علت باد گرم زدن کولر گازی ال‌جی

علت باد گرم زدن کولر گازی ال‌ جی

باد گرم کولر گازی ال‌ جی؛ مشکلی که دردسرهای زیادی دارد

از کولر گازی‌ها برای خنک‌کردن فضای داخلی ساختمان در فصول گرم سال استفاده می‌شود. به همین علت حفظ سرمای باد این کولرها اهمیت زیادی دارد. در بسیاری از موارد ممکن است کولر گازی‌های شرکت ال‌ جی باد گرم بزنند و تحمل گرمای تابستان را برای اعضای ساختمان دشوار کنند. به همین علت باید با این مشکل، دلایل و راهکارهای آن به‌خوبی آشنایی داشت تا در مواقعی که کولر گازی ال‌ جی باد گرم می‌زند، بتوان این مشکل بزرگ را حل کرد. در این مطلب از مرکز خدمات تعمیرات ال جی ال جی پشتیبان  با تمام دلایل این مشکل و راهکارهای رفع آن آشنا می‌شویم.

کولر گازی ال‌ جی باد گرم می‌زند؛ مشکل دقیقا چیست؟

در روزهای گرم تابستان ناگهان متوجه می‌شوید که کولر گازی ال‌ جی شما باد گرم می‌زند. این اتفاق می‌تواند باعث اذیت ساکنین خانه شود و آن‌ها را برنجاند. طبیعتا کولر گازی در صورت تنظیم درست درجه حرارت روی آن، باید باد خنک بزند و باد گرم زدن این دستگاه در روزهای گرم یک اتفاق نادر است.

برای این که مطمئن شوید که کولر گازی ال‌ جی باد گرم می‌زند، در ابتدا باید به نزدیکی کولر گازی رفته و دست خود را جلوی دریچه خروجی هوای آن نگه‌دارید. اگر بادی که از دریچه هوای کولر گازی ال‌ جی خارج می‌شد، از هوای اتاق گرم‌تر بود؛ کولر گازی شما خراب است و نیاز به تعمیرات دارد. البته باید اشاره کرد که شما باید درجه حرارت کولر گازی را بررسی کنید. در بسیاری از مواقع افراد به‌اشتباه درجه حرارت کولر گازی خود را در بالاترین درجه قرار می‌دهند که می‌تواند باعث گرم‌شدن باد کولر گازی شود.

دلایل باد گرم زدن کولر گازی ال‌جی

دلایل باد گرم زدن کولر گازی ال‌ جی

دلایل زیادی برای این که کولر گازی ال‌ جی باد گرم می‌زند، وجود دارد. از این دلایل می‌توان به مواردی مانند خرابی برد الکترونیکی کولر گازی ال‌ جی، عدم سرویس به‌موقع، بسته‌بودن روزنه‌های فیلتر پنل داخلی، خرابی فن یا موتور آن و کاهش سطح گاز کولر گازی ال‌ جی اشاره کرد. هر یک از این دلایل به روش‌های مختلف می‌توانند باعث گرم‌شدن باد کولر گازی ال‌ جی شما بشوند. با مهم‌ترین دلایلی که کولر گازی ال‌ جی باد گرم می‌زند، آشنا می‌شویم.

سرویس نکردن به‌موقع کندانسور کولر گازی ال‌ جی

کولر گازی‌ها مانند تمام وسایل مصرفی و برقی دیگر مانند یخچال و جاروبرقی، نیاز به سرویس‌های دوره‌ای دارند. البته باید اشاره کرد که به علت قرارگرفتن کندانسور یا پنل خارجی کولر گازی ال‌ جی در فضای بیرونی ساختمان، سرویس این دستگاه اهمیت بیشتری به نسبت سرویس لوازم برقی دیگر دارد. عدم سرویس به‌موقع یکی از دلایلی است که می‌تواند منجر به باد گرم زدن کولر گازی ال‌ جی شما بشود.

تکنسین‌های کولر گازی ال‌ جی با بررسی دوره‌ای کندانسور این دستگاه، هرگونه خاک یا آلودگی را از روی آن پاک می‌کنند. از آن‌جایی که این قطعه در محیط بیرونی قرار می‌گیرد؛ ممکن است خاک و آلودگی‌های زیادی جذب آن شوند.

بسته‌شدن روزنه فیلتر پنل داخلی؛ از دلایل اصلی که کولر گازی ال‌ جی باد گرم می‌زند

کولر گازی‌های ال‌ جی دارای یک پنل داخلی هستند و در داخل این پنل، یک فیلتر قرار دارد تا هوای داخل ساختمان را تصفیه کند. این فیلتر روزنه‌ها یا سوراخ‌های بسیار ریزی دارد که براثر ذرات گردوغبار می‌توانند بسته شوند. در صورت بسته‌شدن این روزنه‌ها، ممکن است کولر گازی ال‌ جی باد گرم بزند. به همین علت به‌صورت دوره‌ای، فیلتر پنل داخلی و روزنه‌های داخل آن باید بررسی و تمیز شوند. اگر فیلتر پنل داخلی کولر گازی ال‌ جی شما کثیف باشد، علاوه‌بر باد گرم زدن، کولر گازی شما ممکن است کاملا خراب شود.

خرابی فن یا موتور آن؛ از دلایل اصلی که کولر گازی ال‌ جی باد گرم می‌زند

کولر گازی ال‌ جی برای تولید باد، به فن نیاز دارد. فن کولر گازی ال‌ جی اهمیت زیادی در سرمایش آن داشته و در صورت خرابی فن یا موتور آن، کولر گازی ال‌ جی باد گرم می‌زند. البته باید اشاره کرد که خرابی فن یا موتور آن می‌تواند باعث شود که کولر گازی ال‌ جی شما هیچ بادی تولید نکند. اگر باوجود روشن بودن کولر گازی، از آن صدایی نمی‌شنوید؛ به‌احتمال زیاد فن یا موتور فن کولر گازی شما خراب شده است. برای تعمیر این قطعه باید از تعمیرکاران مجرب و متخصص در زمینه تعمیر کولر گازی ال جی کمک بگیرید.

کاهش سطح گاز کولر گازی ال‌ جی

همان‌طور که می‌دانید، کولر گازی‌ها برای سرمایش به گاز مبرد نیاز دارند. این گاز از داخل پنل کولر گازی عبور می‌کند و با جذب گرمای هوای داخل پنل، باد کولر گازی ال‌ جی شما را خنک می‌کند. در بسیاری از موارد، علت این که کولر گازی ال‌ جی باد گرم می‌زند این می‌باشد که سطح گاز این دستگاه کاهش یافته است.

خوشبختانه اگر فقط سطح گاز کولر گازی شما کاهش یافته باشد، به‌راحتی و با استفاده از خدمات تعمیرکاران مجرب، می‌توان این گاز را جایگزین کرد. باید اشاره داشت که عموما دلیل اصلی باد گرم زدن کولر گازی‌ها همین مشکل است و درصورتی‌که کولر گازی ال‌ جی شما باد گرم زد، در مرحله اول سطح گاز آن را بررسی کنید. توجه داشته باشید که این گاز می‌تواند سمی باشد.

در زمان خرابی کمپرسور، کولر گازی ال‌ جی باد گرم می‌زند

یکی دیگر از دلایلی که کولر گازی ال‌ جی باد گرم می‌زند، خرابی کمپرسور این دستگاه است. کمپرسور قلب تپنده کولر گازی ال‌ جی است و در صورت خرابی آن‌، عملکرد این دستگاه مختل می‌شود. در برخی موارد براثر خرابی کمپرسور، کولر گازی باد گرم می‌زند اما در بیشتر موارد با خرابی این قطعه، کولر گازی اصلا کار نمی‌کند.

برای تعمیر این قطعه حتما باید از تعمیرکاران مجرب کمک بگیرید؛ چرا که این قطعه حساسیت زیادی دارد و افراد عادی نمی‌توانند آن را تعمیر کنند. برای جلوگیری از خرابی کمپرسور کولر گازی ال‌ جی، پیشنهاد می‌شود آن را دور از نور مستقیم خورشید نگهداری کنید.

خرابی ترموستات کولر گازی ال‌ جی؛ از دلایل اصلی باد گرم

ترموستات یکی دیگر از قطعاتی است که نقش مهمی در عملکرد کولر گازی ال‌ جی دارد. به همین علت در صورت خرابی آن، ممکن است کولر گازی ال‌ جی شما باد گرم بزند. این قطعه وظیفه دارد تا متناسب با دمای هوای داخل ساختمان، کمپرسور کولر گازی ال‌ جی را روشن یا خاموش کند. اگر این قطعه خراب باشد و کمپرسور دستگاه را روشن نکند، کولر گازی ال‌ جی باد گرم می‌زند. باید توجه داشت که ترموستات قطعه‌ای مکانیکی است و برای تعمیر آن باید از تکنسین‌های باسابقه کمک گرفت.

گرفتگی لوله‌های خنک‌کننده کولر گازی ال‌ جی

گاز مبرد کولر گازی برای خنک‌سازی باد آن، باید از داخل لوله‌های مسی کولر گازی عبور کند. این لوله‌ها از پنل داخلی کولر گازی ال‌ جی به پنل یا کمپرسور آن که در بیرون ساختمان قرار می‌گیرد، وصل می‌شوند. اگر در این لوله‌ها گرفتگی وجود داشته باشد، گاز مبرد نمی‌تواند خنک‌سازی را انجام دهد و کولر گازی ال‌ جی باد گرم می‌زند. باید توجه داشت که بررسی گرفتگی لوله‌های خنک‌کننده کولر گازی برای تعمیرکاران کار دشواری نیست و این افراد می‌توانند در سریع‌ترین زمان ممکن گرفتگی یا رسوب داخل این لوله‌ها را پیدا کنند.

تنظیم اشتباه ریموت کنترل کولر گازی ال‌ جی

همان‌طور که عنوان شد در بسیاری از موارد علت باد گرم زدن کولر گازی‌های ال‌ جی، تنظیم اشتباه ریموت یا کنترل آن است. بسیاری از افراد با علائم و عملکرد ریموت کنترل کولر گازی‌ها آشنایی ندارند و تنظیمات آن را بدون اطلاع تغییر می‌دهند. این تغییر می‌تواند منجر به بالارفتن دمای کولر گازی شود و افراد احساس کنند که کولر گازی ال‌ جی باد گرم می‌زند. برای حل این مشکل کافی است دمای روی ریموت کنترل کولر گازی را بررسی کنید. دمای خنک مناسب فصول گرم سال، 16 الی 22 درجه سانتی‌گراد است. هر دمایی بالای 25 درجه سانتی‌گراد به این معنی است که کولر گازی ال‌ جی شما خراب نیست و فقط اشتباه تنظیم شده است.

خرابی برد الکترونیکی کولر گازی ال‌ جی

سنسور‌های، ریموت کنترل و ترموستات، تمام اطلاعات خود را مستقیما به برد الکترونیکی کولر گازی ال‌ جی می‌فرستند. در صورت خرابی این قطعه، این احتمال وجود دارد که باد کولر گازی ال‌ جی شما گرم شود. البته باید اشاره کرد که در صورت خرابی، به‌احتمال زیاد کولر گازی شما اصلا روشن نشود. در صورت خرابی این قطعه مهم، حتما از یک تعمیرکار باسابقه و بادانش برای تعمیر برد الکترونیکی کولر گازی ال‌ جی خود کمک بگیرید؛ چرا که برد الکترونیکی یکی از حساس‌ترین و پیچیده‌ترین قطعات کولر گازی به‌شمار می‌آید.

کولر گازی ال‌جی باد گرم می‌زند؛ برای حل مشکل چه راهکاری وجود دارد؟

کولر گازی ال‌ جی باد گرم می‌زند؛ برای حل مشکل چه راهکاری وجود دارد؟

اگر کو‌لر گا‌زی ال‌ جی شما باد گرم می‌زند یا احساس می‌کنید که دمای باد آن خنک نیست، دو راهکار اصلی دارید. در روش اول باید در ابتدا درجه حرارت روی ریموت کنترل را بررسی کنید تا کولر گازی ال‌ جی شما در حالت زمستانی فعالیت نکند. در روش دوم باید از یک تعمیرکار مجرب برای عیب‌یابی کولر گازی خود کمک بگیرید. باتوجه‌به پیچیدگی و قیمت بالای کولر گازی، راهکار دوم به‌شدت پیشنهاد می‌شود. همچنین باید اشاره کرد که برای جلوگیری از خرابی کولر گازی ال‌ جی، باید از فشار بیش از حد به دستگاه و قراردادن کمپرسور آن زیر نور آفتاب خودداری کنید.

مشکل باد گرم زدن کولر گازی ال‌جی؛ دردسرساز در فصل تابستان!

مشکل باد گرم زدن کولر گازی ال‌ جی؛ دردسرساز در فصل تابستان!

خرابی وسایل سرمایشی مانند کولر گازی در فصل تابستان می‌تواند بسیار دردسرساز و اعصاب‌خردکن باشد. به همین علت باید با تمام دلایل باد گرم زدن کولر گازی ال‌ جی آشنا بود تا در صورت بروز این مشکل، به‌راحتی بتوان عیب دستگاه را تشخیص داد. با تشخیص سریع عیب کولر گازی، می‌توان در سریع‌ترین زمان ممکن این مشکل را رفع کرد و از خنکی باد کولر گازی در فصل تابستان و روزهای گرم آن، لذت برد.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید

021-47278

ثبت سفارش 24 ساعته

فرم ثبت سفارش