کنترل کولر گازی ال جی

آموزش کار با کنترل کولر گازی ال جی

کنترل کولر گازی ال جی؛ تسهیل کننده کار با این دستگاه

معمولا پس از خرید کولرگازی ال جی، ساعاتی پس از اتمام عملیات نصب به سراغ کنترل کولر گازی ال جی می‌رویم تا از کارکرد کلیدهای آن مطلع شویم. ممکن است که با عملکرد خیلی از کلیدها آشنایی نداشته باشیم؛ کولرگازی همانند تلویزیون و سایر لوازم خانگی در همان لحظه به ما نشان می‌دهد که کدام قابلیت فعال شده است. در نتیجه اگر از کارکرد قسمت‌های مختلف کنترل کولر گازی ال جی اطلاع نداشته باشیم نمی‌توانیم از این وسیله خانگی استفاده کنیم. برخی از کلیدهای استفاده شده در ریموت کولر گازی ال جی به شکل عمومی بر روی بیشتر ریموت‌های کولر گازی ال جی وجود دارند. در این مطلب از مرکز خدمات تعمیرات لوازم خانگی ال جی ال جی پشتیبان، با بخش‌های مختلف کنترل کولر گازی ال جی آشنا می‌شویم.

آشنایی با کلیدهای مختلف کنترل کولر گازی ال جی

آشنایی با کلیدهای مختلف کنترل کولر گازی ال جی

هنگامی که می‌خواهید از کنترل کولر گازی استفاده کنید، باید به این موضوع توجه کنید که هر کلیدی مربوط به عملکردی خاص می‌باشد و گاهی اوقات هم یک کلید ممکن است چندکاره باشد. در بسیاری از کنترل‌های کولر گازی‌های ال جی علامتی که مربوط به عملکرد مورد نظر است به وضوح بر روی صفحه نمایش ریموت و در برخی دیگر از قابلیت‌های انواع دیگر کولر گازی ال جی، بر روی نمایشگر پنل کولرگازی نمایان می‌شود. در ادامه شرحی بر عملکرد هر یک از کلیدها خواهیم داشت.

کلید (Power)

کلید پاور کنترل کولر گازی ال جی همانطور که از نام آن نیز مشخص است، نقش خاموش و روشن کردن دستگاه را بر عهده دارد.

کاربرد کلید (MODE) در کنترل کولر گازی ال جی

در آغاز فصل گرما ممکن است این سوال برای هر کسی بوجود بیاید که چگونه می‌توانیم در سریع‌ترین و کوتاه‌ترین زمان ممکن، کولر گازی خود را بر روی حالت سرمایش قرار دهیم. و یا اینکه چگونه می‌توانیم سیستم گرمایشی کولر گازی خود را با موفقیت فعال کنیم. برای اینکه حالت گرمایش و یا سرمایش دستگاه را انتخاب کنید باید وضعیت کلید مد را تغییر دهید. کلید مد (Mode) در برخی از مدل‌های کولر گازی ال جی 5 حالت و در انواع دیگر نیز 4 حالت دارد. در آن دسته از مدل‌هایی که کلید مد 4 حالت دارد، حالت فن به شکل مجزا بر روی کلید‌هایی جداگانه تعریف شده است.

راه‌اندازی سیستم گرمایش و سرمایش در کنترل کولر گازی ال جی

شما می‌توانید به راحتی با انتخاب کلید مد و قرار دادن حالت دستگاه بر روی آیکون دانه برف، برودت منتشر شده از دستگاه را تنظیم کنید. بسیاری از مدل‌های کولر گازی برند ال جی بر روی حالت (Cooling) فعال می‌شوند. اما در رابطه با چگونگی انتخاب حالت گرمایش در کنترل کولر گازی ال جی باید گفت که شما با استفاده از کلید مد می‌توانید حالت گرمادهی کولر خود را فعال کنید. برای انتخاب کردن این گزینه لازم است تا دستگاه شما به سیستم گرمایش نیز مجهز باشد.

رطوبت‌گیری در کنترل کولر گازی ال جی چگونه انجام می‌شود

رطوبت‌گیری در کنترل کولر گازی ال جی چگونه انجام می‌شود

برای کولرهای گازی ال جی اولویت عملکرد حذف تمامی رطوبت موجود در محیط، جذب هرچه بیشتر رطوبت محیط اطراف است. در چنین حالتی دمای اتاق و سرعت فن کولر گازی به شکل خودکار تنظیم می‌شود. هدف اصلی انجام عملیات رطوبت‌زدایی در کولر گازی ال جی، حفظ هرچه بیشتر سطح بهینه رطوبت محیط است. برای انجام این عملیات می‌توانید با استفاده از فشردن دکمه‌ای که بر روی آن نماد قطره وجود دارد، رطوبت محیط را در حد استاندارد نگه دارید.

نحوه کارکرد هوش مصنوعی در کنترل کولر گازی ال جی

شرکت ال جی با قرار دادن قابلیت هوش مصنوعی در محصولات خود از جمله کولر گازی، خدمتی نوین را به مشتریان خود عرضه کرده است. شما می‌توانید به راحتی با انتخاب حالت هوش مصنوعی، خیال خود را از بابت دکمه مدی که در بخش قبلی توضیح داده شد، راحت کنید.

با انتخاب حالت هوش مصنوعی شما این امکان را پیدا می‌کنید تا دمای محیط، سرعت فن کولر و بسیاری دیگر از امکانات را به شکل کاملا اتوماتیک تنظیم کنید. نکته مهمی که باید به آن توجه کنید این است که عملکرد هوش مصنوعی یا همان خودکار در کولر گازی‌های سرمایشی-گرمایشی و یا کولرهایی که صرفا حالت سرمایشی دارند، با یکدیگر متفاوت است.

بررسی عملکرد هوش مصنوعی در کنترل کولر گازی ال جی

در آن دسته از مدل‌های دارای سیستم گرمایشی، با توجه به نیاز دستگاه، می‌توانید حالت گرمایش را فعال کنید. در این نوع از عملکرد دستگاه، شما می‌توانید با فشردن دکمه هوش مصنوعی که با علامت (AL)مشخص شده، دستگاه را به صورت کاملا خودکار برای تامین دمای انتخابی، آماده ورود به مراحل گرمایش و سرمایش کنید. قابلیت هوش مصنوعی گرمایش و یا سرمایش سبب می‌شود تا فضای آپارتمان شما به دمای بهینه و دلخواه شما برسد.

 عملکرد هوش مصنوعی در انواع کولر گازی‌های سرمایشی_ گرمایشی

در مدل‌هایی که دارای سیستم گرمایش هستند، شما می‌توانید با توجه نیاز دستگاه و فشردن کلید هوش مصنوعی، گرمای دلخواه خود را ایجاد کنید. پس از فشردن این کلید، کولر گازی شما به شکل خودکار برای تامین دمای انتخابی شما وارد فاز گرمایش و سرمایش شده و دمای اتاق به‌میزان دلخواهی تنظیم خواهد شد.

بررسی عملکرد هوش مصنوعی در انواع فقط سرمایش

در کولر گازی‌هایی که تنها قابلیت سرمایش دارند، هیچ‌گونه امکانی برای گرمادهی وجود ندارد. در نتیجه بعد از انتخاب حالت هوش مصنوعی، می‌توانید با توجه به دمای حال حاضر اتاق‌های منزل خود، تا حدی گرما و یا سرما ایجاد کنید.

عملکرد فن با ریموت کنترل

برای انتخاب فن یا همان پنکه کولر گازی، باید از کلید فن بر روی کنترل کولر گازی ال جی استفاده کنید. شما می‌توانید به راحتی با فشردن کلید FAN)) دستگاه را در حالت گردش هوای اتاق قرار دهید. در این صورت کولر گازی شما، دیگر سرما و گرما تولید نخواهد کرد. در برخی از مدل‌های کولر گازی ال جی، کلید مد تنها دارای 4 عملکرد بوده که عملکرد فن به شکل مستقل با فشردن کلید FAN امکان‌پذیر خواهد بود.

تنظیم دما با کنترل

برای اینکه بتوانید دمای کولر گازی خود را تنظیم کنید، باید از کلید (Temp) استفاده کنید. این کلید در بیشتر کولر گازی‌ها این قابلیت را دارد تا بتوانید دمای محیط را از محدوده دمایی 18 تا 30 درجه سانتی‌گراد برای حالت سرما و برای حالت گرمایش نیز بین 16 تا 30 درجه سانتی‌گراد تنظیم کنید. به طور معمول آن عددی که در بخش پایینی کنترل قرار دارد، مربوط به حالت سرما و خنک‌کردن دمای محیط بوده و عدد بالاتر برای تنظیم گرما مورد استفاده قرار می‌گیرد.

نقش کلید (Swing) و تنظیم دریچه هوا در کنترل کولر گازی ال جی

نقش کلید (Swing) و تنظیم دریچه هوا در کنترل کولر گازی ال جی

برای استفاده بهینه از قابلیت‌های دکمه Swing، باید بدانید که کولرگازی دارای دو عدد دریچه برای انتقال هوا به محیط بیرون است. یکی از همین دریچه‌ها در قسمت بیرونی کولر گازی قرار دارد و دیگری نیز هوا را در جهت‌های بالا و پایین جابه‌جا می‌کند.

آشنایی با نحوه مراقبت و نگهداری از کنترل کولر گازی ال جی

کنترل کولر‌های گازی ال جی به دلیل حساسیت بالایی که دارند، نباید در جاهایی قرار داده شوند که امکان تابش نور مستقیم خورشید در آن وجود دارد. یکی از دلایل توصیه به انجام چنین کاری، جلوگیری از فاسد شدن باتری‌ها و آسیب رسیدن به صفحه نمایش است. علاوه بر موارد گفته شده بهتر است ریموت کولر گازی را از دسترس کودکان دور نگه دارید تا تنظیمات دستگاه به هم نخورده و دکمه‌ها به اشتباه فشرده نشود.

برای ایمنی بیشتر کنترل کولر گازی ال جی می‌توانید از یک پایه نگهدارنده استفاده کنید. نکته مهمی که باید در رابطه با این پایه نگهدارنده بدانید این است که باید این پایه را با استفاده از پیچ‌گوشتی به یک دیوار مناسب نصب کرد و بدور از هرگونه تابش نور خورشید، آن را محکم پیچ کنید. در نهایت کنترل کولر گازی را درون محل ایجاد شده قرار دهید.

نحوه عیب‌یابی ریموت کنترل

قبل از اینکه ریموت کنترل کولر گازی خود را بخرید یا سفارش دهید، بهتر است تا از خرابی آن اطلاع حاصل کنید. به طور کلی سه روش برای تست کنترل وجود دارد. در روش اول شما باید از سلامت باتری‌ها اطمینان حاصل کنید تا ببینید آیا از فاصله دور کار می‌کند یا خیر. در روش دوم با قراردادن ریموت کنترل نزدیک رادیو به مشکل کنترل پی می‌بریم.

 در صورت سلامت کامل کنترل، رادیو دچار پارازیت می‌گردد. در آخرین روش به شما توصیه می‌کنیم تا با استفاده از نور مادون قرمز کنترل کولر گازی را بررسی نمایید. دوربین موبایل خود را روشن کرده و سپس ریموت را در مقابل آن نگه دارید. با فشردن یکی از دکمه‌ها خواهید دید که دوربین تلفن همراه شما قابلیت نمایش روشن یا خاموش بودن نور مادون قرمز را دارد. چنانچه کنترل روشن شود نتیجه می‌گیریم که کنترل سالم است.

آشنایی با عملکرد ریموت؛ عامل جلوگیری از اتلاف وقت و خرابی دستگاه

آشنایی با عملکرد ریموت؛ عامل جلوگیری از اتلاف وقت و خرابی دستگاه

در صورت خرید کولر گاری ال جی با آغاز فصل گرما نیاز به آشنایی با روش استفاده از ریموت کنترل خواهید داشت. با یادگیری کامل روش کار با این ریموت کنترل می‌توانید به جای فشردن بی‌هدف دکمه‌ها، در مواقعی که نیاز به تغییر تنظیمات کولر گازی ال جی وجود دارد، این کار را به بهترین شکل انجام دهید. ناگفته نماند برای مدل‌های مختلف کولرگازی ال جی، ترکیب و ظاهر ریموت‌ها نیز متفاوت است.

در آخر امیدواریم این مقاله از ال جی پشتیبان بعنوان مرکز تعمیر کولر گازی اسپلیت ال جی برای شما مفید بوده باشد.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید

021-47278

ثبت سفارش 24 ساعته

فرم ثبت سفارش