لباسشویی ال جی روشن می‌شود ولی کار نمیکند

ماشین لباسشویی ال جی روشن می‌شود ولی کار نمیکند

ماشین لباسشویی ال جی روشن می‌شود ولی کار نمیکند

شما ماشین لباسشویی را با لباس های کثیف بارگذاری کرده اید و لوازم خانگی را روشن کرده اید. صفحه نمایش و یا لامپ های موجود در کنترل پنل روشن شده اند. اما هنگامی که سعی می کنید برنامه را شروع کنید، ماشین لباسشویی کار نمی کند و شستشو شروع نمی شود. دلیل این رفتار ماشین چیست و چگونه می توان مشکلاتی را که بوجود امده است حل کرد، در این مقاله ما در این رابطه صحبت می کنیم.

چرا ماشین لباسشویی روشن نمی شود؟

چند دلیل اصلی وجود دارد که چرا ماشین لباسشویی روشن می شود اما کار نمی کند.

مشکلات برق: مشکلات برق می تواند از سوختن فیوز گرفته تا مشکلات جدی تری مانند معیوب بودن موتور باشد.

نقص سیستم کنترل: ‍‍اگر دکمه ها یا نمایشگر ماشین لباسشویی شما به دستورات شما پاسخ نمی دهند، ممکن است نشان دهنده یک مشکل الکترونیکی باشد.

 قفل کردن دریچه: حتی اگر CMA روشن باشد، اگر درب به درستی بسته نشود یا قفل باشد، دستگاه برنامه شستشو را شروع نمی کند.

 مشکلات تامین آب: اگر آب وارد ماشین لباسشویی نشود، شستشو شروع نمی شود.

 

عوامل روشن شدن ولی کار نکردن لباسشویی ال جی

عوامل روشن شدن ولی کار نکردن لباسشویی ال جی

مشکلات برق

فیوز سوخته است فیوز را در تابلوی برق بررسی کنید و در صورت سوختن آن را تعویض کنید. این ممکن است به دلیل اضافه بار شبکه یا خرابی دستگاه رخ دهد.

  مشکل در پریز برق. مطمئن شوید پریز دستگاه به آن وصل شده است به درستی کار می کند. ممکن است مشکل از خود پریز یا اتصال باشد.

خرابی موتور. اگر ماشین لباسشویی روشن می شود اما موتور روشن نمی شود، ممکن است علت آن مشکل خود موتور یا قطعات الکترونیکی مربوطه باشد. در این صورت نیاز به تعمیرات توسط متخصصین خواهد بود.

نقص در سیستم کنترل

مشکل با دکمه ها یا نمایشگر. اگر دکمه ها یا نمایشگر ماشین لباسشویی به فشار دادن پاسخ نمی دهند، ممکن است نشان دهنده نقص در سیستم کنترل باشد. سعی کنید دستگاه خود را با جدا کردن آن برای چند دقیقه دوباره راه اندازی کنید. اگر مشکل برطرف نشد، ممکن است قطعات الکترونیکی نیاز به تعویض یا تعمیر داشته باشند.

قفل دریچه

بستن نادرست دریچه مطمئن شوید که درب ماشین لباسشویی به درستی و محکم بسته شده است. بسته شدن نامناسب ممکن است مانع از شروع برنامه شستشو شود. بررسی کنید که آیا موانعی در داخل دستگاه وجود دارد که می تواند مانع بسته شدن درب شود.

مشکلات تامین آب

 شیر آب بسته است. مطمئن شوید که منبع آب ماشین لباسشویی کاملا باز است. اگر شیر آب بسته باشد یا منبع آب کافی نباشد، ماشین نمی تواند شستشو را شروع کند.

فیلتر منبع آب مسدود شده است. فیلتر ورودی لوله تامین آب را بررسی کنید. اگر با رسوب یا کثیفی انباشته شده مسدود شده باشد، ممکن است دستگاه در پخش آب دچار مشکل شود. فیلتر را تمیز کنید یا در صورت لزوم آن را تعویض کنید.

مشکل در پمپ تخلیه

اگر ماشین لباسشویی روشن می شود اما کار نمی کند یا تخلیه نمی کند، ممکن است پمپ تخلیه معیوب باشد. وجود موانع در سیستم تخلیه را بررسی کنید. فیلتر پمپ تخلیه را در صورت گرفتگی تمیز کنید. اگر خراب یا معیوب باشد باید تعویض شود.

مشکل در مسدود کردن برنامه

اگر ماشین لباسشویی برنامه شستشو را روشن نمی کند، ممکن است مشکل مربوط به مسدود بودن برنامه باشد. حالت انتخاب شده را بررسی کنید تا مطمئن شوید که با نوع بار و نیازهای شستشو مطابقت دارد. سعی کنید برنامه را بازنشانی کنید و برنامه جدیدی را انتخاب کنید.

خرابی های مکانیکی

برخی از مشکلات در عملکرد ماشین لباسشویی می تواند ناشی از خرابی های مکانیکی باشد، به عنوان مثال شکستگی تسمه محرک یا مشکلات بلبرینگ. در این مورد، توصیه می شود برای بررسی و تعمیر با یک متخصص تماس بگیرید.

قطعات الکترونیکی معیوب

اگر ماشین لباسشویی کار نمی کند، ممکن است علت خرابی قطعات الکترونیکی مانند بردهای کنترل یا سنسورها باشد. در این صورت نیاز به تشخیص و تعمیرات تخصصی است.

ناسازگاری شبکه یا ولتاژ

در موارد نادر، اگر ماشین لباسشویی روشن نمی شود، ممکن است به دلیل ناسازگاری شبکه یا ولتاژ نادرست باشد. سازگاری تجهیزات با شبکه برق را بررسی کنید و مطمئن شوید که ولتاژ با پارامترهای مورد نیاز مطابقت دارد.

مشکل با سنسورها

خرابی سنسورهای سطح آب یا سایر سنسورها ممکن است باعث روشن نشدن ماشین لباسشویی شود. این ممکن است باعث ایجاد مشکلاتی در شروع برنامه شستشو یا تامین نادرست آب شود. در صورت لزوم برای بررسی و تعویض سنسورها با متخصص تماس بگیرید.

خرابی واحد کنترل یا نرم افزار

اگر ماشین لباسشویی روشن می شود اما به دستورات پاسخ نمی دهد یا برنامه شستشو را شروع نمی کند، ممکن است در واحد کنترل یا نرم افزار مشکلی وجود داشته باشد.

خرابی واحد کنترل یا نرم افزار

اگر ماشین لباسشویی روشن می شود اما به دستورات پاسخ نمی دهد یا برنامه شستشو را شروع نمی کند، ممکن است در واحد کنترل یا نرم افزار مشکلی وجود داشته باشد. برای تشخیص و تعویض احتمالی واحد کنترل یا به روز رسانی نرم افزار با یک متخصص تماس بگیرید.

مشکل در شیر برقی تامین آب

اگر واشر آب را تامین نمی کند، علت ممکن است خرابی دریچه برقی مسئول تامین آب باشد. این قطعه ممکن است نیاز به تعویض یا تعمیر داشته باشد.

توجه به این نکته ضروری است که هر موقعیتی می تواند منحصر به فرد باشد و راه حل این مشکل که چرا ماشین لباسشویی روشن می شود اما کار نمی کند ممکن است به مدل و برند خاص بستگی داشته باشد. اگر مطمئن نیستید که چگونه مشکل را برطرف کنید، همیشه توصیه می شود برای تشخیص دقیق تر و تعمیر تجهیزات خود با یک مرکز خدمات حرفه ای یا تکنسین تماس بگیرید.

اگر ماشین لباسشویی روشن شد اما کار نکرد چه باید کرد؟

اولین کاری که باید انجام دهید این است که تمام موارد اساسی را بررسی کنید.

اتصالات الکتریکی را بررسی کنید. مطمئن شوید که ماشین لباسشویی شما به درستی به برق وصل شده است و پریز برق به درستی کار می کند. فیوز تابلو برق را چک کنید و در صورت لزوم آن را تعویض کنید.

 وضعیت سیستم کنترل را بررسی کنید. ماشین لباسشویی خود را با جدا کردن چند دقیقه از برق مجدداً راه اندازی کنید. اگر مشکل دکمه یا نمایشگر ادامه داشت، برای تشخیص و تعمیر با یک متخصص تماس بگیرید.

وضعیت دریچه و قفل را بررسی کنید. اطمینان حاصل کنید که دریچه CMA به طور ایمن و درست بسته شده است. بررسی کنید که آیا موانعی در داخل دستگاه وجود دارد که مانع بسته شدن آن می شود. در صورت لزوم درب را تمیز کرده و عملکرد قفل را بررسی کنید.

منبع آب را بررسی کنید. اطمینان حاصل کنید که شیر تامین آب کاملا باز است و فیلتر ورودی لوله مسدود نشده است. فیلتر را تمیز کنید یا در صورت لزوم آن را تعویض کنید.

 با یک متخصص تماس بگیرید اگر تمام مراحل بالا مشکل را حل نکرد و ماشین لباسشویی کار نمی کند، توصیه می کنیم با یک تکنسین مجرب تماس بگیرید. او می تواند در صورت لزوم، تشخیص دقیق تر و تعمیرات حرفه ای را انجام دهد.

هزینه تعمیر لباسشویی که روشن می شود اما کار نمی کند، چقدر است؟

همانطور که مشاهده شد دلیل اینکه ماشین لباسشویی که روشن می شود اما کار نمی کند بسیار است. از این رو هزینه تعمیر ماشین لباسشویی که روشن می شود اما کار نمی کند نیز متفاوت است. در مجموع مبلغ این هزینه توسط اتحادیه مشخص می شود. البته در صورتی که نیاز به تعویض قطعه داشته باشید هزینه قطعه جداگانه دریافت می شود. برای استعلام دقیق تعمیر ماشین لباسشویی ال جی با مجموعه پشتیبان ال جی تماس بگیرید.

نمایندگی تعمیرات ماشین لباسشویی ال جی در تهران

 

نمایندگی تعمیرات ماشین لباسشویی ال جی در تهران

برای  تعمیر لباسشویی ال جی در تهران می توانید با ما تماس بگیرید. نمایندگی ال جی پشتیبان انواع خدمات نصب، تعویض و تعمیر ماشین لباسشویی ال جی انجام می شود. این مجموعه خدمات تعمیر لوازم خانگی ال جی در محل تهران را انجام می دهد و در صورتی که دستگاه به انتقال به مرکز تعمیرات داشته باشد این کار در مجموعه انجام می شود.

ما در ال جی پشیتبان با توجه به اینکه در نقاط مختلف تهران دارای نمایندگی هستیم، بنابراین به کلیه نقاط سرویس دهی انجام می شود.

نمایندگی تعمیرات لباسشویی ال جی در شمال تهران به کلیه مناطق این محدوده از تهران سرویس دهی دارد. برای تعمیر تکنسین های ماهر و با تجربه را با هماهنگی با شما در سریع ترین زمان ممکن به مکان منتقل میکند.

نمایندگی تعمیرات لباسشویی ال جی در غرب تهران به کلیه مناطق این مجموعه تکنسین ارسال می کند و برای خدماتی که ارائه می کند گواهی و ضمانت ارائه می کند. ما همچنین در شرق و جنوب تهران نیز این خدمات را ارائه می کنیم. اگر قصد دریافت تعمیر و سرویس ماشین لباسشویی در تهران را دارید با راه های ارتباطی که در قسمت تماس با ما دراین سایت اشاره شده است با ما در تماس باشید.

جمع بندی

ماشین لباسشویی به خصوص مدل های جدید و اتوماتیک دستگاه پیچیده ای هستند که در صورت کوچکترین مشکل سنسورهای آن اجازه  کارکردن نمی دهد. ما در این مقاله سعی کردیم به دلایل اینکه ماشین لباسشویی ال جی روشن می شود ولی کار نمی کند بپردازیم.همانطور که مشاهده شد دلایل بسیاری برای این مشکل وجود دارد و تعمیر آن توسط خودتان می تواند خطرناک باشد. اگر به مهارت و دانش خود اطمینان ندارید،  بهتر است با یک متخصص تماس بگیرید تا از مشکلات و آسیب های بعدی جلوگیری کنید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید

021-47278

ثبت سفارش 24 ساعته

فرم ثبت سفارش