علت روشن نشدن کولر گازی ال جی

علت روشن نشدن کولر گازی ال جی

کولرهای گازی برند ال جی، دستگاه‌های کاربردی هستند که می‌توانند هوای محیط اطراف شما را لذت‌بخش و خنک کنند. اما روشن نشدن کولر گازی ال جی نیز به همان نسبت می‌تواند موجب دردسر و ناراحتی‌مان شود. یکی از کارهای اساسی که می‌توان در این زمینه انجام داد، تشخیص صحیح و به موقع علل خرابی و ایرادات کولر گازی است. به شما توصیه می‌کنیم برای رفع این مشکل از تعمیرکاران مجرب و حرفه‌ای استفاده کنید تا از تعمیر صحیح و تامین قطعات اطمینان حاصل کنید. در این مطلب از مرکز خدمات تعمیرات لوازم خانگی ال جی ال جی پشتیبان اصلی‌ترین دلایل روشن نشدن کولر گازی ال جی و راهکارهای موجود برای تعمیر دستگاه را بیان می‌کنیم.

علل متداول روشن نشدن کولر گازی ال جی

علل متداول روشن نشدن کولر گازی ال جی

حتما برای شما نیز پیش آمده است که در یک روز گرم تابستانی به سراغ کولر گازی خود رفته و دکمه روشن شدن ریموت را فشار داده اما هیچ اتفاق خاصی رخ نداده است. در چنین شرایطی مسلما آشفته و کلافه خواهید شد. مشکل روشن نشدن در همه انواع کولر گازی به ویژه در برند ال جی، مشکلی شایع به حساب می‌آید. با این وجود اما برخی از دلایل روشن نشدن کولر گازی ال جی علی‌رغم تخصصی و فنی بودن، در بعضی موارد بسیار ساده بوده و خود شما نیز گاهی قادر به حل مشکل خواهید بود.

قطعی جریان برق

یکی از دلایل عدم روشن شدن اسپیلت شما می‌تواند نرسیدن جریان برق به آن باشد. پیشنهاد ما به شما این است که ابتدا به سراغ جعبه تقسیم رفته و سپس اتصال مدار برقی که مربوط به کولر گازی است را بررسی کنید. به طور معمول در فصل تابستان در اکثریت قریب به اتفاق منازل استفاده از کولرهای گازی و سایر وسایل الکتریکی پرمصرف سبب افزایش بار الکتریکی نخواهد شد.

در نتیجه می‌توان گفت یکی از احتمالات اصلی پیش روی ما، افزایش بار و در نتیجه قطعی جریان برق از سمت جعبه تقسیم و یا فیوزهای خانه است. در چنین شرایطی فیوز می‌پرد که باید در ابتدا آن را قطع و پس از گذشت چند ثانیه مجددا وصل کنید تا مشکل‌تان در اسرع وقت برطرف شود.

این امکان نیز وجود دارد که به دلیل افزایش جریان برق و نوسانات الکتریکی، فیوز شما دچار سوختگی شده باشد. بنابراین توصیه ما به شما این است که فیوز خود را تعویض کنید. اما نکته مهمی که باید به آن توجه کنید این است که در صورت مشاهده پریدن فیوز برای چندمین بار، بهتر است از انجام هر کاری اکیدا اجتناب کنید. وجود این مشکل به این معناست که باید برای حل آن به یک تعمیرکار ماهر مراجعه کنید.

تاثیر ریست کردن کولر گازی ال جی

اگر علت اصلی روشن نشدن کولر گازی ال جی شما، عدم تأمین صحیح برق باشد، به راحتی می‌توانید با ریست کردن مشکل را رفع کنید. در شرایطی که دلیل روشن نشدن کولر گازی ال جی شما، وجود ایرادات و مشکلات موقت در قسمت الکتریکی باشد، ریست کردن کولر گازی ساده‌ترین راه‌حل ممکن به شمار می‌آید.

قطعه ترموستات چه نقشی در روشن نشدن کولر گازی ال جی دارد

ترموستات به عنوان یکی از قسمت‌های مهم کولر گازی در تعیین دمای دلخواهی که کولر باید تا زمان رسیدن به آن کار کند، نقشی کلیدی و مهم دارد. بنابراین می‌توان نتیجه گرفت که یکی از اصلی‌ترین دلایل روشن نشدن کولر گازی ال جی، خرابی و بروز نقص در ترموستات دستگاه است.

در آن دسته از ترموستات‌های خارجی که به منظور کنترل سیستم کولر گازی به طور معمول بر روی دیوار منازل نصب می‌شوند و یا به شکل ولومی یا دیجیتالی هستند، بهتر است موارد زیر را به دقت بررسی کنید:

  • در ترموستات باید جریان برق عبور کرده و روشن شود
  • در صورت بروز مشکل، بهتر است باتری‌های ترموستات خود را عوض کنید
  • ترموستات باید در حالت خنک قرار داشته باشد
  • دمایی که توسط ترموستات تنظیم می‌شود، باید به فرض از دمای اتاق 5 درجه پایین‌تر باشد

گرفتگی فیلترها چه نقشی در روشن نشدن کولرگازی ال جی دارد

هنگامی که فیلترهای هوای اسپیلت شما توسط آلودگی‌ها و گرد و خاک‌هایی که پس از مدتی استفاده بر روی دستگاه پوشیده می‌شوند، در نتیجه آن جریان عبور هوا سخت‌تر و فیلترها نیز مسدود می‌شوند. در چنین شرایطی کولر گازی خاموش می‌شود. برای رفع این مشکل باید برنامه منظمی را برای نظافت فیلترهای هوا در دستور کار خود قرار دهید.

گرفتگی لوله تخلیه آب منجر به روشن نشدن کولر گازی ال جی می‌شود

یکی از دلایل مهمی که سبب می‌شود تا سوئیچ شناور فعال شود، گرفتگی مسیر تخلیه آب کولر گازی ال جی است. در چنین حالتی هشداری به برد کولر گازی ال جی ارسال می‌شود که باید از روشن شدن کولر گازی خود اجتناب کنید. برای جمع‌آوری آب‌های حاصل از میعان رطوبت هوا، یک سینی در قسمت داخلی کولر‌گازی طراحی شده است.

به طور معمول در آب و هوای مرطوب سینی و یا مجرای تخلیه به سرعت پر شده و یا مسدود می‌شود. پر شدن مجرای تخلیه نهایتا منجر به فعال شدن سوییچ شناور می‌شود. برای برطرف کردن مشکل روشن نشدن کولر گازی ال جی می‌توانید مسدودیتی که در مجرای تخلیه وجود دارد را رفع کرده و سپس سوئیچ را در حالت خاموش قرار دهید تا مشکل کولر گازی شما برطرف شود.

بررسی نقش کمپرسور به عنوان مهم‌ترین قطعه کولر گازی ال جی

بررسی نقش کمپرسور به عنوان مهم‌ترین قطعه کولر گازی ال جی

موتور کولر یا همان کمپرسور قلب دستگاه به حساب می‌آید. در صورت خرابی کمپرسور، کولر گازی شما روشن نخواهد شد. به طور معمول کولرگازی یکباره دچار مشکل نمی‌شود. از علائم خرابی کمپرسور می‌توانیم به شنیده‌شدن صداهای بلند و عجیب که سبب می‌شوند دستگاه پس از مدتی از کار افتاده و خاموش شود اشاره کنیم. برای برطرف کردن این مشکل می‌توانید اتصالات ترمینال ورودی کمپرسور و یا یکی از اجزای مرتبط با آن همچون خازن استارت یا رله استارت را بررسی کنید.

روشن نشدن کولر گازی ال جی به دلیل اختلال در برد کنترل

وجود هرگونه ایراد و خرابی در برد الکترونیکی کولر گازی ال جی یا همان PCB به دلیل اهمیت فنی و تخصصی این قطعه بسیار مهم است. هر چند که احتمال بوجود آمدن چنین مشکلی بسیار کم است. اما در صورتی که تمامی موارد گفته شده برای خرابی کولر گازی شما صدق نکرد، می‌توانید در مرحله آخر به سراغ برد الکترونیکی دستگاه بروید.

 معمولا هنگامی که در صورت خرابی برد به کولر برق‌رسانی شود، کولر گازی شما روشن نمی‌شود. یکی از علت‌های روشن نشدن کولرهای گازی پنجره‌ای شکل، وجود نقص و اختلال در برد دستگاه است. از اصلی‌ترین دلایل خرابی برد می‌توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

  • سوختن فیوزها
  • سوختن خازن‌ها
  • بوجود آمدن نقص در مقاومت‌‌های روی برد

رعایت نکاتی قبل از رفع مشکل روشن نشدن کولر گازی ال جی

رعایت نکاتی قبل از رفع مشکل روشن نشدن کولر گازی ال جی

در مواقعی که کولر گازی ال جی روشن نمی‌شود، مشتریان باید از برخی موارد ضروری اطلاع داشته باشند. به همین دلیل لازم است تا با دلایل بروز این مشکلات آشنا شده و سپس اقدامات اولیه را جهت رفع مشکل انجام دهید.

یکی از دلایل توصیه به انجام چنین کاری، جلوگیری از بروز هرگونه آسیب در سیستم داخلی دستگاه است. تحت چنین شرایطی ممکن است ایراد پیش آمده داخلی بوده و هیچ‌گونه ارتباطی با اقدامات اولیه شما برای رفع مشکل نداشته باشد. در نتیجه بهتر است در صورتی که نتیجه مورد نظر شما حاصل نشد، سریعا با یک تعمیرکار متخصص در زمینه تعمیر کولرگازی ال جی تماس حاصل فرمایید.

 

رفع ایراد روشن نشدن کولر ال جی با توجه به رنگ چراغ هشدار

در برخی از سری‌های جدید کولرگازی برند ال جی، علت اصلی روشن نشدن به‌وسیله چراغ‌های راهنما نمایش داده می‌شود. به عبارت دیگر، یونیت برق کولر گازی برند ال جی دلیل روشن نشدن دستگاه را به شما نشان می‌دهد. این چراغ‌های راهنما سه حالت برای نمایش چگونگی، نوع و علت روشن نشدن کولر گازی ال جی دارند که به شرح ذیل می‌باشند.

خاموشی چراغ یونیت برق

در چنین حالتی باید طبق توضیحاتی که داده شد ورودی و خروجی‌های برق را به دقت کنترل کنید. از وجود جریان برق در کولر گازی مطمئن شوید. اگر مشاهده کردید که کلید مربوط به خاموش یا روشن شدن فیوز، به نرمی و بدون داشتن صدای کلیک عمل می‌کند، این موضوع بیانگر خرابی دستگاه است.

رنگ سبز چراغ مربوط به خاموش یا روشن بودن دستگاه

در این حالت باید دوشاخه جریان برق کولر گازی ال جی را از پریز خارج کنید و مجددا اقدام به وصل آن کنید. در مرحله بعد به‎وسیله نگه داشتن دکمه ریست، دستگاه را ریست کنید.

رنگ چراغ، قرمز، زرد رنگ و یا نارنجی است

در این حالت به مانند روش قبلی باید دستگاه را یکبار از دوشاخه خود جدا کرده و سپس مجددا متصل کنید. در مرحله بعد با نگه داشتن دکمه ریست برای دو الی سه بار دستگاه را ریست کنید.

تخصص و تجربه؛ دو عامل مهم در رفع علت روشن نشدن کولر ال جی

تخصص و تجربه؛ دو عامل مهم در رفع علت روشن نشدن کولر ال جی

به دلیل پیچیدگی و حساسیت بالای قطعاتی که در ساختار کولر گازی ال جی وجود دارند، برای رفع اینگونه مشکلات باید حتما از یک تعمیرکار ماهر و مجرب، مشورت بگیرید. نکته مهمی که رعایت آن می‌تواند سبب جلوگیری از ایجاد خسارت و اتلاف زمان شما باشد این است که تعمیر دستگاه خود را نباید به افراد غیر متخصص بسپارید. افراد فاقد صلاحیت ممکن است شما را با مشکلات جدی‌تر مواجه کنند که هزینه‌های زیادی را برای شما به همراه خواهد داشت.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 2 میانگین: 5]

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید

021-47278

ثبت سفارش 24 ساعته

فرم ثبت سفارش