علت چشمک زدن تلویزیون ال ای دی ال جی

علت چشمک زدن تلویزیون ال ای دی ال جی

چشمک زدن تلویزیون ال ای دی ال جی؛ مشکلی رایج با دلایل مختلف

تلویزیون های ال ای دی با هدف نمایش بهتر و با کیفیت تر تصویر تولید شدند. این دستگاه ها با صرف انرژی و مصرف برق کمتر، تصاویر را با وضوح، رنگ و کیفیت بالاتری نمایش می دهند. این تلویزیون ها در بیشتر برندهای بزرگ دنیا مانند ال جی، سامسونگ و… تولید می شوند و فروش نسبتا بالایی دارند اما مانند هر دستگاه الکترونیکی دیگری احتمال خرابی آن ها هم وجود دارد. چشمک زدن تلویزیون ال ای دی ال جی یکی از مشکلات رایجی است که در ال ای دی های این برند رخ می دهد و بیشتر دارندگان این دستگاه ها، حداقل یک بار هم که شده آن را تجربه کرده اند. حل این مشکل نیاز به عیب یابی دارد که در این مطلب که توسط نمایندگی تعمیرات ال جی ال جی پشتیبان تهیه شده است، به چند روش آن اشاره خواهیم کرد.

چشمک زدن تلویزیون ال ای دی ال جی چه دلایلی دارد؟

برخورداری از کیفیت بالا و رعایت تمام استانداردها در تولید تلویزیون های ال جی موجب شده که تلویزیون های این برند از محبوبیت بسیار زیادی برخوردار باشند. با این حال عدم مراقبت اصولی، قطع و وصل مداوم برق، قرار دادن تلویزیون در محلی با گرد و غبار فراوان و بسیاری مسائل دیگر باعث بروز مشکلاتی در این دستگاه ها می شوند که یکی از آن ها، چشمک زدن تلویزیون است.

چشمک زدن و خاموش و روشن شدن تلویزیون به شکل های مختلفی بروز می کند و دلایل متفاوتی نیز دارد. در مواردی ممکن است چراغ پاور جلوی تلویزیون شروع به چشمک زدن کند و گاهی اوقات تصویر تلویزیون خاموش و روشن می شود که راهکار رسیدگی و تعمیر و علت بروز مشکل در هر کدام از آن ها متفاوت است. از مهم ترین دلایل بروز این مشکل می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • مشکل در کابل تصویر یا تنظیمات دستگاه
  • مشکل در سیم کشی داخلی ساختمان
  • مشکل آنتن
  • خرابی بک لایت
  • خرابی پنل تلویزیون و…

راهکارهای حل مشکل چشمک زدن در تلویزیون های ال جی چیست؟

راهکارهای حل مشکل چشمک زدن در تلویزیون های ال جی چیست؟

به منظور حل مشکل چشمک زدن تلویزیون ال ای دی ال جی و رفع آن ابتدا باید مشکل را عیب یابی کنید. در واقع منبع بروز مشکل را مشخص کرده تا با تعمیر آن، اختلال به وجود آمده در عملکرد تلویزیون را برطرف کنید. به منظور عیب یابی دستگاه هر کدام از دلایل گفته شده باید جداگانه بررسی شوند و بعد از آن راهکارهای تعمیر و رفع مشکل آغاز شوند. حل مشکل چشمک زدن در تلویزیون های ال ای دی ال جی بر اساس هر کدام از دلایل بروز به شرح زیر است.

رفع مشکل کابل ها

در صورتی که چشمک زدن تلویزیون به علت خرابی کابل های متصل به تلویزیون باشد با جداسازی و تعویض آن ها با کابل نو، مشکل برطرف خواهد شد. به این منظور می توان کابلی را به صورت موقت جایگزین کابل ورودی دستگاه کرد. به خصوص اگر کابل ورودی از نوع HDMI باشد این بررسی ساده تر خواهد بود. البته در مواردی ممکن است یکی از کابل های داخلی تلویزیون مانند کابل LVDS دچار خرابی شده باشند. این کابل رابط برد تیکال و مین برد است و طول عمر مشخصی دارد. اولین نشانه فرسودگی این کابل، چشمک زدن تصویر است و در صورت بی توجهی به آن تصویر کاملا قطع می شود.

دستگاه های متصل به تلویزیون

یکی دیگر از دلایلی که باعث بروز مشکل چشمک زدن تلویزیون ال ای دی ال جی می شود و با برطرف کردن آن، مشکل چشمک زدن هم رفع خواهد شد، مشکل در دستگاه های متصل به تلویزیون است. تلویزیون های هوشمند از حساسیت بالایی برخوردار هستند و خرابی در یکی از دستگاه های متصل به آن ها، در عملکرد تلویزیون تاثیر می گذارد. به منظور برطرف کردن مشکل تلویزیون زمانی که اختلال ناشی از دستگاه های متصل باشد، ابتدا باید تمام دستگاه ها را قطع کرد و تلویزیون را برای مدت مشخصی خاموش نگه داشت. معمولا بعد از قطع و وصل کردن تلویزیون بدون دستگاه های متصل، مشکل برطرف خواهد شد.

مشکل آنتن

به هم خوردن آنتن یا قطع شدن سیم آن هم ممکن است باعث بروز مشکل چشمک زدن در تلویزیون های ال ای دی ال جی شود. به منظور بررسی این موضوع که مشکل از آنتن است یا نه، ابتدا باید تمام شبکه ها را بررسی کرد. اگر اختلال تنها در یکی از شبکه ها باشد، احتمال اینکه مشکل از به هم خوردن یا قطعی آنتن باشد، بسیار زیاد خواهد بود. تعویض آنتن و تنظیم مجدد شبکه ها در بیشتر موارد مشکل تصویر را برطرف خواهند کرد.

خرابی پنل

یکی دیگر از مشکلاتی که باعث بروز مشکل چشمک زدن تلویزیون ال ای دی ال جی می شود، خرابی پنل تلویزیون است. پنل حساس ترین قطعه در تلویزیون ها است و عملکرد تلویزیون به آن بستگی دارد. عوامل مختلفی مانند ضربه خوردن، خیس شدن، نفوذ مواد شیمیایی مانند شیشه شوی ها، تکان خورد تلویزیون، حمل و نقل بی احتیاط آن و بسیاری مسائل دیگر باعث آسیب دیدگی پنل می شوند و آسیب دیدگی این قطعه هم با علائمی مانند چشمک زدن تصویر در تلویزیون بروز می کند. در صورتی که خرابی تصویر در تلویزیون به علت آسیب دیدن پنل باشد، تنها روش حل آن تعویض پنل است. این کار باید فورا انجام شود زیرا پنل آسیب دیده می تواند به سایر قطعات هم آسیب برساند.

خرابی بک لایت

در مواردی چشمک زدن تلویزیون ال ای دی ال جی ممکن است ناشی از خرابی بک لایت باشد. در صورتی که مشکل تلویزیون از بک لایت باشد هم، برطرف کردن آن صرفا با باز کردن پشت تلویزیون، بررسی بک لایت و تعویض قطعه امکان پذیر است. نیم سوز شدن بک لایت، رایج ترین علت بروز این مشکل است. البته در مواردی ممکن است امکان تعمیر بک لایت هم وجود داشته باشد اما بیشتر سرویس کاران برای اطمینان از سلامت دستگاه و جلوگیری از بروز مجدد مشکل، تعویض این قطعه را به مشتریان خود پیشنهاد می دهند.

مشکل در سیم کشی داخلی

در نهایت مشکل چشمک زدن تلویزیون ال ای دی ال جی می تواند به علت مشکل در سیم کشی داخلی تلویزیون هم باشد. برای بررسی این مشکل می توان تلویزیون را در محل دیگری امتحان کرد. در صورتی که در محل جدید تصویر بدون ایراد نمایش داده شود، مشکل از سیم کشی بوده و با تعیین بخش آسیب دیده و رفع آن، مشکل پخش تصویر هم برطرف می شود.

چشمک زدن تلویزیون ال ای دی ال جی؛  مشکلی رایج اما قابل حل

چشمک زدن تلویزیون ال ای دی ال جی؛  مشکلی رایج اما قابل حل

چشمک زدن تلویزیون ال ای دی ال جی به هر کدام از دلایلی که در این مطلب گفته شده باشد، برای رفع آن باید به سرویس کار معتبر در زمینه تعمیر تلویزیون ال ای دی ال جی مراجعه کرد. در بیشتر موارد این مشکل با باز کردن تلویزیون و تعویض یا تعمیر قطعه آسیب دیده برطرف می شود و این اقدام هم نیاز به ابزارهای پیشرفته و تجهیزات مناسب تلویزیون های ال جی دارد. البته در مواردی هم ممکن است مشکل با خاموش و روشن کردن یا قطع اتصال برق برای چند ساعت برطرف شود با این حال، مراجعه به سرویس کار مجاز احتمال بروز مشکلات جدی تر در تلویزیون را کاهش می دهد.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 2 میانگین: 2.5]

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید

021-47278

ثبت سفارش 24 ساعته

فرم ثبت سفارش