنگ زهکشی پیچ خورده یا له نشده باشد، چیزی مانع پمپ زهکشی نباشد و بررسی اتصالات پمپ زهکشی تا بتوان مشکل را دریافت و آن را برطرف کرد.

زمانی که پر شدن آب تمام می شود (چراغ های فرعی و اصلی شستشو چشمک می زند)

یکی از خطا های دیگری که با چشمک زدن چراغ های ماشین لباسشویی ال جی همراه است، IE یا همان خطای زمان پر شدن آب می باشد. این خطا نشان می دهد که ماشین لباسشویی شما با مشکل پر شدن آب مواجه است.

برخی از دلایل بروز این خطا عبارتند از:

 • بررسی اینکه منبع آب روشن باشد، شلنگ پرکننده به درستی وصل شده باشد و آب در لوله‌ها یخ زده نباشد
 • بررسی عدم انسداد در شیلنگ منتهی به سنسور فشار (سنسوری که سطح آب را تشخیص می دهد)
 • شیر ورودی که آب را به داخل دستگاه می دهد و سیم کشی و اتصالات به آن چک شوند
 • تنظیم کنترل پنل اصلی

درب ماشین لباسشویی باز موجب چشمک زدن چراغ های ماشین لباسشویی ال جی می شود

اگر چراغ های چشمک زن این خظا را نشان دادند، اولین قدم این است که بررسی کنید درب دستگاه کاملا بسته است. این اقدام می تواند عیب را برطرف کند، اما در غیر این صورت ممکن است مشکلی در دستگیره درب یا مکانیزم قفل درب وجود داشته باشد. همچنین باید سیم کشی بین قفل درب و برد کنترل اصلی را بررسی و تنظیم کرد.

ماشین لباسشویی، بار نامتعادل را تشخیص داده است

بار نامتعادل به این معنی است که ماشین لباسشویی شما نمی تواند لباس ها را به طور یکنواخت در اطراف محفظه پخش کند؛ بنابراین وارد چرخه چرخش سریع نمی شود. انجام این کار می تواند به ماشین آسیب برساند. بارهای نامتعادل می تواند ناشی از شستن فقط یک وسیله سنگین در یک بار پر از وسایل سبک یا گره خوردن دسته ای از لباس ها در روکش لحاف باشد.

برای جلوگیری از بارهای نامتعادل در آینده باید چندین مورد سنگین را جدا از هم بشویید، روکش های لحاف را جدا کنید و نباید محفظه دستگاه را از بالا یا زیر پر شوند. همچنین بررسی پایداری ماشین لباسشویی برای جلوگیری از تکان خوردن بیش از حد و سر و صدای زیاد در چرخه های چرخش سریع تر، مهم است. اگر متوجه شدید که دستگاه شما از یک طرف به سمت دیگر کج می شود، پایه های زیر آن را تنظیم کنید.

نقش خطای موتور در چشمک زدن چراغ های ماشین لباسشویی ال جی

نمایش خطای موتور می تواند ناشی از موتور یا مشکلی در بخش الکترونیکی دستگاه شما باشد. قطعاتی در دستگاه شما که می توانند باعث این عیب به غیر از خود موتور شوند عبارتند از: اتصالات بین موتور و ماژول کنترل اصلی، موتور تاکو (قسمتی که سرعت موتور شما را کنترل می کند) و ماژول کنترل اصلی.

چگونگی تشخیص خطای فعلی چراغ های چشم زن ماشین لباسشویی

این خطا نشان دهنده مشکل در جریان‌های الکتریکی دستگاه شما است. ممکن است این خطا ناشی از اتصال کوتاه داخل دستگاه باشد، یا ممکن است مشکلی در سیستم برق خانه شما وجود داشته باشد. اگر به دومی مشکوک هستید، باید یک متخصص آن را بررسی کند، اما اگر به مشکلی در دستگاه خود مشکوک هستید، موتور اصلی، ماژول کنترل و منبع تغذیه را بررسی کنید.

چرا خطای قفل شدن موتور ماشین لباسشویی باعث چشمک زدن چراغ ها می شود؟

بیشتر ماشین ‌های لباسشویی ال‌جی از یک موتور درایو مستقیم استفاده می کنند که به‌ جای استفاده از تسمه، درام را مستقیما می‌ چرخاند. هر دو بخش موتور (روتور و استاتور) نیاز به بررسی از نظر ساییدگی و پارگی دارند و درام باید برای اشیاء به دام افتاده که مانع حرکت آن می شوند بررسی شود. کد خطای موتور قفل شده نیز می تواند ناشی از مشکلات قفل درب طبق خطای DE باشد. دستگیره درب، قفل درب یا سیم کشی و اتصالات آن می تواند ریشه این مشکل باشد.

ماشین لباسشویی وضعیت پر شدن بیش از حد را تشخیص داده است

خطای پر شدن بیش از حد دستگاه معمولا به دلیل کف زیاد در دستگاه در نتیجه بارگزاری بیش از حد آن یا اضافه کردن مواد شوینده زیاد ایجاد می شود. این خطا می تواند به سنسور فشار (قسمتی در دستگاه شما که سطح آب را تشخیص می دهد) اطلاعات نادرستی بدهد. اگر کف بیش از حد در دستگاه شما قابل مشاهده نیست، شلنگ فشار را از نظر گرفتگی یا سنسور فشار یا سنسور سطح آب و سیم کشی و اتصالات آن ها را برای ایراد بررسی کنید.

اثر خطای گرمایش آب در عملکرد چراغ های ماشین لباسشویی ال جی

سیستم گرمایش دستگاه شما ممکن است دچار مشکل شود. این مشکل ممکن است به دلیل نقص مدار گرمایش یا یکی از قطعات آن باشد. قطعاتی مانند: المنت گرمایشی، اتصالات یا سیم کشی المنت، ترمیستور یا سنسور دما و هیتر. رفع این خطای سیستم گرمایش با بر طرف کردن مشکلات این قسمت ها ممکن است.

خطای سنسور سطح آب

یکی دیگر از علت های چشمک زدن چراغ های ماشین لباسشویی ال جی خطای سنسور سطح آب است. اگر در قسمت هایی از دستگاه شما که سطح آب را تشخیص می دهند (سنسور فشار یا سوئیچ فشار) خطایی وجود داشته باشد، این خطا را مشاهده خواهید کرد. شلنگ فشار را از نظر گرفتگی، حسگرها، سیم‌کشی و اتصالات به آنها بررسی کنید. اگر نمی توانید ایرادی را پیدا کنید، ممکن است در برد الکترونیک اصلی دستگاه شما مشکلی وجود داشته باشد. در صورت وجود ایراد در  برد اصلی توصیه می شود از کمک تکنسین های با تجربه نمایندگی ال جی در تهران استفاده کنید.

قطعی برق؛ رایج ترین علت چشمک زدن چراغ های ماشین لباسشویی ال جی

با قطعی برق دستگاه شما قدرت کافی برای اجرای فرمان ها را ندارد. این می تواند ناشی از مشکل ساده ای مانند عدم اتصال کابل برق باشد. اگر دوشاخه به درستی وصل شده باشد، تعمیر دستگاه کاری پیچیده تر است و باید سیم کشی و اتصالات بین برق ورودی دستگاه و ماژول رایانه ای کنترل اصلی را بررسی کنید.

رفع ایرادات ماشین لباسشویی ال جی توسط نمایندگی های معتبر

رفع ایرادات ماشین لباسشویی ال جی توسط نمایندگی های معتبر

ماشین های لباسشویی ال جی از قطعاتی با کیفیت بالا تولید شده‌اند. اما در برخی مواقع و بنا به دلایلی این ماشین های پرکاربرد دچار ایراداتی می شوند. اگر ایرادات ماشین لباسشویی ال جی خود را کاملا برطرف کرده اید، چشمک زدن چراغ های دستگاه نیز متوقف می‌شود و دستگاه شما به خوبی کار می کند. اما اگر در پیدا کردن علت خطا دچار مشکل هستید، توصیه ما کمک گرفتن از تعمیرکاران متخصص در زمینه تعمیر لباسشویی ال جی است.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 3 میانگین: 3.3]

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید

021-47278

ثبت سفارش 24 ساعته

فرم ثبت سفارش