علت خرابی پمپ تخلیه ماشین لباسشویی ال جی

علت خرابی پمپ تخلیه ماشین لباسشویی ال جی

خرابی پمپ تخلیه ماشین لباسشویی ال جی

ماشین های لباسشویی دارای 5 مرحله اساسی برای کار خود هستند: پر کردن، شستشو، تخلیه، آبکشی و چرخش. اگر حتی یکی از این مراحل ناموفق باشد، کل عملیات خاموش می شود. بنابراین، اگر ماشین لباسشویی شما آب را به درستی تخلیه نمی کند، می تواند به دلیل خرابی پمپ تخلیه ماشین لباسشویی ال جی باشد.

خرابی پمپ تخلیه ماشین لباسشویی ال جی با نمایش کد خطای مربوطه بر روی صفحه نمایش، به کاربر اطلاع داده می شود. خوشبختانه، تشخیص و رفع مشکل پمپ تخلیه ماشین لباسشویی می تواند یک فرآیند آسان باشد و شما می توانید خودتان آن را انجام دهید و یا آن را به تعمیرکار ماهر در زمینه تعمیرات ماشین لباسشویی ال جی در تهران بسپارید. اگر نیاز به تعمیر پمپ تخلیه ماشین لباسشویی ال جی دارید با ما تماس بگیرید و یا در ادامه مطلب از نمایندگی ال جی پشتیبان همراه ما باشید.

پمپ تخلیه چگونه کار می کند؟

برای اینکه بدانید چگونه مشکل تخلیه را برطرف کنید، بهتر است بدانید که یک چرخه تخلیه موفق چگونه کار می‌کند. پس از پایان چرخه شستشو، برد کنترلی ماشین لباسشویی ولتاژی را به پمپ تخلیه می فرستد که آب را از وان به داخل شیلنگ تخلیه بفرستد. سپس شیلنگ به یک وان شستشو منتهی می شود و واشر یا دوباره پر می شود یا به چرخه خود پایان می دهد. پمپی که به درستی کار می کند این اقدامات را بدون سر و صدای زیاد یا نشتی انجام می دهد و بسته به اندازه و نوع واشر شما، این فرآیند فقط چند دقیقه طول می کشد.

علائم خرابی پمپ تخلیه

قبل از اینکه علت خرابی پمپ تخلیه ماشین لباسشویی ال جی را بدانیم بهتر است بدانیم که این مشکل خود را چگونه نشان می دهد. علائم خرابی پمپ تخلیه به عدم تخلیه آب توسط پمپ منتهی می شود. این عدم تخلیه می تواند خود را به این صورت نشان دهد که خود سیستم ماشین لباسشویی ال جی می تواند مشکل پمپ را تشخیص داده و کد خطای OE را روی نمایشگر الکترونیکی نمایش دهد.در صورتی که این به درستی کار نکند در طول اجرای برنامه، در لحظه ای که آب باید ترکیب شود متوقف شده و پمپ از کار می افتد. با برخی از شستشوها آب تخلیه می شود و در برخی دیگر این تخلیه آب صورت نمی گیرد. گاهی هنگام آبکشی تخلیه اتفاق نمی افتد و یا حالت چرخش پس از تخلیه به طور کلی متوقف کند.

علل تخلیه نامناسب ماشین لباسشویی

پس از استفاده طولانی مدت از ماشین لباسشویی، پمپ تخلیه ممکن است از کار بیفتد. اما در هر صورت  علت خرابی پمپ تخلیه به دو صورت خود را نشان دهد. در حالت اول مشکل مکانیکی و در حالت دوم مشکل عدم تخلیه پمپ الکتریکی است.

خرابی مکانیکی پمپ تخلیه ماشین لباسشویی ال جی

خرابی مکانیکی می تواند ناشی از گیرکردن جسم خارجی در پمپ یا آسیب مستقیم به یک جزء پمپ مانند پروانه باشد که می تواند باعث تخلیه نشدن واشر شود. بازرسی پمپ اغلب می تواند یک نقص مکانیکی را نشان دهد. اگر جسم خارجی از پمپ تخلیه عبور کند و وارد شیلنگ تخلیه شود، می تواند جریان آب را مسدود کرده و مشکل تخلیه را ایجاد کند. بیشتر اوقات، تخلیه کامل توسط فیلتر زباله یا شلنگ تخلیه مسدود می شود.

خرابی الکتریکی پمپ تخلیه ماشین لباسشویی ال جی

برای تشخیص خرابی پمپ تخلیه ماشین لباسشویی ال جی  کنتاکت ها و سنسورهای پمپ را چک می کنیم که باید سالم باشند و کار کنند. خرابی الکتریکی پمپ ماشین لباسشویی را می توان با استفاده از مولتی متر تشخیص داد. پمپ را از واشر خارج کرده و از یک مولتی متر برای تست تداوم موتور استفاده  می شود. همچنین عملکرد واحد کنترل را آزمایش می کنیم. هنگامی که هیچ مشکلی برای برد کنترل وجود ندارد، تنها راه حل تعویض پمپ است.

تعمیر پمپ تخلیه ماشین لباسشویی ال جی

برای تعمیر پمپ تخلیه ماشین لباسشویی ال جی، باید برخی از ابزارها و لوازم جانبی را به همراه داشته باشید. تعداد آنها مستقیما به مقیاس مشکل و شیوه تعمیرکار ماشین لباسشویی ال جی در تهران بستگی دارد. اگر بدترین حالت خرابی پمپ را در نظر بگیریم، باید مواردی از اجرای پمپ تخلیه از قبیل: پروانه، محور، سنسور پمپ، مهر و موم لاستیکی و قرقره و یا پمپ تخلیه جدید را همراه خود داشته باشید.

 البته هنگام انتخاب قطعات جایگزین باید مراقب باشید. زیرا قطعات باید به طور ایده آل با مدل فعلی ال جی مطابقت داشته باشند. در حالت ایده آل، باید زهکش قدیمی را جدا کنید و از فروشنده در فروشگاه بخواهید که آنالوگ های مناسب را پیدا کند. مرجع دیگر شماره سریال است که باید برای تمام اجزای پمپ اعمال شود. اگر در تهران  هستید و با تعمیرات ماشین لباسشویی ال جی آشنایی و مهارت کافی ندارید بهتر است این کار را به ما بسپارید. ما نمایندگی پشتبان الجی تمام خدمات مرتبط با این برند را انجام میدهیم. برای این منظور می توانید با اپراتورهای ما تماس بگیرید.

تعمیر پمپ تخلیه ماشین لباسشویی ال جی در تهران

تعمیر پمپ تخلیه ماشین لباسشویی ال جی در تهران

کلید تعمیر پمپ آنالیز آن خواهد بود. اگر مهارت فنی ندارید در صورت خرابی پمپ تخلیه ماشین لباسشویی ال جی می توانید با ما تماس بگیرید. ما به عنوان نمایندگی ال جی با پشتیبانی این برند انواع خدمات تعمیر الجی ماشین لباسشویی، ظرفشویی، یخچال، جاروبرقی، تلویزیون و مایکروفر را انجام می دهیم. ما برای تحت پوشش دادن همه مناطق  تهران دارای سه شعبه در تهران هستیم:

  • تعمیر پمپ تخلیه ماشین لباسشویی ال جی در شمال تهران
  • تعمیر پمپ تخلیه ماشین لباسشویی ال جی در غرب تهران
  • تعمیر پمپ تخلیه ماشین لباسشویی ال جی در شرق و جنوب تهران

جمع بندی

در صورت استفاده طولانی مدت از ماشین لباسشویی ممکن است پمپ تخلیه از کار بیفتد. با توجه به آنچه در این مقاله بیان شد می توانید علائم، ماهیت خرابی و نحوه تعمیر آن را بکار بگیرید.اگر در حین بازرسی معلوم شد که پمپ قابل تعمیر نیست، باید شرایط تعویض را رعایت کنید. فقط باید یک پمپ جدید بخرید و آن را با پمپ قدیمی جایگزین کنید. برای انجام همه این کارها می توانید به ما مراجعه کنید. ما تمام تلاش خود را می کنیم که بهترین سرویس پمپ تخلیه ماشین لباسشویی در تهران را انجام دهیم. برای کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید

021-47278

ثبت سفارش 24 ساعته

فرم ثبت سفارش