علت کم و زیاد شدن باد اسپیلت ال جی

علت کم و زیاد شدن باد کولر گازی اسپیلت ال جی

کم و زیاد شدن باد کولر گازی ال جی؛ مشکلی بسیار عذاب‌آور

اسپیلت ال جی یکی از پرطرفدارترین اسپیلت‌های بازار می‌باشد که از کیفیت بالایی برخوردار است. کولر گازی‌های این برند دارای این قابلیت هستند که بتوانید از آن‌ها در محیط‌‌های مختلف استفاده کنید. اما در این میان ممکن است بنا به دلایل مختلفی مانند استفاده نادرست، شما با مشکلاتی مانند کم و زیاد شدن باد مواجه می‌شوید. این در حالی است که این مشکل می‌تواند با توجه به دلایل رخ دادن، روش‌های مختلف حلی را نیز داشته باشد که از جمله آن‌ها می‌توان به نوسان جریان برق و گرفتگی لوله‌ها اشاره کرد. به همین خاطر، در این مطلب از مرکز خدمات تعمیرات ال جی ال جی پشتیبان قصد داریم تا به بررسی دلایل و راهکارهای حل مشکل عذاب‌آور کم و زیاد شدن باد اسپیلت ال جی بپردازیم.

دلایل خراب شدن اسپیلت‌های ال جی

دلایل خراب شدن کولر گازی اسپیلت‌های ال جی

اسپیلت‌های ال جی ممکن است در گذر زمان خراب شوند و نیاز به سرویس دوره‌ای پیدا کنند. اما در این میان دلایلی وجود دارند که باعث می‌شوند تا خرابی‌ها سریع‌تر در این اسپیلت‌ها نمایان شوند. یکی از این دلایل استفاده نادرست از ماشین است.

زمانی که شما به درستی از اسپیلت خود استفاده نکنید، مجموعه قطعات آن مجبور می‎‌شوند تا برای ارائه بازدهی مناسب، با فشار بیشتری کار کنند. کارکرد تحت فشار باعث می‌شود تا استهلاک قطعات در گذر زمان افزایش پیدا کند.

شاید با خود تصور کنید که یک اسپیلت در صورت استفاده صحیح نیاز به تعمیر و سرویس نیاز پیدا نمی‌کند. این در حالی است در گذر زمان برخی قطعات که جنبه مصرفی دارند، نیاز به تعویض پیدا خواهند کرد. همچنین برخی قطعات مانند فن نیز ممکن است ضعیف شوند و نیاز داشته باشند تا مورد بازبینی و سرویس قرار بگیرند.

بررسی مشکلات و دلایل کم و زیاد شدن باد کولر گازی ال جی

کم و زیاد شدن خود به خود باد کولر گازی ال جی می‌تواند دلایل مختلفی داشته باشد. به عنوان مثال، گرفتگی لوله‌های اسپیلت می‌تواند یکی از دلایل اصلی برای بروز این مشکل باشد. از این رو، در ادامه این بخش قصد داریم تا به این دلایل و راهکارهای رفع آن‌ها بپردازیم.

فیلتر هوا؛ عاملی برای کم و زیاد شدن باد اسپیلت ال جی

یکی از دلایلی که باعث می‌شود شما با مشکل کم و زیاد شدن باد اسپیلت ال جی مواجه شوید، کثیفی فیلتر هوا است. فیلتر هوا در مسیر هوای ورودی به کولر گازی قرار دارد و ذرات گرد و غبار را جذب می‌کند تا وارد موتور نشوند.

در گذر زمان و در اثر جذب آلودگی‌های مختلف، فیلتر هوا کثیف می‌شود و شما نیاز خواهید داشت که آن را تمیز یا تعویض کنید. فیلتر هوای کولر گازی ال جی بسته به مدل آن می‌توانید نیاز به تمیز کردن یا تعویض داشته باشد و برای اطلاع از این موضوع باید به دفترچه راهنمای کولر خود مراجعه کنید.

اشاره به این نکته خالی از لطف نیست که فیلتر هواهای قابل شست و شوی اسپیلت‌های ال جی را می‌توان با یک دستمال نم‌دار و همین‌طور کمی آب تمیز کرد. در نظر داشته باشید که برای جا زدن فیلتر، حتما باید آن را خشک کرده باشید تا آب وارد موتور کولر گازی نشود.

یخ‌زدگی کویل‌های اواپراتور کولر گازی اسپیلت

از جمله دیگر دلایل بروز مشکل کم و زیاد شدن باد اسپیلت ال جی یخ‌زدگی کویل های اواپراتور است. در صورتی که کویل‌ها یخ زده باشند، شما متوجه خواهید شد که یخچال کولر گازی شما به طور ناگهانی باد را کم یا زیاد می‌کند. این در حالی است که روی کنترل میزان پرتاب باد تغییری نکرده است.

به طور کلی کویل‌های اواپراتور نباید یخ بزنند. این کویل‌ها زمانی یخ می‌زنند که مشکلاتی برای اسپیلت به‌وجود آمده باشد. به عنوان مثال، وجود نشتی در مبرد، کثیفی بیش از حد فیلتر هوا، انسداد دریچه برگشت کولر یا وجود گرد و غبار زیاد روی کویل‌های اوپراتور باعث بروز یخ‌زدگی آن‌ها می‌شود.

برای بررسی مشکل یخ‌زدگی کویل‌های اواپراتور که در نهایت به بروز مشکل کم و زیاد شدن باد اسپیلت ال جی ختم می‌شوند، ابتدا باید محفظه‌های محافظ این کویل‌ها را باز کنید. در ادامه به راحتی مشخص می‌شود که کویل‌ها یخ زده‌اند یا خیر. سپس نوبت به این می‌رسد که بررسی کنید فن ترموستات کولر روی حالت Auto قرار داشته باشد. البته در صورتی که کویل‌ها یخ زده بودند، پیشنهاد می‌کنیم به صورت موقتی حالت فن ترموستات را روی On قرار دهید. چرا که این کار باعث می‌شود تا یخ‌زدگی‌ها زودتر آب شوند.

در صورتی که همچنان مشکل یخ‌زدگی کویل‌های اواپراتور اسپیلت شما برقرار بود، باید نشتی مبرد کولر را بررسی کنید. در صورتی که کولر شما در بخش انتقال مبرد نشتی داشته باشد، کویل‌های اواپراتور یخ می‌زنند و برای رفع این مشکل نیز ابتدا باید مشکل نشتی برطرف شود.

انسداد یا نشتی از سمت لوله‌های کولر؛ یکی از دلایل کم و زیاد شدن باد اسپیلت ال جی

در اسپیلت از انواع لوله‌ها استفاده می‌شود. در صورتی که هرکدام از این لوله‌ها مشکل داشته باشند، عملکرد کولر گازی شما با اختلال مواجه خواهد شد. به عنوان مثال، انسداد یا نشتی هر یک از لوله‌های اسپیلت باعث می‌شود تا شما با مشکل کم و زیاد شدن باد اسپیلت ال جی مواجه شوید.

لوله‌های کولر اسپیلت وظیفه دارند تا هوای خنک شده را وارد محیط خانه کنند. در نظر داشته باشید که این لوله‌ها در صورتی که اگر حتی یک ذره هم پارگی داشته باشند، روی قدرت پرتاب اسپیلت شما تاثیر خواهد گذاشت. البته که این مشکل را به راحتی با آب‌بندی یا تعویض لوله می‌توان رفع کرد.

وجود مشکل در بلوور؛ یکی از دلایل کم و زیاد شدن باد کولر گازی ال جی

در کولر گازی‌های اسپیلت ال جی، قطعات مختلفی وجود دارند که از جمله آن‌ها می‌توان به بلوور اشاره کرد. بلوور وظیفه دارد تا هوا را به گردش در بیاورد و فضای اتاق را خنک کند. در نظر داشته باشید که این قطعه در صورت خرابی می‌تواند باعث بروز مشکلاتی مانند کم و زیاد شدن باد اسپیلت ال جی شود.

یکی از نشانه‌های خرابی بلوور کم شدن ناگهانی میزان پرتاب باد است. همچنین تهویه و چرخش هوا نیز ممکن است با مشکلاتی مواجه شود. البته در برخی از مواقع، ممکن است شما صداهای اضافی را از اسپیلت خود بشنوید.

برای بررسی بلوور شما می‌توانید پنل کولر را جدا کنید. در ادامه نوبت به این می‌رسد که تمیزی بلوور را بررسی کنید. در صورتی که این قطعه کثیف بود، باید آن را به آرامی و به کمک مسواک و دستمال تمیز کنید. سپس بررسی کنید که پس از تمیز کردن این قطعه آیا صدای آن کم می‌شود یا خیر. لازم به ذکر است که برای باز کردن بلوور و تعمیر آن بهتر است که با یک مرکز مجاز تعمیرات ال جی تماس بگیرید.

نوسانات جریان برق

در برخی مواقع نیز ممکن است که شما با مشکل کم و زیاد شدن باد اسپیلت ال جی مواجه شوید و تصور کنید که قطعه‌ای خراب شده است. این در حالی است که به دلیل عدم رسیدن جریان برق کافی به کولر و اسپیلت، کمپرسور و بلوور نمی‌توانند با تمام توان خود کار کنند. شاید با یک یا دو بار ضعف جریان برق برای اسپیلت شما اتفاقی نیفتد، اما مطمئن باشید که در گذر زمان مشکلات بسیاری ممکن است برای آن ایجاد شود. در این صورت، پیشنهاد می‌کنیم به دنبال راهی برای رفع این مشکل باشید.

آیا برای تعمیر کولر گازی از خدمات یک کمپانی سرویس استفاده کنیم؟

بسیاری این سوال را دارند که برای تعمیر و رفع مشکل کم و زیاد شدن باد اسپیلت ال جی، بهتر است که از خدمات یک مجموعه تعمیر و سرویس ال جی استفاده کنیم یا این که کار تعمیرات را خودمان انجام دهیم. در این میان، نکته‌ای که باید به آن توجه کنید این است که تعمیر و سرویس اسپلیت ال جی نیازمند دانش تخصصی این کار است و در صورتی که دانش تخصص مربوط به آن را نداشته باشید، ممکن است به قطعات مختلف آن آسیب بزنید.

همچنین در بسیاری از مواقع ممکن است شما به اشتباه و به دلیل نداشتن دانش کافی تصور کنید که ممکن است مشکل کم و زیاد شدن باد اسپیلت ال جی شما از خرابی بلوور یا هر قطعه دیگری باشد و اقدام به تعویض آن کنید و مشکل شما همچنان پابرجا باشد.

هر اسپیلت دارای پیچیدگی‌های فنی خاص خود است و نقشه سیم‌کشی خاص خود را دارد. در صورتی که شما به اشتباه به سیم‌کشی اسپیلت خود آسیب بزنید، به دلیل نداشتن نقشه سیم‌کشی و همین‎‌طور عدم برخورداری از دانش کافی ممکن است که دیگر نتوانید آن را دوباره راه‌اندازی کنید.

رفع مشکلات اسپیلت ال جی در مجموعه‌های معتبر این برند

رفع مشکلات اسپیلت ال جی در مجموعه‌های معتبر این برند

کولر گازی یا همان اسپیلت ال جی دارای کیفیت بالایی است؛ اما در گذر زمان ممکن است مشکلاتی برای آن به وجود بیاید که کم و زیاد شدن باد اسپیلت از جمله آن‌ها است. در صورت بروز این مشکل، پیشنهاد می‌کنیم که با یک تعمیرکار متخصص در زمینه تعمیرات کولر گازی ال جی تماس بگیرید تا آن را در اولین فرصت ممکن بررسی و برای شما رفع کند.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید

021-47278

ثبت سفارش 24 ساعته

فرم ثبت سفارش