علت گرم نشدن آب داخل لباسشویی ال جی

علت گرم نشدن آب داخل لباسشویی ال جی

وقتی ماشین لباسشویی آب را گرم نمی کند

بسیاری از مردم تصور می کنند که اگر نتوانیم گرما را با لمس درب ماشین لباسشویی احساس کنیم، هیچ گرمایشی انجام نمی شود. با این حال، تا زمانی که دستگاه به خوبی کار می کند و لباس های شما کاملا تمیز می شوند،دلیلی برای نگرانی شما وجود ندارد. زیرا برخی از ماشین های لباسشویی دارای پوشش های عایق هستند که باعث می شوند شما نتوانید از بیرون این گرما را حس کنید. اما در مواقعی نیز ممکن است که آب داخل دستگاه گرم نشود. البته باید اشاره کرد که برای رفع این مشکل بهتر است به یک متخصص با تجربه مراجعه کنید. با این حال در این مطلب که توسط نمایندگی تعمیرات ال جی ال جی پشتیبان تهیه شده است به دلایل گرم نشدن آب داخل ماشین لباسشویی ال جی و راهکارهای حل این مشکل می پردازیم.

کدهای خطا برای مشکل گرم نشدن آب داخل ماشین لباسشویی ال جی

کدهای خطا برای مشکل گرم نشدن آب داخل ماشین لباسشویی ال جی

در شرایط ایده‌آل، یک لباسشویی معمولی امروزی با چراغ های خود یا صفحه نمایشگر خود کد خطایی را اعلام می کند که نشان از گرم نشدن آب داخل دستگاه دارد.این دستگاه ها روند گرمایش را پیگیری می کنند و با عدم رسیدن به دمای مطلوب در زمان پیش بینی شده، کد خطا را نشان می دهند. اگر جز گرمایشی ایراد دیگری باشد، فرآیند متوقف می شود و کد خطا صادر می شود. دستگاه ‌های قدیمی اما فاقد این عملکرد هستند و تا جایی که ترموستات دمای مطلوب را حس می‌ کرد، به شستشو ادامه می دهند.

برخی از دلایل گرم نشدن آب ماشین لباسشویی عبارتند از:

  • بخاری معیوب
  • ایراد در دستگاه محافظ برای بخاری
  • کد خطا موجود نیست
  • المنت گرمایشی خراب است
  • ترموستات خراب است
  • سیم کشی فرسوده شده است
  • سوئیچ فشار آسیب دیده است
  • مادربرد معیوب است

بخاری معیوب؛ اصلی ترین دلیل گرم نشدن آب داخل ماشین لباسشویی ال جی

زمانی که بخاری کار نکند، یک ماشین لباسشویی مدرن به شما اطلاع می دهد که بخاری از کار افتاده است. از سوی دیگر، ماشین ‌های قدیمی در شرایط مشابه فقط چرخه شستشو را حفظ می کنند. با این حال، توجه به این نکته مهم است که عوامل دیگری می‌ توانند باعث شوند که ماشین رفتار مشابهی داشته باشد. پس بررسی بخاری ماشین باید در اولین قدم انجام شود.

یکی از رایج‌ ترین آزمایش ‌ها برای المنت گرمایش، استفاده از یک اهم متر کاربردی است، زیرا اغلب مشکلات در مدار های خراب رخ می دهند. در واقع، این به بررسی اتصالات نامطلوب یا سیم های خراب کمک می کند. احتمالا برای دسترسی به بخاری با مانع بزرگی روبرو خواهید شد، زیرا بیشتر آن ها در جلوی دستگاه قرار دارند. اگر همه چیز خوب باشد، بخاری به شما مقاومتی بین 20 تا 50 اهم می دهد.

ایراد در دستگاه محافظ بخاری؛ از دلایل گرم نشدن آب ماشین لباسشویی ال جی

پس از اطمینان از سالم بودن سایر عناصر گرمایشی، احتمال بعدی می تواند یک قطعه اضافه بار حرارتی باشد. در واقع، این یک دستگاه کوچک است که اغلب در نزدیکی عنصر گرمایش دستگاه یافت می شود. سایر ماشین ‌ها آن را درون بخاری تعبیه کرده‌ اند. اگر محافظ خاموش شود، می تواند باعث نگرانی شود. چرا که این مشکل تنها زمانی اتفاق می ‌افتد که درجه حرارت بالا می ‌رود و به سطوح خطرناک می رسد.

لباسشویی ال جی آب را گرم نمی کند اما کد خطا هم نشان داده نمی شود

در صورتی که لباسشویی ال جی آب را گرم نکند اما کد خطا هم نشان داده نشود شستشو بدون نتیجه مطلوب ادامه می یابد. چنین شرایطی هم نیاز به یک متخصص دارد، زیرا شامل عملکردهای پیچیده ای مانند برنامه اصلی رایانه دستگاه می شود. هنگامی که متوجه شدید که ماشین لباسشویی شما آب را برای شستشوی موثر گرم نمی کند، آزمایشات کلی را همان طور که در این مطلب توضیح داده شده است، انجام دهید. با این حال، کارهایی را که مطمئن نیستید انجام ندهید. هر زمان که مشکل ادامه داشت یا شک داشتید، همیشه با تکنسین های با تجربه برای دریافت کمک و تعمیرات تماس بگیرید.

المنت گرمایشی خراب؛ بیشترین علت گرم نشدن آب داخل ماشین لباسشویی ال جی

المنت گرم کننده، آب ماشین لباسشویی شما را گرم می کند. اگر معیوب باشد، دستگاه دیگر گرم نمی شود. همچنین احتمالا دستگاه در وسط یک چرخه متوقف می شود و ممکن است LEDها شروع به چشمک زدن کنند یا ممکن است یک کد خرابی نمایش داده شود.

اگر برنامه دستگاه متوقف شد و فکر می کنید مشکل مربوط به المنت گرمایشی است، فرایند شستشوی سرد را شروع کنید. اگر برنامه تا پایان کامل شود، به این معنی است که احتمالا المنت گرمایشی نقص دارد. توجه داشته باشید، این روش در همه مدل ‌ها جواب نمی دهد. می توانید المنت گرمایش را با استفاده از یک مولتی متر تنظیم شده آزمایش کنید و تداوم کار آن را بررسی کنید.

ارتباط مستقیم ترموستات خراب با گرم نشدن آب در ماشین لباسشویی ال جی

از رایج ترین مشکلاتی که باعث گرم نشدن آب داخل ماشین لباسشویی ال جی می شود، نقص فنی در عملکرد مناسب ترموستات است. ترموستات به تایمر می گوید که به دمای خاصی رسیده است. اگر ارتباط  داخلی ترموستات با تیمر و المنت معیوب باشد، دستگاه گرم نمی شود و در میانه فرایند، شستشو متوقف می شود. یا دستگاه از راه اندازی امتناع می کند.

سیم کشی فرسوده شده سبب گرم نشدن آب ماشین لباسشویی ال جی می شود

سیم های الکتریکی که عناصر اصلی دستگاه را به هم وصل می کنند، همگی دارای اتصالاتی در انتهای خود هستند که ممکن است دچار نقص فنی شوند. برای مثال، ممکن است در اثر یک اتصال کوتاه اکسید یا قطع شوند و یا حتی بسوزند. اگر یکی از سیم‌های آسیب‌ دیده به المنتی که بخشی از سیستم گرمایشی دستگاه است متصل شود، آب ماشین لباسشویی شما دیگر گرم نمی شود. سیم کشی و کانکتورهای ماشین لباسشویی خود را به دقت بررسی کنید و در صورت مشاهده علائم خرابی، آن ها را تعویض کنید. می توانید با برداشتن پنل از روی ماشین لباسشویی به آن ها دسترسی پیدا کرده و مشکل را بر طرف کنید.

سوئیچ فشار چیست و چه تاثیری بر عملکرد ماشین لباسشویی دارد؟

سوئیچ فشار میزان آب ماشین لباسشویی را به ماژول کنترل اطلاع می دهد. این قطعه نقش مهمی در گرم شدن آب ماشین لباسشویی دارد. اگر معیوب باشد، آب در ماشین لباسشویی گرم نمی شود. سوئیچ های فشار مکانیکی قدیمی را می توان با استفاده از یک مولتی متر بررسی کرد، اما متاسفانه، در ماشین های جدیدتر، آن ها دیجیتایل هستند؛ بنابراین نمی توانید آن‌ها را با این روش آزمایش کنید.

 بررسی عملکرد برد خراب در گرم نشدن آب داخل ماشین لباسشویی ال جی

مادربرد تمام عملکردهای ماشین لباسشویی شما را مدیریت می کند. اگر خراب باشد، به دستگاه شما اجازه گرم کردن آب را نمی دهد. اگر همه عناصر بررسی شده باشند، ممکن است خود ماژول نیاز به تعمیر داشته باشد. البته لازم به توضیح است که بررسی مادربرد را باید به متخصصان این حوزه بسپارید.

رفع نقص فنی گرم نشدن آب ماشین لباسشویی ال جی به کمک تعمیرکار

رفع نقص فنی گرم نشدن آب ماشین لباسشویی ال جی به کمک تعمیرکار

بیشتر دلایل گرم نشدن آب داخل ماشین لباسشویی ال جی مرتبط به قطعات برقی هستند و رفع آن ها نیاز به مهارت و آموزش حرفه ای دارد. اگر این مهارت ‌ها را ندارید، به شما توصیه می‌کنیم با یک متخصص تعمیر حرفه ای در زمینه تعمیر لباسشویی ال جی تماس بگیرید و برای انجام هر گونه تعمیر قطعات و سیستم های ماشین لباسشویی از او کمک بخواهید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید

021-47278

ثبت سفارش 24 ساعته

فرم ثبت سفارش